Recenze a reportáže

Derniéru muzikálu “Dracula” odehrál Daniel Hůlka i se zraněním (+ video sestřih)


Tomu se říká vypečená derniéra! Již v úvodu představení se představitel hlavní role Daniel Hůlka zranil a celé představení poté dohrál s kulháním. Přesto si fanoušci i běžní diváci derniéru skvěle užili a “Dracula” se rozloučil se ctí. Včera jsme vám přinesli velký článek o derniéře Mariana Vojtka v roli Draculy, stejně tak dnes tu máme reportáž z úplné derniéry muzikálu, u které naleznete opět bohatou fotogalerii i exkluzivní video sestřih přímo z představení.

Vstaň bratře můj aneb scéna v kostele naposledy

Dnes již bez zdlouhavého úvodu se vrhneme přímo na reportáž z představení, které obrečelo mnoho skalních fanoušků muzikálu “Dracula”. Jak je naznačeno v úvodu i v nadpisu, představení mělo značně dramatický průběh. O co šlo? Při písni Šaška “Smrt” seskakuje Dracula z otáčivých schodů, tentokrát se však skok Danielu Hůlkovi nevyvedl podle plánů a dopad byl značně tvrdší. Už těžkopádné vstávání a neobvyklé kulhavé kroky dávaly tušit, že se nejedná o vtípek (kterých jsme se na derniéře nedočkali), ale o skutečné zranění. Nicméně Daniel Hůlka představení dohrál a nedal na sobě téměř nic znát. Hůlka i na derniéře přesvědčil, že tato role je jeho životní a pro mnoho lidí bude pro postavu Draculy synonymem právě on. Jeho zpěv sice není natolik čistý jako před 15 lety, ale ani přibývající šediny neubírají na charismatu jeho krvelačného hraběte.

Jen si křič Viktore Polášku, Daniel Hůlka si s tvojí vzpourou poradí!

Obsazení se od odpolední Vojtkovy derniéry příliš nezměnilo, v hlavních rolích jsme viděli Moniku Absolonovou, Kamilu Nývltovou, Tomáše Trapla, Juraje Betnátha a další. Jedinou změnou v hlavních rolích byl Bohuš Matuš, který odehrál roli Stevena a neměl tentokrát svůj den a Nymfa Renáta Drössler. Krvinky odtančili Zbyněk Šporc, Dmitrij Dudnik a Marcela Karleszová, o které si ještě přečtete v úplném závěru článku.

Videosestřih z derniéry muzikálu “Dracula”, v hlavní roli s Danielem Hůlkou

Přinášíme Vám exkluzivní pětiminutový sestřih z derniéry muzikálu “Dracula”, která se odehrála 28. května 2011 v Divadle Hybernia. V hlavních rolích můžete vidět Daniela Hůlku, Kamilu Nývltovou, Moniku Absolonovou, Tomáše Trapla, Jiřího Březíka, Hanku Křížkovou, Renátu Drössler a Sylvu Schneiderovou.

Pro Musical.cz exkluzivně natočil a sestříhal Radek Janda.

I díky Hůlkovu zranění bylo představení vypjatější a více emotivní, než tomu bylo obvykle. Při samotném pádu nikdo ani nedýchal a všichni doufali, že z toho nebude nic vážného. Umocněné ještě derniérovou náladou by se atmosféra v sále dala skutečně krájet. Nadšený potlesk a záblesky slz v očích diváků i některých účinkujících byl myslím velice dobrou tečkou za první oficiální etapou uvádění. Richard Hes, který přišel osobně poděkovat na jeviště (i za bohužel zesnulé autory Karla Svobodu a Zdeňka Borovce) však dal velkou naději, že se s muzikálem v Divadle Hybernia ještě setkáme, a to snad i ve velice krátké době.

Jiřího Březíka také už nespasí ani svěcená voda

Na závěr ještě jedna perlička, 28.5.2011 nebylo pouze datum derniéry “Draculy”, společně s ním si totiž také odtancovala svojí derniéru také Marcela Karleszová, která končí svou taneční kariéru. Karleszová účinkovala v muzikálu jako jedna z krvinek. Přejeme jí hodně životních úspěchů i mimo jeviště!

