Letošní nominace na "Ceny Thálie" jsou známy

Dnes odpoledne byly ve foyer pražského Národního divadla odhaleny užší a širší  nominace na "Ceny Thálie". Výsledky námi nejostřeji sledované kategorie "Opereta - muzikál" samozřejmě bleskově přinášíme.

Užší nominace - ženy

Monika Absolonová - "Funny Girl" - Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem

Hana Fialová - "Marguerite" - Národní divadlo moravskoslezské

Užší nominace - muži

Tomáš Töpfer - "My Fair Lady" - Divadlo Na Fidlovačce

Dušan Vitázek - "Jekyll a Hyde" - Městské divadlo Brno

 

Širší nominace - ženy

Tereza Bebarová - "My Fair Lady" - Divadlo na Fidlovačce

Venuše Dvořáková - "Netopýr" - Divadlo J. K. Tyla Plzeň

Jitka Molavcová - "Hodiny jdou pozpátku" -  Divadlo Semafor

Barbora Mošnová - "My Fair Lady" - Divadlo Na Fidlovačce

Jana Ondrušková - "Dědeček automobil" - Těšínské divadlo (Česká scéna)

Martina Šnytová - "Divotvorný hrnec" - Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

Širší nominace - muži

Ondřej Brzobohatý -" Vražda za oponou" - Hudební divadlo Karlín

Jan Cina - "Quasimodo" - Divadlo Hybernia Praha

Petr Gazdík - "Jekyll a Hyde" - Městské divadlo Brno

Otto Liška -"Noc na Karlštejně" - Městské divadlo Most

Roman Vojtek - "Sugar" - Městské divadlo Brno

Josef Zíma - "Na tý louce zelený" - Divadlo F. X. Šaldy Liberec

 

Milí čtenáři, nebojte se využít volný prostor k jistě bohaté diskuzi o letošních nominacích, speciální poděkování patří  spřátelenému týmu serveru i-divadlo.cz za to, že nás v tom letos nenechali, neboť jsme se bohužel tiskové konference nemohli zúčastnit osobně.

 

 


Vydáno 23.1.2012 autorem (email)

Zařazeno v rubrikách: Praha

Zařazeno v podrubrikách:

Komentáře k článku

Alea napsal:

Ondra: Děkuji, myslela jsem si to, škoda. Myslím, že zítra se akorát znovu opravněně rozčílím...

Ondřej Doubrava napsal:

Alea: Finalisté pochází pouze z užší nominace, širší nominace funguje jako jakési milé "čestné uznání".

Alea napsal:

Nominace by měly být známy už zítra odpoledne, tak se chci zeptat - má někdo z širší nominace šanci Thálii získat, nebo jen ti, co jsou v té užší nominaci?

Ondřej Doubrava napsal:

Co nevidět :-)

Edward Hyde napsal:

Kdy bude letos tisková konference k nominacím? :)

Adrilus napsal:

Myslím si, že by si cenu zasloužili všichni...
Monika Absolonová - úžásná v muzikálech!
Jitka Molavcová - výborná herečka...
Tomáš Töpfer - úžasný v Četnických humoreskách!
Roman Vojtek - Vyprávěj!
Tereza Bebarová - Ulice.
Všichni jsou úžasní, ale já osobně mám nejraději paní Janu Ondruškovou, kterou pravidelně vidívám na představení Těšínského divadla! Například Bratřii Karamazovi, kde ztvárnila roli Grušenky.... To byla úžásné.... A pak také ten Dědeček automobil... Či samo sebou i Dům doni Bernardy, jako Adéla, kde se také dosti zviditelnila.
Takže... Moje favortka je jasná! =o) Jednoznačně J. Ondrušková!
Ale jinak jsou všichni dobří.

Jirka k. napsal:

Absolonova by tu cenu mela konecne dostat!hrala uz v tolika muzikalech a vzdy dobre,navic neni nominovana poprve,tak bych ji tu cenu opravdu pral.

Renata napsal:

Funny Girl bude 25. a 26.10. hostovat v Hybernii. Lístky už jsou na Ticketportalu ke koupení.

Jirka k. napsal:

Absolonova je ve Funny girl neuveritelna!Videli jsme ji i v jinych muzikalech,kde se nam libila,ale tady nas opravdu dostala.Skoda,ze se to nehraje v Praze.

