Praha

Tým “Hamlet: The Rock Opera” zahájil zkoušky


Ve středu 25. ledna se v Divadle Broadway poprvé sešla naprostá většina hereckého týmu obnoveného nastudování populárního “Hamleta“. Na seznamovací zkoušce je přivítal sám autor Janek Ledecký.

Hamlet: The Rock Opera

Náplní seznamovacího dopoledne byla projekce verze Hamleta v angličtině, mírně kombinovaná s projekcí pracovního záznamu posledního nastudování z korejského Soulu. K vidění byl tedy “Hamlet” přímo s živým autorským komentářem, který úročil zkušenosti získané během let, v nichž se “Hamlet” neustále lehce upravuje a dopracovává. Odpovídal také na všetečné otázky účinkujících, nejaktivnější byl pro zajímavost Josef Vojtek.

V rámci komentáře zmínil Janek Ledecký několik změn oproti poslední české verzi. Vedle již ohlášených rapujících Hamletových spolužáků Rosencrantze a Guildensterna zde budou mírné změny v kostýmech Simony Rybákové (například budou přidány královské župany) i scénografii Šimona Cabana, která bude bohatší, o něco tajemnější, a nebude obsahovat jen dosavadní dřevo a kamennou kašírku. Čeká nás také upravená děkovačka.

Zkoušky začnou pod Ledeckého supervizí, režisér Robert Johanson se k týmu připojí až na poslední dolaďovací týdny příprav. Další průběh pro vás budeme bedlivě sledovat.

ČTĚTE VÍCE O MUZIKÁLU HAMLET


Praha
FANTOM OPERY znovu ovládl Prahu
Aktuální zprávy
Divadlo Kalich představilo kompletní obsazení muzikálu KRYSAŘ
Fotoreportáže a galerie
Fotogalerie: Mamma Mia! přivítala 100000. diváka (+ video)
 • P@vel

  Pozor, s premiérou vyjde i nové CD!


 • tom2410

  Když jsme u těch nahrávek, neexistuje nějaký záznam s Pepou Vojtkem jako Hamletem, nebo Petrem Kolářem jako Laertem z původního Hamleta?


 • Abigail

  To mě by spíš když už zajímal záznam z toho zatím posledního uvedení s Petrem Bende. To uvedení se mi moc líbilo… A myslím, že na poslech by mohlo být daleko zajímavější než původní CD. • Filip

  Promiňte, ale…. po zhlédnutí ukázek, se asi budu zdaleka obloukem vyhýbat obsazení Ondřej Ruml a Eliška Bučková!!!! Nevím, kam dal Janek hlavu nebo kam až musí zajít z komerčního hlediska, ale tímto obsazením díru do světa opravdu neudělá!!! S láskou vzpomínám na Hamleta Petra Bendeho, pro mě nepřekonatelný Hamlet a i když mám Ondru rád, tak… NE NE NE:-(
  O Elilšce Bučkové mohu napsat asi jen to, že téměř každý průměrný žák ZUŚ by zazpíval totéž, né-li lépe a ano, chápu, Eliška musela být Ofelie, tak jen doufám, že NOID to zachrání… Eliško, i přes “protekci”, musí každý soudný člověk poznat, jak jste na tom pěvecky…!!!


 • BeaHaydee

  Nechcem kritizovať, lebo sama spievať neviem, ale Eliška je naozaj veľmi slabučká… Nespieva zle, ale na muzikál má veľmi slabý hlas. Cítiť je to hlavne v duete s Evou, s ktorou sa naozaj nemôže porovnávať…


 • Briseis

  Ondra zpívá strašně vysoko, ale nevadí mi, zase jiné pojetí, Noid tam zase propašuje chraplák.

  Eliška má naprosto průměrný hlas, asi tak jako kdysi Sabina Laurinová, pípá jak vrabčák, nemá ani zajímavou barvu hlasu. Taky chápu, proč asi Eliška musela být Ofélie, ale tohle není nijak extra výkon.

  Eva Burešová OK, ale na Dashu je to pořád málo.

  Láďa Korbel mě teda překvapil, naprosto super hlas. TEn je asi jediný, kdo mě z těch ukázek zaujal. Jinak jsem na to fakt zvědavá, pochybuju, že to dosáhne takových kvalit, jak inscenace v Kalichu s Bendem.


