Praha

Muzikál ROMEO a JULIE Zdeňka Bartáka zamířil do Divadla Hybernia (+ videa)


Úspěšný muzikál “Romeo a Julie” hudebního skladatele Zdeňka Bartáka s texty Eduarda Krečmara a hudebního aranžmá Daniela Bartáka a Ivana Zelenky se z korejského Soulu a zámku Hluboká přenesl do pražského Divadla Hybernia. Obnovená premiéra se uskuteční 23. listopadu 2017 v 19 hodin.

Světová premiéra proběhla v roce 2002 v jihokorejském Soulu. Z Romea a Julie se stal hit, získal cenu GRAN PRIX za nejlepší muzikál roku celého asijského kontinentu a hlavní cenu v kategorii Nejlepší hudba roku.

K českému publiku se muzikálový příběh milenců z Verony dostal až o pár let později. Na nádherném nádvoří zámku Hluboká si jej diváci užívali v letech 2009 až 2011. Posléze se ještě vrátil v létě 2014.

VIDEO

Sestřih nejlepších momentů muzikálu z nádvoří zámku Hluboká – 2010

Příběh se tak z jednoho z nejkrásnějších zámků přestěhoval do jednoho z  pražských muzikálových divadel.

„Mám z toho velikou radost, protože ten příběh je krásný, hudba je úžasná, texty, scéna, kostýmy a myslím si, že jsme také vybrali skvělé obsazení,” pochvaluje si producentka Ema Krahulíková.

Zajímavostí bezesporu je i to, že se v pražském nastudování Romea a Julie objeví zpěváci a herci, kteří již s tímto představením mají své zkušenosti, protože jej hráli právě na Hluboké. „Jsou to Lukáš Randák, Ladislav Korbel, Petr Dopita či Dalibor Tolaš” podotkl Zdeněk Barták.

Zdeněk Barták

Zdeněk Barták

Na tiskové konferenci 9. listopadu byly odhaleny všechny hlavní a vedlejší role a company. „Chtěli jsme dát šanci i dalším velmi šikovným lidem, i těm, kteří mají s divadlem a muzikály zkušenosti. Z castingů vzešli ale třeba i nováčci, kteří neměli doposud velké zkušenosti s tímto uměleckým odvětvím, ale zaujali nás svým talentem i odhodláním pustit se do poměrně těžkého představení po herecké, pěvecké i choreografické stránce,” zdůraznil režisér Roman Štolpa.

Obsazení muzikálu Romeo a Julie

Romeo: Lukáš Randák / Filip Hořejš / Štěpán Komárek
Julie: Ivana Korolová / Simona Tlustá / Nikola Ďuricová
Mercuzio: Oldřich Smysl / Filip Hořejš
Lorenzo: Dalibor Tolaš / Martin Pošta
Chůva: Dita Hořínková / Michaela Bábor Nosková
Tybalt: Ladislav Korbel / Jan Urban
Vévoda: Petr Dopita / Oldřich Kříž
Kapulet: Jiří Zonyga / Petr Matuszek
Kapuletová: Jana Vaculíková Fučíková / Hana Sršňová
Petr: Vlastimil Korec / Jakub Šlégr
Benvolio: Ondřej Bábor / Ondřej Pilnaj
Paris: Miloš Knor / Tomáš Turek
Socha: Petr Semerád / Jonáš Janků / Matěj Kohout
Montek: Tomáš Böhm / Miroslav A. Maxant
Monteková: Marie Šlehoferová / Helena Kubelková
Lékárník: Jaroslav Parči / Jakub Švec

Taneční a pěvecká company:
Jitka Antošíková, Barbora Březinová, Adéla Částková, Aneta Dobešová, Nikola Ďuricová, Jan Franc, David Hirschkorn, Zuzana Holbeinová, Vojtěch Janák, Jan Jech, Lukáš Kofroň, Ondřej Krysmánek, Veronika Morávková, Jaroslav Parči, Barbora Katharine Selešiová, Eva Skácelíková, Václav Šmíd, Petr Špinar, Martina Šťastná, Jakub Švec, Radek Tejkl, Karel Valenta, Zuzana Žáková

