Praha

„Kapka medu pro Verunku“ aneb Bára Basiková a Kamil Střihavka poprvé v pohádce! (+ video)


Dnes dopoledne se v Divadle Hybernia konala první tisková konference k muzikáluKapka medu pro Verunku, multigeneračnímu (a částečně rodinnému) projektu, který má velké ambice od 15. září 2012 zaplnit pražskou dramaturgickou mezeru, neboť výrazný muzikál, cílící zejména na dětského diváka, v tomto městě v současné době citelně chybí. Jako první krok se mu povedlo dát dohromady celkem zvučné obsazení a zkušený tvůrčí tým.

Na začátku akce všechny přítomné přivítali tiskový mluvčí Braňo Polák spolu se známou dětskou hvězdou Filipem Antoniem (ten údajně nabídku na roli stále zvažuje :-) ), který nám roztomilým způsobem (čtením pohádky) představil základní genezi projektu.

Filip Antonio a Braňo Polák

Na počátku byla rozhlasová pohádka z 80. let minulého století, která byla nyní značně rozšířena (najdete v ní snad každou klasickou pohádkovou postavu, tři královny a tři krále) a ujala se jí po hudební stránce „mladá krev“ – známí muzikáloví matadoři František Pytloun a Petr Kutheil, jimž pomáhá Tomáš Beran, přičemž autoři hudby se domnívají, že jejich pop-rockový styl děti přijmou naprosto bez problémů.  Režii bude mít zkušený televizní režisér Jaroslav Hanuš ( seriály „Život na zámku“nebo “Náměstíčko”), který má bohaté zkušenosti i s tvorbou pro děti (například režíruje i „Kouzelnou školku“ pro ČT).

František Pytloun a Petr Kutheil

Jaroslav Hanuš

Krátká synopse muzikálu z tiskové zprávy

Všechny klasické příběhy končí stejně – svatbou. Vždycky byla svatba veliká převeliká – a co bylo dál? A právě tady, kde jiné pohádky končí, náš příběh začíná. Kapka medu je o tom, jak to bylo, nebo mohlo být, po svatbě Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy. Klapalo jim to? Uměli vládnout? Neudělali náhodou někde chybu? A jestli platí,jak se v naší pohádce říká, že být dobrým králem neznamená ještě být dobře ženatý a být dobře ženatý ještě neznamená být dobrým králem.

Poprvé po přibližně dvaceti letech kariéry na divadelních prknech uvidíme Kamila Střihavku a Báru Basikovou v rolích pohádkových postav, Bára Basiková bude Královna přírodních sil (zkráceně Kapeska), Kamil Střihavka zase králem Jiříkem.  Oba dva se na novou příležitost nesmírně těší. Přiléhavá role krále Popelkova byla napsána i legendárnímu princi Jiřímu Štědroňovi. Zbytek pestrého obsazení naleznete níže.

Kamil Střihavka a Bára Basiková

Obsazení a tvůrčí tým muzikálu “Kapka medu pro Verunku”

Královny: Bára Basiková/Martina Pártlová/
Michaela Nosková/Eva Kleinová/
Gábina Urbánková/Simona Bursová/
Barbora Rajnišová/Ilona Vozníčková
Daniela Čechová – Kroftová

Králové: Kamil Střihavka/Jaromír Holub
Jiří Zonyga/Jan Toužimský
Jiří Štědroň/ Jaroslav Klein

Princezna Verunka: Lucie Černíková/Míša Cejnová

Katka: Kristýna Leichtová/Genny Ciatti

Bětka: Ivana Korolová/Petra Doležalová

Princové: Petr Kutheil/Miroslav Hrabě
Ondřej Ruml/František Pytloun
Felix Slováček ml./Jan Hönig

Pohádkové bytosti: Jana Tesařová/Gábina Urbánková
Michaela Zemánková/Markéta Zehrerová
Petr Jablonský/Michal John
Jaroslav Beneš/Petr Macháček
Hanka Kubinová/Marie Horvátová
Petr Urbánek/Patrik Plesinger, Peter Veslár

Tvůrčí tým:

Námět: Dr. Jan Pixa
Scénář: Alena a Jan Pixovi
Hudba: František Pytloun, Petr Kutheil, Tomáš Beran
Texty písní: Kristýna Radějová
Scénická hudba a hudební aranže: Tomáš Beran
Choreografie: Petra Parvoničová
Kostýmy: Evženie Rážová
Scéna: Martin Černý
Režie: Jaroslav Hanuš
Producent: Lenka Průšová

Protože se už žádná pražská muzikálová „tiskovka“ neobejde bez hudebních ukázek, zazněly hned dvě. První v podání dvou zpívajících autorů hudby, druhá v podání Michaely Noskové. Částečně už je od nás můžete znát.

