Praha

“Quasimodo” nebude obyčejným pražským písničkálem… (+ video ukázka)


…alespoň to vyplývá z tiskové konference k tomuto novému ambicióznímu projektu, která se konala 23. března 2011 ve foyer Divadla Hybernia. Tvůrčí tým v čele s režisérem Martinem Kukučkou přítomným novinářům odhalil velké množství informací o zaměření a vytváření muzikálu a po ukázce silové akrobacie dua Dae Men jsme mohli slyšet také jednu píseň v podání Mariana Vojtka. Přinášíme vám nejen ji, ale také další informace o muzikálu “Quasimodo” i první verzi obsazení.

Muzikál “Quasimodo” s podtitulem “Kdysi se pro lásku umíralo” (který je velice důležitý a autoři zdůrazňovali jeho význam pro celý projekt, o lásce je totiž muzikál především) je projektem mladého režiséra Martina Kukučky a choreografky Jany Burkiewiczové, kteří na spolupráci přizvali mnoho talentovaných lidí všech divadelních profesí. Již na začátku tiskové konference Kukučka uvedl, že se nebude jednat o pouhý “písničkál”, který je typický pro pražskou tvorbu, ale půjde o více taneční titul. To později osvětlila i choreografka Burkiewiczová, která plánuje zapojit tanečníky do jevištního celku mnoha způsoby, prakticky by neměli po celou dobu slézt z jeviště a budou také posouvat děj kupředu. Například se také budou měnit v chrámové sochy. Role Esmeraldy, na kterou byl vypsán konkurz, má být také pohybově velice náročná, což se od hlavních ženských rolí v Praze už téměř neočekává.

Marian Vojtko – Modlitba (píseň z muzikálu “Quasimodo”)

Přinášíme vám video z tiskové konference, ve kterém můžete vidět (a především pak slyšet) Mariana Vojtka při interpretaci písně Frolla “Modlitba”. Novináři byli vůbec prvními posluchači této písně, nyní můžete okusit první ochutnávku z připravovaného muzikálu “Quasimodo” i vy!

Kamera a úprava – Radek Janda

Dalo by se říci, že tvůrčí tým jde přesně proti zaběhnutým (a kritizovaným) stereotypům české komerční muzikálové scény. Oživující bude i hudební složka, kterou společně vytvářejí Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař. Prachař na tiskové konferenci zdůrazňoval důležitost komunikace autorů a zpěváků, muzikál se vytváří přesně na míru hereckému týmu i celému divadlu. Písně jsou s umělci konzultovány a Prachař je například ochotný i celou píseň přepsat, pokud se danému interpretovi nelíbí. Stejný postoj sdílí režisér i další členové tvůrčího týmu. Zpět k hudební složce – v současné době se vytváří hudební motivy pro jednotlivé role, které se budou dále rozepisovat do celých písní. Několik je již hotových, jak je zmíněno v perexu článku, tak jsme jednu mohli na konci tiskové konference slyšet a i vy si ji můžete v našem videu poslechnout (viz. výše). Převažovat budou mollové písně (měkká hudební tónina). Libreto k muzikálu píše umělecké duo SKUTR, které se skládá z pánů Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského.

Návrh scény (studio Artcore)

Velice netradiční bude také scénografie, kterou mají na svědomí Štěpán Kuklík a Maja Rašková ze studia Artcore. Pokud by někdo očekával realistické prostory katedrály Notre Dame, byl by zklamaný. Ale možná jen do chvíle, než spatří kouzlo abstraktní scény, která se může velice efektně měnit jen nasvícením a průsvity. Autoři scény nám ukazovali různé variace, které pro muzikál připravili, pro vás máme k dispozici jen jednu základní vizualizaci. Kostýmy se budou držet v duchu jakési nadčasovosti, ale zároveň nebudou v extrémně moderním stylu, který třeba můžeme vidět v “Katu Mydláři”. Jejich autory jsou Radka Sirková a Anna Tušková (studio Chatty) a my jsme mohli kromě návrhů vidět i jeden v reálu, a to kostým Frolla, který si Marian Vojtko oblékl na prezentaci písně. Vypadal opravdu dobře!