 • milanzitka

  Po shlédnutí ukázek (playback?) jsem se na nového Hamleta nějak přestal těšit…


 • Jana

  milanzitko – po shlédnutí ukázek jsi podle hlasů mohl rozpoznat, že to playback nebyl.Byly tam pouze podklady a zpěváci zpívali naživo. Myslím si, že výběr Janka Ledeckého není špatný – ti, kterým to dělá potíže, jsou možná zvyklí na stejné zpěváky v muzikálech. Změna je život a počkáme na výsledek.Sabina Laurinová se už taky vyzpívala a není špatná.Není třeba po česku hned zatracovat. S takovou by nám ty muzikály splívaly – kdyby je stále zpívali stejní lidé. Tak vydržím a podívat se půjdu.


 • Jana

  že ti to připadalo jako playback je pochvala pro zpěváky i pro zvukaře .


 • thenardier

  cože?laurinová,že se vyzpívala?tak to je vtip roku,vždyt zpívá falešně už když ještě mlčí


 • milanzitka

  Jana: Playback jsem dal schválně s otazníkem, páč jsem si nebyl jistý. Neříkám tím, že by to nezazpívali naživo, jen mi to zkrátka přišlo strašně jakoby “sterilní”, pokud je to práce zvukaře pak opravdu klobouk dolů. Finální slovo: rozhodně jsem tím nechtěl urazit interprety, pokud se tak stalo, omlouvám se.

  Hned úvodní “Neztrácej čas” ale pro mě bylo zklamání, stala se z toho nezajímavá popovka. To samé “Dánsko je past”. Chápu, že se tím snaží přiblížit světovým produkcím, ale už to nemá to kouzlo, kvůli kterému mám původního Hamleta rád.


 • Briseis

  Já to taky neodsuzuju, jen mě tyto ukázky nijak nepřesvědčily. Kromě Korbela, ten se mi moc líbil.

  Laurinovou jsem jako zpěvačku nikdy ráda neměla, dle mého byla ze všech Ofélií nejslabší a mrzí mě, že je na DVD verzi. Na druhou stranu je fajn, že Ledecký do toho muzikálu necpe profláklé ksichty – OK, snad jen ten Noid, ale na něco se ti diváci nalákat musí – a hlavně si myslím, že lidi na to polezou hlavně proto, protože budou chtít vidět Noida s Bučkovou na jednom jevišti.


 • Danny

  Tak tu Laurinovou všude nešpiňte, já ji mám v muzikálech rád. Je to herečka a muzikál je divadlo. Alespoň herecky ji nikdy nelze nic vytknout (ostatně to např. Lucii Šoralové taky ne, protože ona nehraje vůbec – jenom zpívá). Hlas má slabší a intonaci nejistou, ale zpívá s prožitkem a velmi dobře u toho hraje.
  Já ji jako Ofélii viděl a typově a herecky byla dokonalá – písně v tomhle muzikálu nejsou těžké a Sabina je zvládla se ctí.
  Stejně jako byla výborná jako Patricie v naprosto prů*erovém Prášilovi, tak i jako Glorie/Polly v muzikálu Jack Rozparovač.
  Např. “Proč se prodávám?” je v jejím podání skvělá píseň.
  Divadelní zpívání je fajn, buďme rádi, že v muzikálech hrají herci. Třeba takový Vladimír Marek zpívá činoherně a nikomu to nevadí, prtože skvěle hraje.

  Eliška Bučková však není ani herečka, ani zpěvačka – neskutečně mdlá a umělá a nezajímavá. Nevěřím jí ani slovo. Ať si je krásná a živí se tím, ale tohle dělat snad nemusí…
  Eva Burešová je moc šikovná, Láďa Korbel zpívá krásně a s prožitkem a Janek je janek :-)


 • Alea

  Taky se musím zastat Sabiny Laurinové – měla jsem ji v Rozparovačovi a při písni Proč se prodávám člověku naskakovala husí kůže, byla fakt úžasná! Nejen pěvecky, ale i herecky. A na DVD Mušketýrů zpívá taky moc krásně.


