Robin Hood - Cesta ke slávě

“Robin Hood – Cesta ke slávě” – Tohle jsou finalisté! (+ třetí díl ke zhlédnutí)


V neděli jsme na TV Prima viděli poslední díl z castingů, ve kterém již bylo jasné, kteří uchazeči o hlavní role v novém muzikálu “Robin Hood” postoupili do finále. Sedm mužů a sedm dívek již tuto neděli bude bojovat v přímých přenosech o přízeň diváků a jejich hlasy. Seznamte se s nimi skrze profily a medailonky, které natočili. Pokud jste nestihli zhlédnout třetí díl castingové show, jako obvykle si ho můžete přes naše stránky pustit.

Ve třetím dílu a zároveň posledním castingu v Divadle Kalich zkombinovali soutěžící všechny tři náročné disciplíny – zpěv, tanec i herectví, v jednom velkém muzikálovém čísle. Největší problémy měli s novou choreografií Jána Ďurovčíka, kvůli které někteří zapomněli i zpívat. Na začátku dílu jsme ještě zhlédli hereckou průpravu, ve které poprvé Robinové předčili Mariany. V dramatickém konci pak bylo vyhlášeno sedm žen a sedm mužů, kteří postoupili do velkého finále.

To první se bude konat již tuto neděli 28. března 2010 od 20 hodin a v přímém přenosu ho uvede TV Prima. Vystoupí v něm pouze sedm finalistů, kteří usilují o roli Robina a předvedou jedno velké muzikálové číslo. Na základě jejich výkonů pak diváci pomocí svých hlasů jednoho z nich vyřadí. Potencionální Mariany jim budou pouze fandit z hlediště a představí se následující neděli ve vlastním přímém přenosu.

Třetí díl castingové show ke zhlédnutí

Zdroj – archiv TV Prima na Stream.cz

.

Profily soutěžících – Robinové

Video profily a medailonky jednotlivých soutěžících můžete nalézt na Stream.cz!

Laco HudecMuž mnoha profesí, který si plní všechny své sny
26 let, Praha

Trpí velkou trémou, dokáže kvůli ní zhubnout i sedm kilo za týden.
Myslí, že jeho slabinou je herectví.Za dvacet let by chtěl mít rodinu a dělat pořád umění.
Je manuálně velmi zručný, dokonce umí šít.
Životní motto: Úsměv je cesta k úspěchu.

Pochází ze Slovenska, ale momentálně žije v Praze. Nejšťastnější je prý v divadle, ale v životě se věnoval naprosto odlišným koníčkům. Kromě zpěvu, hraní a tance to byla například westernová drezura koní, v níž získal titul juniorského vicemistra Slovenska. Zvířata jsou vůbec jeho velkou zálibou. Ve volném čase se věnuje jejich výcviku pro film a reklamu. Pracuje nejen s koňmi, ale i se lvy, lamami nebo velbloudy. Rád něco vytváří rukama, umí i šít. Zajímá ho také móda, věnuje se modelingu.  Životním vzorem jsou pro něj rodiče.

Ladislav Korbel – Tanečník, který si svou Marianu přivedl už s sebou
23 let, Ostrava

Vystupuje  s progressive-metalovou kapelou Raptus.
Jeho  vzory jsou Ted Nealy, Kamil Střihavka, Dan Bárta a otec.
Při castingu pro něj bylo nejobtížnější nezklamat sám sebe.
Životní motto: Pro své diváky se klidně roztrhám.

Jako kluk chtěl být Ladislav popelářem, kosmonautem, později gynekologem. Pracuje jako administrátor na Vysoké škole báňské. Byl uřvané dítě, které muselo být pořád středem pozornosti. Rodiče jeho hyperaktivitu řešili různými kroužky. Uspěli až s hokejem, který hrál Ladislav 12 let. Postupně zjistil, že ho docela baví tanec, a začal se mu věnovat závodně. Divadelní zkušenosti sbíral jako aktér amatérského představení Srdce v Havířově. Tady potkal svoji lásku Elišku Ochmanovou, která se dostala mezi sedm uchazeček o roli Mariany.

Jan Kříž – Scénograf, který se stal muzikálovým hercem
25 let, Praha

Sám se učí zpívat, tancovat a hrát.
Od tvůrců dostal kuriózní doporučení, aby trochu „zhnusněl“.
Kromě práce prakticky nic nestíhá.
Ženy to s ním prý mají těžké.
Životní motto: Když mě někdo kope do zadku, je to proto, že jsem vepředu.

