Nosiče

Poslechněte si nahrávku nového muzikálu The Prince of Egypt (Princ egyptský)


Muzikál The Prince of Egypt (Princ egyptský), který měl svou premiéru na londýnském West Endu letos v únoru, vydal před několika dny svou originální nahrávku a vy si ji můžete poslechnout a třeba se navnadit na budoucí návštěvu Londýna, kterou určitě doporučujeme.

Animovaný muzikál Princ Egyptský z roku 1998 od studia DreamWorks není nejspíš nutné dlouze představovat. Film vyprávějící známý biblický příběh Mojžíše a jeho cesty k osvobození židů z egyptského otroctví si získal po celém světě velkou řadu fanoušků. O jeho hudební složku se postarali Hans Zimmer a Stephen Schwartz. Ústřední duet „When You Believe”, který pro titulkovou scénu do filmu nazpívala Mariah Carey společně s Whitney Houston se stal světovým hitem.

Fanoušci původního filmu dlouho snili o převedení tohoto díla na divadelní prkna a dočkali se až téměř po dvaceti letech, konkrétně v roce 2017, kdy měl muzikál The Prince of Egypt světovou premiéru v Kalifornii a následně v Dánsku.

Od letošního února se muzikál Princ egyptský (The Prince of Egypt), který od své premiéry v Kalifornii a Dánsku prošel mnoha úpravami, uvádí na londýnském West Endu v Dominion Theatre. Obsahuje pět původních písní z animovaného filmu, dočkáme se tak duetu „When You Believe”, epického úvodního čísla „Deliver us” či chytlavé skladby „Through Heaven’s Eyes”. Stephen Schwartz, u nás známý především jako autor muzikálu Wicked (Čarodějka), připsal do muzikálu deset nových skladeb, kterými příběh doplnil. Přidal sólovou píseň pro roli Mojžíše s názvem „Footprints on The Sand” nebo třeba milostný duet Cipory a Mojžíše „Never in A Million Years”. Všechny tyto skladby obsahuje zbrusu nové album, které vyšlo v pátek 3. dubna. Jedná se tedy o skutečně horkou novinku.

Přestože samotné divadelní představení se doposud setkalo s velmi rozdílnými reakcemi, ať už od laické či odborné veřejnosti, většina se jednomyslně shoduje na tom, že herecké a zejména pěvecké obsazení díla je jedno z nejlepších, které dnes můžete na West Endu slyšet. A protože je album volně dostupné na většině streamovacích platforem, můžete si ho poslechnout a posoudit sami.

Alternativní odkaz na poslech CD:
https://ghostlightrecords.lnk.to/princeofegypt

Album nazpívali Luke Brady (Moses), Liam Tamne (Ramses), Christine Allado (Tzipporah), Alexia Khadime (Miriam), Joe Dixon (Seti), Debbie Kurup (Queen Tuya), Gary Wilmot (Jethro), Mercedesz Csampai (Yocheved), Adam Pearce (Hotep), Tanisha Spring (Nefertari), Silas Wyatt-Barke (Aaron) a mnoho dalších.

FOTOGALERIE

Photo: DreamWorks Animation LLC

Nosiče
Vychází CD k muzikálu “Quasimodo”
Nosiče
Městské divadlo Brno vydalo 2CD nahrávku muzikálu PÍSKÁNÍ PO VĚTRU
Nosiče
„Mam’zelle Nitouche“ – fonografický bonbónek pro milovníky operetek a hudebních komedií
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!