Editorial

Editorial k zahájení sezóny 2010/11


Dnes otevře své dveře Divadlo Kalich a pro nás tak začne první představení muzikálové sezóny 2010/11. Zároveň tím otevíráme třetí sezónu našeho působení. A již tradičně vám zde jednou ročně píšeme naše plány, úspěchy i neúspěchy. Za uplynulou sezonu se mnohé stalo, za největší milník považujeme otevření video sekce a překonání tisícové denní návštěvy. Budeme také rádi, když pod tímto článkem zhodnotíte i vy naší práci, neboť vaše odezva je pro nás velice důležitá.

V minulé sezóně jsme si dali ambiciózní předsevzetí, a to že vydáme každý všední den jeden článek. Je to logické, když budou mít čtenáři jistotu, že každý den zde naleznou nový obsah, tak se sem budou denně vracet. Nastávaly problémy s rozhodováním priorit různých článků, protože některé týdny byly přímo nabité aktualitami či premiérami. A jiné týdny zase nebylo o čem psát. Stálí čtenáři vědí, že opravdu tu nebyl každý všední den nový článek, dokonce jsme měli i zimní týdenní přestávku, ale s čistým svědomím můžeme říci, že jsme vydávali tolik článků, kolik jsme mohli stihnout. Samozřejmě, mohli jsme vydávat krátké či zcela nezajímavé zprávy “jen aby se něco dělo”, ale tohle není pro nás cesta. Pokud vám zkrátka nemáme co nabídnout, neobtěžujeme vás tiskovými zprávami s nulovou hodnotou či nezajímavými pozvánkami jen okrajově souvisejícími s hudebním divadlem.

Důležitá je pro nás také aktuálnost, recenze premiéry po týdnu již trochu ztrácí na atraktivitě. Rychlost jsme aplikovali také na castingovou show “Robin Hood – Cesta ke slávě”, kterou jsme sledovali online a ihned po skončení přenosu zde bylo naše hodnocení. Velice nás potěšilo, že jste si zvykli po skončení show přijít podívat právě k nám a okomentovat právě viděné výkony. Byl to dlouhý maraton několika nedělí, ale udělali jsme to pro vás rádi. V době této castingové show se poprvé objevily denní statistiky přesahující 1000 unikátních návštěv. Přes prázdniny samozřejmě sledovanost velice klesla, ale doufáme, že od září nás budete navštěvovat opět stejně hojně.

Od září 2009 jsme také přišli s dlouho plánovanou novinkou – videi. Na rozdíl od zahraničí nemají české produkce žádné promo spoty na stránkách či oficiální kanály na YouTube (jsou samozřejmě výjimky) a my jsme se to rozhodli napravit. Překvapením byla vstřícnost produkcí, bez kterých by mnoho videí nevzniklo a my jim za to děkujeme. Ano, víme, že kvalita záznamů není vždy skvělá, bohužel naše technické vybavení je závislé na finančních prostředcích, které nemáme. Pro ty, kteří nečetli žádný náš předchozí editorial připomínáme, že tento projekt je zcela neziskový a založen na nadšené práci poloprofesionálů. Každý v týmu pracuje zcela zdarma, včetně našich úžasných fotografů, kterým taktéž děkujeme. Zpět k videím – I přes technickou stránku pro vás videa děláme s tou největší pílí, sestřihy jsou předmětem dlouhých diskuzí a  jsou dělána primárně pro vás – fanoušky muzikálů. Videa se ihned staly nedílnou součástí našeho portálu a již jsme jich vydali přes 50. Od nové sezóny se přesouváme na video server YouTube, kde je lepší kvalita videa i dalších služeb.

Možná jste si všimli, že přes léto se náš server nenápadně graficky měnil a modernizoval. Nyní vidíte Musical.cz zhruba v podobě, ve které vás bude provázet celou další sezónu. Změny jsou pouze kosmetické, záměrem nebylo kompletně předělat celý koncept a zmást vás. Stále jednotlivé části stránek upravujeme a zdokonalujeme, takže ještě není vše 100% hotové. Přehlednější jsou výpisy kategorií i vyhledávání, na hlavní stránce přibyl nový moderní panel “Nepřehlédněte”. Největší změna asi nastala u “Rychlých zpráv”, které se nyní zobrazují na hlavní stránce a po rozkliku vypadají jako normální článek, dají se komentovat a jsou zařazeny ve vyhledávání a v podrubrikách.

Ani my jsme nemohli nepodlehnout módní vlně Facebooku a u článků se objevilo tlačítko “Líbí se mi”, který můžete rychle dát svým přátelům najevo, že článek je kvalitní a zajímavý. A hlavně že se vám líbí. Důležitým marketingovým nástrojem se stala naše Facebooková stránka, kde ihned po vydání nového článku zveřejňujeme odkaz, takže se všichni naši fanoušci dozví o novinkách u nás. Poté stačí jeden klik a jste rovnou na novém obsahu. Pokud nejste dosud mezi 1250 spokojenými fanoušky, přidejte se!