Erika napsal:

Hana Fialová!!! WOW!!! Kéž by... :-)

Luděk napsal:

Konečně snad Absolonová vyhraje jestlí ne nespravedlnost komedialní pěveckéj talent pohyb dobrý.V Kleopatra ve Třech můšketýrech NEMŮSÍM JÍ V DRÁCULOVÍ .SVĚTOVÍ REPERTOAR .Můži jedno.

Martin K. napsal:

Tomáše Trapla jsem fakt na nominaci viděl a vidím! Ve srovnání s Honzou Cinou - je to pro mě nepochopitelný jev (tím neříkám, že Honza není ve své roli dobrý - je a hodně), ale přece jen Tomáš Trapl by si ji zasloužil více - vzhledem k větším zkušenostem i počtu velmi kvalitně odehraných představení a jeho výkon v roli Quasimoda, kde konečně dostal svoji příležitost a využil ji více, než skvěle, je jeden z nezapomenutelných a dle mého prostě na nominaci!

Ondřej Doubrava napsal:

Krista: Vězte, že jsme měli cestu několikrát naplánovánu (i s lístky), ale v době premiéry byla sněhová kamamita, zatím to prostě nevyšlo, ač velká snaha byla, štve nás to. Taktéž se velmi snažíme o navázání stálejší spolupráce s Ostravou (dejte mi prosím čas) a pokud bude přát štěstí, informace z Ostravy by se měly časem rapidně zlepšit.

krista napsal:

Moc přeju Thálii Haně Fialové, po všech stránkách je v roli Marguerite skvělá a při vší úctě k Monice Absolonové si myslím, že by bylo velice zkličující, kdyby Thálii nedostala, vzhledem k porovnání herecké a pěvecké náročnosti rolí obou nominovaných. Zpěvák popu prostě není muzikálovým hercem, tak jak to bylo u nás zavedené.

Je škoda, že jsme se tady na musical.cz vlastně o Marguerite nic nedozvěděli.

Jan Schödlbauer napsal:

Lenka: přesně tak!

lenka napsal:

Musím říci, že Thálie je stejně diskutabilní ohodnocení jako všichni Slavíci, Lvi....nedá se změřit ani časem ani centimetry.Ale i já mám radost, že pragocentrismus a muzikály pražské provenience nejsou středobod, i jinde se hraje a zpívá kvalitně, i jinde vznikají nádherné výkony s méně známými tvářemi a jmény, neméně však kvalitní. Dejte si tu práci a jezděte i jinam, než vás komerce a bulvár zvou :-))

Ondřej Doubrava napsal:

Přesně tak, většinou se s kamarády a kolegy shodujeme, že letos poprvé byla vybrána jména, která se opakovaně objevovala v pozitivním světle v recenzích, to je dobrý příslib do budoucna.

jansisel napsal:

Se zájmem jsem si přečetl teprve dnes celou diskuzi a jsem rád,že jsou zde i tací,kteří pochopili,že Cena Thálie není cena fan-clubů.např.Quasimoda.Naopak bych konstatoval,že mě nominace odborné poroty velmi pozitivně překvapila,protože prostě vybrala interprety z naprosto jednoznačně nejlepších inscenací roku,kde nominovaní excelovali svými výkony.Ocenuji všechny porotce,že nepodlehli jen ryze komerčním a laciným muzikálům a že vyjeli a nebáli se nominovat i někoho mimo Prahu.

Ifča napsal:

Doufám, že Tomáš Töpfer vyhraje!

Jan Schödlbauer napsal:

já jsem z nominací nadšený :-) Vím, že tady řada lidí bude naštvaná, ale to že jsou nominace zcela mimo pražský komerční škvár, je prostě fajn. Komise mi letos udělala jednoznačně radost. Nejvíc fandím Haně Fialové, Marguerite je uctyhodná.

Michal napsal:

Nerozčilujte se nad tím, kdo měl být nominovanej a není. Je to asi o tom, že jsou ve své roli dobří, ale někdo je asi lepší a tudíž si tu nominaci zaslouží víc.

Dana napsal:

Aha, to tak budu moc držet palce, aby si Honzy porota všimla :-)

iva napsal:

Souhlasím s ostatními, že měl být nominován za Quasimoda Tomáš Trapl a za Esmeraldu Markéta Procházková. Oba předvedli v těchto rolích úžasný výkon.

Ondřej Doubrava napsal:

Dana: Honza Kříž může být za Zpívání nominován až příští rok, premiéru měl až v prosinci a prosinec 2011 spadá vrámci nominací až do příštího roku.

