Pozvánky a konkurzy

Jsou mladí a neklidní. A budou v létě zpívat


Starší generace si možná ještě pamatuje americkou telenovelu The Young and the Restless, která se začala vysílat v roce 1973 na stanici CBS. Seriál Mladí a neklidní patří k nejznámějším a nejslavnějším v oblasti nekonečných seriálů. V roce 1981 se v jedné epizodě v roli mafiánského neurvalce objevil dokonce i tehdy dvacetiletý hokejista Wayne Gretzky, a to s jednou jedinou replikou. Rozhodně více slov a více písní zazní od mladých zpěváků a zpěvaček na šesti letních koncertech.

Na stejnojmenném koncertním turné Mladí a neklidní se v doprovodu devítičlenné kapely doplněné saxofonistkou Veronikou Dražkovou představí Šárka Vaňková, Andrea Holá, Alžbeta Bartošová, Marianna Polyáková, Jana Rybníčková, Martin Schreiner a Lukáš Randák.

V přibližně jeden a půl hodinové show zaznějí nejkrásnější melodie popové hudby v podání mladých, nadaných a občas i neklidných interpretů. Diváci se mohou těšit třeba na písně Feeling Good, Rolling, I Have Nothing či několik duetů.

Zajímavostí a jistě příjemným překvapením je choreografie koncertu, které se zhostil Tomáš Kuťák: „S nápadem taneční složky koncertu přišel pan producent, jeho záměrem bylo oživit koncert, aby to nebylo jen statické zpívání, ale skutečná show, aby se prostřídaly všechny složky, včetně té pohybové. Protože jde především o koncert a moc prostoru tady na pohyb není, máme jenom tři tanečníky. Ti v jistých pasážích doplňují zpěváky a jinde zase dostanou více prostoru předvést něco sami. Choreografie jsou dělány na efekt, nepůjdou do dějové hloubky, jsou více o náladě než o vyprávění příběhu.“

Druhým vizuálně atraktivním aspektem celého koncertu jsou kostýmy, které pocházejí z dílny Lukáše Bartoně: „Tvůrčí práce vznikala v Divadle Na Maninách, kde jsem dostal příležitost k výpravě celého koncertu. Repertoár koncertu je mi velice blízký a proto je radostí se na něm podílet.“

V červnu se mladí a neklidní zpěváci a zpěvačky představili v premiéře v areálu letního kina v Boskovicích a na zámku v Třeboni, v červenci na ně čekají zámky Mělník a Sychrov a Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, v polovině srpna pak show vyvrcholí koncertem mezi muzikálem Robinson Crusoe a operou Rusalka v amfiteátru v Mikulově.

Mladí a neklidní, Šárka Vaňková, Andrea Holá, Alžbeta Bartošová, Marianna Polyáková, Jana Rybníčková, Martin Schreiner, Lukáš Randák


Šárka Vaňková je stříbrná finalistka první řady Česko hledá SuperStar, která vydala dvě platinová alba. Působila v pražských divadlech Broadway a Hybernia v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika, Adéla ještě nevečeřela, Baron Prášil či Dracula. Dlouhodobě spolupracovala s Helenou Vondráčkovou nebo Zdeňkem Izerem. Od září ji můžete vidět v Divadle Na Maninách v muzikálu Robinson Crusoe.

Za možnost spolupracovat s výjimečným týmem lidí a za báječnou nabídku na koncerty je moc ráda: „Na letní scény se neskutečně těším! Hlavně kvůli tomu, že jede bezvadná parta lidí včetně kapely a tanečníků, ale také proto, že jsem měla nejen covidovou, ale i uměleckou pauzu a to pět let. Proto si moc přeji, aby diváci cítili energii, kterou jim chceme předat. Těším se na každé místo, protože vím, že si to užijeme.“

Mariannu Polyákovou mohou diváci znát například z muzikálů Kat Mydlář či Voda (a krev) nad vodou nebo z hostování v NDM v Ostravě. Nově se představila v muzikálu Robinson Crusoe v Divadle na Maninách jako mladá Mary. Na koncerty se vysloveně těší: „Mladí a neklidní bude koncertní show, ve které zazní spousta světových hitů, které budou znát všichni. Moc se na tento koncert těším, protože se tam vytvořila velmi kompaktní parta lidí, kolegů a zpěváků. V podstatě se skoro všichni navzájem známe už z jiných projektů a divadel a tak mezi námi panuje vždy pozitivní energie a dobrá nálada. A jestli jsem mladá a neklidná? Mladá určitě, tělem i duší. A neklidní jsme podle mě po tomto těžkém covidovém roce plném zákazů úplně všichni. Už se moc těšíme až budeme moct opět svobodně stát na jevišti, zpívat pro diváky a slyšet potlesk, to bude největší odměna.”

