Koncerty

Marián Vojtko – první sólový koncert pěveckého Boha


Marián Vojko – fanouškům pražských muzikálů netřeba představovat. Charismatický zpěvák s vystudovaným operním zpěvem měl v České republice svůj první velký sólový koncert, za doprovodu velkého orchestru a tří hvězdných hostů. Jak se večer 18.11.2008 v Divadle Hybernia povedl, se dozvíte z naší reportáže, včetně mini rozhovoru s Mariánem.

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Na začátek přece jenom Mariána Vojtka blíže představíme. Marián je původem ze Slovenské republiky, kde vystudoval operní zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Objevil ho Karel Svoboda při konkurzech na muzikál Dracula, kde v obou uvedeních zpíval role Kněze a Stevena. Karel Svoboda ho poté obsadil do titulní role svého dalšího muzikálu, a to Monte Crista. Mariána jsme pak dále mohli vídat v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Golem, Angelika, Jekyll & Hyde, slovenském uvedení Krysaře a dalších. Samozřejmě se i nadále věnuje opeře, ve které jako host účinkuje v Moravskoslezském divadle v Ostravě.

18.11.2008 se příznivci Mariána dočkali a uskutečnil se velkolepý sólový koncert, který doprovázel velký orchestr vedený Ivanem Zelenkou a tři hosté – Josef Vojtek, Iveta Bartošová a Palo Habera.

Na úvod zazněly dvě překrásné operní árie, při kterých nebylo pochyb, že Marián Vojtko je jeden z nejlépe hlasově vybavených zpěváků pražské muzikálové scény. To potvrdil i při terčetu s Josefem Vojtkem a Palem Haberou Svět lásku zná, kde Josef Vojtek překvapil svým “nechraplákovým” zpěvem.

Duet z muzikálu "Mona Lisa" s Ivetou Bartošovou

Duet s Ivetou Bartošovou

Dále zazněly staré známé muzikálové písně – Touha znát ze Tří mušketýrů, Síla vůle Bohů z Kleopatry a Nespravedlivý Bůh z Draculy. Poté jsme mohli slyšet i premiéru pěkného duetu z muzikálu Mona Lisa, který Marián zazpíval s Ivetou Bartošovou. Ta  si poté sólově zazpívala už méně autorsky povedenou Jako Fénix, taktéž z připravované Mony Lisy. Právě podání této písně bylo nejslabším článkem večera a nespravil to ani druhý pokus na konci večera (pravděpodobně kvůli televiznímu natáčení). Z “muzikálovek” jsme slyšeli ještě jednu premiéru, a to úvodní píseň z připravovaného muzikálu Zdeňka Bartáka Baron Prášil. Píseň to je skutečně energická a líbivá a už se těšíme na podzim 2009, kdy bude mít tento muzikál premiéru v Divadle Hybernia. Muzikálovou sólovku si střihl i Josef Vojtek, kde již předvedl svůj typický chraplák, a to ve známé písni Láska z muzikálu Tři mušketýři.

Fanoušci Mariána Vojtka jistě vědí, že připravuje i sólové CD, ze kterého zazpíval (taktéž premiérově!) překrásnou píseň Den milování. Poté přišly na řadu písně převzaté, avšak s neobvyklým aranžmá. Zde je prostor k zhodnocení orchestru a hudebního nastudování pana Zelenky. Obojí bylo skvostné, jen u muzikálových písní to byl trochu nezvyk, slyšet jiné aranže. Rozhodně orchestr skvěle doplňoval silný hlas Mariána. Abychom pořád jen nechválili, tak na Mariánovi se také projevila nervozita a mluvený komentář mezi písněmi nebyl zcela profesionální a beze slov by to možná bylo ještě o trochu lepší.

Na závěr jsme se vrátili do dob nejlepší Mariánovy role, a to Jekylla & Hyda v Hudebním divadle Karlín, ze kterého zazpíval ústřední píseň To je ta chvíle. Poté již následovala bouřlivá děkovačka, při které Marián přidal ještě jednu píseň. Téměř vyprodaná (je neuvěřitelné že i nemediálně známý Marián Vojtko naplnil téměř 1000 míst) Hybernia pak dala najevo svůj obdiv a úžas a odměnila zpěváka “standing ovation”.