Radka napsal:

Taky mi tam chybí Tomáš Trapl :-(

Dana napsal:

Tak Tomáš Trapl je jasně dlouhodobě nedoceněný, ten by si opravdu už konečně nějaké ocenění zasloužil. Souhlasím s Jakubem. A kromě Tomáše Savky za OS a Markéty Procházkové za Esmeraldu z Quasimoda mi tu velmi chybí zatím nezmíněný a přitom úžasný Honza Kříž za Zpívání v dešti.

kattka napsal:

prijde mi ze nekteri uznavaji jen sve favority, jiste neberu vam ze jsou to skveli herci, ale stejne skvele nebo jeste i lepe prece hraji i jini. ti ale nejsou tak slavni a popularni a vy jste o nich neslyseli. zkuste si nekdy zajit do mensiho divadla na mene medialne znamou hru.hraji velmi kvalitne, jen to neni tak proflakle jako treba kat mydlar.o tom svedci napr.sirsi nominace kde se objevilo i tesinske divadlo nebo ndm. :)

katka napsal:

kde je BOHUŠ MATUŠ za ztvárnění Kata Mydláře? to snad není pravda, to je možný opravdu jenom v tomhle státě.

Jakub napsal:

Jan Cina???? Myslím, že by si to více zasloužil hlavní představeitel Quasimoda Tomáš Trapl.... nahrál se víc něž Honza :)

lili napsal:

Bohužel mi v nominacích také chybí Tomáš Savka za excelentní výkon v muzikálu Osmý světadíl. Mimochodem dle recenzí nejpovedenější muzikál roku 2011... (pánové porotci: divadlo Kalich se nachází v Praze, v ulici Jungmannova 9)

Ondřej Doubrava napsal:

Michale, díky za super příspěvek, plný souhlas, pokud někdy něco ukujeme, určitě vás jakožto spřátelené parťáky nějakým způsobem oslovíme ke spolupráci. A polívčičku si přihřej, však náš tým pravidelně do ankety hlasuje!

Ondřej Doubrava napsal:

Tak právě čtu, že prosinec opravdu spadá k Tháliím za aktuální minulý rok, nominační období inscenace je totiž vždy od 1. prosince do 30. listopadu.

Michal Novák (i-divadlo.cz) napsal:

Diváci se mohou na Tháliích do jisté míry spolupodílet. Celý podzim byly v divadlech nominační lístky, kam bylo možné napsat své koně (a kamsi to poslat). Podobně divadla mohla posílat svá doporučení příslušným komisím ve smyslu: přijeďte se podívat, jak nám tady herec XY úžasně v této inscenaci hraje / zpívá. Čili v obou případech, jak od diváků, tak od divadel, nemá zaslání podnětu charakter nominace, nýbrž doporučení komisi, v níž figuruje cca 10-15 členů různého stupně profesní fundovanosti. Že jsou tato doporučení často chvalozpěvy na vlastní stáje, resp. jedou ve stylu diváckého TýTý, je samozřejmě více než pravděpodobné. Objíždění divadel členy komisí bohužel dále funguje asi tak, jak píše Ondra. Do hry v minulých ročnících často vstupovaly klientelistické vazby, averze či naopak osobní sympatie, ne že ne! Po té, co poroty horko těžko (shoda obvykle není, co člověk, to názor) nominují umělce, nastupuje tzv. Kolegium Cen Thálie (15členné...kdo to je, netuším), které musí zkouknout výkony nominovaných finalistů a pak tajně hlasují o laureátech.
Často se o Tháliích mluví jako o nejvíce prestižních oborových oceněních. Kredit jim ale snižuje ta složitá neprůhledná hra, nízký počet hodnotitelů (nedivil bych se, kdyby mezi nimi byl i nějaký zástupce sponzorující firmy) i to, že si je udělují divadelníci sami sobě (přesněji herecké odbory svým lidem, co táhnou tu káru Tylovu...). Thálie mají své místo mezi divadelními cenami, to jistě, ale neměly by se povyšovat nad jiné oficiální ankety (Ceny Alfréda Radoka, Ceny Divadelních novin...), bohužel Thálisti se do role arbitra No1 staví rádi.
Byla-li tu řeč o zapojení diváků, dovolím si přihřát polívčičku, že tu jedna výroční anketa pro všechny příznivce dobrého divadla je, právě nám běží na portálu i-divadlo.cz. V nominacích pochopitelně se objevují i počiny z oblasti muzikálového divadla. Hlasovat je možné ještě cca tři týdny, pak vydáme nekompromisní verdikt o roku 2011, který vznikne prostým sečtením hlasů (nominací) pro inscenace, umělce aj.

