Pozvánky a konkurzy

Leona Machálková oslaví jubileum koncertem plným hvězd


Leona Machálková oslaví životní jubileum koncertem, kde přivítá řadu hvězdných gratulantů. V pražském Divadle Hybernia 26. září společně se zpěvačkou vystoupí Helena Vondráčková, Petr Kolář, Ilona Csáková, Jaroslav Svěcený, Jitka Zelenková, Pavel Vítek, Václav Kopta, Kamila Nývltová, Petr Kotvald a mnozí další kolegové. „Chci si oslavu užít podle hesla teď nebo nikdy,“ oznámila Leona Machálková, která je od září jednou z hvězd soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Plakát ke koncertu

Plakát ke koncertu

Leona Machálková pochází ze Zlína, ale dětství prožila v Přerově. Tam se začala věnovat zpěvu a hře na housle, v Praze pak získala první angažmá v 90 letech v divadle Semafor. „Nejvíc si asi považuji možnosti spolupracovat se skvělými umělci, kteří mě vedli, inspirovali a kultivovali jako zpěvačku i jako bytost. Ať už to byl Jiří Suchý, Roman Holý, Karel Svoboda, Pavel Vrba nebo Josef Bednárik,“ bilancuje interpretka, jejíž nahrávky získaly zlaté a platinové desky.

Leona Machálková za svou 20letou kariéru nazpívala hity jako Zatmění, Galaxie přání, Svět je plnej bláznů, Kometa nebo Den, kdy se vrátí láska k nám, z nichž mnohé zazní za doprovodu Bon Art Pops Orchestra na narozeninovém koncertu Happy Birthday v Divadle Hybernia. „Zazpívám spoustu krásných duetů z nového alba, které během večera také pokřtím,“ prozradila zpěvačka.

S Janem Smigmátorem připomeneme českou klasiku Nebezpečné dotýkat se hvězd, s Pavlem Vítkem swingové Sladké hlouposti, s Petrem Kotvaldem standard Venku je déšť a mráz a s Václavem Koptou, který bude koncert uvádět, zahrajeme písničky ze Semaforu,“ doplnila Leona Machálková.

Leona Machálková v muzikálu Dracula

Leona Machálková v muzikálu Dracula

V programu nebudou chybět ani hity z muzikálů Dracula (Jsi můj pán), West Side Story (America), Bídníci (Samotářka) a Mamma Mia!, ve kterých zpěvačka s nezaměnitelným hlasem vytvořila hlavní ženské postavy. „Když se ohlédnu zpátky za všemi těmi krásnými rolemi, zastavím se asi u Anity z West Side Story. Byl to můj první velký úkol a hned pěvecky, herecky a tanečně náročná role,“ uvedla původně vystudovaná učitelka češtiny a dějepisu, jejíž repertoár zahrnuje pop, swing, jazz, folk i funky. „K nejkrásnějším vzpomínkám patří euforie z úspěchu muzikálu Dracula v polovině 90 let. Všechny nás to naplňovalo štěstím a radostí, že jsme u něčeho výjimečného,“ uzavřela Leona Machálková.

Koncert obohatí speciální scéna a taneční skupina v choreografii Pavla Strouhala.

Vstupenky jsou v prodeji v pokladně divadla a v síti Ticketportal.

(foto Lenka Hatašová a archiv Musical.cz)


Pozvánky a konkurzy
Přijďte pokřtít CD Mýdlového prince a vyhrajte vstupenky na představení (+ autogramiáda)
Pozvánky a konkurzy
Taneční konkurz do muzikálu Mira Žbirky Atlantida
Fotoreportáže a galerie
FOTOGALERIE: Pohled do zákulisí muzikálu TARZAN
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!