Kostýmní návrhy (studio Chatty)

Z tvůrčího týmu nám už zbývá zmínit jen Jindřicha Trapla, který pro “Quasimoda” vytvoří projekce. K těm dodal, že budou méně popisné a prvoplánové a spíše jen dotvářet atmosféru. Pojďme se blíže podívat na lidi, které budeme vídat na jevišti Divadla Hybernia, a to herecký tým. Zatím jsou známí představitelé především mužských rolí, ženské role se ještě budou vybírat na míru k hereckým partnerům a hlavní role Esmeraldy bude vybírána v konkurzu 11. dubna 2011. Produkce nevsadila na hvězdné tváře, ale na prověřené muzikálové interprety, kteří se zatím zdají jako záruka kvality (ale počkejme si samozřejmě na výsledek). V hlavní roli se bude alternovat Tomáš Trapl a Csongor Kassai. Další role naleznete v soupisu níže.

David Kraus, Ondřej Ruml, Marian Vojtko a Roman Vojtek

Po teoretické části tiskové konference jsme mohli vidět dvě ukázky. Nejdříve se představilo duo Dae Man, které je známé ze soutěže Československo má talent. Svou silovou akrobacii předvedli na píseň “Ukolébavka”, právě z připravovaného muzikálu “Quasimodo”. Dae Man se také objeví přímo v muzikálu a budou spolupracovat na choreografiích. Druhá ukázka již byla pěvecká, píseň “Modlitba” zazpíval představitel Frolla Marian Vojtko. Píseň hodnotíme velice kladně, stejně jako Vojtkův pěvecký projev a pokud někoho nenavnadilo sugestivní dvacetiminutové povídání o plánech autorů, tak tato ukázka to zvládla spolehlivě.

Na závěr jen dodáme, že premiéra nového muzikálu “Quasimodo” se bude konat v magickém datu 11.11.2011 a bude se uvádět do konce roku, v případě komerčního úspěchu se samozřejmě počítá s dalším uvedením. Vstupenky jsou již v prodeji, a to v klasických cenách od 199 korun, nakupovat můžete například v síti Ticket Art. Zůstaňte s námi, připravujeme pro vás rozhovor s režisérem muzikálu a i nadále budeme “Quasimoda” sledovat!

Jakub Prachař, Petr Kolečko a Petr Kaláb

TVŮRČÍ TÝM
Hudba: Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař
Libreto: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský SKUTR
Texty písní: Petr Kolečko
Režie: Martin Kukučka
Scéna: Artcore – Štěpán Kuklík, Maja Rašková
Kostýmy:  Chatty – Radka Sirková a Anna Tušková
Projekce:  Jindřich Trapl
Choreografie: Jana Burkiewiczová

Martin Kukučka, Jana Burkiewiczová a David Kraus

OBSAZENÍ
Quasimodo – Tomáš Trapl/Csongor Kassai
Pierre Gringoire – Ondřej Ruml/Jan Cina
Claudius Frollo – Jiří Korn/Marian Vojtko
Phoebus – David Kraus/Roman Vojtek
Špindíra – Petr Vančura
Esmeralda
Lily – Zdenka Trvalcová/Kamila Nývltová/Lucie Molnárová
Gudula Radka Fišarová
Džali – Koza Johana Hájková/Zuzana Kábrtová
(Aktualizováno 12.4.2011 po prvním kole konkurzů, doplněná jména jsou kurzívou)

Dae Man

Marian Vojtko

Marian Vojtko

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Praha
Michal David příští rok v červnu uspořádá „Mejdan roku“
Aktuální zprávy
Královna “Kleopatra” opět vykročí na prkna Divadla Broadway
Praha
“Quasimodo” veřejně vyhlásil oficiální začátek zkoušek (+ video)
 • tom2410

  Role Esmeraldy, na kterou byl vypsán konkurz, má být také pohybově velice náročná, což se od hlavních ženských rolí v Praze už téměř neočekává…Že by konečně hlavní role pro Markét Procházkovou :)


 • Pavel Košatka

  Vidíš, to jsi mi připomněl že vám ještě dlužíme info o konkurzu na Esmeraldu, takže tady jsou:

  Konkurz se bude konat 11. 4. 2011 v Divadle Hybernia (Nám. Republiky 4, Praha 1) od 9.00 hod. Registrace bude v divadle probíhat od 8.15 hod.