Šašek Tomáš Trapl

Tomáš Trapl s vítězně naladěným Danielem Hůlkou

Daniel Hůlka a krvinky

Nespravedlivý Bůh v podání Daniela Hůlky

Monika Absolonová poprvé v Draculově hradě

Dotěrná smečka Nymf

Sluha Tomáš Trapl a Nymfy

A už se plesá, aneb Daniel Hůlka a Monika Absolonová ve slavnostním

Poslední Jsi můj pán

Dramatická chvíle před koncem první půle, Steven Bohuš Matuš chce zabít Draculu

Hon na zlo

Co moje oční pozadí?

Rozverný Tomáš Trapl a zakyslá Monika Absolonová

Daniel Hůlka se dvoří Kamile Nývltové

Monika Absolonová

Kamila Nývltová

Daniel Hůlka a jeho monolog

Monika Absolonová a Daniel Hůlka a jejich poslední z posledních soudů

Daniel Hůlka a Bohuš Matuš

Upírův osud odejít velí...

Co zůstává aneb úplný konec

Krvinky se loučí s diváky

Děkovačka, soutěž o nejvýraznější dárek vyhrála jednoznačně balónková Kamila Nývltová

Loučení s Marcelou Karleszovou

Daniel Hůlka dostal od Richarda Hese Double Platinovou desku za prodej alba, aby si jí vystavili v divadelním klubu na památku

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Praha
“Mary Poppins” odletěla z pražského Divadla Hybernia
Recenze a reportáže
V zákulisí Divadla Hybernia s… Martinem Šemíkem (+ video)
Recenze a reportáže
Kamila Nývltová, Marián Vojtko a jejich veselý večer na “Létu plném hvězd”
 • Briseis

  Prosila bych delší sestřih… :)) OK, pád nebyl kamerou zachycen?


 • Briseis

  Taky bych chtěla doplnit, že v tom představení bylo pár chyb. začalo to tím, že Hůlka musel při “Vím, že jsi se mnou” obejít obraz a stát před ním. Jeho pád při skoku byl zaviněn hlavně tím, že si sednul tam, kde byla točna nejvyšší. Během tria a přeměny Lorraine sice dovezly krvinky krvavou lázeň, ale postavily ji na podium obráceně, takže jsme viděli jen jakýsi papundekl, ne krev. No a na závěr… někteří účinkující si sebou nevzali prostěradla a podle mě tím závěr dost utrpěl.


 • Ifča

  Sice se mi nové provedení Draculy jako celek nelíbí, ale ten Daniel prostě byl, je a bude dokonalý Dracula. Nic proti Marianovi, ale Hůlka a Dracula, to je jako Střihavka a Ježíš. I po letech to funguje! S radostí bych mu zatleskala ve stoje, kdybych tam byla, takhle honem spěchám pustit si starou verzi z Kongresového centra. Dane, jsi třída!


 • Pavel Košatka

  Delší sestřihy bohužel nejsou možné, z divadel Broadway a Hybernia je nastavené 5 minut s 30 sekundovými ukázkami. A pád zachycen byl, ale je to zajímavější než jedna zpívaná scéna? :))


 • Aja

  Derniéra byla skvělá a z 1. řady jsem si ji užila dvojnásob. Dan za svůj výkon se zraněnou nohou zaslouží velké smeknutí. Opět dokázal, že je tím nejlepším Draculou ze všech současných i minulých alternací, zkrátka, že je to jeho životní muzikálová role. Draculu jsem viděla na jevišti pouze dvakrát – poprvé před lety v původní verzi v Paláci kultury, kde hlavní roli hrál Tomáš Bartůněk. Podruhé až teď. Dobře ho ale znám z několikerého shlédnutí ze záznamu a obsazení Hůlka, Bílá, Machálková, Korn atd.. považuji za naprosto nejlepší ze všech. Lituji, že jsem původního Draculu právě s těmito aktéry naživo nikdy neviděla, protože se mi i ze záznamu líbí víc než ten současný. Jinak si ale myslím, že autoři Karel Svoboda a Zdeněk Borovec, zároveň s choreografem Richardem Hesem vytvořili úžasné dílo, které je svou úrovní těžko srovnatelné s jakýmkoliv současným muzikálem.


 • filip

  Je nějaká pravděpodobnost, že se tu objeví i sestřih s josefem vojtkem?


