Recenze a reportáže

Recenze: Kamila Nývltová ohromila diváky svou Lorraine (+ rozhovor)


Avizovaná premiéra zpěvačky Kamily Nývltové v roli Lorriane v muzikálu “Dracula” je již za námi. Stejně jako mnoho dalších příznivců muzikálu jsme usedli do hlediště divadla Hybernia a byli jsme zvědaví, jak si Nývltová s náročnou hlavní rolí poradí, zvláště když neměla ani jednou zkoušku! Přečtěte si naše dojmy, krátký rozhovor s Kamilou a také pro vás máme exkluzivní fotografie!

Kamilu Nývltovou jistě moc dobře znají všichni muzikáloví diváci. Její první rolí byla ihned po soutěži X Factor velká role královny Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu Michala Davida. Ten si ji vyhlídl právě v oné televizní soutěži a od té doby se uchytila v muzikálovém světě a ztvárnila hlavní ženské role v muzikálech “Angelika” nebo “Kat Mydlář”. Vybrána byla také do obnovené verze muzikálu “Dracula”, kde ji můžeme pravidelně vídat v dvojroli Adriana/Sandra.

Marian Vojtko a Kamila Nývltová

Muzikál “Dracula” se teď opět uvádí na omezený počet repríz (který by měl být opět poslední, ale kdo ví…) a producenti stáli před těžkou volbou. Kvůli nemoci Radky Fišarové a pracovní vytíženosti dalších alternací neměli obsazenou hlavní roli Lorraine pro jedno z představení. Představení tak mohli zrušit nebo sehnat rychlý záskok. A oslovena byla právě Kamila Nývltová, která se v šibeničním termínu naučila roli z DVD a bez jediné zkoušky do role naskočila. U toho jsme samozřejmě nemohli chybět! Jak tedy hektická premiéra Nývltové dopadla?

Na jedničku! Jak již naznačují spontánní komentáře nadšených diváků, šlo o plnohodnotný muzikálový výkon plný emocí a vynikajícího zpěvu, na kterém téměř nebylo znát, že šlo o premiéru, navíc ještě značně improvizovanou. V úplně první kratičké scéně na londýnském nádraží vypadala Nývltová nervózně a nejistě, ale jakmile přijela do Transylvánie a stanula poprvé tváří v tvář Draculovi Marianu Vojtkovi, nervozita byla ta tam a zbyl jen čistý výkon. Pěvecky byla role bez většího zaváhání, výborně zvládla i ústřední hit “Jsi můj pán”. Vrcholem představení však byla “Lorraine v podzemí”, kde zavládla opravdu vysoká koncentrace emocí. Nývltové šly velice dobře obě polohy role – první zamilovaná i druhá zklamaná.

Lorraine Kamila Nývltová

Asi je zbytečné tu psát další a další superlativy, jděte se podívat sami. Za nás ale můžeme říci, že Kamila Nývltová je jednou z nejlepších Lorraine, které jsme kdy viděli. Kdyby měla na zkoušení tolik času jako její kolegyně, tak by šlo o opravdu výjimečný výkon. Z našeho pohledu ji role sedí i více než Adriana/Sandra, neboť tam nemá emočně vypjaté scény, které Nývltové prostě jdou. Pokud by se musela něco vytknout, jistě by kritici zmínili občasnou horší výslovnost, se kterou Nývltová bojuje a nutno říci, že se představení od představení lepší. V případě této premiéry jí však několik špatně vyslovených slov odpustíme, i vzhledem k celkovému skvělému dojmu.