Stav k 9. 11. 2017

Realizační tým

Hudba: Zdeněk Barták
Texty písní: Eduard Krečmar
Hudební aranžmá: Daniel Barták a Ivan Zelenka
Překlad: Jiří Josek
Režie: Roman Štolpa
Choreografie: Lukáš Vilt
Šermy: Borek Belfín
Scéna, projekce: Ariadna Nikiforova
Kostýmy: Lucie Ulíková
Asistent režie: Hana Sršňová
Producent: Ema Krahulíková
PR: René Kekely

Romeo a Julie 2017 (tisková konference)

Romeo a Julie 2017 (tisková konference)

Romeo a Julie 2017 (tisková konference)

Romeo a Julie 2017 (tisková konference)

Lukáš Randák, Ivana Korolová, Dita Hořínková

Lukáš Randák, Ivana Korolová, Dita Hořínková

Simona Tlustá, Ariadna Nikiforova, Nikola Ďuricová

Simona Tlustá, Ariadna Nikiforova, Nikola Ďuricová

Autorem fotografií je Petr Brodecký. Děkujeme za jejich poskytnutí.

VIDEO

Ukázky písní z tiskové konference

Dita Hořínková (chůva)

Lukáš Randák (Romeo) a Ivana Korolová (Julie)


Praha
Do pražského NoDu míří francouzské nastudování projektu Gutenberg! The Musical!
Praha
“Kat Mydlář” – informace z předpremiérové tiskové konference (+ video)
Aktuální zprávy
Soukup a Osvaldová píší pro Kalich nový muzikál “Muž se železnou maskou”
 • Dagmar Vykouřilová

  Dobrý den z Ostravy!Divadlo Hybernia je krásné a důstojné a zatím jsme tam byli jen jednou,zrovna nedávno na říjnový svátek,a to na nový muzikál J.Ledeckého Iago.Moc se nám to celé líbilo,intenzivně vzpomínáme a měli jsme nej obsazení-autora,pak Tomáše Novotného jako výtečného Otella(známe ho z muzikálů u nás v Ostravě),,skvělou Lucii Černíkovou,kterou jsem znala jen jako herečku a překvapila, Alžbetu Stankovou-super zpěv i herecký um,taky jsme ji zatim znali jen jako herečku,obě dámy jsou navíc moc krásné! A našeho oblíbence Milana Peroutku,byl výborný! Dále se v příštím roce chystáme na Mefista a moc ráda bych byla,kdyby se vrátil nádherný scénický muzikál Lucrezia Borgia.Viděla jsem jen záznam na You tube a dostal mě,je jiný a byl boží,živelný,neskutečný!Abohužel se už více let nehraje.Zbožňuji Ivu Marešovou,má naprosto dokonalý,originální,příjemný,plný hlas,skvěle vypadá i hraje,právě taky v Hybernii v Mefistovi a teď na ni pojedeme do Třince na Antoinettu.A obnovený Romeo a Julie vypadá taky skvěle,přečetla jsem tento článek a část herců znám.Ať se vše vydaří a přeji krásné podzimní dny Dagmar Vykouřilová,Ostrava,44let,velká divadelní a muzikálová fanynka O:-) s rodinou


 • Tereza Navrátilová

  Kostým Julie (a také chůvy) je od Romana Šolce. Patřil do francouzského muzikálu Romeo a Julie od Gerarda Presgurvica, který se v Hybernii hrál před touto verzí. Když už divadlo použilo kostýmy z jiného díla, je velká neúcta neuvést jejich autora!


  • Martina

   Bohužel….. všechny kostýmy v představení jsou od Romana Šolce….. Celé toto jednání divadla, a HLAVNĚ paní Ulíkové, která se přiživuje na cizím díle, je naprosto neprofesionální a kazí celý dojem z představení.


 • Honzy

  HONZY
  Nové uvedení českého muzikálu ROMEO A JULIE autorů Bartáka a Krečmara se zdá být dobrým tahem.Muzikál se již hrál na zámku Hluboká i v dalekém Soulu.Zde tvůrci přistoupili k několika kladným změnám v režii,scénografii i kostýmech.Příležitost dostali i noví adepti muzikálové branže.Výstižnou hudbu dobře interpretují protagonisté I.Korolová(Julie),Š.Komárek(Romeo)Jejich herectví je uvěřitelné a do rolí vnášejí potřebné emoce.Dobří jsou i O.Bábor(Benvolio)a O.Smysl(Mercuzio).Muzikál vkusně rámují oživlé sochy i andělé.Početná company jen umocňuje divácký zážitek z nesmrtelného díla R+J.22.11.2017 Hodnocení 60%