Aktuální zprávy

“Lucrezii Borgii” si zahraje Iva Marešová (+ video)


V pátek 30. září 2011 se uskutečnil doplňující konkurz na hlavní ženskou roli Lucrezie za těhotnou Radku Fišarovou a porota ve složení Libor Vaculík, Petr Malásek, Václav Kopta a Eduard Klezla měla těžkou práci. Nakonec byla vybrána Iva Marešová. Nahlédněte s námi na konkurz a podívejte se na video s výkony některých účastnic.

Iva Marešová

Iva Marešová zvítězila v konkurenci dvou desítek uchazeček a porazila ostřílené muzikálové hvězdy jako Leonu Machálkovou, Michaelou Noskovou, Michaelu Zemánkovou a další. Zajímavostí je, že se Marešová už dokonce s Bárou Basikovou alternovala již dříve a to v divadle v Divadle Ta Fantastika např. v představeních “Obraz Doriana Graye” a “Dáma s kaméliemi”. Ten nejtěžší úkol ale zpěvačku teprve čeká. Své o tom ví Bára Basiková, která v Lucrezii excelovala již před sedmi lety v Národním divadle. „Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ svěřila se Basiková, kterou překvapilo, kolik talentovaných kolegyň na konkurz do Divadla Hybernia přišlo.

VIDEO Z KONKURZU

Píseň o manželství” v podání Michaely Noskové, Leony Machálkové, Michaely Zemánkové, Ivy Marešové, Elišky Ochmanové a Michaely Horké.

Kamera a střih: Radek Janda

„Lucrezia by měla být něžná, přitom ale v sobě skrývat nebezpečné tajemství,“ prozradila Bára kritéria, podle kterých vybírala náhradnici za těhotnou Radku Fišarovou. Rozhodující slovo ale stejně nakonec padlo na tvůrce muzikálu – autora libreta, choreografie a světelné koncepce Libora Vaculíka, autora hudby Petra Maláska, autora textů písní Václava Koptu a Eduarda Klezlu, který se zhostí hudebního nastudování. Zda byla jejich volba šťastná, se ukáže v březnu 2012, kdy se muzikál vrací na prkna Divadla Hybernia.

Bedlivá porota

Leona Machálková

Michaela Zemánková

Michaela Nosková

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Pozvánky a konkurzy
Konkurzy do muzikálu MEFISTO v Divadle Hybernia
Aktuální zprávy
HOREČKA SOBOTNÍ NOCI se rozloučí speciálním představením. Vyhrajte 2 vstupenky
Aktuální zprávy
“High School Musical” přibruslí v květnu do Prahy
 • Tomáš

  Výběr Ivy potěšil. Tenhle muzikál by mne lákal i tak a s Ivou o to víc.


 • Abigail

  No, tak já musím říct, že mě tohle jméno tak svitlo hlavou, že by to mohlo fungovat, právě když jsem přemýšlela nad tím, kdo už kde Basikovou alternoval. Jenže jsem nevěřila, že by to mohlo projít. Takže příjemné překvapení. Teď jsem jen zvědavá, jak to dopadne, protože na druhou stranu musím říct, že se mi v té krátké ukázce významně víc líbí hlas Elišky Ochmanové – výraznější – podobně jako hlas Basikové. Ale uvidíme, Ivě bych úspěch v téhle vážně přála, takže jsem moc zvědavá. Třeba ji zrovna uvidím… Už aby to bylo, na tohle představení se vážně těším…


 • Michal Smrkovský

  Nejlepší volba :-) Ivuška je úžasná a na tuto roli se hodí jak pěvecky tak vzhledem:-) ale Bára ani v muzikálu Excalibur ani Němcová! nehrála, takže se tam nemohly alternovat :-) Pokud vím, tak se alternovaly pouze v muzikálu Obraz Doriana Graye a Dáma s kaméliemi :-) jestli udrží úroveň představení jako v ND, tak je to dle mého názoru jeden z nejlepších hudebních kusů tuzemských tvůrců :-)


 • Radek Janda

  Michal Smrkovský: ano, moje chyba. V původní verzi článku byla zmínka i o alternacích s Lucií Bílou a bohužel to tam zůstalo. Opraveno a děkuji za upozornění.


 • Andrea

  wow, skvělá zpráva, tleskám a těším se velmi moc :-)


 • janule

  mám radost, že Eliška Ochmanová to zkouší dál a doufám, že ji brzo někde uvidíme :-)


 • Veronika B.