Tím byl zakončen jeden z nejlepších sólových koncertů v nedlouhé historii Divadla Hybernia a doufáme, že nebyl poslední. Pokud jste tuto událost náhodou promeškali, nezoufejte, záznam koncertu bude v předvánočním čase vysílat Česká televize.

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Mini rozhovor s Mariánem Vojtkem po koncertě

Pavel Košatka: Jaké jsou tvé dojmy po dozpívaném prvním velkém koncertě?
Marián Vojtko: No, úplně unavené… Ani pořádně nevím, kdy jsem začal a kdy skončil. Ale teď jsem úplně “happy” a spokojen, což já často nebývám.

PK: Zazpíval jsi i pár úplně nových písní, které by se měly objevit na tvém CD, na kdy ho chystáš a co o něm prozradíš?
MV: Přesné datum ještě není určeno, ale plánuje se na podzim příštího roku. A kdybych něco prozradil, tak už by to nebylo zajímavé. Ale budou tam věci, které se dají zpívat – nové i převzaté a nově zaranžované.

PK: Je o tobě známo, že máš velký a hlavně aktivní fanklub, jak jsi vnímal jeho podporu na koncertě i mimo něj?
MV: Bez něho bych to ani nedělal, protože jsem to dělal s ním a pro něho. Na koncertě byl mojí třetí hlasivkou a… mimo něj čtvrtou.

PK: Na závěr nám prozraď, co chystáš do budoucna – jaké další muzikálové či operní projekty, nebo snad další koncerty?!
MV: Tak jak je známo, na únor je naplánovaná premiéra Draculy, kde hraju upíra :-). V březnu pak premiéra Mony Lisy, kde budu hrát Leonarda da Vinciho. Roli Pruniera v opeře La Rondine jsem ale musel opustit, protože bych už nestíhal – do toho představení, zkoušky, oprašovačky starých kusů… Ale příští rok přijde ještě Baron Prášil a chystám ještě určitě nějaké překvápko, jinak by to nešlo, ne?

Tečet s Josefem Vojtkem a Palem Haberou

Tečet s Josefem Vojtkem a Palem Haberou

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Duet s Ivetou Bartošovou

Duet s Ivetou Bartošovou

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Marián Vojtko

"To je ta chvíle" aneb finále koncertu

"To je ta chvíle" aneb finále koncertu

Scéna byla též skvěle nasvícena...

Scéna byla též skvěle nasvícena...

Sboristé

Sboristé

Marián Vojtko s dortem od svého fanklubu

Marián Vojtko s dortem od svého fanklubu

Děkovačka

Děkovačka

Děkovačka

Děkovačka

Standing ovation

Standing ovation

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

Více fotografií a informací naleznete na oficiálním webu Mariána Vojtka.


Recenze a reportáže
V Divadle Hybernia již princové hledají “Kapku medu pro Verunku”
Pozvánky a konkurzy
Bal Anat – orientální taneční show v Praze
Recenze a reportáže
V zákulisí Divadla Hybernia s… Martinem Šemíkem (+ video)
 • Romča

  Jen technicky… Muzikál Monte Cristo opravdu nemá v názvu žádné Hrábě:) A jinak si nejsem zcela jist, zda ta první věc Mariánova na koncertě opravdu byla opera. Rozhodně to tak neznělo. Ale rád to zjistím. R. PS: ještě bych měl pár drobností technicko administrativních jako Slovenská repubika, Česká televize atp. (bo nejsme v Británii), ale to jsou detaily:)


 • Pavel Košatka

  Rozhodně to operně znělo a dostat z Mariána nějaký “tracklist” koncertu by trvalo věčnost. Kdyžtakdej vědět, rád to opravím. A “Hrábě” jsou školní deformace, z toho jsem nedávno psal písemku a nějak mi to utkvělo, díky za upo.