Alea napsal:

Ondra: Díky. :-)

Ondřej Doubrava napsal:

Alea: Nebojte, nějak to vymyslíme, ale určitě bychom byli rádi, aby ten první (nultý) ročník byl a zároveň nebyl zkušební. Aby prostě nebyly žádné pochybnosti ohledně hlasování, poměrně transparentních pravidel atd., to může fungovat při dobrém promyšlení už napoprvé, další případné ročníky už můžeme jen vylepšovat a dolaďovat dle situace.

Danny: Vtento čas už petice za jedince rozhodně nepomůže, spíše by opravdu pomohlo, kdyby se v Tháliích aspoň trochu přihlíželo k divákům (třeba se přihlíží, ale jakým způsobem, to nevime).

mája napsal:

jsem moc ráda za Jana Cinu, v Quasimodovi je bezkonkurenční! :)

Alea napsal:

Ondra: A co udělat takovou mimořádnou předanketu čtenářů - navrhněte, jak by bylo možné co nejserioznějším způsobem vytvořit anketu za ..... Třeba by z těch nápadů vzešlo pár dobrých, které by se pak daly probrat vybranou skupinou u toho kafe.
A souhlasím s Mírou - mínusové hlasy - takový "Kyselý citron" pro nejhorší dílo nebo zpěváka - tam by si mnozí smlsli.

Honzy napsal:

Užší nominace Moniky Absolonové - "Funny Girl" - v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem a Dušana Vitázka - "Jekyll a Hyde" - v Městském divadle Brno i potažmo v širší nominaci Petra Gazdíka -v alternaci "Jekyll a Hyde" - v Městském divadle Brno si si jmenovaní 100% zaslouží.Podávaji skutečně výborné umělecké výkony v kategorii Opereta - muzikál.Souhlasím s nominací.

Míra napsal:

Danny, kdyžtak doporučuju http://www.petice24.com :D
Ale opravdu si myslím, že lepší odměnou za Markétin výkon, nebo kohokoli jiného, je, když jí po představení zatleskáte, a ať už osobně nebo třeba písemně dáte vědět, jak moc se vám líbila. To jí dá podle mého mnohem víc, než jedna váza. I když chápu, že to je prestižní ocenění. ;-)

Danny napsal:

Co petice za Esmeraldu Markétu Procházkovou?

Ondřej Doubrava napsal:

Alea: My toho brouka máme v hlavě už dlouho, ale to prostě chce, aby se tým někdy sešel u kafe a vymyslel to...

Ondřej Doubrava napsal:

Michal: To je sice pravda, původně jsem to tak měl, ale pak jsem se podíval, že Josef Zíma je v širší nominaci za inscenaci, která měla premiéru v prosinci 2010, což zřejmě ještě do nominačního období nějak mimořádně spadá, takže je to "pro jistotu" vyřešeno takto...

Mojmír napsal:

Nedokážu posoudit kvality mimopražských výkonů, ale rozhodně mi zde chybí zejména Markéta Procházková za Esmeraldu... :(

Michal napsal:

Ondro, možná bych upravil nadpis, protože Jekyll a Hyde jsou premiérou sezóny právě probíhající :) Thálie se uděluje za kalendářní rok.

Míra napsal:

Tak by se taky mohly dávat mínusový hlasy a věřim, že by to alespoň trochu těch fanklubáků stáhlo :D
No, kluci popřemejšlejte. Jak píše, Alea, můžete z toho vytřískat mediální publicitu... ;-))

Alea napsal:

Chápu obavy, chce to vážně hodně promyslet, ale určitě to za to stojí. A vy jste kluci šikovní, tak vám třeba znovu nasadíme brouka do hlavy, že možná časem ... :-)
Už vidím titulky v tisku: Anketu nejčtenějšího muzikálového serveru musical.cz vyhráli v kategorii ...:-)

Ondřej Doubrava napsal:

Je fakt, že by možná chyběl i větší celorepublikový záběr (se kterým máme trochu problém, ač děláme, co se dá a bude se to zlepšovat), chce to opravdu dobře promyslet, jak to může fungovat.

