Koncerty

“Srdeční záležitosti” Magdy Malé zazněly Divadlem Broadway (+ video)


Již tradičně se 12.9.2009 odehrál v Divadle Broadway charitativní koncert společnosti Mater et pueri “Srdeční záležitosti”, jehož patronkou byla jako každý rok známá muzikálová zpěvačka Magda Malá. Během večera zaznělo i mnoho muzikálových písní, některé byly velice raritní, přinášíme vám tedy exkluzivní reportáž. Nechybí samozřejmě fotky a připravili jsme pro vás video se sestřihem nejzajímavějších muzikálových momentů!

Magda Malá a Kateřina Brožová se svými dětmi

Magda Malá a Kateřina Brožová se svými dětmi

Charitativní společnost “Mater et pueri” (v překladu matka a děti) vnikla na pomoc svobodným matkám v tísni, kterou byla i Magda Malá, která společnost založila a stala se její partnerkou. Koncerty “Srdeční záležitosti” na podporu této společnosti (výtěžek jde konkrétně na azylové domy pro matky) se konají již od roku 2006  a ten v Divadle Broadway byl v pořadí šestý. Pokud si chcete připomenout loňský povedený koncert v Divadle Hybernia, můžete si přečíst naší reportáž.

12.9.2009 se tedy v Divadle Broadway sešli příznivci Mater et pueri i milovníci dobré hudby, protože předchozí ročníky vždy nabízeli rozmanitý repertoár. Letos se více než kdy jindy interpretovaly i muzikálové písně. Začněme ale popořadě. Moderování se tentokrát ujal uvolněný Vladimír Hron, který vtipně spojoval jednotlivé výstupy. Předvedl také svůj pěvecký um a kromě vlastní sólové písně zazpíval známou árii z Bernsteinova muzikálu West Side Story “Maria“. Po rozpačitém výkonu na jedné repríze muzikálu Kladivo na čarodějnice jsem byl opravdu mile překvapen, protože árie byla zazpívána opravdu velice pěkně.

Video sestřih (nejen) muzikálových písní z koncertu

magda_videoSestřih písní z charitativního koncertu Mater et pueri “Srdcové záležitosti” (12.9.2009), který jako každý rok zaštítila Magda Malá. Po jejím boku vystoupili Kateřina Brožová, Michaela Nosková, Vlastimil Harapes, Ladislav Spilka, Vladimír Hron, Petr Dopita nebo skvělí žáci ZUŠ v Mostě. Sestřih (nejen) muzikálových písní Vám exkluzivně přinášíme. Pro www.musical.cz natočil a zpracoval Radek Janda.

Vladimír Hron a Michaela Nosková

Vladimír Hron a Michaela Nosková

Tradičními hosty koncertů jsou žáci ZUŠ F. L. Gassmana v Mostě, kteří si letos připravili mix písní z muzikálu Carmen. Nejvíce zaujaly Sandra Kovalíková, která bravurně zazpívala část těžké árie “Kéž sílu mám” a Eva Pomaháčová s písní “Svatá Terezo“. Obě můžete vidět v našem sestřihu.

Velice zajímavý byl duet Vlastimila Harapese a Magdy Malé, kteří zazpívali “Tiché vyznání” ze zapomenutého muzikálu Michala Davida Kráska a zvíře. Píseň sama o sobě je celkem hezká a zpěvná, ale výkon pana Harapese nebyl adekvátní ke skvělému pěveckému výkonu Magdy Malé. Někteří by zkrátka měli zůstat u toho, co jim jde nejlépe.

Vlastimil Harapes

Vlastimil Harapes

Překvapením byla účast Michaely Noskové, která nám udělala radost s písní z muzikálu Jekyll & Hyde “Someone like me” . Její pěvecký výkon byl vynikající a připomněl nám skvělé časy, kdy se tento muzikál Franka Fildhorna hrál v Hudebním divadle Karlín. Bohužel znám anglickou verzi písně velice dobře a slova, která vycházela z úst Michaely byla rozhodně daleko od originálu. Záhadou nám tedy zůstává, proč raději Michaela nezůstala u českého překladu, který jí v Karlíně šel skvěle. Ne vždy je dobré býti světovými.

