Praha

Neoficiální tisková konference k „Mona Lise“ odhalila část hvězdného obsazení


Nestává se tak často, aby se tiskové konference k muzikálům nesly v neoficiálním duchu, navíc s příslibem pokračování. Ale přesně jedna taková, k novému počinu Bohouše Josefa a Michala Davida „Mona Lisa“ se odehrála devátého září dopoledne v Divadle Hybernia, kde se zatím pilně zkouší činohra se zpěvy „Švejk”.

Na konferenci byly Michalem Davidem a Bohoušem Josefem představeny dvě představitelky role se jménem Caterina de Gherardiny, což je matka hlavní hrdinky. Budou je hrát skutečné hvězdy naší pop-music: Helena Vondráčková a Hana Zagorová (plus ještě jedno tajné, nezveřejněné jméno, které se dozvíme až na příští konferenci, tentokrát už oficiální). Pojďme se podívat, co o jejich postavě říká synopse v tiskové zprávě:

Bohouš Josef, Helena Vondráčková, Hana Zagorová u mikrofonu Michal David

Bohouš Josef, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, u mikrofonu Michal David

„Matka Mony Lisy je velice silná žena, která se snaží ochránit svoji rodinu a nejvíc ze všeho si přeje, aby se její dcera dobře provdala a zajistila si v této nejisté době jistou a perspektivní budoucnost po boku bohatého a vlivného muže. Její přání je vyslyšeno (Mona Lisa se provdá za Francesca del Gioconda) a Caterina je spokojená. Prohlédne až po devíti letech, kdy vidí, že Lisa, jež se vdala bez lásky, je v manželství nešťastná. Pochopí a přizná svou chybu. Dceři se navíc omluví a snaží se vše napravit tím, že jí pomůže setkat se s dávnou láskou  (Giuliano de Medici – milenec Lisy) a jejím vztahu ji podpoří.“

Michal David, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Bohouš Josef

Michal David, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Bohouš Josef

Je jasné, že toto je jen jedna úroveň příběhu a na odkrytí dalších zápletek a linií si budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat. Ostatně bylo potvrzeno, že dámy dostaly zatím k dispozici pouze scénosled a slyšely část hudby, o níž se obě vyjadřovaly pochvalně. Jejich part se v tuto chvíli mohutně rozšiřuje a měl by být svou velikostí prakticky srovnatelný s ústřední postavou.

Bohouš Josef, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David

Bohouš Josef, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David

Předpokládaná premiéra bude 4. března 2009 připadne Monice Absolonové a Ivetě Bartošové, dále účast přislíbili například Petr Kolář, Josef Vojtek a Petr Muk.

Bohouš Josef, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David

Bohouš Josef, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David

Jelikož byla celá akce nesmírně krátká a prakticky se okamžitě stočila i k propagaci nových nosičů jednotlivých interpretů, novináři se záhy dočkali svých „sólových“ úlovků a tak i my pro vás máme alespoň jeden malý.

Rozhovor s autorem hudby Bohoušem Josefem

Když se podíváme na informace, co jsou zatím o „Mona Lise“ známé, tak to jméno je v seznamu připravovaných děl už několik let. Jak dlouho se na ní pracuje a jak vznikla první idea?

První idea byla asi tak před třemi lety, když jsem šel ze zkoušky „Tří Mušketýrů“  okolo knihkupectví a uviděl jsem tam knihu „Leonardo da Vinci a jeho dílo“. Tam byla vyfocená Mona Lisa, tak jsem si řekl: „Aha, tohle je to správné téma, na které bych zkusil napsat muzikál“, protože už jsem měl pár složených  melodií. Ta intenzivní práce probíhá zhruba necelý rok.

Jak vlastně probíhá spolupráce s Michalem Davidem?

Michal dělá takového supervizora, vždycky spolu konzultujeme, jaké písničky do které scény dát, když ho něco napadne, může do toho vstoupit a něco napsat. Je to báječná volná spolupráce.

Máte už představu, jaké hudební styly budou v díle obsaženy, zdali to bude pestré dílo, nebo spíš celistvější?

Bude to na způsob amerického muzikálu, kde jsou pochopitelně melodie ve filmových aranžích, ale objeví se tam rytmy až třeba funkové, prostě je to takový ten správný způsob.

Budete v „Mona Lise“ sám účinkovat?

Budu, chtěl bych si zahrát roli Michelangela Buonarottiho.

V době, kdy bylo známo jen jméno muzikálu, předpokládalo se, že bude mít premiéru v Bratislavě…

Původně to tak bylo, ale nakonec se premiéra udělala tady, je to prestižnější a samozřejmě na domácí scéně.

Bohoušovi Josefovi děkujeme za rozhovor. V článku jsou použity části tiskové zprávy.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
“Vánoční zázrak” rozdává adventní pohodu i příjemnou nostalgii (+ video sestřih)
Praha
Dá Nikita Šachmat?
Aktuální zprávy
Česká verze MAMMA MIA! v létě rozezní Divadlo Hybernia hity skupiny ABBA
 • Jakub

  Já myslel, že matka Mony Lisy se jmenovala Lucrezia del Caccia a Caterina byla Gherardinyho předchozí manželka, která ale zemřela dřív než se Mona Lisa narodila, nebo mám špatné informace? :(


 • Ondřej Doubrava

  V tiskových materiálech to je takto, přiznám se, že historická fakta jsem si zatím prostudoval jen tak trochu! :-)


 • thenardier

  no to zas bude typická brodvejština..ono už obsadit do hlavní role bartošovou,která nemá čim přitáhnout lidi…no to bude kvalitka..


 • Romča

  Aby ses nedivil Thenardiere. Právě jako Madamme Thenardier byla herecky výborná. A jako Johanka přímo skvostná. Pokud se dostala z toho svého minusového období, ještě všechny překvapí!
  Jinak Ondro, jakou tiskovou zprávu? Já nic nedostal… Grrr – můžeš mi přeposlat, prosím. Kuju, R.


 • Ondřej Doubrava

  Romča: Tiskovou zprávu jsem okamžitě dostal u vchodu, tudíž ji mám jen v papírové podobě. Ale v podstatě je tu skoro celá (resp. vše alspoň trochu důležité) a není tam nic co bys ty nevěděl, si myslím.


 • Zdeněk

  Tomík: a nemohl by mi ji poslat na suchos1234@atlas.cz moc prosím


 • Tomík

  máš to v emalilu jmenuje se JAKO FÉNIX a je to fakt pecka Ivetka do toho dala vše a všude ji prezentuje


 • Pavel Košatka

  mohl bych taky poprosit? kosatka.p@seznam.cz dik


 • Zdeněk

  Ta písnička je moc hezká a Ivete sem vžy věřil že Monu zvladne a uš se na Monu těším


 • Jiří Kůdela

  Tedy nevím, jestli to není drb, ale zaslechl jsem, že v Moně Lise má být i Drda a Horváth…


 • Pavel Košatka

  Drb to asi není, protože jsou napsáni i na oficiálním letáčku ;-).


 • Zdeněk

  No to sen docela koukal a docela se divim že tam neni Zbyněk jestli ho vystřídaj tak at se de produkce podnout