Škoda jen, že celé obsazení nebylo tak dokonalé. Marian Vojtko předvedl svůj zcela standardní výkon – dobrý hlasový projev a herectví “a la Marian Vojtko”, které buď milujete nebo se vám za ty roky již docela okoukalo. Vojtko měl rozhodně lepší představení jako Dracula, například na Silvestra, kdy mu to zpívalo nesrovnatelně lépe. Tradičně 100% výkon lze připsat Tomášovi Traplovi, především šašek a sluha byli vynikající, profesor byl opět jiný a plný Traplových grimas a hereckých vsuvek. Šárka Vaňková také předvedla svojí klasiku, několik opravdu šílených tónů a naopak několik velice dobrých pasáží, tradičně byla lepší Sandra než Adriana. Celkově výkon, který nenadchne ani moc neurazí, pokud tedy neznáte její lepší alternace. Zaujal nás ještě Bedřich Lévi, který jak je dobrý v “Robinu Hoodovi”, tak je špatný v “Draculovi”. Podivné přehrávání a zvláštně zabarvený zpěv se do role kněze příliš nehodilo. Velice dobré byly nymfy, krvinky i company a na malém prostoru pozitivně zaujal i Steven Tomáš Savka.

Marian Vojtko a Tomáš Trapl

Celkově to bylo standardní představení “Draculy” (i když například nesvítily vitráže nebo nefugoval mlhostroj u “Jsi můj pán”, ale beru to jako dočasné divadelní selhání, které běžný divák ani nepostřehne), kterému dominovala právě Lorraine v podání Kamily Nývltové. I přes všechny předsudky některých muzikálových fanoušků se z ní stává čím dál tím lepší herečka a zpěvačka a tato skvěle zvládnutá role je toho důkazem! Snad ji obrovské závěrečné standing ovation bylo dostatečnou odměnou za tento téměř nadlidský výkon.

Premiéra Kamily Nývltové v roli Lorraine byla 1. října 2011, pokud jste toto představení zmeškali, máte ji ještě možnost vidět 14. října!

VIDEO: Kamila Nývltová v roli Lorraine

Popremiérový rozhovor s Kamilou Nývltovou

Kamilo, jaká byla Vaše první reakce, když Vás produkce oslovila na roli Lorraine?

Vůbec jsem nevěděla, jestli si ze mě Standa (Stanislav Běle – produkční, pozn. redakce) dělá srandu nebo ne. Posléze mi vyřídil od Oldřicha Lichtenberga, že to určitě zvládnu, že s tím problém mít nebudu, že jsem šikovná a že se to naučím. A já v údivu: „Ježiš, počkej, počkej, já nevím, tak asi jo, já to vezmu…“. Pak jsem si teprve za půl hodiny uvědomila, že se opravdu do soboty musím naučit hlavní ženskou roli.

Kousni fest... (Kamila Nývltová a Marian Vojtko)

Jak jste se roli učila, prý jste neměla ani jednu zkoušku…?

Musím říct, že jsem se asi dvakrát podívala na DVD a textů jsem tak 97 % znala. V podstatě jsem si jen něco zopakovala, protože mám Draculu od mala naposlouchaného a od svých sedmi let jsem na něj opakovaně jezdila. Prostě jsem to musela „dát“ a nějak to dopadlo (smích).

Jaké byly vaše pocity, když jste poprvé vyšla na jeviště jako Lorraine?

Můj první pocit v propadle byl takový, že jsem si říkala, jestli to ještě nemůžu zrušit. Ke všemu mi pořád padal klobouk, protože jsem si ho pořádně „nepřirazila“ na hlavu, ale v podstatě jsem věděla, že už jsem na jevišti a musím zpívat, nic jiného už mi stejně nezbylo. Nervózní jsem byla, ale když jsem vyšla na pódium, tak jsem to v podstatě neřešila. Takto to mám vždy, když vyjdu a začnu zpívat, tak nervozita je pryč.

Lorraine Kamila Nývltová v podzemí

Která role se Vám hraje lépe? Lorraine nebo dvojrole Andriana/Sandra?

Když jsem se teď učila Lorraine a dívala se na DVD, říkala jsem si, že prostě miluju tu svojí Adrianu a Sandru, protože to je ta princezna, na které si ráda hraju a hlavně se mi na té postavě líbí to, že Dracula Adrianu miluje tolik let a žádná jiná žena ho nedokázala tak „pobláznit“ jako ta jeho kněžna Adriana. Ale samozřejmě Lorraine se mi hrála lépe v tom, že u ní mám větší pěvecký prostor, kde se dá třeba ukázat, jestli něco jako zpěvačka umím a má tam dvě velké sólovky. Nevím tedy, nedá se říct, která se mi hraje lépe, každá role je prostě úplně jiná.