  Jednoznačně nejlepší volba a velká gratulace Ivě i tvůrcům. Iva Marešová byla Báře Basikové hlasovým projevem vždy nejblíže, přitom svá. Konečně mám pádný důvod poprvé navštívit Divadlo Hybernia. A už teď je mi jasné, že se na Lucrezii budu vracet. Bude to jistě excelentní záležitost :-)


 • Romča

  Osobně se přiznám, že bych raděj viděl v dalším představení Míšu Noskovou, kterou považuju momentálně za jasně nejlepší mainstreamovou zpěvačku v zemi (z těch, které nějakým způsobem vešly do povědomí), protože tak čisté a nádherné výšky nemá momentálně snad nikdo!!! (je škoda, že v tom jinak špičkově sestříhaném záznamu Miška nedostala právě tu výškovou pasáž), ale musím uznat, že Marešová to dala velmi dobře a k Báře se hodit bude. Bylo by fajn, kdyby Míša vyhrála konkurz do Hamleta, když teď s Nevěrnou získala 2. místo na prestižním mezinárodním festivalu Východní bazar na Krymu! Málokdo udělal takovou reklamu ČR v poslední době jako ona. Být 2. na akci, kterou sledovalo 70 milionů lidí ze 17 zemí, není zrovna málo!


 • Míša

  Tak na tenhle muzikál jsem se těšila uš od začátku,ale tet se těším snad ještě víc :-).Podle mě výborná volba


 • Líba

  Myslím, že vybrali dobře.:-) Eliška byla taky dobrá, dala bych klidně tři Lucrezie.:-)


 • Sukie

  Vybrali výborně… Iva je skvělá zpěvačka ;-)


 • Sukie

  Když tak koukám na to video tak se mi líbí i Míša Horká…. :-( škoda


 • anicka

  Krása – myslím, že to bude S U P E R a konečně nádherný muzikál ve městě pražském.


 • Alea

  Hm, tak ten výběr mi přišel docela vyrovnaný, myslím, že bylo z čeho vybírat. S jedinou výjimkou, a to je Leona – mně přišla strašná. Doufejme, že Iva zvládne i náročný pohyb, budu jí i nám držet palce.


 • Nell

  Blahopreji Ive, udelalo mi to velikou radost =D


 • Simca a Peto

  Hlavně je výborné, že se ukáží nové tváře a né stále stejné obličeje jako v DB – je to tam stále dokola. Slyšeli jsem nějaké písničky z Lucrecie a nářez. Fakt se na to moc těšíme – tvúrčí team Vaculík – Malásek – Kopta to je bomba. Stačí si jen vzpomenout na Piafku nebo Čachtickou paní. A Iva Marešová je super třešnička na dortu. Moc jí držíme palce a blahopřejeme.


 • Kiro

  Kdo umí – ten umí a Lichtenberg ať čumí – geniální volba. Slečno Marešová moc gratuluji


 • Kaja

  Krásná žena – ta Iva :-) určitě jí to bude slušet a na 100% se přijdeme podívat


 • petas

  Machalková už je dávno za zenitem, Nosková tlustá na to, aby asi tento druh muzikálu dělala. Marešová – je ta nejoptimálnější volba. Krásně barevný hlas – pokud jí teda Klezla nepředělá k obrazu svému a nebude se při každé výšce usmívat jako Beroun, který je už k nekoukaní. Snad to Marešová ustojí. Fandím jí.


 • Romča

  Náhodou Míša dost zhubla a kostýmy dělaj divy. Tady bych si na kila navíc nehrál, ale tak, jak tu padlo… volba byla vyrovnaná a porota skoro ani nemohla vybrat někoho, kdo by na to neměl. Snad ta Leona a Zemánková, jinak byly (v sestřihu) velmi dobrý všechny dámy… Je fajn, že se 100% přijdete podívat, ale je jasný, že přijít se podívat 1x nestačí…:(


 • simca a Peto

  To je bomba !!! Marešová je úžasná – a v kombinci se Savkou a Zonygou … no co jiného si je třeba přát. Už aby byl březen:-)


 • Ifča

  Leona Machálková vůbec není za zenitem, je to skvělá zpěvačka, ale v tomto případě je výběr Ivy tím nejlepším. A i když “nevstoupila v podvědomí” jako Nosková, tak rozhodně zazáří, pro úžasnou Báru Basikovou je to plnohodnotná alternace. Vždycky, když si vzpomenu, jak zpívala Rány od Zuzany Michnové… Ještě teď mám husí kůži!


 • Kajka

  Jééé tak to tady čtu a samé pozitiva skoda – já se přípojuji – viděli jsme s přítelkyni 12x Edit Piaf v Plzni a dokonalé. O LB jsem slyšel jen to nejlepší. V Praze jsme viděli jen Angeliku a Je třeba zabít Davida – a obé dost prušvih – strašné, za co jsou lidi ochotni dát penize a co se vše produkuje. Ten kdo to vymyslel tak toho bych poslal do školy… Hlavně Je třeba zabít Davida bylo naprosto trapné a odešli jsme o přestávce. I to, jak se to hrálo dlouho svědčí o “úspěšnosti”. Tak fandíme Luzrecii.