 • Romča

  No právě že to operně neznělo vůbec, ale tak to je věc posouzení. Já se to pokusím dostat ze Zdeňka Bartáka. Slíbil mi to, bude to jistější:) R.


 • Radka

  Znělo,neznělo, hlavně, že se nám to všem líbilo a to je přece hlavní. Nejde přece o slovíčkaření, ale o pocity z hudby, písniček a celého koncertu. A i kdyby to ve skutečnosti opravdu operní kousek nebyl, svět se pro to nezboří. Pro nás neznalce opery to prostě byla krásná písnička, krásně zazpívaná.


 • Romča

  Tak o tom žádná, já jen že my milovníci opery jsme těch operních kousků čekali mnohem, mnohem víc, když celá 1/3 byla dopředu avizovaná jako operní:) Nu ale máš pravdu, že hlavní je, že to ve svém celku bylo moc pěkný a že i bulváři čubrněli, koho to v tý Hybernii máme za talenta! R:


 • Pavel Košatka

  Mně tam těch operně laděných kusů připadalo docela dost, ale jak to bylo ve skutečnosti nevím, velkým fanouškem opery nejsem. A jak píše Radka, hlavní je, že Marián byl fenomenální!


 • Míra

  Vážení, opravdu jsem byl nadšen. Operu mám radši než muzikály, narozdíl od Mariána, ale vůbec mi to nevadí, protože při neoperní nové skladbě Den milování mi běhal mráz po celém těle tak jako při některých operních áriích. Marián je opravdu hoden toho, abychom byli jeho fanoušci. Závěrem bych chtěl poděkovat i čtyřem mladým sboristům, kteří (zejména děvčata) při Dnu milování skvěle doplnóvali Mariánův hlas, a nejen to, dokonce při samostatné pasáži bez Mariána udrželi tóny a umožnili posluchačům pokochat se i jemnými dívčími hlasy.


 • dandy

  Koncert byl prostě jedna báseň….. ! A to není jen názor můj, velmi zaujatý :-), ale i lidí, kteří Mariána viděli a slyšeli poprvé. Takže doufám, že to skutečně byl jen začátek a dočkáme se dalších a dalších takto úžasných akcí.


 • Romča

  Bylo to fajn, ale myslím si, že nejspokojenější logicky museli být a vždy budou právě ti, co Mariána slyšeli poprvé. My ostatní víme, že některé muzikálovky dovede dát ještě líp! Ale jinak nic proti, jako celek dokonalej zážitek! A třeba n. r. od Pavla mi ty slovní přežblebty a celej ten “modering” originální nevadily:) R.


 • dandy

  Tak je pravda, že z Mariána řečník nikdy nebude, ale to mu všichni odpustíme. Navíc tady byla jasná nervozita a není divu. Ale příště už bude vědět, že za ním stojíme nejen my z fanklubu a že úspěch je zaručen.


 • dandy

  Jo a ještě doplním,lidi co Mariána neznají, tak říkali, že u něj to bylo roztomilé a nehrané, na rozdíl od kýčovité Ivety…..


 • Laura

  Já ve fanklubu nejsem, slyšela jsem ho v muzikálech a mráz po zádech mi na koncertě běhal taky. Taková emoční darda – žiju z toho do teď. Super. Zdravím fanklub a fandím vám :-) A skvělej byl i Ivan Zelenka.


 • tinul

  Já si osobně myslím, že ta Mariánova nervozita a roztržitost byla sexy;-) Ono bylo znát, že mu záleží na tom, aby celý koncert dopadl dobře:-)


 • Lucka

  Nevím,kdo z Vás kdy stál na jevišti před tolika lidma, ale můžu říct, že nervy pracujou opravdu kvalitně. Nečekala jsem,že Marián nastoupí a jako profesionální moderátor odvypráví : Dobrý večer,tak Vás tady vítám toto je můj první sólový koncert…..bla bla asi si to umíme představit. Je to úžasnej zpěvák a nemusí umět všechno,že. Stačí,teda aspoň mě,že nádherně zpívá. Aspoň bylo opravdu vidět – jak už tu někdo zmínil, že je jen člověk, jako každej z nás.
  Mariánovi znovu gratuluju, klidně bych mohla na koncert chodit každý týden:)