Pavel Košatka napsal:

Ono jde spíš o to, že tradičním zapojením fanklubů apod. takové ankety ztrácí smysl. Tedy alespoň z mého hlediska cokoliv kde hlasují lidé (Slavíci, Týtý ...) nemají vůbec žádnou vypovídající hodnotu. A když bych se pak ohlédnul, že jsme to celé dělali jen proto, aby fanklub (například) Kata Mydláře, Mariana Vojtka, Moniky Absolonové... zmobilizoval všechny své síly a dotlačil je k vítězství, tak by mi akorát bylo líto toho věnovaného času.

A Míro, bez vázy to přece to nejde! :D

Alea napsal:

Míra: Souhlas!!! Na konci sezóny ideální pro diváky, kteří mají přes léto divadelní absťák. :-)

Míra napsal:

Ondro, máte na brainstorming dost času, protože ideální termín na vyhlášení takový ankety je podle mýho někdy v červnu na konci divadelní sezony. Ale nechci teda radit a ponoukat. :D

Alea napsal:

No, jen to vzít vážně, skupinka by se jistě nějaká našla a nápady by se vyhodnocovaly ostošest...

Ondřej Doubrava napsal:

Alea: Jo, někdy uděláme speciální brainstorming....

Alea napsal:

Já si nemůžu pomoct - už jsme o tom v letní anketě diskutovali v srpnu. Udělat diváckou anketu na téma nejlepšího muzikálu, hudby, textů, interpreta - proč to nezkusit. Čtenáři by se určitě nadšeně zapojili. A bát se, že to třeba vyhraje Mydlář místo Lucrezie? Tak ať se dozvíme o vkusu a náročnosti českého diváka. O nic jiného přeci nejde, jen o tu možnost svobodné volby, ne vnucování názoru odborné poroty. Já vím, práce je jak na kostele, ale za větší úvahu to stojí, ne?

Míra napsal:

Pavle, vim, že to tu je každoročně. Na to už Thálie chvíli znam a vím o jejích "tradičních" nominacích :D Tak asi byste si nemuseli nechat vyfukovat vlastní vázu, to by mohlo být skromnější, ne? :-))

Ondřej Doubrava napsal:

Myšlenka tu je, ale je potřeba nad to někdy sednout a nějak to vymyslet. ;-)

Ondřej Doubrava napsal:

Alea: Jenže komise podle všeho nejezdí najednou, takže pak asi záleží na tom, jak moc si pak mezi ostatními členy řeknou: "Jděte na toho a toho, tu a tu, je výborn(ý)á", někdo může zrovna vidět jinou alternaci, zřejmě je zcela logicky zapotřebí i nějaká shoda, nevíme, jak moc se přihlíží k diváckým tupům, které se posílat mohou, jak je to u hlasování v případě "střetu zájmů", protože jak je vidět, na některé nominované inscenaci mohou členové komise i pracovat.. do toho zákulisí asi nikdy vidět nebudeme.

Pavel Košatka napsal:

Heh, Míro, tohle se tu řeší pravidelně u každých Thálií :D Uvažovali jsme a asi ještě pořád ta myšlenka na "vlastní" muzikálové ceny je, ale nenašli jsme způsob jak to vkusně a objektivně realizovat.

Simona napsal:

Za Honzu Cinu jsem ráda, ale přidávám se, že mi tam chybí Markét Procházková nebo Tomáš Trapl!

Míra napsal:

Ondro, neuvažujete o vlastní muzikálové anketě "Thálie", když vidíte, kolik lidí nesouhlasí? :-) Mohly by hlasovat právě muzikáloví fans. Vznikly by asi zajímavý nominace. ;-)

Alea napsal:

Opravuji: Prostějovský. :-)

Alea napsal:

Díky Ondro za odkaz, to si pak pořádně prostuduji. Nemám důvod Vám nevěřit, že tam nejsou odboníci, určitě ano (třeba M. Prostějoský určitě). Jenže v případě většiny nominací jsou asi slepí, hluší nebo já nevím co ještě. Jinak by nemohli přehlížet takové talenty, jako jsou např. na této diskuzi jmenované. A našlo by se jich přehršle dalších ... A zase se po létě vracím k tématu, že hodnocení diváků má pro mě větší výpověď než těch odborníků. Bohužel, asi se mnou souhlasit nebudete, ale já to tak vnímám.