Vyrůstal díky své rodině v divadle, na jevišti se pohyboval odmalička, od dětských rolí se dopracoval až k muzikálovým produkcím. Působí vyrovnaně, sám říká, že možná proto, že už jako dítě koukal na Hamleta a podobné ne zrovna dětské inscenace. Zúčastnil se třetí řady Česko hledá SuperStar, kde skončil na 16. místě. Na DAMU vystudoval scénografii, účinkování v muzikálech bral nejdřív jen jako koníčka. Jako výtvarník se uplatnil v Městském divadle Mladá Boleslav,  Divadle F. X. Šaldy v Liberci, Divadle J. K. Tyla v Plzni a na dalších scénách. Láká ho nejen muzikál, ale také činoherní herectví.

Petr Novotný – Tanečník s nasazením boxera, který dokáže lecčím překvapit
35 let, Praha

Ze čtrnáctky finalistů je nejstarší.
Přiznává, že je ješitný, horkokrevný a žárlivý.
Životním vzorem je pro něj Nietzsche.
Nikdy nebyl v žádné castingové show.
Životní motto: Ráj je ve stínu mečů.

Petr je člověk, který o sobě nerad mluví. Profesní zkušenosti sbíral převážně v company. Tančí od třinácti let, studoval balet, ale lidsky mu nesedli někteří profesoři, proto ze školy odešel. Několik let se živil vším možným. Pak dostal tip od kamaráda, šel na konkurz a po osmi letech se vrátil k divadlu. Nerad dělá něco napůl, proto se vzdal svých koníčků – zkoušel různá bojová umění a věnoval se i boxu. Ostatně box byl také tématem jeho herecké etudy. Rozhodně si ale vždycky udělá čas na rodinu, tu nechce šidit.

Viktor Polášek – Muž, jehož srdce bije nejen pro muzikál, ale i pro krásné boty
28 let, Praha

Má umělecké jméno Evan.
Jako dítě chtěl být zahradník.
Věří, že když člověk něco chce a jde si za svým cílem, nic není nemožné.
Při castingu pro něj bylo nejtěžší překonat trému.
Životní motto: Co tě nezabije, to tě posílí!

Vystudoval design obuvi a módních doplňků na Uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Mezi spoustou dívek byl trošku rarita, ale po něm už se na tento obor hlásilo víc kluků. Proto Viktor říká, že na českou scénu vrátil mužské ševcovské srdíčko. Pak zvítězila láska ke zpěvu a šel na Konzervatoř Jaroslava Ježka. Vystudoval JAMU. Uspět chce mimo jiné i proto, aby se dočkal uznání rodičů, kteří by ho rádi viděli spíš jako dobrého učitele. Viktor již s divadlem zkušenosti má, ale na svou velkou roli teprve čeká. Obloukem se dostal i ke své původní profesi designéra. Vytvořil kostýmy k představení Divadla Marta Anděl z půdy a Večer tříkrálový a pro pražské Studio Dva navrhl scénu i kostýmy k inscenaci Vše o mužích.

Peter Veslár – Tanečník, který je plný očekávání, co mu soutěž přinese
31 let, Praha

Vzorem je pro něj táta, který prý pro rodinu obětuje víc, než někdy může unést.
Rád cestuje a objevuje nové kultury, zatím nejvíc ho nadchla Venezuela.
Vrátit by chtěl situace, kdy někomu ublížil, protože dnes by se zachoval jinak.
Těší se na živé přenosy.
Životní motto: Nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě.

Pochází ze slovenské Senice. Odmalička chodil do dramatického kroužku, sportoval, od šestnácti let tancoval, pak přidal zpěv. Sport mu zůstal, jezdí na snowboardu, má rád akrobacii, miluje přírodu, divadlo, tanec, zpěv, poznávání nových lidí. Rád vaří a hrozně rád spí. Začal studovat alternativní loutkářství na VŠMU, ale nakonec dokončil JAMU, obor muzikálové herectví.  Kdyby se mohl vrátit do školy, přiznává, že by na sobě víc pracoval.

David Weingärtner – Malý velký showman, který dokáže rozesmát
25 let, Údlice

Nedostatek tanečních schopností vyvažuje svým charismatem.
V minulém životě musel být básník.
Považuje se za velkého snílka a idealistu.
Jeho vzory jsou otec, Elvis Presley a Marilyn Manson.
Životní motto: Zabij svého boha a vše je svaté.