Od diváků jste měla úžasný potlesk, jak Vy sama byste svůj výkon na závěr zhodnotila?

Tuto otázku mám vždy ráda (smích), protože samozřejmě nejlepší je, když se zpěvák dokáže zhodnotit sám. Ale nyní nevím, asi podle toho potlesku to snad vypadalo, že by to mohlo být dobrý a že jsem obstála. Musím říct, že jsou vždy věci, které se dají napravit, které se dají zazpívat lépe a na kterých člověk dokáže pracovat. Ale myslím, že na to jak jsem měla málo času, tak jsem to zvládla dobře a nestydím se za to. V tu chvíli jsem do toho dala úplně všechno.

Kamila Nývltová

Marian Vojtko a Kamila Nývltová

Kamila Nývltová

Casino show

Tomáš Trapl

Kamila Nývltová a Marian Vojtko

Hon na zlo

Viktor Polášek a Bedřich Lévi

Šárka Vaňková

Kamila Nývltová a Marian Vojtko

Kamila Nývltová a Marian Vojtko

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
Zájezdový český SHREK vyniká humorem a živým orchestrem
Recenze a reportáže
Muzikálová show „Náš život s muzikálem“ má za sebou úspěšnou premiéru (+ video sestřih)
Rychlé zprávy
“Lucrezia Borgia” se v březnu 2012 vrátí do Prahy
 • Anna

  Kamila je výborná speváčka. Takúto rolu by sa v tak krátkom čase nenaučil takmer nikto, a v jej veku možno nikto v ČR.Klobúk dole.


 • Briseis

  Ona ani nezkoušela s ostatními kolegy? Klobouk dolů. Už se těším na 14. října. Doufám, že Kamila bude ve formě. :)
  Já jí totiž jednou zažila jako Kleopatru a byla jsem zklamaná.

  Jinak je vidět, že pěvecké soutěže v ČR nám nedávají nové naděje do showbyznysu (kromě Anety), ale do muzikálů :)


 • Romča

  No Anička, zase bysom to nepreháňal – napríklad Markéta Procházková takto naskakovala len z DVD behom pár dní už do niekoľkých muzikálov a bola rovnako výborná ako Kamila, ak nie viac – ono sa to dá, keď sa chce (a z nejednej vlastnej skúsennosti vieme, že pri dobrej voli sa dá muzikál naštudovať dobre o veľa rýchlejšie ako za 2 mesiace v kompletnom složení, stačí keď nechýba nadšenie tých ľudí čo to robia), ale to nič nemení na tom, že Kamila si zaslúži hlbokosklon!
  A pro Briseis: ano, dodávají naděje do muzikálů – protože muzikálová branže je pořád ještě méně zkažená než te šoubyz kolem rádií a vydavatelství atp. A je to dobře – talenty patří právě do nejnáročnějšího divadelního žánru!


 • Anna

  to Romca: Kamila je za prvé mladšia o pár rokov a za druhé porovnávať rolu Lorraine z inými mi príde trošku nerelevantné.Čo samozrejme nevyvracia, že by Markéta Procházková nebola šikovná. Ako Lorraine si ju však neviem predstaviť.Pokoj a mier vašej duši.


 • Marian Vojtko

  miluju renomovaneho kritika košatku…vypada to,ze studoval zpev nejmin tak dlouho jako ja….


 • Týnuše

  Pavel Košatka:
  Dobře napsaná recenze a naprosto s tebou souhlasím. Fotky se náramně povedli, Kamče to moc slušelo. Byla prostě fantastická a už se těším na 14.10…


 • Romča

  Aj Vašej, Anička, aj Vašej:) A verte mi, že Markyt naskakovala do rolí nemenej ťažkých ako Lorraine. Ale ani ja nechcem porovnávať – podobnú neľahkú úlohu malo už desiatky umelcov v minulosti a boli rovnako super- proste to komentujem len preto, aby si dakto nemyslel, že nik pred Kamčou ešte pred podobnou výzvou nestál – to by voči tým ľuďom nebolo fér. Ale ako hovorím, hlbokosklon si zaslúži každý!