 • Radek Janda

  filip: není, viz. odpověď v předchozím článku od Pavla Košatky


 • Bídník

  Myslim ze je dobre, ze tu Danuv pad neni, bylo by to pro Dana mirne znemozneni a vubec, myslim, ze dulezitejsi jsou v divadle jine veci, nez nehody, co se stanou ucinkujicim. Takova videa by se hodila na bleska.cz, ne sem:-)


 • Katarina Garaiova

  ahojte, mala som to stastie vidiet toto predstavenie na zivo a pravda je, ze po Danovom pade sa dala atmosfera v sale doslova krajat. velmi si vazim a obdivujem, ze pokracoval, aj ked bolo vidno, ze to bolo bolestive. tiez si myslim, ze to video netreba zverejnovat. je pravda – a sam to priznal – ze si za to mohol sam, ked si sadol vyssie ako zvycajne, ale to nemeni nic na tom, ze jeho odhodlanie dohrat do konca bolo neuveritelne.
  … dufam, ze prestavenie obnovia a Dana v tejto ulohe este uvidim.

  mimochodom, nebolo vam cudne, ze richard hes mu vobec neprenechal ani na chvilu na konci slovo? hmm…


 • Ivet

  Po tom, co jsem v sobotu 28.5. večer viděla na vlastní oči ze třetí řady, jsem původně vůbec nechtěla toto představení hodnotit. Ale teď už mi to nedá. Ten den jsem navštívila obě představení, tak musím srovnávat.
  Marianův Dracula od 14. hod. byl bombastický, pěvecky i herecky dokonalý, prostě strhující nádherné představení. Když přišel v 18. hodin Dan, myslela jsem si, že je asi nemocný, když s chraplákem bloudil jako tělo bez duše po jevišti. (Samozřejmě, poranil si nohu, ale to až déle při představení a vůbec to s jeho výkonem nesouviselo.) Myslím si, že jeho výkon se líbil hlavně těm, kteří nikdy jinou alternaci neviděli. Omlouvám se všem příznivcům Daniela Hůlky. Danovo jméno zůstane už s muzikálem Dracula spojeno navždy. Ale podle mého názoru v tomto představení udělal Dan z Draculy smutnou vedlejší roli… (Ten kdo viděl záznam z kongresového centra by se asi hodně divil.) Všichni ostatní – Monika Absolonová, Kamila Nývltová, Tomáš Trapl, Bohuš Matuš, Hanka Křížková i Krvinky byli skvělí. Hlavně Marcela – její tanec byl tak úchvatný, až se tajil dech. Prostě královna všech Krvinek.


 • Jenda

  Životní role D.Hůlky?…Možná ještě v původním nastudování,teď v Hybernii už ne – jak psal někdo nade mnou – vedlejší role…Stejně nejlepší Dracula byl ve starém nastudování pan Petr Dopita…Jak pěvecky,tak herecky…


 • marek.štefan

  hůlky je mi líto, zase přibral a nevypadá vůbec zdravě. Nezapomenu jeho derniéru Jekylla, kdy zapomněl text jedné písně a jenom tak brumlal do rytmu.


 • anča

  ok, pamatujete si co si pamatujete, tak už ho nechte bejt. každej má dobrý období a špatný období, jen v kanclu si to roznesou sekretářky a tím to hasne, tahle práce znamená lézt před lidi ať chcete nebo ne. jeho životní role to může být buď pořád, nebo nikdy, od toho se tomu říká role “životní” ;)


 • Lacko

  Ja som mal to štastie vidieť Draculu u nás v Bratislave. A musím povedať, že sme celá rodina odchádzali plný pozitívnych dojmov…. a Húlka? Ta ten bol Draculom ako vyšitým! Určite nie je pochýb o tom že práve táto rola mu bola súdená. 

  K diskusii či pribral a podobne sa vyjadrovat nebudem – to je fakt pod úroveň.

  A k zvyšku diskusie sa stotožňujem s názorom BIDNÍKA
  “Myslim ze je dobre, ze tu Danuv pad neni, bylo by to pro Dana mirne znemozneni a vubec, myslim, ze dulezitejsi jsou v divadle jine veci, nez nehody, co se stanou ucinkujicim. Takova videa by se hodila na bleska.cz, ne sem:-)”

  Dúfam, že sa Dracula ešte na Slovensku ukáže.


 • Jmeno

  Košatka tomu nerozumi,jeho kritiky jsou hodne vedle,kolik Vam je pane Košatka,co mate za vzdelani?