Hudební ukázky

Petr Kutheil a František Pytloun – “Sílu ti dávám”

Michaela Nosková – “Daň je příliš vysoká”

Scénograf Martin Černý slibuje velké a rychlé změny pohádkových prostředí, proslulá filmová výtvarnice Evženie Rážová zase velkolepé kostýmy.

„Kapka medu pro Verunku“ by mohla triumfovat nejen v dnešní době sympatickou cenou vstupenek (nezaplatíte více než 400 Kč) i nedělními hracími termíny v 11:00 a 15:00. A jelikož je jedním z témat muzikálu též ekologie a mezilidské vztahy, produkce plánuje i pravidelná představení pro školy. Do prosince 2012 je plánováno čtyřicet repríz, prodává se celý sál Hybernie. Dále se uvidí dle zájmu.

Ambice jsou tedy sympatické a vysoké a my jsme hodně zvědaví na výsledek. Zejména jestli se v předpokládané budoucí sezóně nabité světovými trháky podaří nalákat dostatek rodin s dětmi.

Evženie Rážová s návrhy kostýmů

Ondřej Ruml

Ivana Korolová, Martina Pártlová, Jiří Zonyga a Miroslav Hrabě

Michaela Nosková

Míša Sejnová

Genny Ciatti

Michaela Zemánková

Nejmladší člen castu Richard Mašata ztvární roli malého vodníčka

Jaromír Holub a Peter Strenáčik

Patrik Plešinger a Petr Macháček

Početný ansámbl muzikálu

Autorem fotografií pro Musical.cz je Radek Janda. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Muzikál MEFISTO zaujal v Korei a bude mít premiéru v Soulu
Praha
Oceňovaný muzikál Horečka sobotní noci se vrací do Divadla Kalich
Aktuální zprávy
The Addams Family se vrací do Hudebního divadla Karlín. Se třemi nováčky
 • Tomáš

  Docela se těším… některá jména v obsazení vzhledem k rolím vypadají velmi zajímavě :-)


 • Éponine

  Nemôžem si pomôcť, ale nejak nedokážem prísť na chuť spevu Míšy Noskovej… Inak to vyzerá veľmi zaujímavo, teším sa :)


 • Edward Hyde

  Nechci, aby to vyznělo hnusně. Ale Kristýna Leichtová umí zpívat? :)


 • Zdeněk

  Edward: ano umí


 • bidnik

  Kristyna je cinoherecka, ale zpiva lip nez rada “muzikalohercu”. Na Verunku se tesim, jenom bych pripomnel, ze Basikova se Strihavkou zpivali v muzikalovem zprzneni Rusalky, cou je taky pohadka:)


 • Zdenda

  Myslím ,že to tu dlouho nebylo konečně něco pro děti,pořád se točí jen morbidní muzikály
  Obsazení vypadá také velice dobře .Přeji vám velký úspěch a mnoho představení .


 • Zdeněk

  ad bidnik: rovněž s Ondrovým názorem nesouhlasím, vzpomeňme tituly jako byly či jsou Mrazík, Kráska a zvíře, Babička, Popelka, Bílý dalmatin atd…

  nehledě na to, že 90% české “muzikálové” produkce – jdoucí po příběhu nikoliv po tématu – jsou pro děti přijatelné…


 • Ondřej Doubrava

  Zdeněk: pravda, správně by tam mělo být “v současné době”, ale je snad jasné, že píšeme o současnosti, Mrazík se nehraje, Kráska a zvíře taky ne, Babička taky ne, Popelka možná ještě a Bílý dalmatin už taky ne, Hračky v Minoru už taky ne. Na druhou stranu jsem nechtěl v článku věčně rýpat do toho, že se na tiskovce samozřejmě jako již tradičně operovalo s celou Českou republikou. ;-) Když se tvůrci dobře porozhlédnou tak právě mimo Prahu je nabídka rodinných muzikálů větších či menších forem poměrně bohatá.

