Koncerty

Daniel Hůlka rozezněl svým barytonem Pražský hrad


Po svém loňském návratu na muzikálová prkna se Daniel Hůlka k radosti svých fanoušků vrátil také na prkna koncertní. Svůj první sólový koncert po asi pěti letech uspořádal loni před Vánoci v Divadle Hybernia, nazval ho „Vzpomínání“ a sklidil veliký úspěch! Během roku pak odehrál několik těchto „vzpomínkových“ koncertů v různých městech České republiky a v červnu se konal narozeninový koncert v Betlémské kapli v Praze. Zatím poslední „Vzpomínání“ proběhlo v neděli 12. září 2010 na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu, ze kterého vám přinášíme krátkou reportáž i jeden nevšední dárek přímo od Daniela.

Daniel Hůlka

Zářijové „Vzpomínání“ mělo podobný scénář jako předešlé koncerty. Začal ve velmi komorním složení a postupně se pak doprovodná kapela na jevišti rozrůstala o další muzikanty a sboristy. První píseň „Neptej se proč“ zazpíval Daniel pouze za klavírního doprovodu Jiřího Škorpíka. Poté se připojil Pavel „Rytmus“ Plánka (perkuse) a zazněly písně jako „Hádanka s tajenkou“, „Pár jmen“ či „Sníh“. Právě píseň „Pár jmen“ přinesla první, poněkud smutnou vzpomínku na autora jejího textu Zdeňka Borovce. Tento krásný text je totiž tím posledním, který legendární textař napsal.

V další části koncertu přibyli na jevišti čtyři skvělí vokalisté Athina Langoská, Andrea Fabiánová, Jaromír Holub a Dušan Kollár a přišel čas vzpomenout na Danův první a dá se říci, že i největší hit „Ráj“. Hudbu k této písni složil Vangelis („Dobytí ráje“) a text je z pera Zdeňka Borovce. Tato píseň vskutku Danovu hlasu sedí a skvěle v ní vynikne jeho výjimečný hlasový rozsah. Vzpomínku na první sólovou písničku vystřídala vzpomínka na první muzikál, ve kterém Daniel účinkoval a který z něj takřka přes noc udělal hvězdu. Řeč je samozřejmě o muzikálu Karla Svobody a Zdeňka Borovce „Dracula“, ze kterého společně s báječnou zpěvačkou Athinou Langoskou zazpíval milostný duet Draculy a Adriany „Vím, že jsi se mnou“. Toto byla bohužel jediná muzikálová píseň, která z Danových úst na koncertě zazněla, ačkoliv v programu bylo původně uvedeno ještě několik dalších. Malou útěchou byla píseň „Havrani na sněhu“ z lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky „Kudykam“, kterou velmi pěkně zazpíval Jiří Škorpík a zvládl se přitom i sám doprovodit na piáno.

Daniel Hůlka

Ve třetí části koncertu zazněly písně „Gabriel“, „Déšť, vůz a pláč“, „Za to nemohou andělé“, „Města“, „Když vchází soumrak“ a „Můžem se vznést“, a to už v kompletní jedenáctičlenné sestavě. Poté přišel čas na avizovaný nový song s názvem „Tulák“, který vznikl během prázdninové cesty na plachetnici Anně po Jadranu. „Až se o téhle písničce bude psát, kdo ji složil, tak tam bude: Hudba – Daniel Hůlka a Jiří Škorpík, protože já vždycky vymyslím ten základ a Jirka to dotvoří,“ uvedl novou píseň Hůlka. Jiří Škorpík poté dodal vtipný komentář: „Když jsem tuhle písničku slyšel poprvé v Danově podání jenom s kytarou, tak jsem si řekl, že kdyby vzal za jednu ruku Frantu, za druhou ruku Honzu, tak by byl Strahov zase vyprodaný!“ Nová píseň je podobná předchozím „Městům“, které napsal taktéž Dan, vypovídá mnoho o něm a jeho cestovatelské vášni, o poznávání nových míst… Díky ní jsme se na chvíli cítili, jako kdybychom na té plachetnici s Danem skutečně ten večer byli.

Autogramiáda po koncertu

Poté jsme ještě mohli slyšet písně „Láskou svět spoutej“ a „Modlitba“, která zaslouženě patřila k vrcholům celého večera. Nadšení diváci si pak ještě vytleskali dva přídavky (znovu „Města“ a „Láskou svět spoutej“). Na závěr koncertu bylo původně plánováno vypuštění tzv. lampionů štěstí. To však správa Pražského hradu nepovolila, nicméně diváci o malý bonus nepřišli. Po koncertě všichni dostali vynikající horkou čokoládu. A na úplný závěr pak nechyběla ani Danova autogramiáda.

I tentokrát se koncert velice povedl, diváci si společně s Danielem zavzpomínali a připomněli si nejznámější a písničky a Daniel Hůlka dokázal, že mu to stále perfektně zpívá, a to dokonce i přes zjevné nachlazení. Zářijové „Vzpomínání“ určitě nebylo tím posledním, proto patříte-li k příznivcům a obdivovatelům stále charismatického Daniela Hůlky a jeho nádherného barytonu, rozhodně si nenechte další koncerty ujít!

Děkovačka koncertu

Dan věnoval jeden podpis také Vám, našim čtenářům


Koncerty
Marián Vojtko – první sólový koncert pěveckého Boha
Koncerty
Jan Hönig a jeho kolegové z “Dětí ráje” zazpívali na jeho prvním recitálu (+ video)
Koncerty
Vladimír Hron zahájil nové koncertní turné k desetiletému výročí (+ video)
  • tom2410

    Jirka Škorpík a Havrani? To muselo být dokonalý!


  • olga

    Pozor na hrubky – přibili snad někoho na zeď, nebo přibyli další?