Praha

Divadlo Broadway představilo novou Kleopatru i plány do budoucna (+ video)


Ve středu 2. 11. 2011 se novinářům představila nová, dlouho diskutovaná, posila povolaná k desátému výročí otevření Divadla Broadway a zároveň světové premiéry populárního muzikálu “Kleopatra” – “stříbrná medailistka” posledního ročníku “Československé Superstar” Gabriela Gunčíková. Divadlo zároveň odhalilo své plány do budnoucna, například bude hostit premiéru nového muzikálu Daniela Landy!

Setkání otevřela stávající představitelka Kleopatry Kamila Nývltová se suverénně odzpívanou “Velkou písní o Nilu“.

Kamila Nývltová

Její nová kolegyně se představila vzápětí s už chronicky známou árií “Teď královnou jsem já“. Trochu pochopitelně její interpretace vyzněla zatím trochu nejistě, ale pokud bude mít dostatek času na zkoušení, případně dostane pár lekcí herectví a pohybu na jevišti, není důvod, proč by roli egyptské vládkyně neměla zvládnout dobře, v kostýmu totiž vypadá opravdu královsky.

Gabriela Gunčíková – Teď královnou jsem já

Gabriela ale není jedinou novou posilou, doplní ji Ladislav Spilka v roli Rufia a dále Alžbeta Bartošová, která si vyzkouší hned rovnou role dvě, a to Octavii a Fulvii. Na tiskovou konferenci své nové kolegy přišli podpořit také Bohouš Josef, Martin Pošta, Josef Vojtek nebo Alan Bastien. Nechyběl samozřejmě ani autor hudby Michal David.

B. Josef, G. Gunčíková, J. Vojtek, M. David, M. Pošta, K. Nývltová, A. Bastien a L. Spilka

Oldřich Lichtenberg s Michalem Davidem ujišťují všechny diváky, že chystaná výroční série, čtyřiceti repríz “Kleopatry”, začínající v lednu 2012, je OPRAVDU DEFINITIVNĚ POSLEDNÍ a v repertoáru divadla nebude oblíbený titul nadále figurovat!  V této sérii ztvární hlavní roli Kleopatry pouze Kamila Nývltová a Gabriela Gunčíková, které se o ní podělí rovným dílem. Nadále se bude hrát už jen pro naše diváky v poněkud vzdálené Jižní Koreji.

Kamila Nývltová, Michal David a Gabriela Gunčíková

Nejzajímavější částí krátkého novinářského setkání ale bylo představení chystaných projektů, je jich, pokud vynecháme Kleopatří rozlučku a reprízy “Kata Mydláře“, i vánočního muzikálu Janka Ledeckého “Vánoční zázrak“, opravdu dost.

Oficiálně potvrzena je tvorba nového muzikálu “Mata Hari” a po producentské stránce i zatím blíže nespecifikovaný projekt o legendární Marylin Monroe. Samozřejmě nelze opomenout již dříve avizovaný muzikál “Hamlet“, jehož premiéra je plánována na 22. března 2012.

Jasnější obrysy nabírá i dětský projekt Michala Davida, pro dívčí skupinu 5 Angels pod režijní taktovkou Mirjam Landa. Měl by se jmenovat “Joy” a po pár reprízách v Praze se vydá za dětskými diváky na turné po republice.

Velmi zajímavou informací je fakt, že Divadlo Broadway přivítá i nový muzikál Daniela Landy s názvem “Král“.

Ve hře je i návrat muzikálu “Angelika“, ale jen v případě, že budou úspěšná jednání s majiteli práv. Nesmíme zapomenout ani na chystané koncertní pásmo k oslavě jubilea divadla.

Tolik bohaté plány oblíbené pražské muzikálové scény, v příštích, i když třeba ještě vzdálených, měsících. A Gabriele Gunčíkové držíme palce, aby svou první velkou příležitost na muzikálových prknech zúročila co nejlépe.

Gabriela Gunčíková

Vstupenky na muzikál “Kleopatra” zakoupíte v prodejní síti společnosti Ticket Art.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Radek Janda. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Muzikál ROMEO A JULIE se vrací, uvede ho Divadlo Hybernia
Fotoreportáže a galerie
Muzikál Adam a Eva nafotil program a vyměnil hlavní představitelku
Fotoreportáže a galerie
Muzikál ALENKA V KRAJI ZÁZRAKŮ představil krásné kostýmy (+ velká fotogalerie)
 • Míra

  A přeju taky lepší publikum než ve středu ;-)


 • Alea

  Míra: Díky moc a pak poreferuji pod tím spávným odkazem. :-)


