Pozvánky a konkurzy

Konkurz do muzikálu s písněmi Waldemara Matušky LÁSKA NEBESKÁ


Divadlo Broadway vyhlašuje konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí do připravovaného muzikálu s písněmi Waldemara Matušky Láska nebeská.

HIT MUZIKÁL Z PÍSNÍ WALDEMARA MATUŠKY
DUCHAŘSKÁ KOMEDIE O LÁSCE AŽ ZA HROB, ALE TAKÉ O TOM, ŽE ŽIVOT SE NESMÍ BRÁT MOC VÁŽNĚ, A TO ANI PO SMRTI!

Scénář a režie: Zdeněk Zelenka
Hudební režie a aranže: Michal David

Premiéra: 28. ledna 2021 – Divadlo Broadway

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 • KOMEDIE
 • ODEHRÁVÁ SE V SOUČASNOSTI
 • všichni uchazeči musejí dokonale zvládat ZPĚV, HERECKÝ PROJEV, TANEC
 • všichni uchazeči si musejí být vědomi, že jejich výkon musí zapadat do koncepce
  muzikálové situační a konverzační komedie
 • plánované termíny zkoušek a příprav: listopad – leden 2021

TERMÍN KONKURZU

 • 23. a 24. června 2020 | 9 – 16 hod.
 • Divadlo Broadway, Na Příkopě 31, Praha 1

PRŮBĚH KONKURZU

 • konkurz bude mít dvě části: ZPĚV a ČINOHRA
 • na konkurz si každý uchazeč připraví:
  • 2 písně (žánrově odlišné – 1 emotivní, 1 komediální)
  • monolog
 • písně i monolog si uchazeč zvolí sám, cílem je přesvědčit o vynikajících pěveckých a
  hereckých schopnostech

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV

ONDŘEJ MACHÁČEK, vysokoškolák (20 – 29 let)
výrazně pěvecká a činoherní role
Student medicíny, ve vztahu k ženám, ale i k životu vůbec poněkud nesmělý, spíše intelektuál, který na svoji osudovou lásku teprve čeká. A dočká se! Vysokoškolák s výrazným smyslem pro slovní humor, který je oblíben nejen mezi spolužáky, ale i mezi profesory. Silně emotivní, který prožívá své vztahy naplno. Komediální situace nevytváří, ale když se v nich ocitne, působí značně chaoticky, ale sympaticky. Plachý komediant!

JÁCHYM MACHÁČEK, vysokoškolák (20 – 29 let)
výrazně pěvecká a činoherní role
Pravý opak svého mladšího bratra Ondřeje. Bouřlivák, srandista, nezkrotný živel! Pozoruhodné je, že si svůj nadhled, smysl pro humor a svým způsobem i moudrost zachová i po své tragické smrti, když se z nebe vrátí jako DUCH, aby napravil, co způsobil. Bystrý mládenec, který si až po smrti uvědomí, jak je život křehký a krásný. Postava plná emocí, humoru, ale i smutku. Pěvecky a herecky velice náročná role!

TÁTA FRANTIŠEK, čerstvý důchodce (55 – 65 let)
především činoherní, ale i pěvecká role
Nesmírně energický, zpupný, nepochopitelně negativistický novopečený důchodce, který na vše jen prská síru, všechny zavrhuje, pomlouvá, s ničím nesouhlasí. Na svých synech Ondřejovi a Jáchymovi neshledává nic dobrého, jediné, na co se těší, je hřbitov. A jsou to právě jeho dva synové, kteří v jeho zraněné duši odhalí perličku na dně. A pro tu duši najdou lék. Není divu, že na konci příběhu skončí táta František jako milovník života! Tragikomická, dojemná postava plná slz i smíchu.

FORTELNÁ, správkyně budov (60 – 65 let)
činoherní role
Intrikánka, dohazovačka, ukecaná ženská, ale taky osoba životem zmoudřelá, která by pro dobrý skutek udělala cokoliv. I zmatek. Důchodkyně s bystrým úsudkem, ale i se srdcem na dlani. Výrazně komediální role s požadavkem na perfektní zvládnutí slovního a situačního humoru. Sem tam se zúčastní zpěvu.