  Hledáme všestranné zpěvačky ve věku od 17 do 30 let pro hlavní roli Esmeraldy. Podmínkami pro přijetí budou skvělé pěvecké i taneční schopnosti!

  Dispozice:
  – Zájemkyně si připraví jednu píseň dle vlastního výběru a jednu ukolébavku.
  – Součástí konkurzu bude choreografie, která začne pro všechny přesně v 9.00. Vezměte pohodlné tréninkové oblečení.
  – Zájemkyně písemně potvrdí svou účast na emailové adrese produkce@muzikal-zvonik.cz (tel: 737 797 106) a to nejpozději do 8. 4. 2011.

  Konkurz bude probíhat celý den, pokud máte v odpoledních hodinách závazek v jiném divadle, uveďte to v přihlášce, pokusíme se Vám vyjít vstříc.

  TEŠÍME SE NA VAŠI ÚČAST


 • Janča

  pro Markétu bych také byl


 • Mojmír

  Nebyly by nějaké bližší informace ke konkurzu na Esmeraldu, případně další ženské role? Všude jsem našel infa jen o tanečním konkurzu…


 • Baruška

  Nevíte, měla by ta vybraná píseň být nějaká muzikálovka? Mockrát děkuji :)


 • Katka

  Trochu mě odpuzuje(nebo to je trochu silné slovo,ale jiné mě nenapadá),to věčné ,,chválení dne před večerem”u tohoto muzikálu…ale pokusím se to zvít z jiného konce.Co se mi zatím líbí je téma muzikálu.Hudební ukázka mě naprvní poslech nezaujala,ale vím ,že podle jedné sklady,nemůžu zatím soudit.Scéna se mi nelíbí,ale opět nevím jak to bude působit jako celek takže zatím se k tomu nebudu víc vyjadřovat.V obsazení mám radost z Tomáše Trapla,Zdenky Trvalcové,a relativně i z Romana Vojtka a Ondřeje Rumla.Jiří Korn a Marián Vojtko mi nesedí,ale to je zase čistě můj osobní problém,jinak vím,že umí.Ostaní jména mi nic neříkají.Co se mi zdá jako velmi dobrý nápad je konzultace písní s herci,úmysl psaní písní jim na tělo.Kostým je vážně pěkný,jen si nejsem moc jistá,jestli to souhlasí s dobou,ve které se má děj odehrávat.


 • Pavel Košatka

  Ten muzikál je zasazen do celkově abstrakních prostor a doby. Ten příběh může fungovat prakticky kdykoliv a kdekoliv, samozřejmě až na detaily, ale je to celé dělané do “neurčité doby”. A mě hlavně nesedí Jiří Korn jako alternace Mariana, protože si nedovedu představit jak tuhle píseň Korn zazpívá. Evidentně je psaná přesně pro Mariana. No bude to ještě zajímavé.

  A chválení dne před večerem bych to nenazýval, spíš jen velká očekávání zlepšení, což už hraničí s doufáním ;). Ale hlavně platí že čím větší očekávání lidé mají, tak tím větší tlak je na tým muzikálu kladen, protože s velkým očekáváním přijde snadněji velké zklamání… No uvidíme ;)


 • Katka

  Tak je pravda,že J.Korn a Marián Vojtko jsou odlišní,a ikdyž by alternanti měli být typově podobní,když hrají stejnou roli,tak pokud se alternanti liší,může si člověk vybrat co jemu bližší a nejen ze zpěváků v typu který mu nesedí.Mě spíš nesedí oba pánové všeobecně,ve většině svých rolí,asi jsem v menšině,ale mě hlas Mariána prostě neokouzlil…


 • BeaHaydee

  Mna v ukazke zaujala hlavne hudba, som zvedava, co nove nam prinesie cely muzikal. Som zvedava :) A velmi sa tesim z obsadenia Tomasa Trapla, je to jeden z najtalentovanejsich spevakov na muzikalovej scene a urcite si tu hlavnu rolu zasluzi.