 • Romča

  Já myslím, že slušné mezilidské vztahy panují i v DB mezi umělci. Až na pár výjimek to pozoruju už 9,5 roku zevnitř, takže jen na nějaké Jedna paní povídala bych nedal… Dále odmítám, že pan producent je “bídný”. Nepíšu to proto, že jako jediný producent např. byl schopen zafinancovat hned dvě představení fanklubákům, měli jsme v minulosti naopak i spory, kde nejsou, že?! Píšu to proto, že prostě má výsledky. Nemusím s ním v řadě věcí souhlasit, ale pokud mu ta divadla jedou (už to, že zvolil místo pohodlné cesty být za vodou s DB těžší volbu konkurovat sám sobě záchranou DH) a navíc je znám tím, že své umělce platí oproti konkurenci spíš nadstandardně, pak prostě nemám právo se mu v tom rýpat. Vždycky dokázal do divadel dostat velká jména. Teď zase jedno lepší jméno než druhé na Vánoční zázrak – mmch. krásný hitmuzikál s bravurními činoherci, tak proč jen hledat pořád někde vši, dokud je ještě i co chválit?!
  Pokud si vemete cast divadla, většina umělců stále vystupuje i v jiných divadlech, i v tom Kalichu, a zároveň u nás, takže ty odchody a možné spory (já třeba o obnoveném sporu se Zbyňkem čtu až tady teď) jsou stále jen věcí menšinovou. Je to škoda, ale opět jsem přesvědčen, že i tady platí: Hoď kamenem, kdos bez viny…
  Jinak Osmák hráje teď odpo Tomík Löbl, co vím. A podruhé si v něm zatančí Zdenča Pijanová, hvězda Dětí, která ovšem první příležitost dostala ve Fan Kleopatře v DB. Stejně jako Lukin Vilt, jenž teď válí v Quasimodovi. A Honzu Höniga a Víťu Bečváře máme v Dětech, minimálně Honza by snad měl participovat na Kapce medu pro Verunku, zkrátka neděláme to v té Broadwayi všechno tak blbě a nelidsky, jak se tu snaží kdosi tu kampaň pěstovat! Tak tolik asi. Zase jsem se rozepsal, ač jsem nechtěl, neb je mi jasné, jak toho zas někteří budou chtět zneužít. Jako vždy.


 • Míra

  No bodejď by mu to nejelo, když přivádí samá velká jména. Ty mu ty muzikály prodávají i přesto, že pak výsledný muzikál za moc nestojí.
  Pořád tu srovnáváme se Světadílem, i když to moc dobře nejde, ale stejně. Koukněte se jak v Kalichu dělali PR tomu muzikálu. Téměř do konce srpna se nikde neobjevil nějaký větší plakát, nevycházely tiskovky, ve kterých by se slibovali hory doly. Bez nějakých velkých slov až předhodili novinářům až výsledný dílo “a tady se koukněte, co jsme udělali z hudby Elánů”. Obsadili mladý a máloznámý umělce a vylezlo z toho něco neuvěřitelnýho. Lidi se o tom dozvěděli až zkrz tu kvalitu.
  Na druhou stranu Kat Mydlář. Téměř půl roku před premiérou mediální masáž, od nákladných 3D projekcí přes drahé kostýmy až po superhvězdné obsazení. A výsledek? Ano, prodává se stále, protože tam jsou ta jména, ale jen málokdo jde na představení podruhý. Krom fanklubáků, ti by chodili na cokoli. ;-)
  V produkcích prostě jsou rozdíly. Kalich alespoň v mých očích dělá víc umění, víc myslí na diváka a méně na peníze.


 • Líba

  Souhlasím s Mírou i Aleou.


 • Renata

  Já jsem se nechtěla do této diskuse vůbec zapojovat, protože můj pohled je pouze zvenku. Ale přijde mi nefér se neustále navážet do DB a DH a na druhé straně nekriticky vyzdvihovat Kalich a ostatní. Neříkám, že se úplně ztotožňuji se vším, co v DB dělají, ale ztotožňuji se s většinou. Když mají obě divadla neustále vyprodáno, tak to o něčem asi svědčí. Snad nejsou ti všichni lidé, kteří k nim na muzikály chodí “tupé ovce”. Mně osobně se mnoho muzikálů líbí a na některých jsem byla víckrát.
  Každá produkce má své pro a proti. Jak píše Romča v DB a DH jsou umělci placeni dost nadstandardně, což např. neplatí v GoJa. Několikrát se tu psalo, že z Bídníků odešli někteří umělci kvůli honoráři. Také si mylím, že již dávno neplatí, že kdo hraje v DB a DH, nemůže jinam. Vždyť v Bídnících bude hrát mnoho umělců z těchto divadel.
  Sice nevidím do sporů mezi herci a produkcí, ale když k nějakému dojde a dotyčný herec odejde nebo je i “odejit”, je to jako v každém jiném zaměstnání. Tady je to více vidět a diváci přicházejí o své oblíbence, ale je to život. Že místo nich hrají jiní, je logické. Nevidím nic špatného na tom, když se někteří mediálně zviditelňují.
  Pepa Vojtek je dobrá volba v muzikálech, ukázal, že umí zpívat i čistě a nejen chraplákem. A Marian Vojtko byl brán léta pouze jako alternace Dana Hůlky. Teprve v poslední době mu po právu patří post na výsluní.


