Koncerty

4TET nadchnul Ostravu


Článkem o koncertu známé skupiny 4TET v Ostravě otevíráme novou rubriku našeho webu, která se bude věnovat sólovým koncertům muzikálových umělců a dalším akcím. Doufáme, že i tato rubrika se stane vaší oblíbenou.

Vokální seskupení 4TET zavítalo do Ostravy téměř po půl roce. 30. září 2008 předstoupilo před vyprodaný sál DK Ostrava v tomto složení: David Uličník (tenor), Jiří Korn (baryton), Jiří Škorpík (baryton) a Dušan Kollár (bas).

Vystoupení 4TETu (foto Alena Wachtlová)

Vystoupení 4TETu (foto Alena Wachtlová)

Během dvou a půl hodinového koncertu zazněly nejen skladby ze zahraničí, jako například Stranger on the shore, věc od Erica Claptona Tears in heaven, nebo Love and marriage známá jako titulní píseň seriálu Ženatý se závazky, ale došlo i na klasiku a vážnou hudbu. Díky originálnímu pojetí mohli pamětníci zavzpomínat na titulní znělku pořadu „Nedělní chvilka poezie“, stejně jako na píseň Ej, lásko, lásko. Skladbu J. S. Bacha, upravenou Jiřím Škorpíkem, otextovanou Eduardem Krečmarem – Já to tady vedu předvedli pánové ve speciální „tanečně – pojízdné“ choreografii.

Z českých vod jsme si vychutnali Oh, baby, baby od dvojice Bohuslav Ondráček, Jan Schneider, starší věc nazpívanou Jiřím Kornem Robinson, během níž se všichni dostatečně „vyřádili“ stejně jako při Hotelu Ritz, ale ke slovu se dostala také Lady Carneval z repertoáru Karla Gotta.

Nenapodobitelnou atmosféru navodila muzikálová melodie Jeanne D´Arc (Johanka z Arku) zpívaná pouze při svitu svíček na pódiu. Další muzikálová píseň Hossana (Jesus Christ Superstar) nebo světoznámá Imagine Johna Lennona zazněla pouze ve zkrácené verzi.

Z ateliéru Marie Markové a Jana Boušky pochází originální kostýmy, které vynikly hlavně při písních Addams family a Lion sleeps tonight.

Po každé písni následoval bouřlivý aplaus, který byl opravdu procítěný a tak se není čemu divit, že závěr koncertu vyvolal doslova stand-up ovace. Velkou zásluhu musíme přiznat Jiřímu Škorpíkovi, který je aranžérem písní. Avšak výkony všech aktérů, dokonalost a preciznost acapellového zpěvu, osobitý projev a vtip udělaly z vystoupení umělecky plnohodnotný a nezapomenutelný zážitek.

Po dvou úspěšných albech “4TET 1st.” a “4TET 2nd.“ se nyní očekává vydání třetího s názvem “4TET 3rd.”. Jak potvrdil manager Jindřich Hefner na stránkách skupiny (www.4tet.cz), mohli bychom se ho dočkat již v půlce října 2008. Na stránkách najdete také chystané koncerty, informace o jednotlivých členech kvartetu, diskuzi a jiné zajímavosti.


Koncerty
Dracula Marián Vojtko rozezněl Betlémskou kapli nejen vánočními písněmi (+ video)
Koncerty
Marián Vojtko – první sólový koncert pěveckého Boha
Koncerty
Vladimír Hron zahájil nové koncertní turné k desetiletému výročí (+ video)