 • Romča

  Nevím, podle mého názoru je Marián teď na podzim v životní formě, při nejednom představení evokuje staré dobré časy Jekylla, což v situaci, kdy se ve dvou těžkých muzikálech alternuje vždy jen s jedním kolegou, je o to víc obdivuhodné! Už Mariánův pěvecký výkon v Průhonicích 11. září naznačil, že se můžeme těšit na mimořádný podzim v jeho vydání, což zatím jasně potvrzuje. A v situaci, kdy se nepředvádí a naopak skvělý zpěv doplňuje seriózním herectvím, nelze než tleskat, tleskat a zase tleskat. Opravdu si nemyslím, že by jeho sobotní výkon byl průměrný. Přišel mi jako jeden z velmi nadprůměrných!


 • Lucci

  Kamila byla vážně úžasná! Smekám před jejím výkonem ;)


 • Marci

  Sobotní představení byl pro mě opravdu nádherný zážitek. Po letech jsem viděla opět můj nejoblíbenější muzikál živě. V kongres.paláci to bylo sice velkolepější představení, ale zpěváci to spíše jen odzpívali. Zato teď v Hybernii to bylo nádherně odzpívané i zahrané. Překvapila mě i Šárka, která podle mě vůbec nebyla tak hrozná, jak jsem se všude dočítala. Zpívala hezky, navíc Adrianu i Sandru zahrála dokonale.
  K Mariánovi nemám co dodat- naprosto úžasný hlas, který vyvolával husí kůži. I herecký projev super. Vše jsem mu věřila.
  Kamila jako Lorraine mě ohromila a musím říci, že se na tu roli vyloženě hodí. Víc než na něžnou Adrianu i sexy Sandru. Při písni v podzemí jsem všechny emoce prožívala s ní a tekly mi slzy. A to nejsem žádná velká citlivka ;-)


 • Sukie

  Od kdy hraje Kamilka Lorraine?….
  …wau, to snad půjdu zase na Draculu, ona je vynikající všude :-)


 • Anet:)

  Zpěv soudit nemůžů protože jsem an představní nebyla, ale musím říct, že Kamče to na fotkách moc sluší :))


 • Rendy

  Taky si myslím, že v sobotním Draculovi zpíval Marian excelentně. Má krásnou barvu hlasu, viděla jsem Draculu v jeho podání několikrát a vždy zpíval úžasně. I jeho “derniéra” v květnu byla krásná a pan Košatka opět napsal, “že Marian už měl lepší dny”. Připadá mi, že Mariana musí kritizovat za každých okolností. A kritika jeho herectví mi přijde také neoprávněná. Zrovna Dracula je plný emocí, které Marian výborně předává divákům. Věřím mu vše od drsného dobyvatele po zamilovaného knížete až k “životem” znechuceného muže. Nejsem fanynka jenom Mariana, jak se tady s oblibou píše o někom, kdo se ho zastane, obdivuji spoustu jiných muzikálových herců, ale přijde mi nefér zrovna jeho zpěv kritizovat.


 • Alea

  Kamile fandím, že to zvládla bez zkoušek a za tak krátkou dobu. Muselo to být hodně stresující. V Draculovi jsem ji viděla jako Adrianu/Sandru, ale nenadchla mě, protože určité pasáže tak trochu odšeptala, občas přejde do falzetu, což předvádí hlavně v Mydlářovi, kde jí ta role vůbec nesedí. Asi nejvíc mi vyhovovala v Kleopatře, bohužel Moniku mi nenahradila. Já si myslím, že je velký talent, ale potřebuje ještě nějaký ten pátek, nejen pěvecky, ale i herecky – občas neví, co s rukama apod. Co se týče Mariana, tak je zajímavé, jak se muzikáloví fandové rozdělují na dva tábory. Já patřím k těm, kteří ho nemusí. Viděla jsem ho jako Caesara i Antonia v Kleopatře, Mydláře v Katovi dvakrát a řekla jsem si, že už nikdy více. Pro mě má naprosto úžasný hlasový fond i zabarvení hlasu, možná zajímavý vzhled, ale nehodící se do všech rolí. Po herecké stránce mi ve všech čtyřech představeních přišel, že už mu chybí jen ruka v kapse, v puse žvýkačka apod. Vyznávat někomu lásku a přitom se tvářit, že mě partnerka unavuje… Pak zas provést hlasový experiment, bez citu, bez prožitku, prostě to působí – teď se podívejte, jak já to uzpívám! Ale nic víc! Vím, že v civilu je vtipný, vstřícný, zábavný, ale v rolích, kde hrál, mě otrávil představení. Bohužel…