 • Romča

  Přesně tak. Jako myslím si, že mu to mohl někdo (nějaká sličná kolegyně, kamarádka) odmoderovat, aby zaznělo na místě, co zpíval/bude zpívat atp., to s tím: Co tam máme dál (na Zelenku) bylo vtipný 2x-3x, ale popátý už to bylo trochu ohraný, ale jinak musím souhlasit, že svoje kouzlo to mělo. Rozhodně to není důvod ke kritice… R.


 • Jirka K.

  No to zírám… jen si přečtu název článku a už bych… Ondro, Měl bys trochu Pavlíka krotit, já vím, je mladej, ale…
  Fanklubácký text vydávat za reportáž?!?! Proboha kda jsem se to ocitl? Pro mně je (byl) třeba pěvcký bůh Pavaroti! Kdyby aspoň muzikálový, tak bych diskutoval… ale tohle je fakt sousto. Teď je mi jasné, jak je to tady s objektivitou…
  Díky, tohle sousto raději zajím jinde, kde jsou objektivnější
  P.S.: pro rejpaly – Mariána mám rád, moc hezky zpívá, ale fakt není jediný, a bůh už snad vůbec, to je tady snad jen Kája!


 • Ondřej Doubrava

  Jirka K.: Já mám pocit, že Bůh je Mariánova přezdívka, kterou by si nenechali vzít.. a ten text mi přijde docela normální, tak to přijde mně, který v tom fanklubu není.


 • HUGO

  Jirka K.: asi řeknu jen toto, máš Ty to vůbec zapotřebí!!!! :-(
  P.S. a nikdo Ti nebrání “soustovat” objektivněji jinde, i když ne aktuálně, že…


 • Martina

  Tak drazí, záznam z Marianova koncertu bude vysílat Česká televize v sobotu
  27. prosince 2008 od 20:00hodin na programu ČT2. Hezké pokoukáníčko.


 • Romča

  Jéé, to budu muset ukecat někoho, aby mi to nahrál, bo budu strašit mimo ČR. Dík za info.
  Jinak k válce Jirka K. – Pavel K. Ačkoli výtky Jirky jsou často příliš drsné, tentokrát s ním souhlasím. Tento článek je opravdu hodně zaujatý a hodně neprofesionální (z hlediska kvalit tohoto webu). Do fanklubáckého zpravodaje by byl super, ale sem?
  R.


 • HUGO

  Marti: je to definitivní? Protože původně se mělo vysílat 19.12.
  Romčo: já to budu nahrávat určo, páč v tu dobu budu zrovna vyznávat “přátelství natřikrát”, takže se mnou můžeš počítat


 • Pavel Košatka

  to Roman: Já si války nevšiml… ty snad ano :-)? A vlastní subjektivní názor = zaujatost? Pokud chcete recenzi bez emocí, příště tedy napíšu jen co kdo zpíval, možná to pak bude profesionálnější.


 • Romča

  Jde mi jen o to, co kam píšeš. Říkám, do fanklubáckého zpravodaje fajn. Ale na web, který děláš s nejlepším recenzentem v zemi, Ondrou, musíš vážit každý slovo. Pár recenzí jsi už udělal opravdu na úrovni a je vidět, že je Ondra dobrým učitelem, ale todle mi prostě přijde hodně odfláklý na tento prostor. Nejde o to, že bys neměl vyjadřovat emoce, ale záleží na formě. Např. i když víme, že to je pěvecký bůh, tak dát něco takového do titulku tady, to je neprofesionální, promiň. A právě ten článek mi přijde celý hodně nudný. Jako jenom vychvaluješ a na konci dodáš, že aby se neřeklo, tak mu taky něco vytknu. Přitom jsi mu vytknul naprosto roztomilou věc, která moc k výtkám nebyla. A dalo se přitom vytýkat, zejména v muzikálovém bloku nebyl vždy stoprocentní, tedy tak, jak on to umí, když má den!
  Já chápu, že nikdy nebudeš ani Ty, ale ani já, psát tak dobře jako Ondra, ale ten rozdíl nesmí tolik křičet, a v tomhle článku s dovolením křičí dle mého názoru víc než je zdrávo. Promiň.
  R.


