Praha

Umírá král kulatého stolu aneb muzikál “Excalibur” v listopadu definitivně končí


Všichni fanoušci muzikálu Michala Pavlíčka “Excalibur” věděli, že to musí přijít, ale zároveň doufali, že to bude co nejpozději. Dnes však již víme definitivní termín derniéry alternativního rockového muzikálu, který se na české scéně udržel přes pět let s bezmála 500 reprízami. V neděli 28. listopadu 2010 se naposledy otevřou dveře divadla pro příznivce muzikálů, neboť “Excalibur” je již posledním hudebním titulem, který z bohaté nabídky Ta Fantastiky zbyl. Více informací v článku, u kterého naleznete také speciální video k derniéře, skvěle hodící se píseň “Umírá král”.

Stálice muzikálu Excalibur - Viktor Dyk (Lancelot) a Kamil Střihavka (Artuš)

Derniéra “Excaliburu” bude koncipována jako rozloučení pro fanoušky, kteří chodili na muzikál oněch pět let. A že jich je opravdu hodně, právě díky jejich podpoře muzikál přečkal “černé dny” a stále se dále uváděl. Proto do prodeje na derniéru 28. listopadu 2010 půjde jen velice omezený počet vstupenek, většina bude prodána členům fanklubu divadla nebo vyhrazena pro VIP hosty.

Divadlo tedy doporučuje nenechat si ujít poslední reprízy, na které probíhá klasický předprodej. Ta první se koná již 26. září 2010 a vstupenky seženete jen obtížně, naopak zcela bez problémů se zatím dostanete na předposlední představení 31. října 2010. Vstupenky můžete zakoupit v pokladně divadla, přímo na webových stránkách divadla Ta Fantastika či v obvyklých předprodejích.

Jak je již naznačeno v úvodu článku, Divadlo Ta Fantastika ukončuje veškerou muzikálovou produkci a zůstává pouze černým divadlem. Již minulou sezónu měly derniéru muzikály “Dáma s kaméliemi“, “Němcová!” a “Obraz Doriana Graye” a tuto neděli 19. září 2010 končí také muzikál “Láska je láska” s Lucií Bílou v hlavní roli. “Excalibur” se tedy se vší pompézností loučí na závěr a hodilo by se známé přísloví “to nejlepší nakonec”. Připomeňme ještě, že v Divadle Ta Fantastika se dříve s velkým úspěchem hrály muzikály “Krysař” a “Johanka z Arku“, nyní oba tituly můžete vidět v pražském Divadle Kalich.

Pokud stále váháte, přečtěte si naší nedávnou recenzi, rozhodně by vám tento muzikál neměl ujít, zvláště pokud jste příznivci rockové hudby či netradičních zážitků. U recenze také naleznete video sestřih z představení, který vám může pomoci při rozhodování.

Video: Umírá král – LIVE


Praha
MAMMA MIA! zahájila druhou sezónu a uvítá nové hvězdy
Praha
Nový rodinný muzikál BETLÉM HLEDÁ SUPERSTAR v Divadle Na Fidlovačce
Aktuální zprávy
Muzikálová adaptace filmu AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ zná své obsazení
 • Dana

  Když vidím to video, tak brečím už teď.


 • Veronika B.

  “Ta Fantastika ukončuje veškerou muzikálovou produkci a zůstává pouze černým divadlem.”, to je trefná věta.

  Po nádherném období z valné části kvalitní a výjimečné produkce, dosahující některými projekty (Obraz Doriana Graye, Němcová!) nadstandardní úrovně moderního divadla, zůstane na kulturní scéně černá díra. Jsem zvědavá, zda se časem najde odvážlivec, který se jí pokusí, navzdory všem konkurenčním komerčním projektům, opět zaplnit. Obávám se, že pokud se tak nestane, tak pro mě osobně bude hudební divadlo víceméně mrtvou záležitostí.

  Poté, co jsem poznala “muzikálovou” tvorbu takových osobností, jako je Jiří Pokorný, Michal Pavlíček, Václav Noid Bárta a Vladimír Morávek, se těžko mohu spokojit s tím, co se v tomto směru nabízí v jiných divadlech.

  Jedinou světlou nadějí jsou, z mého pohledu, projekty rockových oper v Metropolitním divadle (výborná rocková hudba) a Jesus Christ Superstar, který ale bude pravděpodobně poplatný prostoru, ve kterém se hraje.


 • Mirka

  no vim, že přes pět let, je vlastně všechno víc než pět, ale nebylo by lepší uvést, že se hraje 7 let?


 • Barbara Semenov

  UMÍRÁ KRÁL – připravte ebenová nosítka, anebo raději ne, kéž Merlin či Morgana zopakují pár svých kouzel a vrátí čas! “A dál? Jak je dál ta báj? Nijak. Král Artuš zemřel. Rozednilo se. Nic víc…” Jak se stává, že sny hájíš dokud bdíš? Místo tisíce slov, kterými bych mohla okomentovat konec tohoto muzikálového skvostu, mne napadají pouze nesmrtelné hlášky z Excalibura, kterým jsem žila a který mne nabíjel energií celých sedm let. Je hodně dobrých muzikálů, ale král může být jen jeden – EXCALIBUR.


 • Andrea

  Jj, taky bych řekla, že 3. 11. 2003 – 28. 11. 2010 je spíš 7 let :-) a i když se poslední roky hrálo pár představení měsíčně a tudíž co do počtu repríz není Ex rekordman, co se týče nepřetržitýho uvádění má prvenství jistý.
  Upřímně se derniéry děsím, neumím si to vůbec představit… i když jsem samozřejmě ráda, že tam budu a vím, že to muselo přijít… “černou stuhu na korunu” … co dodat :-( . Napadá mě hodně slov, ale žádný to nemůže pořádně vystihnout a popsat, tak se nebudu pokoušet. Však ostatní Exfans vědí, co cítím.


 • Bídník

  Excalibur je vynikajici muzikal, vyborne udelanej i po strance rezie a vseho ostatniho, takze je velka skoda, ze konci. Ovsem to video mi prijde dost prehnany, myslim, ze to, ze muzikal konci, je uz samo o sobe smutny dost a neni treba nasazovat pohrebni naladu:o


 • tom2410

  Mám jeden volný lístek na nedělní – předposlední Excalibur. Přístavek č.28 za 400,- Záj. na email tom2410@seznam.cz ;-)