 • Karolina

  Uzasny zazitek – nejlepsi Lorraine, skvele zapivane i zahrane, 14.rijna jdu znovu. Bravo Kamilo!


 • Abigail

  Technická otázka na někoho, kdo se zajímá víc než já – s kým bude hrát toho 14.10.? Začínám uvažovat… S Vojtkem Josefem?


 • Týnuše

  Abigail: Ano Kamča si to střihne s Pepou!! A už se moc těším :o)


 • Jarmila

  Já tam byla a oba, Kamila i Marian byli zkrátka báječní. Děkuji za nádherný zážitek!


 • Romča

  Ad Alea: je vidět, že na představení chodíte s otevřenou hlavou a že tomu, na co koukáte, rozumíte! V podstatě jste to vystihla všechno velmi přesně. Ale dodám 2 ale. Kamila, když jí to sedne, zpívá famózně už dnes (ten potenciál tam rozhodně je) a Marián, když chce, tak je schopen představení i odehrát famózně – ve smyslu ne Podívejte, jak to uzpívám, ale opravdu i procítěně a s tím pověstným divadelním chtíčem. A teď na podzim už zase zaplaťpánbůh chce – to je to, co jsem popisoval výše!


 • LAURA

  Též jsem byla s rodinou a byla jsem šokovaná, jak to Kamila odzpívala i zahrála. Moc jim to s Marianem spolu slušelo. A to jsem ještě nevěděla, že to zpívala úplně poprvé a beze zkoušky. GRATULUJI, BRAVO Kamilo a i BRAVO Mariánku !


 • VYKY

  Jé, tak toho 14. bych strašně rád šel, když bude Kamila s Pepou Vojtkem. Jeho jsem ještě nikdy jako Draculu neviděl a Kamilu v roli Loraine taky né. Zde ty fotky jsou nádherné !!!!!! Doufám, že lístky ještě budou.


 • Pedro

  Ačkoliv se v diskuzích moc nevyjadřuju, tak teď musím udělat vyjímku. Kamila mě skutečně vyrazila dech. Bravurně odzpívané, skvěle odehrané, věřil jsem jí úplně vše. Byla z toho cítit něha, energie, emoce, které vyvrcholily u Lorraine v podzemí, kde mě doslova běhal mráz po zádech.


 • Nývltová Kamila

  Dobrý den,
  chtěla jsem Vám říci, že když jsem si přečetla Vaše příspěvky, které sem píšete, tak nemám slov! OPRAVDU VÁM VŠEM VELICE MOC DĚKUJI! Ani si neumíte představit, jak si toho vážím a jak je to pro mě velice důležité !! Jsem ráda, že jsem svou novou roli Lorrain, zahrála tak, že jsem Vám v ní nějakým způsobem vyhovovala, a že jste mi věřili, že to dobře dopadne!! Moc to pro mě znamenalo! Těším se na Vás zase 14.10., kde si společně s Vámi roli Lorrain a celé představení Dráculi o5 skvěle užiju!!!

  Mějte se krásněě a ještě jednou VÁM VŠEM MOC DĚKUJI!!!
  Kamila Nývltová


 • VYKY

  Je to Kamilo od vás velice milé, že jste sem do diskuze též vstoupila a současně mám prosbu. Nevíte toho zmiňovaného 14. kdo bude Dracula ? Děkuji za případnou odpověď.


 • Simča

  Tak ještě k té sobotě. Bylo to skutečně DOKONALÉ. Mariánek i Kamča. Moc se k sobě hodí. Díky oboum za skvělý zážitek. A ještě nesmím zapomenou zmínit Tomáše Trapla. Jako vždy perfektní.


