Recenze a reportáže

“Děti ráje” přivítaly svého 200.000 návštěvníka!


V pátek 8. dubna se konala jubilejní 250. repríza hit muzikálu “Děti Ráje“, která byla okořeněna očekáváním již dvěstětisícího návštěvníka. Kdo se jím stal a jaké bylo představení, se dozvíte v našem článku s bohatou fotogalerií.

Muzikál producentů Viktora Mráze a Michala Bělouška „Děti Ráje“ rozpoutal před půldruhým rokem lavinu „šílenství“. Před premiérou asi jen málokdo tušil, s jakým velkým diváckým ohlasem se následně toto dílo setká. Neustále vyprodané hlediště, nadšení diváci všech věkových kategorií, standing ovations a vesměs pozitivní kritiky, to jsou dnešní „Děti Ráje“.

Míša Sejnová "trénuje" úsměv k přivítání slavnostní návštěvy...

...ani Genny Ciatti nezůstala pozadu

Přesto si však muzikál našel i své odpůrce, kteří mu vyčítají přílišnou délku a prvoplánovost děje, který se jim zdá splácaný jen proto, aby diváci mohli slyšet své oblíbené hity. Některým divákům také vadí příliš pozitivní vykreslení doby. I někteří umělci se nevyhnuli kritice, například Tereza Aster Vágnerová.

Nicméně to nic nemění na faktu, že byl slavnostně přivítán již 200 000. divák muzikálu. Před šestou hodinou večerní byli ve foayer divadla připraveni Sagvan Tofi, Tomáš Löbl, Míša Sejnová, Genny Ciatti, Martin Zounar, Braňo Polák a Peter Veslár a netrpělivě odpočítávali, kdo projde vstupem jako dvaatřicátý. Právě tento divák se měl stát oním šťastlivcem. Patnáct minut po šesté se všichni dočkali, neboť branami divadla prošla divačka Anna Hlaváčková, kterou osobně přivítal Sagvan Tofi a posléze všichni přítomní protagonisté. Následovalo hromadné focení, slavnostní přípitek a předání dárků. Následně se početná skupinka v čele s průvodcem Tomášem Löblem odebrala na exkluzivní prohlídku zákulisí. Samotná výherkyně neskrývala pocity velkého překvapení a snad jí tato příjemná událost naladila na blížící se představení.  Další překvapení následovalo v rámci samotné inscenace, kdy se Anna Hlaváčková objevila nečekaně na “tribuně” během oslav osmistého výročí městečka Bičovice.

Slavnostní přípitek s Annou Hlaváčkovou (200.000 návštěvník muzikálu Děti Ráje)

"Děti Ráje" svého jubilejního návštěvníka nosily na rukou

Exkluzivní návštěva šatny Toma a Stanleyho

Představení jsme viděli již poněkolikáté a naše postřehy si můžete přečíst v některé z našich starších recenzí. Dnes se zaměříme pouze na výkony, které nás nějakým způsobem zaujaly.

Jednoznačně největší hvězdou večera se pro nás stala Míša Sejnová v roli mladé Evy. O jejím všestranném  talentu víme již delší dobu a Míša ho neustále potvrzuje a zdokonaluje. Jejímu výkonu nemáme co vytknout a dáváme jedničku s hvězdičkou. Tak by to mělo vypadat.

Míša Sejnová a "Poupata"

Nejvíce diskutovanou postavou je nejspíše role mladého Michala, kterého nám ztvárnil Tomáš Löbl. Fanoušci muzikálu se dělí na dva téměř “znepřátelené” tábory. Jedni totiž milují v hlavní roli mladého Michala Tomáše Löbla a druzí zase Františka Pytlouna. My jsme viděli (konečně) oba, a proto je můžeme porovnat. Tomáš Löbl je vynikající zpěvák, jen velmi zřídka slyšíte v jeho podání jiný než čistý tón a písně jako “Vůně ženy” nebo “Nikdo nepřišel” jsou v jeho podání vážně vynikající a odzpívané s citem. Herecký výkon je už pak ale více “křečovitý”, místy by se dalo říci, že Tomáš až přehrává. Toto jsme u něj ovšem v počátcích muzikálu nepozorovali, netušíme, proč si Tomáš našel tuto polohu, i když své příznivce tento projev má. V některých momentech to k charakteru role sedí, jindy je to trochu “navíc”. František Pytloun oproti svému kolegovi sází více na civilní projev, proto se možná lehce přikláníme k jeho ztvárnění. Ve zpěvu více experimentuje, nepoužívá jen čistý hlas, ale můžeme slyšet i nějaký ten „chraplák“. Na jevišti působí více suverénně a tak se zdá, že dokáže diváky více strhnout. Nelze jednoznačně říci, který z představitelů je lepší, každý má své pro a proti, ale celkový dojem z obou výkonů je vždy po skončení představení kladný. Není tedy důvod se zbytečně přetahovat, který je lepší, každý má “toho svého” oblíbence!

