Recenze a reportáže

Muzikál “Děti ráje” zahájil druhou sezónu roztančenou pěveckou párty (+ video)


Povedeným večírkem zahájil svou druhou sezónu muzikál “Děti ráje“, který od své premiéry 14. listopadu 2009 baví diváky všech generací v GoJa Music Hall. Nebyl to však ledajaký mejdan, ale během něho jsme slyšeli mnoho povedených pěveckých výstupů, které si protagonisté muzikálu připravili pro své kolegy i pro tisk. My jsme u toho samozřejmě nechyběli a kromě dobré nálady jsme si z večírku odnesli také video záznam, který jsme pro vás opět sestříhali a přinášíme vám ty “nej” momenty. V celém článku pak naleznete také naše dojmy z prvního letošního představení “Dětí ráje”.

Tomáš Löbl a František Pytloun

Netradiční večírek se konal 13. září 2010 v klubu Carpe Diem, kde se soukromě “Děti ráje” scházejí již nějaký ten čas a jeho prostředí dobře znají. Tentokrát se však jednalo o oficiální párty k zahájení druhé sezóny muzikálu a v klubu se sešli nejen zpěváci a tanečníci, ale také producenti, novináři a další pozvaní hosté. Celý večer se nesl v přátelském duchu, nouze nebyla o pití ani jídlo, ale především o dobré písně v dobrých interpretacích.

Organizace a moderování celého večera se ujal představitel hlavní role Tomáš Löbl. Postupně na pódium zval jednotlivé účinkující, kteří projevili zájem o vystoupení. A že to byl úctyhodný počet. Nezpívaly se jen písně z “Dětí ráje”, ale především písně, které jsou účinkujícím blízké a rádi je zpívají. I to se odrazilo na jejich výkonech, protože bylo vidět, že si to skutečně užívají.

Braňo Polák a jeho energické vystoupení

A co nás nejvíce zaujalo? Krásnou vzpomínkou na muzikál “Pomáda” byla energická píseň “Můj auťák” v podání Patrika Plešingera v doprovodu dalších “dětí ráje”, které zapojily i taneční nadání. Zajímavý výstup předvedli chlapci z company se svým novým “boybandem”, kterým potěšili všechny přítomné dámy. Energickou show předvedl také Braňo Polák s písní “Sklíčka dotykov”, kterou doprovázela zase dívčí company. Genny Ciatti poodhalila spíše svou italskou polovinu a potěšila nás dvěma krásnými italskými písněmi. A díky zvídavému Tomášovi Löblovi jsme se i dozvěděli, o čem vlastně Genny tak hezky zpívala.

Šárka Marková pak představila projekt “Muzikál ze střední”, který vychází ze stejnojmenného filmu a společně s mladšími kolegy objíždějí různé akce a zpívají pro radost. Tentokrát nám předvedli “We’re All In This Together” a ačkoliv nepatří “Muzikál ze střední” k našim nejoblíbenějším titulům, tak nás toto živé podání bavilo. Löbl opět zcela čistým hlasem odzpíval dvě sólové písně a s kolegou Františkem Pytlounem pak zazpívali píseň “Vůně ženy” v duetové úpravě. Pytloun pak sólově vystřihl píseň “Přísahám” z muzikálu “Golem”. Míša Sejnová společně s kolegou Jaroslavem Kleinem zabrousili do seriálových vod a zazpívali hit “Den kdy se vrátí láska” ze známého “nováckého” seriálu “Pojišťovna štěstí”.

Medley Dětí ráje

Na závěr nám všichni přítomní protagonisté zazpívali kompletní medley (přídavek) “Dětí ráje”. Nechali se přemluvit i producenti muzikálu, kteří se však brzy ze scény nenápadně vytratili. Zůstal jen koproducent Petr Dodal, který dostal dokonce sólo a je vidět, že “Děti ráje” jsou jeho srdcovou záležitostí. A fakt, že zpívání není zrovna jeho největší předností mu vůbec nezabránil, aby si výstup užil. Všichni ho za jeho odvahu a snažení odměnili velkým potleskem. V medley také zazpíval zdravotně indisponovaný Sagvan Tofi. Celá medley nemohla být zakončena ničím jiným než právě ústředním hitem “Děti ráje”.