 • Petulka

  Kamilo, nemate vubec zac dekovat, to my bychom meli podekovat Vam za uzasny zazitek!!!


 • Briseis

  14. bude Pepa Vojtek? Tak to se těším už jen tak napůl. Já ho ještě neviděla a záměrně jsem se mu vyhýbala, prostě si ho nedokážu představit a nechtěla jsem mu ani dát šanci. Jaký je Dracula? Nač se mám připravit?


 • Romča

  Pepa je náhodou v téhle roli naprosto skvělý. Sedne mu se vším všudy! Nezazpívá to samozřejmě tak jako Marián, ale herecky se mu nedá naprosto nic vytknout – úchvatný zážitek. A na kombinaci s Kamilou a Zdeničkou + Alešem Hámou se těším čtyřnásob!


 • Briseis

  TAk koukám, že budou hrát všichni, které jsem ještě nidy neviděla :)


 • PETRA K.

  Pane bože vyměňte konečně toho šíleného recenzistu!!!!Vždyť je to ještě mladé ucho které o umění neví nic…Čtenáře by jistě spíš zajímal názor někoho zkušeného a především někoho kdo tomu rozumí a ne člověka který viděl pár kousků v zahraničí a je braný za kritika!!!Je to hnus a kritizovat výkon zrovna někoho jako Marián mi přijde jako hodně velká sranda…….


 • José

  Úplně skvělý představení s úplně nejskvělejsí Kamilou Nývltovou, která jako Lorraine byla naprasto nepřekonatelná. A jestli si to tady Kamila čte, jak sem napsala, tak bych jí rád poděkoval, bylo to opravdu parádní a úplně nej nej výkon :-)) Snad mě vyjde toho 14.10.


 • Romča

  Ad Petra K.: :))) Tak teď by mě zajímalo, kolik lidí Vás strhá, jako strhali mě, když jsem “vynadal” tomu recenzistovi za nesnášenlivou předpojatou recenzi na Kata Mydláře. To jsem si to panečku slíznul… Přitom tentokrát podle mne Pavel ani nebyl nijak útočný. Jen prostě napsal, že se mu zdál Mariánův výkon průměrný, no. Já s ním nesouhlasím, ale zas bych kvůli tomu hned tak nevyskakoval…


 • Abigail

  Tak vzhledem k tomu, že se na toho 14.10. fakt nedostanu taky prosím, samozřejmě pokud to bude možné, o spáchání nějakého krátkého záznamu Kamily jako Lorraine. Čistě ze zvědavosti, protože jako Kleopatra se mi celkem líbila… A třeba až se to zase jednou vrátí, budu moct pouvažovat.


 • Petra K.

  Tak vzhledem k tomu že je mi úplně jedno co si kdo myslí o mém komentáři tak je mi jedno jaké reakce na něj budou.Pro mě autor článku je naprosto nefundovaná osobnost a není to poprvé co mi zvedl svým článkem mandle a já se rozhodla zapojit až teď:-)Je to mladý kluk který o divadle a umění vůbec nic neví a na tom si trvám:-)


 • Romča

  Dlouho jsem si o Pavlovi myslel totéž a je jasné, že je pořád začátečníkem, přesto už to nějaký pátek dělá a jistě rozumí více věcem než před rokem, dvěma… Ale ještě to není recenzent, to dá rozum – píše spíš takové subjektivní reporty. Kvalit serveru musical-opereta tady dosahuje jen Ondra, ale myslím, že si Pavel ani na recenzenta s velkým R nikdy nehrál… Je rád, že se může díky tomuto serveru pohybovat mezi novináři a chodit na premči – no, kdo by nebyl, že? Když ale zvážíte, že stejné výhody mají bulváři, kteří si ani nejsou schopni zjistit věk hvězd, o kterých píšou, pak bych z tohoto úhlu pohledu byl tolerantnější:) Pokud z jeho článků nečiší předpojatost a nesnášenlivost, tak je to OK. Nikdo nemůže mít na všechno stejný názor…