KRISTÝNA, vysokoškolačka (20 – 25 let)
především činoherní, ale i pěvecká role
Julie současnosti. Není divu, že je snem všech studentů. Má před svatbou, ke které z tragických důvodů nedošlo. Dívka je to citlivá, přesto ale tvrdě odolává nájezdům poněkud bezcharakterního spolužáka Hynka. S osudem se pere statečně, obzvláště když ji začne pomáhat Ondřej, bratr Jáchyma, kterého si měla brát. Role náročná zejména herecky, rozsah emocí je od velké radosti až po velký smutek a beznaděj. Oduševnělá dívka, která své bolesti nekřičí okatě do světa, ale o to více je prožívá ve svém nitru.

DRNDA LINDA, vysokoškolačka (20 – 25 let)
především činoherní, ale i pěvecká role
Výrazně komediální role. Je to taková drnda, proto ta přezdívka. Sympatická komediantka, trochu povrchní, jednoduchá, miluje vše příjemné, co život přináší. Zejména sex. Skvělá kamarádka, ale pro život nepoužitelná.

HYNEK, vysokoškolák (20 – 29 let)
především činoherní, ale i pěvecká role
Záporné role se prý hercům hrají nejlépe, tak tady je další příležitost. Jednoduchý intrikán, jehož snem je dostat Kristýnu, dívku po tragicky zahynulém spolužákovi. Hynek ale netuší, že Kristýnu před ním brání nejen Ondřej, ale i duch Jáchym. Je tak jednoduchý, že mu po svatbě Kristýny snad i vše špatné odpustíme…

prof. NEHERA (50 – 60 let)
výrazně pěvecká a činoherní role
Intelektuál, džentlmen, který je poněkud unaven současnou realitou, proto je častým návštěvníkem klubu, kde jsou přísně zakázány zejména diskuze o politice, růstu DPH a oteplování. Moudrý chlap, který se ve svém věku dopracoval do stádia, kdy má nad vším nadhled. Jeho humor je suchý, jeho zpěv jako by byl z dob, kdy se ještě nosil do společnosti smoking. A ten on také na svá vystoupení nosí. Jistě by si rozuměl s Oldřichem Novým. A není divu, že si oblíbil i humor bratrů Ondřeje a Jáchyma.

prof. KULÍŠEK (50 – 60 let)
především činoherní, ale i pěvecká role
Vyznává stejnou životní filosofii jako jeho kolega profesor Navara. Jenže nemá tu noblesu, působí trochu dojmem, že si do noblesního světa odskočil z nějaké pivnice. Zevnějšek noblesní není, ale duše ano. Sympatický pábitel!

METELKOVÁ ZUZANA (45 let)
výrazně pěvecká a činoherní role
Roztoužená, citově i sexuálně strádající, osamělá intelektuálka, toužící po rychlém splynutí duší. Trochu alkoholička v neustálých depresích, která je schopna během minuty vzlétnout ze dna k nebesům. A zase zpátky. Kdo si ji pustí do bytu, může si rovnou pustit i plyn. Ale komediální role je to parádní!

TRONÍČKOVÁ BOHUNKA (40 – 50 let)
především činoherní, ale i pěvecká role
Charakterově podobná role s Metelkovou. Též osamělá lovkyně, která zoufale hledá nějakou kotvu svého života. Menší role, příležitost pro komediální herečku, která má i pěvecké schopnosti.

GÁBINA, SIMONA, ČENDA, VENDA (20 – 29 let)
Z uchazečů na hlavní role budou vybráni i představitelé rolí menších.

PŘIHLÁŠENÍ NA KONKURZ

 • vyplňte přihlášku ZDE
 • uzávěrka přihlášek je v neděli 21. 6. 2020 | 23:59 hod.
 • v případě jakýchkoli dotazů můžete kontaktovat produkci na e-mailu: konkursdivadlobroadway@gmail.com

VSTUPENKY

JIŽ V PRODEJI


Pozvánky a konkurzy
Doteky Vánoc Markéty Martiníkové
Praha
Divadla Broadway a Hybernia zahájila sezónu v Průhonicích (+ video)
Aktuální zprávy
Vrcholí přihlašování do 15. ročníku soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2024. Pro obrovský zájem prodlouženo do 4. února
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!