 • Martina

  To Hugo: alespoň to tvrdí divácké centrum ČT, kde jsem se osobně ptala. Kdo říkal tobě, že 17?


 • Martina

  To Hugo: 19. ani číst neumím :o)


 • Helča

  Můžu říct, že tothle zpěváka opravdu nemám ráda. Nehodlám vás přesvěčovat, ale jen chci výjádřit svůj názor. Možna je to tím, že většině tady asi zřejmě bude víc ne mě, ale Vojtkova tada za boha zpva nepovažuju ( to bych řekla spíšo Basitenovi XD)
  Vídím, že většina z vás ho má zřejmě v oblivě, což nechápu, ale hrabat se v tom nebudu. Nelebís e mi na mněm asi zřejmě nic.
  No nechávám at mu fandíte dál a počkám si až tu místo jrho jména bude stát třeba Tomáš trapl (Tose vyřádím XD ), Alan Bastien( To měnapadá, jak by hrál asi zlýho? XD hodně težko přepokládám XD) neba taky Dasha. :)
  Očicidně jsem jako jediná nrnabila pocitu, že zde byl jen vychvalován, ale do toh budu štourat až sama busu psát články a to snad jednou budu doufám :)


 • HUGO

  Martina: tento termin tvrdila produkce, jeste pred koncikem, kdyz se jednalo o tom, kdy se koncert vubec bude konat, kvuli tomu nataceni. Ale to uz je myslim info nekdy z prazdnin.


 • HUGO

  Helča: to mě něco připomíná: “až já budu na ministerstvu a já budu…..” ;)


 • Martina

  To Hugo: tohle je oficiální programová informace:o) To se od prázdnim mohlo určitě změnit. Nicméně v programu to bude jistě napsané, ale ´já jen aby jste nebyli zklamaní, kdyby to nebylo toho 19.


 • Helča

  Tak doufám, že to nedopadne stejně :D • Martina

  No vždyť to říkám :o) mám super info


 • Lavera

  Helča: nejste tu se svým názorem sama, já tohoto pána nemusím ani vidět ani slyšet, ( v Čardášce se tomu bohužel nevyhnu ), ale tady je na něho jiný než pochvalný názor přijímán značně negativně, a tak jsem se už před časem k jeho osobě raději přestala vyjadřovat. Váš příspěvek mě ale zase tak trochu “vyburcoval z letargie”…
  ( A to je mi asi o hodně!!! víc než Vám ).


 • Pavel Košatka

  Lavero, je jasné že každý má své oblíbence, hold někteřá fanoušci si Mariána brání zuby nehty. Já znám spoustu lidí, kamarádů, kteří nemají Mariána rádi, ale rozhodně je za to nezatracuji. Já třeba zase za Boha (ani poloboha) nepovažuji například jmenovaného Alana Bastiena. O Tomáši Traplů a Dashe by se už dalo silně uvažovat :-).


 • HUGO

  Lavero: moc mě mrzí, že jsi dospěla k názoru, že když se nevyjádříš pochvalně na adresu pana Vojtka, že se hned na adresu Tvou “nahrne” spousta negativních reakcí. Ano, chápu, jak psal Pavel, někteří si Mariána brání “zuby-nehty”, ale to se přeci děje nejenom u tohoto umělce. Tak prosím, nebuď tímto odrazena. Já sám se považuji za velkého fanouška Mariána, ale jen kvůli tomu, že se někomu nezamlouvá, nebudu hned na někoho “hulákat”. Naopak budu moc rád, popovídám-li si s někým, který to nevidí např. až tak “růžově” jako já – prostě to beru jako názor z druhé strany :-) (tak se “burcuj”, jak jen uznáš za vhodné)

