Robin Hood - Cesta ke slávě

V castingové show “Robin Hood” zvítězili Jan Kříž a Martina Bártová


Dnes čtyři poslední finalisté bojovali ve velkém finále castingové show “Robin Hood – Cesta ke slávě” o hlavní role Robina a Mariany. Každý zazpíval jedno číslo, které již v soutěži zpíval a hodnotil ho jako nejlepší. Definitivními vítězi se stali JAN KŘÍŽ a MARTINA BÁRTOVÁ, které budeme od září vídat v hlavních rolích nového muzikálu “Robin Hood”, ze kterého jsme slyšeli také první hudební ukázku. Jak se závěrečné výstupy finalistům povedly se dozvíte v našem článku, pod kterým opět můžete vyjádřit svůj názor.

Všichni finalisté v úvodním čísle

Peter Veslár a jeho artistický kousek

Dnes naposledy přivítali diváky zbožňovaní i kritizovaní moderátoři Martina Kociánová a Petr Vondráček. Připomněli na začátek, že dnes již rozhodují jen hlasy diváků, dosud zatím rozhodovali porotci ve složení Ondřej Soukup (autor hudby), Gábina Osvaldová (autorka scénáře a písňových textů), Ján Ďurovčík (režisér) a Michal Kocourek (producent). Finalisty opět doprovodila kapela Pajky Pajk Martina Kumžáka a taneční company. Na finalisty se přišli podívat také budoucí kolegové Lucia Šoralová, Martin Pošta, Václav Noid Bárta a Zdeněk Podhůrský.

Úvodní číslo opět patřilo “High School Musical”, kterým začínal první i druhý finálový večer. Na pódiu se objevilo všech 14 finalistů ve skvělé sladěné choreografii. Moderátoři poté postupně představili jednotlivé finalisty v pořadí, ve kterým opustili soutěž. A samozřejmě také čtyři zbývající finalisty Davida Weingartnera, Michaelu Doubravovou, Jana Kříže a Martinu Bártovou. Připomeneme ještě, že minulý finálový večer překvapivě přinesl první “vítězku”. Radka Pavlovčinová ihned po vyřazení dostala nabídku na roli Čarodějnice, kterou samozřejmě ráda přijala a uvidíme ji tedy po boku Leony Machálkové a Jany Fabiánové.

Michaela s Davidem zpívají Až se zblázním

Dnes finalisté zazpívali písně, které si sami vybrali. Na výběr měli ze všech čísel, které za dobu soutěže zpívali a které považují za nejlepší. Jak se s tím poprali se opět můžete dočíst v rozpisu níže. Povzdechneme si snad jen, že bychom ve finále chtěli vidět finalisty, zpívat sólovou píseň přímo ze své role, a to v kostýmové i herecké stylizaci. Konkrétně Michaela Doubravová a Jan Kříž předvedli čísla, podle kterých se těžko vybíralo do rolí Robina a Mariany.

Michal Kocourek nás ještě provedl v medailonku zákulisím Divadla Kalich. Viděli jsme kostymérnu, sklad kulis i baletní sál, kde Ján Ďurovčík z vítězů a celého hereckého týmu “sedře kůži”. Na závěr první části večera zazpívali všichni čtyři finalisté speciální verzi duetu “Až se zblázním“, který je první ukázkou z nového muzikálu “Robin Hood”, o který tu celou dobu jde. Hudebně se jedná o velice zajímavou a hezkou píseň, textově se na náš vkus příliš často opakovalo “Až se zblázním”, až by se skoro dalo říct, že nic jiného se tam nezpívalo. Byla to také poslední příležitost pro porovnání finalistů.

Zhlédněte ze záznamu velké finále

Zdroj – archiv TV Prima na Stream.cz

Závěrečné rozhodnutí můžete zhlédnout pod tímto odkazem!

Závěrečné rozhodnutí

Po zhlédnutí všech výkonů máme celkem jasno. Jasnými favority jsou Martina Bártová a Jan Kříž. Michaela Doubravová nám nesedí především typově a nejsme si jistí, zda by zvládla nějaké těžší árie. David Weingartner je až příliš výstřední typ, tanečně je zcela mimo a pěvecky není přesvědčivý, zachraňuje to jen hezká barva hlasu. To je však náš názor před vyhlášením.

Není třeba to dále protahovat, na to jsou experti televizní moderátoři. Castingovou show vyhráli JAN KŘÍŽ a MARTINA BÁRTOVÁ. Oba uvidíme od září v muzikálu “Robin Hood” v Divadle Kalich. Kdyby nám někdo na začátku řekl, že vyhraje Jan Kříž, nebyli bychom příliš překvapení. Již od začátku byl jasným favoritem a díky svým četným muzikálovým zkušenostem byl o třídu lepší než ostatní finalisté. Ale Martina Bártová je skutečným překvapením soutěže! Vítězové samozřejmě všem velice poděkovali a my jim gratulujeme. Na úplný závěr této castingové show jsme slyšeli duet “Až se zblázním” od vítězné dvojice, který už zněl o mnoho lépe než první pokus ve čtyřech. Jan a Martina udělali hezkou tečku za kontroverzní castingovou show. Myslíte, že po tomto divácky neúspěšném pokusu uvidíme u nás další podobný formát?

Chvíle radosti obou vítězů

Vítězný Robin drží svou vítěznou Marianu v náručí

.