Tím oficiální část zahajovacího večírku skončila, ale zábava samozřejmě pokračovala dále. Pokud si i vy chcete poslechnout ty nejlepší výstupy z párty, neváhejte a pusťte si náš video sestřih níže!

Video sestřih ze zahajovací karaoke párty “Dětí ráje”

Ve videu můžete slyšet a vidět Tomáše Löbla, Františka Pytlouna, Šárku Markovou, Míšu Sejnovou, Genny Ciatti, Patrika Plešingera, Davida Boušu, Jaroslava Kleina a company “Dětí ráje”.

Kamera a střih – Radek Janda

Kromě zahajovacího večírku jsme šli zkontrolovat, jak se daří “Dětem ráje” přímo na jevišti. Navštívili jsme hned první veřejné představení, a to veřejnou generálku ve středu 15. září 2010. Generálky byly speciální tím, že nebyly prodávány klasické místenkové vstupenky, ale diváci si mohli sednout kamkoliv. Tedy kdo dřív přijde, ten lépe sedí. Již od šesté hodiny se před GoJa Music Hall tvořila dlouhá fronta natěšených diváků. A bylo se na co těšit!

Sagvan Tofi při medley

Na generálce se sešlo vynikající obsazení v čele s úžasným mladým hereckým párem Tomášem Löblem a Michaelou Sejnovou. Tito talentovaní zpěváci rozhodně patří k oporám celého muzikálu a bez nich si již “Děti ráje” nedokážeme představit. Ideální byla také sestava komických rolí Toma a Stenlyho, které hráli Martin Zounar (jeho pití “na čápa” je nezapomenutelné) a Braňo Polák (neuvěřitelné výrazové prostředky, při kterých komika role opravdu vyniká). Dech vyrazila i energická záporačka Kájina v podání Martiny Cerhové.

V dospělých rolích jsme viděli naše dvě “poprvé” – Šárku Markovou a Petera Veslára. Marková byla opravdu vynikající, nad Michaelu Noskovou vynikala lepším hereckým projevem. Peter Veslár zase působil trochu zakřiknutým dojmem, komplexně byl výkon dobrý a profesionálně odvedený, stále však preferujeme civilnějšího uvolněného Bořka Slezáčka. Dobrý výkon na malém prostoru předvedl také Šoumen Jan Hönig. Nejméně zaujal mladý pár z druhé půle v podání Terezy Aster Vágnerové a Michaela Foreta. Vágnerovou jsme viděli poprvé a pěvecký part role se pro ní zdál nepřekonatelnou překážkou. Michael Foret zase vypadal, že nemá svůj den, protože jsme ho viděli již v mnohem lepší pěvecké formě, ale tentokrát to příliš nevyšlo.

Obrovskou pochvalu si zaslouží také taneční company, která celé představení rozhýbává a udržuje jeho tempo. Stále tedy platí, že muzikál “Děti ráje” je největším mejdanem na české muzikálové scéně, při kterém se pobaví celá rodina. Plejáda mladých neokoukaných talentů v kombinaci s nesmrtelnými hity Michala Davida bude české diváky zřejmě bavit ještě hodně dlouho… Přejeme tedy “Dětem ráje” nejméně jednu další vyprodanou sezónu!

Na večírku také byl novinářům představen krásný charitativní kalendář

"Můj auťák" Patrika Plešingera a jeho kolegů

Sagvan Tofi s producenty "Dětí ráje"

Genny Ciatti

Představujeme nový boyband "Dětí ráje"!