  P.S. musím se asi někdy vypravit na Aleše (zatím jsem k tomu nenašel odvahu), ale z fotek a vystupování navenek nevím, jestli ji naleznu, ale “nikdy neříkej nikdy”


 • Lavera

  Pavel, HUGO: i když p. Vojtko rozhodně nepatří mezi mé “oblíbence”, myslím, že jsem svůj názor na něj vyjádřila vždy slušně a bez jakéhokoliv “napadání” jeho příznivců. Sympatie či antipatie se prostě “naprogramovat” nedají.
  Pokud jde o užití slova “Bůh”, připadalo by mi nadnesené v případě kteréhokoliv zpěváka, ale chápu, že mladí fanoušci to mohou “cítit” jinak…Koneckonců ani naše po mnoho let nejlepší operetní zpěvačka ( i herečka ) P. Břínková není nazývána “Bohyní”, ale “pouze” královnou české operety. Jak už jsem psala výše, v Čardášce p. Vojtka vždy nějak vydržím, ( i když opereta pro něho opravdu není to pravé, ale to platí i o jiných operních umělcích ); pokud se mi objeví v nějakém muzikálu, z představení samozřejmě neuteču…( když už jsem si zaplatila ne právě levný lístek…)
  Pokud jde o A. Brisceina: znám ho z řady operních představení, mám k němu naprosto neutrální vztah, ale – ač je to také “operák” – přece jen mi do té Čardášky “sedne” nesrovnatelně přesvědčivěji. Ale vždy zastávám teorii – co člověk, to názor – a při zachování normální lidské slušnosti a tolerance i k úplně opačným názorům se dá s kýmkoliv bez problémů diskutovat o čemkoliv!!!


 • MARIAN Vojtko

  ;-)
  jezisi mariaaaaan …”aj lav juuuuuuuuuuu”….ty dve krasavice,co me (NE)MAJiiiiiiiiiiiiii radi……konecneeeeeeeeeeee…..
  ps:doufam,ze za trest me budete mit na vsech predstavenich…..hihi….


 • Romča

  Ty seš fakt číslo, šéfe:) R.


 • Denisa

  Ahoj, co se týče věku, tak to určitě o věku není, v FK Mároše jsem tedy i ja sama, kdy mi je 18, jednou sem přihlásila i mámu, která neprotestovala, tý je 41….Ale viděla ho i babička jak jedna(s tou jsme ho viděly obě poprvé)tak druhá, a oboum se Marián líbí, sice už jsou k těmhle věcem chladnější, a ja jsem z rodiny, tak do toho nejvíc,hrr´, ale to je taky věkem, ale to, že se jim prostě líbí, to už tak prostě je, líbí se nám jeden člověk a je to otázka tří generací.To si myslim, už o něčem je, a co jsem tak měla možnost vidět, jsou i děti a naopak důchodci nějací další, co Mariána maj velice rádi.To se mi taky líbí, dávno mne právě zaujalo, že jsem se zatim u nikoho nesetkala s takovým jevem, jako u Mároše, aby ho obdivovaly různý generace.A mám a i měla jsem ráda lecckoho, ale jen Mároše bych si i ja osobně troufla nazvat ´,Bohem´ . At si každej myslí co chce, ja ho mám za pěvěckýho,Boha´, někdo špatně snáší i jedno jeho představení.Taky jsem si nikdy nemyslela, že budu v nákým fanklubu…A kor od nákých 16, čekala bych to u sebe tak možná v těch 13, kdy by od toho možná nebylo daleko u jiné osoby.Co je taky jako hodně zajímavý, jak některý fanynky, co by mi mohly věkem dělat matku, jak to členství v FK prožívají…To zaráží i mojí matku, která naštěstí má rozum, chová se normálně, a hlavně nemá čas na to, aby jen šaškovala, což ja třeba ten čas mám, a neni to tak divný vzhledem k věku.Ona má spoustu starostí, 6 letý dítě atd…Není jediná, a proto se divím, že ostatní, maj sílu a čas některý věci dělat.I když mámu znám natolik a vím, jak by se chovala i kdyby měla tunu času…..Teda mistře…Jak přející…:-))