Referent logistiky hraje v amatérské rockové kapele X-left to die. Rád píše texty. Jinak je naprostý amatér, nestudoval žádnou uměleckou školu. Do soutěže se přihlásil, aby získal nějaké zkušenosti a zjistil, co ze sebe dokáže dostat. Umělecké vlohy má v rodině – bratr hraje v divadle, děda byl operní pěvec a skladatel. Davidovou pratetou byla herečka Stella Májová. David bojuje se svou nerozhodností a taky občasnou nedochvilností. Prý dokáže naslibovat hory doly a nestíhá všechno splnit. To ale platí spíš v osobním životě.

.

Profily soutěžících – Mariany

Video profily a medailonky jednotlivých soutěžících můžete nalézt na Stream.cz!

Martina Bártová – Vtipná perfekcionistka, která se nebála kritizovat režiséra
22 let, Praha

Jako dítě chtěla být lékařkou, zpěvačkou a veterinářkou.
Diváci se již mohli sami přesvědčit o jejím svérázném vztahu k tanci.
Jednou by chtěla mít vlastní cukrárnu.
Než umře, chce se naučit flamenco a argentinské tango a zazpívat si na jazzovém festivalu v Montreaux.
Životní motto: Když nejde o život, jde o…

Studentka konzervatoře, která si chtěla účastí v soutěži dokázat, jestli je v tom, co dělá, dobrá. V jednu chvíli ji chtěla opustit, nevěřila si. Říká o sobě, že si ani nedokáže zaznamenat nějaký úspěch, protože je perfekcionistka a je se sebou neustále nespokojená. Z lidských vlastností nemá ráda neupřímnost, faleš a závist. Hrozně ráda peče dorty. Chce prožít takový život, aby si ve stáří nevyčítala, že jí jen tak utekl.

Marie Blahynková – Muzikálem a herectvím zatím nepolíbená sportovní nadšenkyně
21 let, Kyjov

Je závislá na sportu, na hudbě a rodině.
Vzorem je pro ni maminka, která je spíš kamarádkou.
Říká o sobě, že je přátelská, veselá, spolehlivá, pracovitá a má ráda lidi.
Na castingu pro ni bylo nejtěžší propojit v krátkém čase tanec a zpěv.
Životní motto: Bez hudby není svět barevný.

Studuje Fakultu sportu na Masarykově univerzitě a bez sportu by asi nemohla být. Už od dětství se chtěla stát zpěvačkou, ale zkušenosti má zatím jen z pěveckých soutěží. Odmalička tancuje. Marie –stejně jako její dvě sestry – hraje na klavír. Jedna z nich se taky účastnila castingu, jenže do finále se nedostala, i když je na rozdíl od Marie vystudovaná herečka. Marii však přeje vítězství a se zbytkem rodiny jí drží palce.

Michaela Doubravová – Smršť plná energie, která sní o muzikálových rolích v Londýně
19 let, Praha

Myslí pozitivně a nic neplánuje.
Věří převážně jen své rodině a nejbližším.
Jejím vzorem je muzikálový herec a profesor na konzervatoři Tomáš Trapl.
Je výbušná, hysterická, žárlivá a někdy trochu nezodpovědná.
Životní motto: Jdi si za svým cílem, a i když ti něco nevyjde, nevzdávej to a bojuj dál!

Studentka hereckého oboru Pražské konzervatoře, která toho přes své mládí už spoustu stihla. Od první třídy se objevovala před kamerou v pořadech pro děti, vyhrávala recitační soutěže. Chodila do dramatického kroužku, na balet, na  latinsko-americké tance, moderní tanec, hodiny operního i populárního zpěvu. Po maturitě by chtěla studovat  psychologii, filozofii, filmovou produkci nebo nějakou školu v zahraničí. Ráda by zkusila štěstí v londýnském West Endu. Chtěla by být věčný student, protože život, který teď vede, jí maximálně vyhovuje.

Andrea Gabrišová – Dívka, která má všechno teprve před sebou
18 let, Bratislava

Je nejmladší účastnicí soutěže.
Při castingu pro ni bylo nejhorší nekonečné čekání a následné vyčerpání.
Životní vzor si ještě nestihla vytvořit.
Říká, že umění ráda obětuje všechen svůj volný čas.
Životní motto: Budoucnost patří těm, kdo věří v krásu svých snů.

