Koncerty

Koncert “Srdeční záležitosti” opět podpořil matky v tísni (+ video)


Každoročně se v září koná charitativní koncert s názvem “Srdeční záležitosti“, který se koná ve prospěch veřejně prospěšné společnosti “Mater et pueri”. Ta pomáhá svobodným ženám s dětmi v tísni a její patronkou je Magda Malá, která je jednou ze zakladatelek. Od roku 2008 se akcí účastní i náš server a letos tomu nebylo jinak. Opět jsme usedli do hlediště Divadla Broadway a nechali se unášet pohodovou atmosférou charitativního večera. Přečtěte si naší reportáž včetně exkluzivního video sestřihu, kde například zpívá Magda Malá píseň “Mít rád bližního svého” nebo Marian Vojtko píseň “Na křídlech fantazie”…

Magda Malá na letošních "Srdečních záležitostech"

Byly i chvíle, kdy jsem dost pochybovala o světě kolem mne. Vypadalo to, že mi dává najevo, že jsem něco udělala špatně, když jsem se rozhodla navzdory osudu přivést na svět své dítě sama, bez patřičného zázemí a rodiny. Nikomu ten pocit nepřeju, i když je mnoho žen-matek, které na tom jsou podobně, mnohdy i mnohem hůř. Chtěla bych je najít a přesvědčit je o tom, že přivést na svět dítě, které někdo nechce, není vina...” říká Magda Malá, která již šest let s “Mater et pueri” pomáhá svobodným matkám v tísni. Zpěvačka známá z muzikálů “Dracula”, “Bídníci” nebo “Miss Saigon” je matkou dvou holčiček a svůj život zasvětila právě pomoci druhým.

Každoročně pořádá koncert s názvem “Srdeční záležitosti”, který se vždy nese v pohodové a odlehčeném duchu. A nejinak tomu bylo 11. září 2010 v Divadle Broadway, kde se opět sešla velká škála umělců a věrní diváci, aby finančně přispěli právě společnosti “Mater et pueri”. Moderování se stejně jako v loňském roce ujal Vladimír Hron, který opět chrlil pozitivní energii a humor směrem do hlediště, které na něj bouřlivě reagovalo.

Video sestřih z letošních “Srdečních záležitostí”

Přinášíme vám sestřih muzikálovými melodiemi, které zazněly na letošním ročníku “Srdečních záležitostí”. Můžete slyšet Magdu Malou, Kateřinu Brožovou, Mariana Vojtka, Petra Dopitu či žákyně základní umělecké školy F. L. Gassmanna.

Pokud chcete slyšet celou píseň “Mít rád bližního svého” v podání Magdy Malé z tohoto koncertu, tak jsme ho ve spolupráci s Magdou Malou publikovali samostatně na YouTube.

Video a střih – Radek Janda

Marcela Březinová, Magda Malá a Marian Vojtko

Na koncertě jsme mohli vidět jak “staré známé” tváře z loňských ročníků, tak úplné nováčky. “Srdeční záležitosti” si nedokážeme představit bez operního zpěváka Petra Dopity, který vždy zpívá s Magdou Malou nádherný duet “Stříbrný půlměsíc”. A dle jejich slibu ho uslyšíme i příští rok! Magda Malá pak sólově zazpívala árii Máří Magdaleny “Mít rád bližního svého” z muzikálu “Jesus Christ Superstar”, která se jí povedla na jedničku (škoda jen slabšího hudebního podkladu). Oproti loňským ročníkům byly letos muzikálové melodie zastoupeny v menším počtu, ale o to více jsme si je mohli užít. Známý tenor ze Slovenska Marian Vojtko zazpíval ústřední árii Barona Prášila ze stejnojmenného muzikálu “Na křídlech fantazie” a pak společně s Kateřinou Brožovou zavzpomínali na nádherný muzikál “Jekyll & Hyde” duetem “Ber mě jaký jsem”.

Kateřina Brožová

Zapomenout nesmíme na vystoupení žáků základní umělecké školy F. L. Gassmanna z Mostu, kteří tentokrát zazpívali písně z muzikálu “Pomáda”. Nejlépe se výstupy povedly dívkám Evě Pomahačové a Sandře Kovalíkové, dařilo se také Janu Hönigovi, kterého můžete znát jako Šoumena z muzikálu “Děti ráje”. Dále muzikálové příznivce mohla potěšit přítomnost Ladislava Spilky, který však zazpíval (i přes nachlazení) svou vlastní sólovou píseň. I temperamentní Hanka Křížková zazpívala dvě písně ze svého repertoáru.

Zajímavým zpestřením bylo vystoupení herečky a šansoniérky Chantal Poullain, která po jednom francouzském šansonu zazpívala duet s Martinem Franzem. Dále vystoupili Jan Bendig, Vlastimil Harapes, Heidi Janků, Jakub Smolík nebo Marcela Březinová.

Za vstupného se nakonec vybralo úctyhodných 120 350 korun, které Magdě Malé a ředitelce azylového domu pro matky předala známá herečka Dana Morávková. Všichni účinkující se pak rozloučili písní “O, Happy Day” a skončil tak další povedený uvolněný večer, plný povedených pěveckých vystoupení. Takže nashledanou příští rok!

Dana Morávková předala Magdě Malé šek s výtěžkem z koncertu

Autorkou fotografií je Monika Kůrková, děkujeme za jejich laskavé poskytnutí!


Koncerty
„Koncert pro Krtka“ přinesl vánoční náladu a pomohl dobré věci
Recenze a reportáže
Adéla ještě nevečeřela již útočí na Prahu (dvoj recenze muzikálu)
Pozvánky a konkurzy
Konkurz na obsazení hlavních a vedlejších rolí a pěvecké company do muzikálu TRHÁK
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!