 • Alena

  Marianův hlas mám velice ráda, jeho vystoupení mám taky moc v oblibě, ale prosím, moc moc prosím, ať Marián nikdy nezpívá písničky od Joshe Grobana v tak děsným provedení (tedy nikdy!!!!!!)
  Joshe zbožňuji a písničky v jeho podání, jsou přímo mistrovský kousek. To co bylo slyšet při koncertě byl jak upřímně doufám, pouze nepovedený vtip a Marian se špatně vyspal, nebo zjistil, že mu odchází hlas a proto nezpíval, ale řval bez citu a ponětí o čem tex vlastně je….


 • jeff

  Dovolím si nesouhlasit. Joshe mám taky rád a Marián to nezazpíval jako Josh, ale jako Marián.A poslouchatelný to bylo


 • Dana

  Romča by si měla dopisovat raději s nějakou kamarádkou a nekazit Mariánovi dobrý pocit z úspěšného koncertu. Stačilo, kdyby svůj názor napsala jednou. Nejsem odborník, ale mám hudební sluch a hlasem Mariána jsem byla okouzlená a jsem přesvědčená, že nás byla většina. Kéž by každý televizní program vykazoval takovou kvalitu.


 • Alena

  No možná to zazpíval jako Marián, ale bylo to nehezké. Samozřejmě, každý na to pohlíží jiným způsobem. Mě se jedná o procítěnost písně. Mám ráda, když zpěvák dá do písně něco ze sebe a pojme ji jiným způsobem, ale v tomto případě to bylo spíš na škodu :-(


 • Denisa

  Já tu vidim maximálně TOHO Romču…


 • veny

  Tak jsem včera zhlédla záznam koncertu Mariána. Jsem ráda, že ho ČT uvedla. Aspoň ti, co ho nemohli navštívit, měli možnost alespoň trochu přiblížit si atmosféru.
  Marián je bezpochyby skvělý zpěvák, ale je pravda, že moderátor z něho tedy nikdy nebude:))) Ale souhlasím s tím, že byl určitě nervózní a nedal se od něho čekat nějaký moderátorský skvost:)))
  Pepovi píseň Svět lásku má upřímně moc nesedla, za to Pal’o ukázal, že je opravdu výborný zpěvák, ale dohromady všichni tři podle mě docela ladili. Duet z Mony nebyl špatný, na první poslech ale takový nevýrazný a Iveta se mě teda moc nelíbila. Myslím si, že to zpívala hluboko. Marián předvedl, že bude opravdu důstojným Draculou – Nespravedlivý bůh se mě v jeho podání moc líbil. Naopak při Touze znát (tu jsem v jeho podání slyšela vůbec poprvé) ho přehrál orchestr – nebo aspoň mě to tak připadlo, že ho bylo méně slyšet, ale i tak to zazpíval pěkně (ikdyž aranžmá bylo zvlášnít). Já mám u Mariána jeden problém, a to že některé písničky zpívá jaksi divně, jaksi usekává slova – třeba na jeho pojetí Síly vůle Bohů si nemůžu pořád zvyknout:)) Ale to je asi jenom můj problém:)))
  Co mě osobně vadilo bylo, že některé písně byly zpívány z desek – aspoň mohly být využity nějaké ty stojánky. To kazilo trošku dojem. Ale jinak opravdu příjemná atsmoféra.


 • Tomík

  A kde byla Jako Fénix???


 • Tomík

  A kde byla Jako Fénix???


 • veny

  Tomík: Jako Fénix v záznamu nebyla.


 • jeff

  No to je dobře, že Jako Fénix v záznamu nebyla:)Stačila Ivetka jednou a i to bylo dost


 • Tomík

  JJ s Mariánem to byla paráda zpívala krásně jako vždy…


Novější komentáře »