Aktuální zprávy

RockOpera Praha poskytne k volnému zhlédnutí záznam symfonicko-rockové opery BARDO THÖDOL


V souvislosti s nařízeními vlády se RockOpera Praha uzavřela veřejnosti a odložila svá představení na zatím ještě neupřesněná data. Výjimku představují premiéry díla Trója, které divadlo předběžně přesunulo na 6. a 7. května. Okolnosti ovšem nevylučují, že se termíny ještě mohou změnit. Hlavní postavy souboru Milan Steigerwald a Pavla Forest chtějí fanouškům těžké časy stavu nouze zpříjemnit streamovaným záznamem opery Bardo Thödol a novými nahrávkami.

„Nastaly komplikované časy. Jsme ovšem přesvědčení, že je zvládneme, a až se situace změní, vše vám vynahradíme. Nyní vás ale prosíme o shovívavost a solidaritu. Veškeré zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Kdyby se někomu náhradní termín představení nehodil, může je vyměnit za jiné, na kteroukoliv jinou naši operu,” komentuje aktuální situaci výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Požadavky na vstupenky a dotazy na program lze v době nouzového stavu směřovat na e-mail: pokladna@rockopera.cz, nebo na telefonní číslo 730 515 055, kam se lidé dovolají každý všední den mezi čtrnáctou a osmnáctou hodinou.

„Ačkoliv ještě neznáme přesná data všech přesunutých představení, vstupenky jsou nadále v prodeji na adrese www.rockopera.cz/program. Nyní připravujeme také termíny na podzimní sezónu,” dodává Pavla Forest.

S vynahrazováním ale RockOpera Praha začne už při stavu nouze.

Na svém YouTube kanálu totiž v sobotu 21. března zpřístupní nedávno vydaný záznam symfonicko-rockového Barda Thödol. A to zcela zdarma po dobu jednoho týdne.

OBSAZENÍ
Horolezec a jeho duše: Matěj Kohout | Průvodce: Pavla Forest | Tibetský mnich a rocker: Jan Toužimský | Velký slitovník Avalókitešvára: Viktor Dyk | Jasné světlo, bohyně Univerzální dobroty: Miroslava Časarová | Pán smrti: Petr Opava | Mystická zjevení: Irina Andreeva, Tereza Georgievová, Zuzana Dovalová, Michaela Hradecká, Jana Paňková, Michael Bartizal, Salvi Salvatore, Ivo Jurečka
TVŮRČÍ TÝM
Hudba: Milan Steigerwald | Libreto: Pavla Forest | Režie: Irina Andreeva | Choreografie: Irina Andreeva | Kostýmy: Lucie Konopíková | Scénografie: Pavla Forest

„O DVD, které nám v únoru pokřtila herečka Jitka Čvančarová, jeví fanoušci velký zájem. Chceme ale lidem zpříjemnit čas trávený doma, a tak jsme se rozhodli záznam poskytnout po omezenou dobu k volnému zhlédnutí. Záznam Barda Thödol nabízíme v jednom balíčku s albem Duše moderního člověka. Jde o dílo, které jsme před lety složili a nahráli s Milanem Steigerwaldem, a které se stalo jedním ze stavebních kamenů pro zmiňovanou symfonicko-rockovou operu,” vysvětluje Forest.

Zatímco sál divadla zůstává prázdný, v hudebním studiu je stále živo. Milan Steigerwald, Pavla Forest a Richard Scheufler jr. tam totiž pracují na albech Anna Karenina a Malý princ. Posluchači se mohou těšit na hlasy Kamila Střihavky, Viktora Dyka, Jiřího Zonygy, Jana Toužimského, Žántí a dalších.

„Při sezóně nezvládáme dokončovat nahrávky dostatečně rychle. Rozhodli jsme se tedy využít uzavření divadel k práci na nových albech, jichž se fanoušci už dlouho nemohou dočkat,” uzavírá Pavla Forest.

FOTOGALERIE
Bardo Thödol

Foto: RockOpera Praha

Aktuální zprávy
Muzikál VODA NAD VODOU – sestřih z press show v Divadle Kalich
Aktuální zprávy
Mefisto slaví s republikou stovku!
Aktuální zprávy
Finále pěvecké soutěže ČESKO ZPÍVÁ ovládly dívky
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!