Za rok se zlepšily a utužily vztahy s produkcemi divadel, dalo by se říci, že aktivně spolupracujeme s téměř všemi muzikálovými divadly v ČR a navíc jsme si získali přízeň i zahraničních PR agentur i produkčních společností. Jen u nás tak naleznete autorizované informace z Londýna, Vídně či Broadwaye. Velice si zakládáme na legálnosti našeho webu, proto všechny materiály jsou produkcemi či autory schváleny (a to samozřejmě platí u všech článků).

A když už je řeč o zahraničí, před pár dny jsme se vrátili z naší další návštěvy Londýna. Během nadcházejících dní zde postupně začne vycházet čtyřdílný “deníček”, kde neopomeneme uvést nějaké ty tipy a triky. Prozradíme, že jsme viděli doslova hity současného West Endu, včetně novinkového pokračování legendárního “The Phantom Of The Opera” – “Love Never Dies”!

Naše plány do budoucna v tuto chvíli sahají až do jara 2011, kdy pro vás odhalíme jedno překvapení.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem stálým i náhodným čtenářům za přízeň, bohaté komentáře a podporu. Mějte na paměti, že web děláme především pro vás a proto bychom vás chtěli opět poprosit o komentář k naší činnosti. Co se vám líbí, ale především také nelíbí. Nápady na nové funkce a části webu, náměty na témata, o kterých se zde podle vás nepíše a mělo by… V neposlední řadě také k novému vizuálu webu. Budeme opravdu rádi. Pokud byste se veřejně pod článkem styděli, můžete napsat na známý email redakce@musical.cz.

Přejeme krásnou sezónu plnou jen samých dobrých muzikálových zážitků!

Za tým Musical.cz šéfredaktoři
Pavel Košatka a Ondřej Doubrava


Editorial
Na co se v sezóně 2017/18 nejvíce těšíme
Editorial
Muzikálové PF 2012
Editorial
Musical.cz má za sebou první sezónu
 • Lufí

  Tohoto webu si vážím, je tu mnoho skvělých informací a recenzí. Ráda se sem vracím a i několikrát dokola pročítam recenze mých oblíbených muzikálů. Videa jsou skvělým zpestřením k článkům.
  Jsem za tento web ráda a přeji mnoho úspěchů do další sezony. :-)


 • jehy

  Díky za Vaši práci a přeji hodně úspěchá, zážitků a super článků, jako dosud, v příští sezóně.


 • Vladimír Marek

  Baví mě, kluci, sledovat jak se vyvíjíte, jak se recenze stávají skutečnými recenzemi, jak se tříbí váš styl. Věnujete se té práci na 100% a stále z vás nevyvanul elán a entuziasmus. Díky. Rád si sem chodím počíst. Držte se!


 • veny

  Moc ráda na tento web chodím a děkuji všem, kteří ho provozují. Je to super a doufám, že i nadále bude fungovat minimálně na takové úrovni jako doposud.


 • tom2410

  Kluci, na tenhle web chodím od úplného začátku kdy Pavel a Ondra spojili svoje stránky, jsem tu snad každý den a rozhodně s tím nehodlám přestat ;) Snad se jen můžu nabídnout jako pomocná síla z Vysočiny..


 • Markéta

  Ráda sem chodím, protože tady vžsycky najdu recenze právě hraných představení a třeba i nějakou tu ukázku a můžu se tak rozhodnout, jestli na muzikál zajet nebo ne. Všem, kdo je píší a starají se o činnost celého webu moc děkuju a rozhodně tu i do budoucna budu pravidelným hostem.


 • Verča

  Moc děkuju za všechno, co pro nás děláte a držím vám pěsti, jen tak dál!


 • danah

  Tenhle muzikákolový web je jediný, který sleduji pravidelně. Co mi udělalo největší radost jsou právě videa.


 • Ondřej Doubrava

  danah: Děkujeme moc, takových čtenářů potřebujeme co nejvíce! :-)


 • Vera

  Je to môj obľúbený muzikálový web, veľmi podrobný, ďakujem Vám za to!!! Teším sa, že ste aktualizovali “Premiéry sezóny”. A keby ste mali podobnú rubriku so zoznamom CD a DVD, to by bolo super!


 • Ondřej Doubrava

  U nosičů je povětšinou ten problém, že tam jsou ta data hodně proměnlivá (u premiér platí zhruba na 90%), často pak v den vydání ani nejsou v obchodě, ale nápad dobrý, je myslím možné jej zužitkovat v jiné formě. :-)


 • tom2410

  kluci, nevěděl jsem kam s tím, takže sem :) Kdo z vás jste porodcoval na Česko zpívá? :))


 • Radek Janda

  :-)