 • Mr. X

  Mě už zase nebaví, jak tady ta debata sklouzla malinko jinam. Já jasné, že nemohou mít všichni stejný názor. Ale to, že pan Košatka napsal, že se mu Marián líbil více na Silvestra je věc jedna, ano, na to má plné právo, ale když s tím nesouhlasím, tak napíšu, že Marián byl naopak skvělý, lepší a že se mě líbil. Proč se ale uchylovat k napadání ve smyslu “mladé ucho” apod. Víte vůbec o něm něco? Těď to neberte, že se tady pana Košatky zastávám, to žádná, jen mě přijde, že ten článek hlavně pojednává o premiéře Kamily v roli Lorraine a asi to ukončím jen tím, bez žádných předsudků, že se to Kamile povedlo.


 • Karolina

  Presne tak, clanek patri Kamile, jdete si Mariana resit jinam. Uz je to o nem unavne. Zalozte mu nejaky blog, nebavi me o nem cist.


 • janotka

  V sobotu byla Kamila Nývltová bez pardónu, skvělá. Nemám co bych dodala, snad jen to, že jsem už Draculu viděla snad 15 x se všemi alternacemi a zdáli se mi fakt dobré. Ale tohle co předvedla Kamila jsem ještě neviděla a neslyšela. To bylo prostě famózní, nádherné, skvělé…nenacházím slova…Kamilo bravo, bravo bravo. Tomáš Trapl, taky moc dobré a Marián je prostě pan zpěvák. Ale Kamila je zastínila jak se říká kamplet.


 • Týnuše

  Chjo, tady asi vážně někomu nedošlo, že toto je speciální recenze věnovaná jen a jen pro Kamču, proč řešit Maroše? Tak Pavel napsal, co napsal a je to jeho názor, tečka!
  Kamča si chválu zaslouží a myslím, že Pavel to vystihl správně, Kamča byla okouzlující, emocionální a to dokázala zpěvem přenést na diváky, bylo prostě skvělá, já neměla slov a jak už tu bylo řečeno, že zastínila ostatní pěvce/herce, tak to nemohu nic jiného, než souhlasit, a také to samé se stalo i v pátek 30. v roli Adriany/Sandry.. Kamča má neuvěřitelně silný hlas a ten utkví v hlavě asi každého… Každý den je lepší a lepší a myslím si, že do budoucna se máme na co těšit, ať už zůstane v muzikálech či půjde už jen na sólovou dráhu, tak ona to vždy bude umět prodat!!! Kamčo díky Ti! :)


 • Ivet

  Původně jsem do Prahy vůbec jet nechtěla. Nakonec jsem strašně ráda, že jsem Kamču v roli Lorraine viděla. Byla vážně úžasná, představení se jí skvěle povedlo, pěvecky i herecky. Navíc jí to moc slušelo. Líbí se mi i v roli Adriany, pro mne je nejlepší alternace. Nesouhlasím s p. Košatkou, Marián byl podle mne famózní, lepší výkon si ani nedokážu představit. Po tom, co jsem viděla květnovou derniéru Daniela Hůlky si Mariána vážím dvojnásob. Žasnu, že tam mohl evidentně nemocný Dan motající se s chráplákem po jevišti, připadat p. Košatkovi charizmatický.
  Fotky ze sobotního představení od Petra Marka jsou fakt nádherné.


 • Terka

  bude nějaká video reportáž z představení???Předem děkuji za odpověď


 • Marketa.K

  Kamila jako Loren je určitě moc dobrá a myslim,že jednou bude velmi dobra jako Loren. Co se týče představitele Draculi (Mariana) tak si myslím, že jeho podání písně Nespravedlivý Bůh bylo až moc, řekla bych dokonce přeřvané podani této písně


 • Katka

  Chtěla bych se zeptat, nevíte někdo, jestli bude Kamila teď v pátek hrát opravdu Lorein? Jestli nedošlo třeba ke změnu, jedu z daleka a chci ji moc v té toli vidět.