Na koncertu samozřejmě nemohla chybět blízká kamarádka Magdy Kateřina Brožová. Ta nejdříve zazpívala známou píseň “Lásko má já stůňu” z muzikálu Karla Svobody Noc na Karlštejně a poté Magdou Malou krásný duet z muzikálu Miss Saigon “Já doufám dál“, který už jen tak nikde neuslyšíte. Další muzikál Karla Svobody připomněl Marian Vojtko procítěně zazpívanou písní “Doteky tvých řas” z Monte Crista.

Marian Vojtko

Marian Vojtko

Na koncertě se představili také umělci, které můžeme znát z muzikálů, ale vybrali si písně jiné. Takovým příkladem byl například Ladislav Spilka, který premiérově zazpíval svou novou píseň “Duše“, která se naplno “rozjela” až v druhé půli. Krásný byl také duet Petra Dopity a Magdy Malé “Stříbrný půlměsíc“, který neodmyslitelně patří ke každému koncertu “Srdeční záležitosti”. Obě tyto písně jsme zařadili do našeho video sestřihu.

Dále zazpívali Ondřej Ruml, Markéta Březinová s kamarádkou, Jan Kříž, Hana Křížková, Bohouš Josef, Leona Černá, Vlasta Horváth (který opravdu překvapil a patřil k nejlepším výkonům večera), Martin France a na závěr Hana Zagorová, která v publiku sklidila největší ohlas. A jaký byl výtěžek z koncertu? Krásných 124 100 korun. Šek přijala Magda Malá z rukou Hany Zagorové. Celý benefiční večer pak zakončila píseň “O, Happy Day“, kterou zpívali tak nějak všichni, kteří zrovna znali text, nejlépe se opět předvedl Vladimír Hron. Těšíme se opět na další ročník…

Leona Černá

Leona Černá

Martin France

Martin France

Magda Malá a Petr Dopita

Magda Malá a Petr Dopita

Hana Křížková

Hana Křížková

Kateřina Brožová

Kateřina Brožová

Magda Malá a Kateřina Brožová

Magda Malá a Kateřina Brožová

Bohouš Josef

Bohouš Josef

Hana Zagorová

Hana Zagorová

Přídavek "O, Happy Day"

Přídavek "O, Happy Day"

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Radek Janda. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Daniel Hůlka bude Caesar v Kleopatře
Aktuální zprávy
V muzikálu MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU si zahraje Hůlka i Vondráčková (+ video)
Pozvánky a konkurzy
Koncerty pro 100 (diváků) v Divadle Broadway
 • Líba

  To musel být hezký koncert. Sandra Kovalíková opět nezklamala, ta holka má prostě talent!!!


 • HUGO

  se Sájou naprostý souhlas :-)


 • Líba

  Však je Mostečanda!!!:-D


 • Michaela R.

  Souhlas, hezky reprezentuje naše město… jen tak dááál … :)))


 • Janík

  Harapesovi by měl někdo už říct, aby proboha nezpíval, když neintonuje, to bylo něco děsnýho. A výkon Hrona? To byl přece playback.Myslím že i Lásko má já stůňu Brožové byl playback.


 • veny

  Já si naopak myslím, že to playback nebyl.


 • Jana

  Na tomto charitativním koncertě jsem byla, odnesla jsem si pěkný zážitek a mohu potvrdit, jak je uvedeno v článku, že výkon Vlasty Horvátha opravdu patřil k nejlepším výkonům večera. Svoji píseň “Coming home” zazpíval naprosto úžasně a publikum si ho zaslouženě bouřlivým potleskem vyvolalo zpět na jeviště.


 • Dita

  Celý koncert byl nádherný, ale ze všeho nejvíce mě zaujal Vlasta Horváth a jeho Coming home. Ten úžasný hlas mi zněl v hlavě ještě druhý den.


 • Helena

  Chodím na každý koncert a nikdy nemá jedinou chybu.Nejvíce se vždy těším na Magdu s Petrem Dopitou. Hanička Křížková i ,,děti” z Mostu to vždy super rozjedou.Je dobře, že se již účastní takového koncertu i mladí .Držím palce, jen tak dál