Tomáš Löbl

Velmi milým překvapením bylo účinkování Martiny Cerhové v roli mladé Kájiny, která v muzikálu vystupuje už jen sporadicky. Typově do role naprosto zapadá a divák ji „miluje“ a zároveň „nenávidí“, což je přesně účel této postavy. Do této role by měla nově nastoupit Věra Vodičková.

Kájina Martina Cerhová "balí" Stanleyho

Genny Ciatti alias Bára je námi preferovanou alternací oproti již zmiňované Tereze Aster Vágnerové a ani tentokrát nás nezklamala. Svým hereckým a hlavně pěveckým projevem dokáže drobná Ciatti skutečně zaujmout.

Genny Ciatty s "mimozemšťanem" Michaelem Foretem

Pakliže jsme minule uvedli, že Michael Foret (Mickey) neměl „svůj den“, dnes tomu bylo naopak. Foret se tentokrát předvedl ve skvělé formě a za svůj výkon si zaslouží naši pochvalu.

Michael Foret poprvé pobrukuje "každý mi Tě lásko závidí..."

Ani po vícero zhlédnutích tohoto muzikálu nás neomrzelo “pití na čápa” Toma Martina Zounara, které je v jeho podání vskutku jedinečné. Zároveň můžeme Zounarovi přidat k dobru jeho nové herecké “vsuvky”, které dokáží nenásilně pobavit.

Martin Zounar v jedné ze svých "žabineckých" póz

Naopak v celém představení nás nejméně zaujal Martin Bačkovský v roli Šoumena. Ve srovnání s jeho alternací Janem Hönigem předvádí opravdu slabý pěvecký i herecký výkon. Jeho projev tzv. „drsňáka“ je těžko uvěřitelný, dalo by se říci nepřirozený až vyumělkovaný. Neupíráme Bačkovskému jeho talent, který předvedl v jiných muzikálech, nicméně si myslíme, že obsazení do této role, bylo krokem vedle.

V dalších rolích se představili Braňo Polák (Stanley), Míša Nosková (dospělá Eva), Peter Veslár (dospělý Michal), Lucie Pospíšilová (dospělá Kájina), Rudolf Mašata (malý Čusbus), Patrick Plešinger (dospělý Čusbus), Jaroslav Klein (Michalův otec), Barbora Rajnišová (ředitelka Vostrá), Jaroslav Nicolas Milíček (první vyhazovač), Vít Bečvář (druhý vyhazovač) a company “Děti Ráje”.

... nám to vyjde ...

Pro příznivce muzikálu máme na závěr dobrou zprávu, a to v podobě nově chystaného CD s pracovním názvem „Děti Ráje čtou svým dětem“. Celý tým muzikálu se rozrostl již o několik miminek. Maminkou se stala herečka Míša Nosková a otci autor a herec Sagvan Tofi, producent Michal Běloušek a Michal Dvořák, který pro představení upravil hudbu. Další se o své potomky již delší dobu starají a tak budou tentokrát učinkující na nahrávce číst dětem Pohádky z Kunratického lesa od Arnošta Víta. Režie CD se ujal Jan Jiráň.