 • Abigail

  Tak já se přiznám, že ani mě ukázky nijak nenadchly. Ondra Ruml se mi vcelku líbí a na Evu Burešovou jsem zvědavá, s tím zbytkem… no nic moc. Mě tedy Láďa Korbel nepřesvědčil, ale co… uvidíme, nechám se překvapit živě.
  Jinak se přiznám, že jsem viděla Hamleta, až když tu byla obnovená verze, kde Ofélii zpívaly Dasha a Lucia Šoralová. Viděla jsem Dashu (souhlasím s názorem, že tohle byla její Thaliová role, jen nebyla povšimnutá) a tak dobře mi nezní zatím žádná ze slečen, jsem zvědavá, jaké to bude na živo, ale dávám taky víc šancí Evě Burešové, ten hlas je výraznější. Pokud se nepletu, tak Janek Ledecký hudbu lehce upravil, než to poslal do zahraničí i před tím, než to hráli obnoveně u nás (s Petrem Bende), tuším, že jsem to tenkrát někde četla, a musím říct, že tenkrát se mi to líbilo moc už proto, že to zpívali skvělí zpěváci (že z toho není žádný záznam – alespoň ke mně se nikdy nedostal – mě dodnes nepřestalo mrzet), kteří byli i herecky a vůbec komplexně velmi dobří.
  Hlas Laurinové (já ji viděla tuším v Galileovi, nevadila mi, ale znovu ji vidět nemusím, nicméně proti ní nic nemám) mi do toho “nového” nastudování nesedí – právě proto, že je slabý, a stejný pocit mám i z té Elišky. Třeba to aspoň dožene herecky, uvidíme… (Možná, pokud na ni narazím).
  No takže já jsem zvědavá, jaké to bude živě, ale musím se přiznat, že se toho bojím stejně jako nových Bídníků. Hamlet spolu s Johankou a ještě tak zhruba dvěma kousky, co jsem kdy viděla, pro mne dosud byl perlou mezi původními českými muzikály a já prostě nemám ráda, když perly ztratí lesk… Přála bych jim, aby ho udrželi.


 • Olynka

  No, ukázky vytržené z děje jsou vždycky trochu “jalové”. Kdybych měla usuzovat jen z nich, asi bych na Hamleta už nikdy nešla. Korbel – dobré, ale výšek bez chrapláku se bojí a je to znát, je nejistý. Burešová má silný hlas, i když se nemohu rozhodnout, jestli se mi jeho barva líbí… Bučková je taková pípalka, ale nechci soudit dopředu. Ovšem jestli na to mají slečny herecky – to je jiná (a nejen slečny). Za Ofelii měla Dasha dostat metál!
  Pro mě je největším zklamáním obsazení hlavní role. Netajím se skutečností, že Noid není tak úplně můj šálek čaje – neseděl mi bez výhrad ani do Robina a dát mu roli Hamleta považuji za úplný úlet, ale třeba mě překvapí. Na Rumla jsem narazila jen jednou v Johance – dobrý, ale jako Hamlet? Jsem zvědavá jak si povedou zejména ve srovnání s Vojtkem, Ledeckým a Bendem (líbili se mi všichni tři, Bende nejvíc). Takže se těším hlavně na starý dobrý flák (rapující spolužáci???) a z obsazení na Petra Kutheila a Tomáše Trapla.


 • Luděk

  Sabinu Laurinové – měl jsem ji v Rozparovačovi a při písni Proč se prodávám MNĚ naskakovala husí kůže KDYŽ HRÁLA IVANA JIREŠOVÁ POLLY VŽDY MNĚ PŘEKVAPOVALA MNĚL 3 ROLE KTRÉ ALTRNOVALA .
  LAURINOVÁ JAKO OFELIE JE SKVĚLÁ PO VŠECH STRÁNKACH ZPĚV I HERECTVÍ.POSLEDNI DOBOU JI MOC NEVIHLEDÉVÁM RADČI ,JIREŠOVOU ,BROŽOVOU .


 • Jana:)

  Eliška Bučková a Eva Burešová zazpívaly písničku Neztrácej čas živě na jedničce.Myslim,že Eliška má takový slabý hlas a na Evu pěvecky rozhodně nemá…
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10396278677-zive-na-jednicce/312292320120019/obsah/190559-ziva-ukazka-z-hamleta-neztracej-cas/