Recenze a reportáže

Janek Ledecký vybíral hvězdy do muzikálu “Vánoční zázrak” (+ video)


První červnový den se uskutečnil konkurz na hlavní role do muzikálu Janka Ledeckého “ Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích”. Podívejte se s námi, jak konkurz proběhl, kdo se ho zúčastnil a na charakteristiku jednotlivých rolí. Samozřejmě nechybí ani náš video sestřih.

Přípravy nového Ledeckého muzikálu jsou v plném proudu a mnohé role jsou již rozděleny (přečtete si informace o muzikálu v našem starším článku z tiskové konference), avšak některé hlavní a střední pěvecké role stále zůstávají neobsazeny. O těch měl rozhodnout konkurz, který se uskutečnil 1. 6. 2011 v Divadle Broadway.

Markéta Procházková, Vanda Károlyi-Konečná, Lucie Černíková a Kamila Nývltová

O konkurz byl velký zájem. Své štěstí přišlo vyzkoušet téměř stovka účastníků. Zúčastnil se jej bezpočet talentovaných zpěvaček a zpěváků známých i neznámých jmen. Svoje profesionální kvality zde předvedla například Olga Lounová, Radka Fišarová, Kamila Nývltová, Alžbeta Bartošová, Zdenka Trvalcová, Lucie Černíková, Michaela Zemánková, Lucia Molnárová, Dita Hořínková, Vanda Károlyi-Konečná, Genny Ciatti, Naďa Válová, Radka Weidner-Špáňová, Markéta Procházková, Tomáš Savka, Tomáš Löbl, Martin Pošta, Ladislav Spilka, Lukáš Randák, Karel Heřmánek ml. a další. Nechme se překvapit, kdo postoupí do druhého kola.

Video sestřih z konkurzu: Zpěv i tanec

Podívejte se na exkluzivní průřez konkurzem (v první části můžete sledovat zpěv a ve druhé tanec). Ve videu můžete vidět například Michaelu Zemánkovou, Tomáš Savku, Alžbeta Bartošovou, Vandu Konečnou, Lukáše Randáka, Lucii Černíkovou, Kamilu Nývltovou, Martina Poštu a další.

Pro Musical.cz natočil a sestříhal Radek Janda

Nové hvězdy do svého muzikálu si vybíral sám autor Janek Ledecký společně s tvůrčím týmem, který se skládal z režiséra Radka Balaše, choreografky Jany Hanušové, autora libreta Jana Potměšila a Jiřího Březíka, který má na starost hudební nastudování.Součástí programu byla samozřejmě zkouška zpěvu, neméně důležitý byl ale i pohybový talent. Zatímco ve zkoušce zpěvu si mohl každý zvolit píseň dle své libosti, pohybová část byla plně v režii Jany Hanušové, která si připravila pro účastníky konkurzu skutečné „lahůdky“, v podobě předvedení opilé modelky, rokenrolového nářezu, různé baletní etudy a další záludnosti.

Čekalo se opravdu všude

Porota je připravena

Charakteristika rolí:

MAREK – TÁTA: charismatický pětatřicátník, úspěšný manažer developerské firmy. Squash, golf, dobrá hudba, designový nábytek. Markova žena zemřela při porodu Tomáše na Vánoce, a tak Marek Tomáše vychovává sám. Nechce už nikdy zažít něco podobného, a proto nehledá vážný vztah. Vánoce jsou pro něj především připomínkou jeho životního traumatu, takže se snaží všem vánočním atributům vyhýbat. S Tomášem Vánoce řeší jako oslavu narozenin.

TOMÁŠ: Markův syn, 6-7 let. Prima kluk. Občas dost šokující „dospělácké“ formulace. Netuší, jak vypadají tradiční Vánoce. Ty jsou v rodině tabu. A navíc má na Štědrý den narozeniny. Takže dárky jako dárky. Díky Markově pracovnímu vytížení ho vychovává spíš děda, profesor lékařské fakulty v důchodu. A Markův mladší bratr Pája. Na toho Tomáš obzvlášť trpí.

DĚDA: (70), Markův a Pájův otec. Emeritní profesor hematologie. Dědic a ochránce velkých prvorepublikových rodinných tradic. Trochu jak z jiného století. Po tragické smrti své snachy, Tomášovy maminky, odešel do důchodu a nad medicínou rezignoval. Dodnes to cítí (zcela iracionálně) jako své vlastní selhání.

PÁJA: (30-40), už podle přezdívky tak nějak nedozrálý chlapík. Černá ovce tradičně úspěšné rodiny. Markův mladší bratr. Nedostudoval vysokou chemicko-technologickou. Pořád rozjíždí nové projekty. A pořád v nich krachuje. Tomáš ho miluje, protože Pája se mu jako jediný dokáže opravdu přiblížit. A úžasně se spolu vyblbnou.