 • Romča

  Loren ani Lorein hrát nebude, ale Lorraine ano – je to podobná situace jako v září – nemá to hrát kdo jiný…


 • Zdeněk

  dnes neuvěřitelný zážitek Kamila to dala s takovou lehkostí prostě nezbývá než smeknout


 • Briseis

  TAk jsem se vrátila z představení a těch úžasných překvapení jsem zažila víc.

  Kamila strčila do kapsy všechny svoje alternantky. Má úchvatný hlas, je krásná, sice má občas problémy s artikulováním, ale ten mega potlesk za Lorraine v podzemí si zasloužila jako nikdo jiný – vzala mě za srdce, už jsem to viděla x-kraát, ale z jejího projevu jsem byla naměkko.. Klobouk dolů a přeji více takových rolí

  Druhým překvápkem byl pro mě Pepa Vojtek. Dosud jsem se mu záměrně vyhýbala, jak jsem psala výše – jednak ho furt vidím, jak řve cosi o opilcích v dějinách, viděla jsem ho v Kleopatře jako Marca Antonia a přišel mi naprosto otřesný. Jeho Dracula je jiný než Hůlkův nebo Mariánův. Sice občas přehrává, ale má něco víc než ten chraplák. Dokonce mě i dojímal, to se zatím podařilo jen Hůlkovi. A co se týče těch řeší ohledně Mariána – Marián je vystudovaný zpěvák, má silný, úchvatný hlas, je lepší zpěvák než Pepa a vůbec nechápu, jak někdo může říkat, že nemá svůj den.
  Pepa ho tentokrát očividně měl.

  Aleš Háma – další překvapení. Měla jsem ho v Limonádníkovi a byla jsem zděšena. TAdy to bylo jiný. Dosud jsem pořád měla neustála Langoše nebo Trapla. Háma má příjemný hlas a jeho šašek byl snad první, z jehož pohledů a gest jsem bezpečně poznala, že je do Adriany zamilovaný. A hrozně roztomile maskuje, že nerad tančí (nebo to neumí, to nevím :D :D)

  Zdenka Trvalcová je krásná princezna, ale tu sexy dračici jí fakt nevěřím. Připadá mi, že jako Sandra má strach, aby se nějak více “neodvázala” :)

  No a Tomáše Savku miluju a Pošťáka taky. :)

  Moc jsem si toto představení užila hlavně díky obsazení. A kvůli Kamile by klidně Dracula mohl jet dál. :))


 • Zdeněk

  naprosto souhlasím Pepa byl taky dobrej a kamča si fakt ten mega potlesk zasloužila jak po písničkách tak při samotné děkovačce


 • washek

  Těším se na sestřih, jelikož jsem na tomto představení nemohl být, doufám, že bude co nejdelší, jaký produkce povolí :)


 • Romča

  Tak mě naopak přišlo, že Pepa dnes svůj den neměl. Dosud jsem ho v novém nastudování považoval za jasně nejlepšího Draculu, po dnešku musím říct, že podzim má Marián i herecky lepší. Pepa na můj vkus dnes až příliš Kabátoval. Někdy mohl úplně v klidu toho řevu v mluvených pasážích ubrat. Přišlo mi, jak kdyby ho píchnul na jevišti sršeň žihadlem a on se s tím do konce představení nesrovnal:) To ale nic nemění na tom (shrnu-li celkové uvádění HyberniaDraculy), že mu ta role většinově sedla a zhostil se jí nad očekávání.
  S Alešem naprostý souhlas, pro mě jasná jednička tohoto nastudování, dnes to znovu potvrdil.
  Kamča mi přišla minule o fous lepší, ale celkově souhlas – velmi milé překvapení a určitě jí Lorraine sedne víc než dvojrole – pokud se Drac zase vrátí, měla by dostat Lorraine jako plnohodnotná alternace!


 • Briseis

  Já ho nikdy předtím jako Draculu neměla, nemůžu srovnávat. Ale pamatuju si ho jako Marca Antonia a to, co předvedl tam, bylo s dneškem nesrovnatelné.
  I když ze začátku mi přišlo trochu moc, když si při verši “ukojte svůj černý chtíč”, sáhnul mezi nohy.


Novější komentáře »