 • BeaHaydee

  Tiez mi Marianov hlas nic nehovoril, az kym som neprisla prvy krat na Draculu. Po prichode do divadla som bola sklamana (dufala som v Daniela Hulku :-) ), ale ked Marian zreval v uvodnej scene, vsetko sklamanie bolo prec :) A hned som sa zaradila k jeho fanusikom :-)


 • Abigail

  Tak já jsem taky docela zvědavá na alternanty Vojtka a Korna – nechám se překvapit, je pravda, že mi přijdou jejich hlasy dost odlišné, tak uvidíme, jak se to projeví ve výsledku. A zaujalo mě obsazení Gringoira (což mi připomíná, že mě těší, že se na něj nezapomnělo). Vůbec celé obsazení je zajímavé – úplnou radost nemám jen z obsazení Frolla, ale to je můj osobní problém, co do jejich umu s pány nemám problém. Jinak mě těší, že hrabou do ne úplně známých jmen, mám zkušenost, že je to leckdy lepší. Kostýmy ani scénu nehodnotím, musí to být v kontextu, z takových ukázek, jako zatím poskytli, se toho moc nezjistí, takže se nechám překvapit. Pornohvězdy mi unikly, čili tvůrci jsou pro mě spíš neznámí, zlepšení kvality (kvality dle mého vkusu a názoru) pražské muzikálové scény by se mi ovšem líbilo, takže směle do něj, jen aby to nebyly jen velké oči. Jediné co, nemůžu nepřiznat, že mě trochu straší zvolené téma, už jednu slavnou muzikálovou adaptaci tohoto díla znám a mám ji vcelku ráda, takže…


 • Nicket

  No vypadá to zajímavě. Výborný je Jan Cina – přednostně činoherní herec, který se věnuje i zpěvu a pohybovému divadlu. Hraje například v divadle na prádle – muzikál Krysy, činohra Obchodník s deštěm, Na Fidlovačce – Song pro dva….atd. Také zpívá s herecko-pěvěckou skupinou Olatsotesoc – je v ní například také Marie Doležalová (comeback) atd…. Tento mladý umělec je určitou zárukou kvality….to už jsem si mnohokrát ověřil.


 • Katka

  BeaHaydee:co se týče TT naprosto souhlasím,myslím,že je úžasný a hlavní roli si taky konečně zaslouží


 • Tereza

  Už se dost těším na Tomáše Trapla…myslím že to bude docela nezapomenutelný výkon (pěvecky a herecky určitě :D)


 • Martina

  No konečně má TT hlavní roli, to to trvalo:-) Moc mu to přeju. Jinak Mariánovi to sedí, ale alternace s Kornem mi přijde taky zvláštní, každý je úplně jiný, takže jsem na to zvědavá. Písnička je pěkná, už se moc těším:-)


 • Kathrynb

  Vypadá to lákavě :)


 • Romča

  Quasimodovi přeju hodně štěstí, už proto, že znám hodně lidí, kteří za tím projektem stojí a přeju jim úspěch. Jen by mě zajímalo, zdali by Katkou zde zmíněné chválení dne před večerem bylo tak silné, kdyby to produkovala zavedená Golem Production…:) Ale tak to jen na okraj. Jde o to udržet prestiž Hybernie jako už zavedeného hudebního divadla a tomuhle projektu by se to mohlo podařit! Jen houšť!


 • Lucka

  Tomáš Trapl v hlavní roli…no konečně, to to trvalo!!!


 • Honza

  Já jen doufám, že až v této roli všichni Tomáše uvidí, tak přiznají jeho nesporné kvality a začne dostávat pořádne a zajímavé role. Protože poslední dobou dostává většinou nezajímavé role s minimálním prostorem. Ale je natolik vyjímečný, že i v malých rolích dokáže zazářit a co teprve v té hlavní. Jsem opravdu moc rád, že to už někoho napadlo. Díky, doufám, že to nebude jen světlá vyjímka, pro Mistra svého řemesla jakým je Tomáš.


 • veny

  Tak na tohle se těším. Vypadá to zajímavě.