Muzikál ze střední v čele s Tomášem Löblem a Šárkou Markovou

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
Ondřej Ruml svým koncertem uzavřel “Léto plné hvězd” (+ video)
Recenze a reportáže
Michaela Nosková: Silvestr v Ráji (+ video)
Recenze a reportáže
“Muchova epopej” – melodický (ne)životopis v Brně
 • bára

  děkuji za článek, byla jsem také na této generálce a moc jsme si to užily, velice se mi líbil T. Löbl (oproti F. Pytlounovi byl o mnoho lepší) a P. Veslár byl také skvělí… ještě jednou moc jsme si to užily a všem to doporučuji!!! mimochodem viděl jste někdo P. Poláčka? jaký je?


 • Iw

  IwIw

  Autor Odpovědět

  Dobrý den,
  moc se mi líbí písnčka Anything for us v podání Tomáše Löbla v tomto videu. Chtěla jsem vás poprosit, jestli nemáte nahranou celou tuto píseň jak to Tomáš zpíval. Pokud ano, mohli byste to sem dát? Děkuji moc


 • Michaela

  Dobrý den, taktéž se mi líbí pisnicka Anyone of us v podání Tomáše. Chtěla bych poprosit jestli by jste ji sem dali dekuji.


 • Marie

  Muzikál jsem měla možnost prožít, byl to opravdu jeden velký mejdan. Hity vtáhly publikum do děje a celá hala zpívala a tancovala. Úžasný zážitek v době neustálého shonu kolem nás.


 • Bídník

  Tak jsem byl na Detech raje a myslim si, ze kdo neni fanouskem Michala Davida, tak se mu to nemuze libit. Bylo to sice profesionalne odvedeno (je videt, ze nezname tvare jsou casto mnohem lepsi nez “hvezdy”), ale bylo to priserne nahlas a ten dej byl trochu… proste ze uz od zacatku druhe pulky se vedelo jak to dopadne:P Navic nemam rad diskoteky, takze me predstaveni spise nudilo. Ale myslim ze starsi generace je z toho opravdu nadsena:-)


 • Petra

  Dobrý den,
  muzikál jsme si užili minulý víkend a byl to opravdu velký mejdan, který neměl chybu! Ocenili jsme hlavně výkony mladých neznámých zpěváků(Tomáš Löbl,Petra Doleželová…)a tanečníků, všem můžeme muzikál jen doporučit!
  Chtěli bychom se zeptat, jestli bude vydáno i dvd?


 • Tomas

  Lobl je hezci co do vzhledu,proto ho vsechny ty “nactky” a buzny zerou daleko vic nez Frantu…,rozhodne ale neni pravda,ze Tomas by byl co do umeleckych kvalit a zpevu ztvarnene role lepsi nez Fanda,spis bych rekl prave naopak,ze Fanda ma lepsi a profesionalnejsi vyskolenej hlas a ze do toho dava vic…,Tomas je taky dobrej,ale hodne tam hraje roli prave ten vzhled,na coz se predevsim tedy divci publikum…,proste chyta,no:-)


 • Tomas

  to bara:je dobrej,ale Foret je lepsi,dava do toho vetsi grady a je videt,ze ho to opravdu bavi…Polacek taky vynikne,ale zas u nej je to spis o tom vzhledu,ze co od fyzicky ma proste charisma a tim zaujme…,na podiu se nedokaze tolik odvazat a spis bych rekl,ze jeho prioritou je hlavne to,si to jaksi”odbejt”a jit…,teda na me to aspon tak pusobilu,realita je mozna jina,nevim…:-)


 • Romča

  Jediná připomínka, Míša Nosková je pro mě herecky daleko procítěnější, i když na první pohled to nemusí být tak patrné. Ale třeba její odpověď: Holka, tohle stojí za všechno trápení světa před Létem, ta ve mně vždycky vyloudí slzičky, zatímco u Šárky se nejen v tento moment docela nudím…