Zpěvák a herec Lukáš Randák se ve stejnojmenném muzikálu představí jako mladý Robinson Crusoe. Na pražských scénách prošel divadly Broadway, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Hybernia, Studio Dva nebo GoJa Music Hall. V titulních rolích se objevil v muzikálech Romeo a Julie nebo Ples upírů.
Na koncerty zve Lukáš všechny, kteří mají rádi nejenom světové hity současné i minulé: „Naše koncerty Mladí a neklidní jsou velice ambiciózní projekt, který spojil dohromady sedm zajímavých jmen, včetně mé maličkosti. Budeme obklopeni smyčcovým kvartetem i velkým orchestrem, kolem nás tanečníci, bude to obrovská show. Budu moc rád, když nás publikum přijede podpořit, protože po více než roce bez kultury se nám po lidech stýská a víc než kdy jindy potřebujeme cítit jejich podporu, a tak trochu doufáme, že jsme jim alespoň malinko chyběli taky.“

Martin Schreiner, zpěvák a muzikálový herec se v roce 2020 účastnil 6. řady soutěže Česko Slovenská SuperStar, kde se umístil na 3. místě. Na divadelních prknech se objevil již ve svých devíti letech, a to v muzikálu Donaha! v pardubickém Východočeském divadle. Účinkoval rovněž v muzikálech Mýdlový princ, Muž se železnou maskou či nově v muzikálu Láska nebeská a nebo Robinson Crusoe. V polovině června vydal svůj první singl s názvem Síla lásky”.

Pozvání do projektu přijal, protože se mu koncept líbil od začátku: „Myslím, že podobný koncept projektu tu ještě nebyl a byl bych rád, kdybychom se jím dostali divákům pod kůži. Na koncertech budu zpívat, krom jiných, píseň Feeling Good od Michaela Bubbleho, na což se moc těším. A taky na kapelu, ta šlape jako hodinky.“

Alžbeta Bartošová vystudovala Církevní konzervatoř v Bratislavě a na muzikálové scéně působí už 12 let. Ztvárnila hlavní role v muzikálech Kleopatra, Liduschka – Lída Baarova, My Fair Lady, Bídníci, Horečka sobotní noci, Krysař, Tři mušketýři, Muž se železnou maskou a dalších. Jejím hlasem mluví několik princezen Walta Disneyho a účinkuje také ve slovenském seriálu Oteckovia.

Koncertů Mladí a neklidní se ani Alžbeta nemůže dočkat: „Máme skvělou kapelu a myslím, že takové seskupení perfektních zpěváků na jednom jevišti se jen tak nevidí. Je to skvělá show narvaná světovými hity, které zná snad opravdu každý. Diváci s námi mohou zpívat, nebo si i zatančit. Zároveň to bude moje první moderátorská zkušenost, tak jsem i trochu zvědavá, jaké to bude zpívat a zároveň i koncert moderovat. Každopádně si myslím, že se diváci mají opravdu na co těšit.“

Na koncertní show se představí i Andrea Holá, muzikálová herečka a zpěvačka. Absolvovala Státní konzervatoř v Praze v oboru populární zpěv. V roce 2014 se zúčastnila druhého ročníku Hlas Česko Slovenska, v soutěži se umístila na čtvrtém místě. Ve stejném roce byla obsazena do původního českého muzikálu Antoinetta, královna Francie, a posléze i do dalších muzikálů, jako Mýdlový princ, Trhák, Mefisto nebo Sestra v akci, společně s Petrem Ryšavým nazpívala titulní píseň k seriálu Pokémon.

V rámci koncertní show uvidíme i Janu Rybníčkovou – zpěvačku, absolventku Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka v oboru Muzikálové herectví. V roce 2014 se stala finalistkou soutěže Hlas Česko Slovenska. Její debutové CD s názvem Zlatý časy” vyšlo v roce 2016 a o rok později, v roce 2017, vyšlo druhé album Up in the Air. Zahrála si roli Kristýny ve filmu Muzikál aneb Cesty ke štěstí, kde zazněla i její píseň „Zlatý časy“.

Producentem koncertů Mladí a neklidní je agentura KVArt Production, v zastoupení manželů Duškových: „Celým projektem jsme chtěli podpořit mladé zpěváky a kapelu, kteří by měli dostávat prostor ke své tvorbě. Je to moderně pojatá show na které spolupracovali všichni dohromady, což nás baví nejvíce. Dali jsme dohromady skvělou partu mladých lidí, kteří chtějí bavit hudbou. Věříme, že diváci přijdou koncert Mladí a neklidní podpořit, užijí si zpěv, živou kapelu, a i taneční show. Moc se na ně na letních scénách Divadla Na Maninách těšíme.”

 


Pozvánky a konkurzy
Divadlo Kalich vypisuje konkurzy do muzikálu HAIR (Vlasy)
Brno
Konkurz do muzikálu Sněhurka a já
Pozvánky a konkurzy
Benefiční muzikálový večer HOREČKA ÚTERNÍ NOCI
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!