VERONIKA: (30-35), Markova studentská láska. Romantická a poetická. Protipól Markovy praktičnosti. Bývalá tanečnice. Teď učí na taneční konzervatoři. A přivydělává si občasnými vystoupeními. Žije si tak trochu ve svém vlastním světě, kam se jí zatím žádný vážný vztah nebo rodina tak nějak nevešly.

RADAN: (40-50), majitel developerské firmy, pro kterou Marek pracuje. Tvrdý a úspěšný byznysmen. Obchod je pro něj jediný účel a cíl a všichni ostatní jenom prostředky, jak ho uskutečnit. Nemá žádné morální brzdy a jeho kréda jsou Rockefellerovo „Já nakupuju, když na ulici teče krev“ a Trumpovo „Dobrý obchod je ten, při kterém já shrábnu všechno, a druhá strana ostrouhá“. Marka si hýčká a zároveň dře z kůže. A podporuje ho v jeho „nezávislém“ životě. Aby měl s kým chodit na golf (to je taky práce), na squash (abychom na to měli fýzu) a za holkama (protože si zasloužíme odměnu). Tomáš ho nenávidí, protože má oprávněný pocit, že mu tátu krade.

MONIKA:  (20-30), velmi sexy a velmi ambiciózní pravá ruka Radana. Ten ji využívá ke korumpování a jako špiónku svých spolupracovníků, klientů, protistran. V podstatě kdekoli se to hodí. Moniku to baví. Čeká si na svou velkou příležitost. Ale zatím si to užívá jako barracuda v akváriu plném vykrmených zlatých rybek.

BABIČKA: (60), maminka Veroniky. Absolutní protipól rigidního pana profesora. Mystická, esoterická. Někdy působí jako čarodějnice (ta dobrá ovšem). Vykládá si tarot a čte z ruky. Jako hobby.

Martin Pošta a Ladislav Spilka

Patrik Havelka a Radka Weidner-Špáňová

Genny Ciatty, Daniel Barták a Olga Lounová

Michaela Zemánková

Alžbeta Bartošová

Kamila Nývltová

Ano, možná toho vybereme, jakoby říkal Janek Ledecký Radku Balašovi

Autorem fotografií je Martin J. Polák. Děkujeme Martině Jandové (Divadlo Broadway) za jejich laskavé poskytnutí.


Recenze a reportáže
Do Prahy přijela energická West Side Story (expresní dojmy)
Praha
První fotky ze zkoušek kostýmů muzikálu Michala Davida MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU
Recenze a reportáže
V zákulisí Divadla Hybernia s… Martinem Šemíkem (+ video)
 • anča ty víš která

  z fotografií se mi nejvíc líbí dawsonův střízlivý pohled na poslední fotografii:)


 • Juicy

  tak musím konstatovat, že Kamčiny pohyby mě dostali nebo spíš její výrazy v obličeji :D nu a Martin Pošta mě dorazil :D
  to samozřejmě myslím pozitivně :o)


 • Danny

  Betka Bartošová je pro mě jasnej favorit ;-) a Kamila je čím dál lepší ;-) kdyby spolu alternovaly Moniku, to by bylo ;-)


 • Michal

  To jsem teda zvědavý kdo vyhraje konkurz:) Mezi mé favority patří Zdenka Trvalcová, Lucka Černíková, Kamila Nývltová, Markéta Procházková, Tomáš Savka a Tomáš Löbl. Tak doufám, že alespoň jeden z nich tam bude hrát:) Jinak nevíte někdo, kdy bude druhé kolo? …Díky:)


 • BeaHaydee

  Moja favoritka je ako vždy Zdenička Trvalcová, ale myslím že ani Betka Bartošová by nebola zlá, aj keď táto pesnička mrchy sa k nej veľmi nehodí, pôsobí až príliš nevinne a milo :-)


 • lili

  No nevím, podle charakteristik postav nevidím žádný prostor pro Tomáš Savku ani pro Tomáše Löbla. Jsou bohužel příliš mladí.
  Ale role Moniky je jako šitá pro Marky Procházkovou – tak budu držet palce mému želízku v ohni


 • Tom

  JO, Martin Pošta je prostě dobrej…


 • Katka

  Páni, Míša Zemánková :)


 • ivča

  Role Moniky by seděla skvěle pěvecky i herecky Markétě Procházkové!!!!


 • Veronika B.

  Pokud obsadí Míšu Zemánkovou, bude to rozhodně pádný důvod přijít se podívat! :-)


 • Alica

  Souhlasím s s Veronikou B. – pokud vyberou Míšu tak ji v tom chci určite VIDET :) 
  Dekuji