Nosiče

Nové 2CD s operetou „Netopýr“!


Vydavatelství Českého rozhlasu – společnost Radioservis, a. s. vydalo v minulých dnech téměř kompletní  záznam operety Johanna Strausse „Netopýr“. Tento záslužný čin si zaslouží nejen pochvalu, ale také krátké zhodnocení na našem serveru.


Přední obal CD

Přední obal CD

Vydavatelství Českého rozhlasu – společnost Radioservis, a. s. opět dělá radost všem příznivcům hudebního divadla a vydává další klenot ze svého archivu a tentokrát více než zásadní: operetu Johanna Strausse „Netopýr“ („Die Fledermaus“), která patří k nejznámějším operetám vůbec a nové dvojCD je tedy skvělou příležitostí, jak se s tímto vpravdě „povinným“ titulem seznámit v rozhlasové úpravě a překladu Anny Hostomské. Na záznamu uslyšíte například Zdeňka Švehlu v hlavní roli Eisensteina (v tomto překladu Maliny), Miladu Šubrtovou coby jeho manželku Rosalindu, Stanislavu Součkovou jako komornou Adélu a populárního komika Jaroslava Štercla ve vděčné roli vězeňského dozorce. Snad si populární příběh o jednom plese, kde se rozpoutá třeskutá komedie s identitami zúčastněných, v kombinaci se Straussovou hudbou, kde jistě najdete několik “šlágrů”, známých i jen tak z doslechu, z této brilantní nahrávky vychutnáte.

Nosič vychází v podobné podobě jako předchozí úspěšné vydání „Mam’zelle Nitouche“.  Dobový záznam z roku 1968 je pečlivě zrekonstruován (subjektivně ještě lépe než u předchozího titulu), kvalitní poslech je tedy zaručen. V bookletu objevíme vydavatelskou noticku s krátkou historií díla a rozsáhlou, i když méně přehlednou synopsí. V tracklistu jsou jednotlivé skladby pod originálním německým názvem, absence alespoň orientačního českého názvu tedy zamrzí. Pro příznivce operety zvláště je ale i přes tuto malou chybičku vydání (skoro) kompletního Netopýra jistě svátkem.


Nosiče
Pavlíčkův muzikál “Obraz Doriana Graye” vychází na 2DVD
Nosiče
Supraphon vydá DVD se Semaforskými unikáty a nové 2CD
Nosiče
Hudební divadlo Karlín: Od varieté k muzikálu – recenze knihy
  • Ondřej Doubrava

    Vzhledem k ukončení soutěže byl tento článek v mírně upravené podobě přesunut do rubriky Nosiče. A vzhledem k tomu, že se dřívější komentáře vztahovaly spíše k soutěži, než ke kvalitám nosiče, rozhodl jsem se pro “restart” tématu a jejich vymazání. Díky za pochopení.