Míše Noskové role dospělé Evy sedne jako ulitá

Peter Veslár jako dospělý Michal

První "skoro rande" Michala a Evy

Jedna z častých debat Michalova otce (Jaroslav Klein) se svým synem

Tom a Stanley kují pikle

Eva ošetřuje Michala po "vyhlídkovém letu" z baru

Takto končí většina večírků

"Ustálený" postoj Toma a nekompromisní dospělá Kájina (Lucie Pospíšilová)

"Kámoši" - Michal (Tomáš Löbl) a Čusbus (Rudolf Mašata)

Shledání po letech - Michal (Peter Veslár) a Čusbus (Patrick Plešinger)

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Radek Janda. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
“Děti ráje” přidávají představení (+ netradiční fotogalerie)
Recenze a reportáže
Radka Fišarová je opět Evitou (doplňující minirecenze inscenace divadla Studio DVA)
Recenze a reportáže
Sweeney Todd – Ďábelský holič z Fleet Street si v Divadle na Orlí libuje ve strachu (recenze)
 • Romča

  Pročpak Radek neohodnotil výjimečný hlasový a herecký výkon Míši Noskové? Jinak o drobných detailech polemizovat nebudu, myslím, že Děti Ráje jsou jedním z mála muzikálů, kde takové či onaké obsazení nezklame – výborní jsou prakticky všichni zúčastnění! I to je deviza tohoto výjimečného projektu. Včera jsme viděli narozeninové představení Genny Ciatti a následně první finále ČeskoSlovenské SuperStar, kde jsou výborní zpěváci, přesto musím konstatovat, že skutečné SuperStar nacházíme právě v Dětech Ráje. Zpívat hezky česky (a ne se z něčeho americky vylhávat) a ještě k tomu přes 3 hodiny tancovat naplno, to jsou teprve výkony hodné onoho označení SUPER a STAR!


 • terezzzzzza

  děti ráje ok, jen protekční vágnerová níc moc, ale to už je u teto rodinky v muzikálech folklor. taky chlapeček, ktery neuměl ani zpívat a ani hrát, doslova vadil představeni. bohužel na nas”nevyšel” maly filip antonio. jinak jsme si pekne zazpivali stare songy. jeste by mozna nemusel toffi byt tak afektovany v opicke scene. ale jinak ok. terez(k)a


 • Michal

  Byl jsem tuto sobotu a bylo to skvělý. Jediný problém jsem měl s velkým horkem. Jinak představení bylo úžasný jako vždy. Herci opět podali skvělý výkon, zvláště Tomáš Löbl, Míša Sejnová, Bořek Slezáček, Míša Nosková a Tereza Vágnerová. S mnoha recenzemi nesouhlasím s tím, že je Tereza špatná. Dvakrát jsem jí viděl a pokaždé super. Podle mě jsou Děti Ráje jeden z nejúspěšnějších muzikálů a tohle určitě nebyla moje poslední návštěva.


 • Peta

  Byla jsem 2x a chystam se zas. Uzasny muzikal! Misa Sejnova je skvela..mela jsem ji 2x a nelituji. Maly cusbus Filip byl uzasnej:-);-);-). Martin Zounar neni treba komentovat;-) je skvelej bavic…smichy sem az slzela;-);-)


 • Michal

  Chtěl jsem se zeptat, zda bude nějaká recenze na derniéru Dětí?


 • Romča

  Taky se přimlouvám, tak úžasný projekt, který vyšplouch rybník veškeré konkurenci, by si derniérové ohlédnutí zasloužil! Zvlášť když bude propojeno se silvestrovskou prčou!
  Hodně se tu píše o Míše Sejnové. I mě v počátcích uchvátila – svou krásou, příjemně zabarveným erotickým hlasem a celkovou mrštností, takže jsem rád přimhouřil oko i nad mírnými nedostatky v pěvecké rovině Míšina podání role. Navíc jsem tak nějak měl utkvělou představu, že její alternantka Péťa Doležalová je taková nějaká uzavřená, ne-li kapánek namyšlená… No jaký to byl krutý omyl. Po té, co jsem Péťu měl možnost poznat osobně, pochopil jsem, že je to nejúžasnější človíček v RáJi vůbec (a to tam máme favoritů hned několik – Míša Nosková, Tomík Löbl, Genny Ciatti, Míša Foret, Péťa Parvoničová, trio Víťa Bečvář, Honza Hönig, Zdenička Pijanová samozřejmě a další a další). Péťa nejenže je zcela komplexní – herecky, pěvecky i pohybově, k tomu nádherná a inteligentní pohodová baba, s nejhezčím úsměvem v GoJe, úsměvem, který je všechno ostatní, jen ne hraný. Objevili jsme nejen ohromný talent, ale i jeden z nemnoha pokladů pokladů!