Aktuální zprávy

Prahu navštíví originální broadwayská produkce WEST SIDE STORY, oslaví 100. výročí jeho tvůrců


JV Agentura uvede v pražském Kongresovém centru v termínech 23. až 26. března 2017 světové turné slavného muzikálu WEST SIDE STORY. Poprvé ve České republice se představí tento dnes již klasický titul Stephena Sondheima a Leonarda Bernsteina v originální broadwayské verzi v původním znění se zahraničními sólisty. Turné si klade za cíl oslavit stoleté výročí tvůrců muzikálu.

Uvedení West Side Story na Broadwayi v roce 1957 kompletně přepsalo historii muzikálového divadla a rychle se stalo jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších muzikálů všech dob. Ani po 60 letech nepřestává tato Broadwayská klasika, plná nesmrtelných hitů Leonarda Bernsteina (“Maria”, “Tonight”, “Somewhere”, “America”, či “I Feel Pretty”), fascinovat diváky po celém světě.

West Side Story  se stala jedním z nejúspěšnějších titulů na Broadwayi a v roce 1961 se dočkala i filmového zpracování. V režii Jerome Robbinse a Roberta Wise film slavil triumfální úspěch a získal 10 Oscarů, mj. za nejlepší film, režii, vedlejší role, výpravu, střih či hudbu. České publikum mělo možnost tento snímek zhlédnout až v roce 1973.

V sezóně 2013/2014 při turné po 16 evropských zemích (Itálie, Velká Británie, Francie, Belgie, Německo atd.) zhlédlo muzikál neuvěřitelných 275 000 diváků.

Vizuál českého uvedení turné

Vizuál českého uvedení turné

Českou premiéru měl muzikál v roce 1970 ve Státním divadle Brno, krátce na to i v Hudebním divadle Karlín, kde se muzikál inscenoval také v letech 1993 a 2003-2007. S velkým úspěchem West Side Story uvádělo Městské divadlo Brno, které s ním odehrálo téměř 650 repríz, mj. také na evropském turné. V letech 2007-2008 muzikál uvedlo také Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem.

Cenami ověnčená a kritikou ceněná West Side Story – The Broadway Classic, která v březnu zavítá do Prahy, je jediná produkce, která v sobě snoubí všechny prvky původního nastudování tohoto muzikálu – originální choreografii Jeroma Robbinse, dojemné libreto Stephena Sondheima a nepřekonatelnou hudbu Leonarda Bernsteina. V sezóně 2016/2017 se diváci dočkají nastudování této nesmrtelné klasiky v režii Joey McKneelyho.

Muzikál bude uveden v původním znění s českými titulky. Obsazení, které bude kompletně z New Yorku a slibuje broadwayské hvězdy, bude upřesněno později.

Vstupenky na toto jedinečné hostování jsou již v prodeji v síti TICKET ART, v cenách od 800 do 3 200 Kč.

Fotografie ze světového turné West Side Story

Fotografie ze světového turné West Side Story

 


Aktuální zprávy
“High School Musical” přibruslí v květnu do Prahy
Pozvánky a konkurzy
DJKT Plzeň uvede příští rok slavný muzikál WEST SIDE STORY, vypsalo konkurz
Fotoreportáže a galerie
Muzikálové hvězdy Divadla Hybernia pekly cukroví