  A jo, Rusalka je pohádka, to je fakt, ale když oba představitelé říkají, že je to poprvé, tak proč ne (u Kamila by se myslím dal zapojit i “Robin Hood”), ona ta Rusalka je hodně “dospělá pohádka” a nejnovější režijní koncepce jsou čím dál dospělejší, musím si o víkendu pustit tu kontrovezní z Drážďan, když je nějakou dobu volně ke streamingu. :-)


 • Ondřej Doubrava

  Jsem tu současnou dobu radši doplnil, v Praze teď opravdu rodinný a tím spíše opravdu dětský titul chybí, zatímco v sezóně si jich možná bude konkurovat hned několik, taková Pomáda není vysloveně dětská, ale rodinná určitě…


 • bidnik

  Ondrej Doubrava: na operaplus.cz je odkaz na stranky opery v Bruselu, kde je zaznam cele zdejsi Rusalky v pojeti Rusalka-kurva, Vodnik-mafian, Jezibaba-bezdomovkyne, lovec-hippies, princ-namornik… Nerikam, ze se mi to uplne libi, ale urcite stoji za to kouknout se alespon na vzorek:)


 • Ondřej Doubrava

  Jo, o tom odkazu na Operaplus (můj oblíbený portál, dělají to výborně), právě mluvím, měl jsem za to, že to je z Drážďan, ale to je jedno, koncepci a inscenaci máme na mysli stejnou a už se to tak hrálo na několika scénách, zítra se na to hodlám podívat (na celé)a dost se těším, vizuálně to vypadá skvostně. Mimochodem, na muzikálovou Rusalku moc názor nemám, neměl jsem možnost jí vidět, měl jsem pár let ze zdravotnímch důvodů muzikálový půst, z CD mi přijdou trochu “znásilněné” jen “Květiny bílé po cestě”, jinak si myslím, že jsem záměr i pochopil a nepřijde mi vůbec špatný, ale chtělo by vidět tu inscenaci.


 • Olynka

  Je to sice mimo téma článku, ale když už jste to nakousli… Existuje vůbec záznam muzikálové Rusalky? Docela by mě to zajímalo.


 • Líba

  Olynko, muzikálová Rusalka vyšla na cd.:-) Akorát tam nejsou asi všechny písničky.


 • Olynka

  Líba – jo, to vím, dokonce jsou pořád dostupné webovky, ale mě šlo o video…


 • bidnik

  Ondrej Doubrava: Jojo, operaplus.cz je fajn, ale obcas me tam neco opravdu “prekvapi”. Ta Rusalka, co je tam jeji zaznam, je fakt zajimava, ale bohuzel to vubec neni dotazene v tom smyslu, ze deni na scene neodpovida libretu, divak se nedozvi, proc je Rusalka kurva, proc je vodnik mafian atd. Jako pobavil jsem se vyborne, ale kdybych mel rict, jestli je to dobry, tak bych rekl ze neni:D kdybych se dokazal odprostit od toho, ze jde o Rusalku, tak ok:) Tak nejak je to i s tou muzikalovou. Pokud by neexistovala normalni Dvorakova Rusalka, treba mi to prijde dobry, ale precejenom muzikalova predelavka naprosto eliminovala vsechno to, co je prave na Dvorakove hudbe krasny.


 • Ondřej Doubrava

  Olynka: Oficiální záznam určitě není (rozhodně ale je making of dokument, dávali ho kolem premiéry), nějaký ryze pracovní záznam určitě bude taky (ostatně webovky ho přiznávají), ale ty jsou samozřejmě fanouškovské veřejnosti naprosto nedostupné.


 • Miloš F.

  Tak tohle už je docela off-topic, přátelé ;)


 • Olynka

  Miloš F. – to nepopírám :oD


 • Olynka

  bidnik – slyšela jsem akorát “Měsíčku na nebi” (jeden čas notoricky známé) nazpívané neoperně Basikovou a to se mi líbilo. Na hodnocení celku to samozřejmě nestačí. Ale já se novým aranžím starého nebráním, což ovšem nemusí vyhovovat každému.


 • Ondřej Doubrava

  Pokud se ještě stále pohybujeme v kategorii rodinných a dětských muzikálů, lze OT myslím tolerovat, navíc jsme tak nějak počítali s tím, že zrovna Kapka medu moc komentářů k věci zatím nepřinese….


 • pavla

  V diskuzi už jsem se ztratila :-) nicméně tento projekt vypadá hodně zajímavě a myslím si že těch pár pokusů co jsem s dětmi navštívila bylo dost odlišných. Jak jsem slyšela bude to hodně i činoherní a hudba se zdá být také zajímavá. Obsazení je pestré a jiné než ostatní. I cena vstupenek je příznivá. Těším se a držím palce.


 • vojta červený

  Uz jsem byl na muzikalu.
  Bylo to vyborny.
  <3