Ondřej Doubrava napsal:

Alea: Kdo, to se ví a je to zveřejněno třeba zde, stačí si sjet na muzikálovou porotu: http://ceny-thalie.cz/odborne_poroty.php Pár lidí z komise znám, komunikuji s nimi, považuiji je za dobré a výborné odborníky a praktiky v oboru. A nedá se jim upírat, že se nesnaží mít přehled, vážně snaží a skutečně se toho snaží vidět co nejvíce, tak to na mě působí už dlouhá léta a v tomhle žádný nedostatek nespatřuji, i když asi každého z nás napadne, jestli zrovna tuhle a tuhle inscenaci, která vůbec neboduje a měla by, vůbec viděli, nebojte se, nejspíš jí nejméně část komise viděla. Mně tam jen třeba už léta chybí hlas třeba někoho ze specializovaných serverů, kdo by třeba tak trochu mluvil za vás diváky.

Alea napsal:

Marťa: Řekla bych, že v případě Thálie jsou tak akorát na smetišti muzikálových dějin. Protože tohle je do očí bijící!

Sukie napsal:

Tak některé nominace hodně překvapily... a komu neskutečně fandím je Hana Fialová!!! ;-) a Duško si to taky neskutečně moc zaslouží ;-)

Alea napsal:

Mám dotaz na Pavla s Ondrou: Máte představu, kdože to vlastně vybírá umělce do nominací a na jakém oficiálním principu?

Marťa napsal:

Tak tohle je jednoduchý jako facka. Kde je Tomáš Trapl, kde je Tomáš Savka, kde je David Uličník????

Ondřej Doubrava napsal:

Zatím si myslím, že je to trochu lepší, než v minulých letech, tak třeba za rok to zase bude o něco lepší. :-)

Pavel Košatka napsal:

Thálie opět nezklamaly :D

Alea napsal:

Já myslím, že uvedené nominace až na čestné výjimky svědčí jen o tom, že Ceny Thálie stejně jako Slavíka nelze brát vážně. Ti, co by si cenu hodně zasloužili, tam nejsou a nikdy nebudou...

Michal napsal:

Rozhodně tam chybí Tomáš Trapl jako Quasimodo a Tomáš Savka jako Tomáš z Osmýho světadílu...

Jana napsal:

Ondra Brzobohatý jenom v urší nominaci ???? !!! jeho výkon si zaslouží víc....

veny napsal:

wow, Dušan opět v nominaci. No bude to s Tomášem Töpfer zajímavý "souboj". Samozřejmě jsem za Dušana :-) Jinak super je taky širší nominace Gazdíka, opravdu oba pánové si za Jekylla nominaci zaslouží.

musicalswomæn napsal:

Tomáš TRAPL! On je bezkonkurenční! A za dvacetiletou kariéru výborného zpěváka si tu cenu zaslouží, jako nikdo jiný! ;)

kattka napsal:

Jásám nad Hanou Fialovou:) NDM!!!:) Taky je super že se do nominace dostala i Jana Ondrušková.Nadaná a velice milá mladá herečka:)

P@vel napsal:

Chybí mi Marky s Tomášem!

Verča napsal:

tak já jsem teda za Dušana nesmírně ráda! doufám, že ji dostane, jelikož to, co na jevišti předvádí, je naprosto bezchybný výkon, při kterém mrazí :)

Abigail napsal:

Mně tam chybí - ale asi spíš v širších nominacích, Tomáš Savka za Osmý světadíl a Csongor Kassai za Quasimoda, přiznávám, že Tomáš Trapla jsem neviděla, ale je-li alespoň stejně dobrý, tak i ten.. A překvapuje mě úspěch Fidlovačky. Na My fair lady se teprve chystám, ale teď si to vážně potvrdili, že půjdu...

Honza napsal:

Tomáš Trapl jako Quasimodo není? Nechápu, kdy ho pánové z komise přestanou přehlížet Zato oba pánové z Brněnského Jekylla a Hyda? A Ondra Brzobohatý jen v širší nominaci? Pánové z komise ne"zklamali".

Kiky napsal:

Souhlasím! Kde je Marky s Tomem a Tomem? :/

Zdeněk napsal:

souhlasím Marky by tam být měla a stejně tak Míša Doubravová a Tomáš Savka zza OS

washek napsal:

Přijde mi jako špatný fór, že v nominacích není ani Markéta Procházková za dechberoucí Esmeraldu, ani Tomáš Trapl za dokonalého Quasimoda :(