Nosiče

Ostravská REBECCA vyšla na CD (+ video)


Muzikál Rebecca slaví tři roky svého uvádění na scéně Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a k této příležitosti vznikly ve studiích Českého rozhlasu nahrávky celkem čtyř písní, a to dokonce ve dvojí interpretaci. Příležitost tedy dostaly vždy obě alternace.

Iniciátorem vzniku byl rozhlasový muzikálový magazín Muzikál expres, který na vlnách Českého rozhlasu slaví již 30. výročí svého vysílání. Pro vysílání Muzikál expresu vznikla za posledních pět let celá řada nahrávek vybraných skladeb z nejlepších muzikálů. Mnohé vyšly i na CD, kupříkladu Ostravská Broadway nebo Ples upírů. A nebo také debutové CD muzikálového zpěváka Jakuba Hübnera. Nyní došlo i na muzikál Rebecca.

Z představitelů hlavních rolí na nahrávce uslyšíte: Katarínu Hasprovou, která získala za svůj výkon v roli Paní Danversové Cenu Thálie 2018. Alternující Michaela Horká pak byla zařazena do širší nominace. Loňská laureátka Ceny Thálie 2019 Martina Šnytová pak ztvárnila postavu jménem Já v alternaci s Veronikou Prášil Gidovou. Dále se na CD vystřídají i Soňa Jungová a Lenka Bartolšicová v roli výstřední americké milionářky. To vše za doprovodu Orchestru operety/muzikálu NDM. Za dirigentským pultem stál Marek Prášil.

CD Rebecca muzikál Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

CD Rebecca

CD Rebecca muzikál Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

CD Rebecca

Původně mělo být CD křtěno po představení Rebeccy 2. dubna. A to právě při příležitosti 3. výročí uvádění. Nakonec došlo k představení CD širší veřejnosti o den později ve vysílání ČT Sama doma.

CD převzala do své distribuce společnost Supraphon a v současnosti jej lze objednávat výhradně přes e-shopy nebo v elektronické či fyzické podobě na supraphonline.cz. Samozřejmě po skončení karantény a po zahájení předprodeje vstupenek bude k dispozici na pokladně NDM a také v kamenných obchodech Supraphonu.

Dále si můžete CD poslechnout na různých streamovacích platformách jako jsou např.: Spotify, Apple Music, Amazon Music a dalších.

CD vydává Musical-media, agentura specializovaná na aktivity v oblasti muzikálu. Inscenace je uváděna v licenci Vereinigte Bühnen Wien International GmbH.

Vydání CD doprovází i exkluzivní klip titulní písně:


Od své premiéry ve Vídni v roce 2006 byla Rebecca úspěšně uvedena v deseti významných evropských a asijských metropolích. Dobrý muzikál musí vycházet především ze silného příběhu. Román Mrtvá a živá z pera Daphne du Maurierové na plátno převedl slavný režisér Alfred Hitchcock v roce 1940. Do muzikálové podoby jej adaptovali renomovaní tvůrci vídeňské muzikálové školy, textař a dramatik Michael Kunze a skladatel Sylvester Levay. U nás známe z jejich pera i muzikály Mozart! a Elisabeth. Michael Kunze má na svém kontě navíc světoznámý muzikál Ples upírů.

Za ostravskou divadelní premiérou Rebeccy stojí mimo jiné šéfka muzikálového souboru Gabriela Petráková jako režisérka, Michael Prostějovský jako autor českého textu a Marek Prášil v pozici dirigenta, který je podepsán i pod hudebním nastudováním. Rebecca patří vedle titulů Andrewa Lloyda Webbera k nejúspěšnějším a neslavnějším titulům, které za deset let soubor opereta/muzikál NDM uvedl. V roce 2010, po nástupu ředitele Jiřího Nekvasila a nové šéfky operetního souboru Garbriely Petrákové totiž došlo k zásadní proměně souboru. Po změně jména na „opereta/muzikál“ byla ke spolupráci do Ostravy povolána řada nových spolupracovníků z řad režisérů, choreografů, scénografů, dirigentů, překladatelů a dalších. Došlo k revitalizaci souboru a vedle stálic souboru mohou diváci spatřit i paletu hostujících známých muzikálových sólistů. Soubor dnes disponuje i přibližně třicetičlenným orchestrem.


Nosiče
Lukáš Vlček vydal CD V barvách barytonu
Nosiče
Recenze CD muzikálu “Robin Hood”
Nosiče
“Kapka medu pro Verunku” pokřtila své CD a pomáhá plnit přání dětem (+ minirecenze CD)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!