 • Radek Janda

  Na základě dotazů, které jsme od vás obdrželi ohledně výběru písně ke konkurzu na roli Esmeraldy jen upřesňujeme, že jak píseň dle vlastního výběru, tak i ukolébavka, mohou být jakékoliv, nemusí se jednat čistě o muzikálovou píseň. A dle slov režiséra muzikálu Martina Kukučky: “váš výběr hodně napoví…”.
  Při tomto konkurzu, bude krom zpěvu, kladen i velký důraz na taneční a hereckou složku!


 • veny

  A ta píseň mě zaujala – konečně něco jiného v DB+DH.


 • Aja

  To obsazení hlavní role je úžasné, myslím, že pěvecky i herecky se máme na co těšit. Tomáš Trapl si to fakt zaslouží, je fantastický zpěvák, navíc jeho grimasy, které předvádí i v civilu, mu tady dobře poslouží. A C. Kassai se v Kudykamovi taky skvěle předvedl. Jestli bude celá hudba znít tak zajímavě jako ukázka, tak se těším už teď. Teď hlavně záleží na výběru Esmeraldy, aby to s ní nezkazili. Markéta Procházková by se mi taky líbila, ale nevím, jak je dobrá tanečně. Viděla jsem ji zatím jen v Mušketýrech a v Touze a tam byla výborná.


 • Jana Bártová

  Marián Vojtko je výborný zpěvák s pěným hlasem a mě se líbí..a Jiří Korn?Tak to bude zajímavá alternace a bude určitě,ostatně jako vždy,dobrý..také jsem si nedovedla představit Pepu Vojtka jako Drákulu a přesto měl úspěch..každý si vybere to,co mu sedí..Tomáš Trapl je záruka kvality..myslím,že to bude dobrý muzikál a z divadla budeme odcházet spokojení..sejdeme se na Quasimodovi..ahoj Jana :-)))


 • Marek

  No je to zajímavé, já bych viděl jako nejlepší Esmeraldu Radku Špáňovou, dělala Johanku z Arku a byla v ní opravdu úžasná!!!! Tak doufám, že i ona půjde na konkurz. Dík Marek


 • Lenka

  Dobrý den, no Radku jsem také v Johance viděla a je pravdou že se mi opravdu moc líbila. Taky by se mi líbilo, kdyby Esmeraldu hrála ona, uvidíme :-)


 • sam

  K obsazení Esmeraldy: Nezapomenutelná byla pro mne v roli Angeliky i Kleopatry mě tenkrát neznámá Kamila Nývltová. Úplně mě uchvátila a velmi, velmi by mi na roli Esmeraldy sedla !


 • Zdeněk

  Jako Esmeraldu bych si představoval Marky Procházkovou a Betku Bartošovou


 • Danny

  Určitě bych v nějaké roli rád viděl Martinu Bártovou, která pernamentně dokazuje, že pěvecky je stále dokonalá, herecky ještě víc a tanečně dohání profíky (viz, toto video: http://www.publictv.cz/videoarchiv/11260/1939/ ). Jinak Markéta Procházková mi též příjde jako ideální varianta pro roli Esmeraldy.


 • Romča

  Přidávám se k Betce Bartošové. Herecky famózní a má hlas, jaký se rodí jednou za 20 let. Zajímavá by byla i Lucka Černíková, její operní soprán je také jak z jiné planety, a přitom silný, je velmi hlasově disponovaná!


 • sam

  Z Lucie Černíkové mě popadá panika. V Katu Mydláři jsme slečnu Černíkovou měli a bylo to naprosté zděšení (hlásek jako konipásek)…… Ale asi pro někoho super hlas.


 • Romča

  Hlásek jako konipásek? Tak to mi vysvětlete, jak je možné, že s tím hláskem konipáskem při zkouškách bez portů byla slyšet daleko víc než jiné zpěvačky se zdánlivě daleko silnějším hlasem… Já Vám to vysvětlím. Protože Lucka zpívá operně. A všichni pěvci a pěvice, co mají operní školu, mají hlas právě velmi jasný a zřetelný, jakkoli může znít díky jejímu naturelu jemně. Jenže nepotřebuje žádné falzety, výšky dává s přehledem, protože rozsah má takový jako málokdo! A vo vo vo vo tom to je!


