Praha

Muzikál “Touha” se představil na oficiální tiskové konferenci


Dnes Vám přinášíme aktuálními oficiální informace z tiskové konference nově připravovaného muzikálu Touha, který se bude uvádět v Divadle Kalich a je na motivy filmu Kvaska.

Muzikál Touha, který připravuje osvědčený autorský (i manželský) tým Mirjam a Daniel Landovi, bude mít premiéru 15. září 2008 v pražském Divadle Kalich. Je inspirován filmem stejných autorů Kvaska, ale podle slov režisérky Mirjam Landy půjde o zcela odlišné a přitom stejné dílo. Některé dějové linky zůstaly zachovány, jiné se převedly na jiné postavy, další se přidaly…, ale poselství a duch díla zůstávají stejné. Nově se například dočkáme cirkusového prostředí, ve kterém hlavní hrdina Micky vyrůstal.

Mirjam chce z muzikálu udělat i více taneční představení, proto si přizvala jednoho z nejžádanějších divadelních choreografů Pavla Strouhala, který například stojí za tolik oceňovanou choreografií muzikálu Cats (Kočky). Dále se na představení budou podílet David Bazinka (scénografie), Marie Marková (kostýmy) a Pavel Dautovský (světla).

Hudba bude v muzikálu použita jak původní, tak nová, kterou samozřejmě dopíše Daniel Landa. Má tak v divadle zaznít mnohem více muziky než ve filmu.

Můžeme potvrdit, že ve svých rolích určitě zůstanou Lucie Vondráčková a Jiří Korn, kteří prostě ke Kvasce patří. Naopak obsazení hlavní role Mickyho bude tak trochu podle scénáře, stejně jako ve filmu se představitel vybere konkurzem a divadlo počítá, že nový “objev” angažuje i nadále. V současné době se jedná s jednotlivými oslovenými zpěváky, konkurzy se budou konat od 28.4 do 1.5. Divadlo navíc objevování nových talentů podporuje i pěveckými soutěžemi v rádiích, jejichž vítěz si v jejich muzikálech skutečně zahraje.

Vstupenky jsou již v prodeji za obvyklé ceny Divadla Kalich. Dramaturgický plán divadla se měnit nebude, stále se budou střídat jednotlivá muzikálová a činoherní představení, Touha pouze dostane oproti starším titulů více prostoru.

Nakonec ještě jednou zmíníme, že půjde o opravdu odlišné dílo a s filmem půjde jen těžko srovnávat. Je filmem inspirován a jediné co má autorský tým za cíl je, aby muzikál Touha byl minimálně tak úspěšný jako film. Jakmile budou známé další informace, dozvíte se to mezi prvními!


Editorial
Muzikálové PF 2013
Fotoreportáže a galerie
Přízrak Londýna: Jak se zkouší muzikálový kostým?
Nosiče
“Pomáda” vychází na novém CD, poslechněte si u nás exkluzivní ukázku
 • pavla

  prosimvás mohla bych se zeptat jestli bude muzikál touha tento rok 2010???
  odpovezte zde na email:prikrylova.paja@seznam.cz
  dekuji.


 • Petra

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli plánujete vydat muzikál Touha i na dvd?
  Předem díky za odpověď!


 • HUGO

  hrací plán muzikálu Touha:
  http://kalich.cz/touha