Fotoreportáže a galerie

Muzikály “Carmen” a “Jesus Christ Superstar” pokřtily své stránky na “Facebooku”


“Facebook” – sociální síť, která pomalu ale jistě začíná měnit naše životy.  Různé subjekty na něm nalezly perfektní způsob propagace, není tedy divu, že se to na něm už solidně hemží, jak světovými, tak domácími muzikály. Hudební divadlo Karlín pochopitelně nemohlo zůstat pozadu a tak připravilo svým titulům „Carmen“ a „Jesus Christ Superstar“ facebookovské stránky pro fanoušky a nechalo je náležitě pokřtít.

Křest se konal včera 29. 9. 2010 v divadelním Music clubu Teatro asi po skončení pro diváky zcela standardní reprízou populární „Carmen“ , která brzy oslaví druhé výročí od pražské světové  premiéry, tentokrát s Lucií Bílou (Carmen), Robertem Jíchou (José), Markétou Poulíčkovou (Katarína), Martinem Poštou (García), Jiřím Kornem (Starosta), Lukášem Kumprichtem (Zuniga), Barborou Rajnišovou (Teta Inéz) Janem Urbanem (Vyvolávač)  a Hanou Křížkovou (Vědma) v hlavních rolích.

Muzikál se nám tentokrát po prázdninách zdál poněkud rozhozený, hlavně v oblasti zvuku, kdybychom texty neznali víceméně zpaměti, asi bychom měli velký problém na včerejší repríze rozumět některým účinkujícím. Na výkonech ale problémy znát příliš nebyly, naopak leckdy byly  o něco civilnější než jindy, což bylo příjemné.

I v tom je ale divadlo krásné i zrádné zároveň,že se vyskytne občas repríza, kde se ne vše podaří, akorát má pak platící divák trochu smůlu. Ale i přes nedostatky jsme si včerejší představení užili a nadšeně aplaudující publikum zjevně s námi. Věřme, že pokud se do konce roku ještě na „Carmen“ dostaneme, uvidíme ji už v nejlepší formě.

Přesuňme se tedy ke křtu. Dohledu nad ním se ujala osoba nanejvýš povolaná, populární katolický farář Zbigniew Czendlik, který se vyzpovídal, že milou povinnost vlastně přijal za drobný „úplatek“, vstupenky na  „Jesus Christ Superstar“ a občerstvení pro své farníky, načež mu byl slavnostně předán poukaz ředitelem HdK Egonem Kulhánkem. Ale rozšiřování muzikálových obzorů přece žádným hříchem není.

Kmotrem stránek „Carmen“ se stal Kamil Střihavka, “Ježíšovské” pokřtila Lucie Bílá. Všeobecné přání „hlavně hodně přátel“ ale kmotři svá samozřejmě vztáhli na obě dvě skupiny.

Slavnostní akt doplnila velice krátkým tanečním vystoupením známá „ tančící smrtka“. Jo, je vážně docela vtipná…

Následně klubový DJ rozjel příjemnou a pestrou směsku houpavých „groovy“ tanečních rytmů a navázala se volná konverzace.

Pokud se chcete tedy stát fanoušky těchto dvou oblíbených titulů, není nic jednoduššího než zavítat na http://www.facebook.com/muzikalcarmen a nebo http://www.facebook.com/muzikaljesus (podle vaší preference) a kliknout na známé „líbivé“ tlačítko. Obě stránky začínají docela sympaticky žít, snad se fanoušci dočkají i častých speciálních akcí.

Nyní už pár momentek od našeho fotografa Tomáše.

Lucie Bílá a Zbigniew Czendlik

Kamil Střihavka, Lucie Bílá a Zbigniew Czendlik

Předání poukazu na návštěvu muzikálu "Jesus Christ Superstar"

Tančící smrtka byla vtipným kořením křtu

Lucie Bílá a Kamil Střihavka

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Praha
Projekt “Lucie – Větší než malé množství lásky” odhalil první informace
Fotoreportáže a galerie
Muzikál CARMEN oslavil 10 let od premiéry
Brno
Slepý zpěvák Johnny Blue se chystá dobýt prkna Hudební scény MdB
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!