 • Zdeněk

  souhlasím s Romčou v tom že Lucka je zkělá zpěvačka jinak by nehrála Mariu a Cosetu, ale na Esmeraldu se nehodí


 • Peťula

  Viděla jsem Lucka v Bídníkách, kde se mě moc líbila. Ale poté v Rokenrolu a teď v Mydlářovi to opravdu nebylo ono. A jak se tu někde psala, ty vejšky teda moc nedávala a i falešná dost byla.


 • Romča

  Tak to jste asi oba měli smůlu na představení. Já Lucku slyšel už asi 6x a kromě premiéry, kde jí to jednou nepatrně ujelo (což je normální, na premče jsou všici normální), tak je právě vždy naprosto čistá a vejšky dává naprosto brilantně, možná vůbec nejlíp z celýho divadla (i když srovnávat to třeba s Dorotkou je poněkud složitější).
  Co se týče Esmeraldy, nic z toho muzikálu jsem zatím neslyšel, takže netuším, jaká by Esmeralda měla či neměla být hlasově, ale naturelem, povahou role by se mi tam Lucinka právě dost hodila.


 • monika

  může se na konkurz přihlásit i někdo kdo se zpěvu veřejně nevěnuje? co se toho týče tak má za sebou pouze vystupování ve školním sboru a teď chodí na hodiny zpěvu… nebo takový člověk nemá šanci…?


 • Marta

  Pane Romčo, i když Vás neznám, tak mě poslední dny opravu BAVÍTE :-D
  “Týráním” Afgánců Jesus Christ Superstar počínaje a Lucií Černíkovou dávajíc vůbec nejlépe výšky z celého divadla konče!
  Já být redaktorem tohoto webu, dám vám snad ocenění, že Vašimi častými příspěvky (i když tvrdíte, že nemáte čas, ale pořád píšete a píšete) musíte určitě zvedat čtenost některých článků. To, že pak děláte velmi “pěknou” reklamu sám sobě, je věc jiná a je už jen na ostatních čtenářích, co si o Vás pomyslí.
  Přeji Vám hodně úspěchů a hodně dalších komentářů, které mě pobaví :-)


 • Líba

  Lucka by se mi hodila spíš na Lily než na Esmeraldu, typově určitě. Na Esmeraldu by mi typově sedla Markétka Zehrerová. Jinak podle mě je Lucka v muzikálech skvělá. Doporučuju jít se na ní podívat do Semaforu, nejlépe na Mam’zelle Nitouche, tam má velkej prostor a je to jedna z mála rolí, kde nehraje naivku.:-) Komu se líbí, bude nadšen a komu ne, možná změní názor.:-)
  Nikomu nechci vnucovat svůj názor, jen mi to nedalo a musela jsem se taky vyjádřit.:-)


 • Radek Janda

  monika: nevidím důvod, proč by se nemohl přihlásit.


 • Romča

  Marto, děkuji za “uznání”. Na druhou stranu, co bych pro Vás a Vám podobné neudělal – aspoň, že se díky něčemu/někomu bavíte… Čas opravdu nemám, ale těch v průměru 10 minut denně zdejšímu nejgeniálnějšímu muzikálovému webu v ČR posledních 6 týdnů opravdu věnuju rád. A co se týče reklamy – není mým cílem dělat si reklamu ani takovou, ani makovou, ale prostě slušně diskutovat. Bez skrupulí, ale přesto slušně. Já fakt nemůžu za to, že ti, kteří se mnou dílem či docela souhlasí, nemají náladu sem psát, protože nemají dost odvahy pak odrážet útoky zastánců jediného možného “západně-uměleckého” úhlu pohledu, takže to pak vypadá, že ten exot jsem tu jen já, ale co… Aspoň to tu není taková bezbarvá nuda jako do té doby, ne? :)


 • Lenka

  Radka Špáňová by byla nej, sice jí osobně neznám, ale profesně je dobrá… Lenka


 • lili

  Markéta Procházková je tančně dokonalá – o to nemám žádný strach :-) Přála bych jí tu roli, zvlášť bude-li to něco “jiného”, než klasika v Hybernii.


 • LUDĚK

  Esmeraldu určitě bych dal M Procházkovou konečně hlávni role pak RADKU FIŠAROVOU
  OLGU LOUNOVOU.