Michaela Doubravová

Michaela Doubravová

Jako první zazpívala mladičká Michaela Doubravová, která je zřejmě nejvýraznější účastnicí této castingové show. Michaela si vybrala píseň “Mama I am Big Girl Now” z muzikálu “Hairspray“, kterou zpívala ve čtvrtém finálovém večeru. V našem hodnocení jsme ji za tento výstup pochválili a výběr jí schvalujeme, protože se jedná o píseň, která na první pohled sedí k jejímu energickému charakteru. Pány opět zcela jistě zaujala kostýmem, který zakrýval jen malý zlomek jejího těla a pozornost přitahoval spíše její výstřih než celkové číslo. Tanečně opět výstup zvládla, herectví však převažovalo nad zpěvem, který nebyl příliš výrazný. Ale zase měla Michaela výraz a tato role by ji sedla.

Jan Kříž

Jan Kříž

Jan Kříž si vybral jeden z posledních výstupů, “Hot Patootie – Bless My Soul” z hudební hororové parodie “The Rocky Horror Picture Show“. Jan Kříž již od začátku patří k favoritům této soutěže a potvrzuje to v každém čísle. I v tomto jsme ho objektivně museli pochválit, i když subjektivně se nejedná o naše nejoblíbenější číslo, na které bychom se chtěli dívat vícekrát. Divácký ohlas ale mělo, Jan ho skvěle odtančil, zahrál a samozřejmě i zazpíval. Z toho, co v soutěži předvedl je “Hot Patootie” nejenergičtější a divácky nejlíbivější. Jak řekl Ondřej Soukup, Jan Kříž je univerzální muzikálový talent, který zvládne takovýhle “hnusáky”, ale i náročné vážné árie typu “Fantoma opery”.

Martina Bártová

Martina Bártová

Martina Bártová zaujala na castinzích především svou upřímností k Jánovi Ďurovčíkovi, kterému zkritizovala choreografii. I ve finálových večerech se prezentovala jako svérázná slečna, která má svůj styl. I přes diskotékové a zamilované “podpásovky” od poroty se probojovala do úplného finále. Vybrala si píseň “Hello Dolly” ze stejnojmenného známého klasického muzikálu. Tuto píseň zpívala jako první finálovou píseň, nyní s ní soutěž také uzavírá. Již její první výstup jsme pochválili a teď musíme chválit taktéž. Tanečně sice nebyl výstup tak náročný jako jejích kolegů, ale pěvecky i herecky byla naprosto suverénní a tento styl jí dokonale sedne. I typově je pro nás ideální Marianou.

David Weingartner

David Weingartner

Posledním sólovým výkonem večera byl David Weingartner s písní “I Got Life” z muzikálu “Hair“. David v castinzích zaujal svérázným pohybovým ztvárněním choreografií i zajímavou barvou hlasu. Pěvecky však byly jeho výkon kolísavé, když si vzpomeneme na jeho “Somewhere Over the Rainbow”, naskakuje nám husí kůže. “I Got Life” však patřilo k jeho lepším výstupům, který i dnes doplnil svéráznou choreografií, která pobavila snad každého. Pěvecky to opět nebyl žádný zázrak a zachraňovala to jen jeho barva hlasu. Upřímně, Davida si jako muzikálovou hvězdu představit nedokážeme, ve své kapele může být dobrý.

.


Závěrečná skupinovka finalistů

Ještě jedna fotografie vítězného páru

Jan Kříž s rodiči

Děkujeme i našim čtenářům, kteří pravidelně po skončení přenosů vášnivě diskutovali a bylo nám ctí pro vás připravovat nejrychlejší zpravodajství z této castingové show na českém internetu. Snad jste nás četli rádi a doufáme, že svojí věrnost zachováte!

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Robin Hood - Cesta ke slávě
Tvůrci pořadu “Robin Hood – Cesta ke slávě” před kamerou
Robin Hood - Cesta ke slávě
Reportáž z prvního finálového kola “Robina Hooda”: Vypadl Peter Veslár! (+video)
Robin Hood - Cesta ke slávě
Kvarteta šestého finále “Robina Hooda” přinesla zajímavý závěr, nevypadl nikdo!
 • Katka

  Ahoj vespolek. Mě jenom překvapuje, že s Martinou nebyl učiněn ještě žádný rozhovor. Myslím na www stránkách Robina Hooda. Myslím, že je to škoda. Asi ho nechce poskytnout ?


 • Ondřej Doubrava

  Tak Míša v “Primáckém” rozhovoru potvrdila, že v Hoodovi bude k vidění, takže zklamání ze strany jejich fanoušků je naprosto zbytečné (mimochodem, maturitu má úspěšně za sebou), David se také jistě neztratí. Katko, na rozhovor s Martinou také čekám. Sérii rozhovorů ohlásil i populární blog “Panáček v reality show”.


 • Katka

  Díky za odpověď Ondro. Míše přeji jen to nej. Role komorné, jak si ji vybavuji z filmů, by jí mohla opravdu slušet. Pokud se ovšem charakteristika role napsaná pro muzikál bude té filmové podobat :-) Na “panáčkovi” jsem se včera taky dočetla o plánovaných rozhovorech. Budu se těšit. Ale na Martinu obzvlášť. :-)


 • Katka

  Tak už tam rozhovor s Martinou je. Bože, ta holka se tak podceňuje….


 • Míša

  Katka: Já ten rozhovor nemůžu najít. Napiš, prosím, na něj odkaz. Díky.:-)


 • Katka

  http://www.iprima.cz/robinhood a tam to najdeš hned na stránce, která se ti otevře nebo v rubrice “novinky”.


 • Míša

  Děkuji.:-)


« Starší komentáře