Studentka Církevní konzervatoře, vyhrála soutěž Xanadu. Její záliby jsou balet a scénický tanec. Je ochotná a připravená na sobě hodně zapracovat, umění ráda obětuje všechen svůj volný čas a energii, chce se stále zlepšovat. Obdivuje spoustu lidí, ale nikoho z nich by nenazvala svým životním vzorem, ten si ještě neměla čas vytvořit. Těší ji, že i přes její mládí a málo profesních zkušeností ji ostatní finalisté berou jako rovnocennou partnerku.

Eliška Ochmanová – Rebelka, která by si přála, aby vyhrála ona i její přítel Ladislav
21 let, Havířov

Vzorem je pro ni máma a Lucie Bílá.
Kritiku má ráda a vlastně ji vyhledává, chce vědět, co má na sobě zlepšit.
V dětství měla komplex z odstávajících uší.
Říká o sobě, že je úchyl na žabičky.
Životní motto: S trpělivostí nejdál dojdeš.

Studentka konzervatoře v Ostravě, která začínala s herectvím a zpěvem už na základní škole. Zpěvačkou chtěla být odmalička, v pubertě byla velký rebel a trochu rebelství jí zůstalo.  Její jedinou divadelní zkušeností je amatérský muzikál Srdce, v němž účinkuje se svým přítelem Ladislavem Korbelem, který se také dostal do finále. Říká, že je dost učenlivý člověk, který na sobě dokáže pořádně zamakat. Ráda čte, jezdí na kole, plave, lyžuje. Má víc kamarádů než kamarádek.

Radka Pavlovčinová – Herečka, která si myslela, že se typově na Marianu nehodí
21 let, Lieskové

Jako devítiletá vyhrála Mistrovství světa v discotancích.
Herectví je pro ni nejtěžší, nerada odhaluje své city
Do soutěže se přihlásila, protože věří, že nastal její čas.
Její milované slovenské brynzové halušky občas porazí česká svíčková.
Životní motto: Všechno je tak, jak má být.

Radka je tanečnice a herečka ze Slovenska, ale žije v Praze. Nehrála v žádném muzikálovém představení, má však zkušenosti před kamerou. Objevila se například ve filmu Rafťáci. Říká o sobě, že byla ďábel, který hledal štěstí a chtěl žít naplno, jenže pak zjistila, že jde jen o dočasné štěstí. Miluje jazz, soul, gospell a muzikál, protože je spojením všech tří jejímu srdci blízkých oborů. S nadsázkou říká, že až ji to tady přestane bavit, odjede někam do hor pást kozy.

Jana Tesařová – Z Moravy odchovaná Vinnetouem a Old Shatterhandem
26 let, Velké Pavlovice

Je zarputilá, zvyklá snášet kritiku, neustále na sobě pracuje.
Miluje dalmatiny, žluté růže, slunce, moře, Řecko a procházky po vinohradu.
Když může tancovat a poslouchat muziku, je u vytržení.
Nesnáší nakupování.
Životní motto: Všechno má svůj smysl.

Studuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka obor muzikál, nejsilnější se cítí ve zpěvu. Je exhibicionistka, navíc velmi temperamentní. Už ve třech letech prý pořádala demonstraci za svržení zlé paní učitelky. Po mámě zdědila neústupnost, tvrdohlavost a zabejčenost ve věcech, na kterých jí záleží, táta ji vychovával podle morálního kodexu Vinnetoua a Old Shatterhanda, tedy ve jménu slušnosti a čestnosti, jako spolehlivého člověka. Hledá smysluplný vztah. Přestože vypadá jako silná žena, je prý totiž hodně citlivá a romantická.

.

Který soutěžící Vám je nejsympatičtější? Máte už svého favorita? Koho tipujete na vítěznou dvojici a kdo vám naopak připadá nejméně pravděpodobný? Diskutujte pod tímto článkem! Již příští týden po prvním finálovém večeru přineseme první hodnotící článek finalistů – Robinů. Držíme jim palce, aby vše vyšlo podle plánů!

Čtěte naše další články o „Robinu Hoodovi – Cesta ke slávě“!


Robin Hood - Cesta ke slávě
Desítka finalistů show “Robin Hood” zazpívala v pátém finále duety a předvedla dvě sexy čísla. V muzikálu si nezahrají Gabrišová a Novotný!
Robin Hood - Cesta ke slávě
Třetí finálový večer “Robina Hooda” byl v dramatickém závěru osudný Ladislavu Korbelovi, režisér Ďurovčík nechtěl vyloučit nikoho! (+ video)
Robin Hood - Cesta ke slávě
Tvůrci pořadu “Robin Hood – Cesta ke slávě” před kamerou
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!