 • Míra

  Renato, Bídníky jakožto světový muzikál Lichtenberg uznává, a proto mu asi nevadí. O platových podmínkách tam, to je spolu s Janečkem kapitola sama pro sebe. :-)
  Jinak každý máme svůj vkus a svůj vlastní názor. Na Mydláře a Mony Lisy si klidně choďte. Jinak, že má Kalich své mouchy to tu taky nezastírám. Třeba i ten Světadíl je svým způsobem taky kýč, hlavně návrat mrtvého Tomáše na konci si mohli tvůrci odpustit, ale překousnu to mnohem snáz než lejsrovou show. ;-) A pořád si stojím za svým, že většina na ty muzikály chodí hlavně kvůli těm jménům. Co chodí, jezdí. To jsou většinou zájezdy z venkova a tam se předem o kvalitu moc nezajímají. Moc dobře to vím, sám z venkova pocházím a na podobných zájezdech jsem několikrát byl. Teď už v Praze bydlím, tak si vybírám.


 • Romča

  Míro, ono je to složitější. Kalich je pididivadélko pro 370 lidí? To se pak hned jinak prodává i obsazuje, mění scéna několikrát do měsíce, zvlášť když to není vyloženě muzikálové divadlo a živí ho dílem i činohry… Broadway je víc než 1x tak velká, do toho se dr. Lichtenberg staral 5 let o stejně velkou Hybernii! To je naprostý nepoměr, kláda jako hrom. Chtěl bych pana Kocourka vidět v jeho kůži?! Koneckonců i Kalich kdysi začínal s velkými jmény, protože je potřebovat z důvodů, o kterých píšete. I té reklamy míval dříve víc.
  Já Kalich jako takový moc rád nemám (to divadlo tedy, i pár dalších detailů). Ale uznávám, že projekty se tam dělají vesměs kvalitní, i já Osmý světadíl považuju za muzikál roku, jak už jsem tu napsal, a nemám problém to přiznat. Přesto ale jenom kvůli nadbytečným laserům nebudu kopat do hudebně pěkné a zajímavé podívané, jakou Kat je. Prostě obě tato díla jsou zcela odlišná – hitmuzikál vs. historické téma. Pokud chcete srovnávat Osmáka s něčím, můžete jedině s Dětmi Ráje nebo teď dílem s Vánočním zázrakem, ale ne jabka s hruškama. V každém případě je dobře, že tu konkurence je, protože jedině ta konkurence udržuje všechna pražská divadla na určité úrovni, kdyby tu byl monopol, jaký má v Brně MDB, bylo by to ještě horší… Hledejme, co nás spojuje, a to je přežití muzikálu jako žánru, aby za pár let ještě vůbec bylo na co chodit v oblasti hudebního divadla, a hned bude všem líp:)


 • Míra

  Inu tak to můžem třeba srovnat s Robinem a i tam by podle mýho vítězil Kalich. Ale jo kašlem na to, nikam se s touhle debatou neposunem.
  Já spíš vidim problém v tom, že je tu přemuzikálováno. Produkce to na nás chrlí jak na běžícím páse. To se přece ve světě neděje. Takový standardní muzikálový zpěvák má tady třeba 2-3 nové role do roka. To je přece šílená statistika pro českou muzikálovou scénu. To se potom strašně těžko hledá něco opravdu Top!


 • Romča

  U mě by Robin vítězil choreografií, ale hudebně naopak jednoznačně Kat… Což už je ovšem všechno o vkusu…


 • tereza

  já nechápu proč bude Bernáth Ptolemaios když maj v divadle mladý kluky jako je třeba Honza Tenkrát.


 • Romča

  Dobrá poznámka, Terez…


 • Alea

  Míra: K uvedené debatě se už teď vyjadřovat nebudu, co jsem chtěla sdělit jsem udělala…
  A těm, kdo mě podpořili, děkuji. A teď už slíbený report po zhlédnutí dnešního 8. světadílu dávám za chvilku k tomu správnému odkazu.


 • washek

  Naprostý souhlas s Terezou!


 • Michal

  Taky tak úplně nechápu proč bude nadále hrát Bernáth Ptolemaiose… Já proti němu nic nemám, ale na tuhle roli už je starý… Jak již psali, tak bych místo něho dosadil Tenkráta a Löbla. A mimochodem nevíte někdo už celé obsazení? Nikde jsem ho stále nenašel…


 • Lucy Harris

  Honza měl hrát, ale prý to ti dva zvládnou :((


 • Romča

  Oni asi nechtěli kvůli 40 reprízám dělat moc velký projížděčky, když většina těch lidí si to zopákne za den, za dva… Škoda, no.
  Někde už obsazko viselo, z noviců jen GG, BB jako Fulvia a Octávka a Spilkoš jako Rufius. Myslím, že pojedou jen na 2 alternace všude – což na 40 repríz fakt stačí, to si přiznejme.


 • Gábina

  Tak jsem to tady všechno přečetla a je mi smutno…..těšila jsem se, že si s manželem zajdeme na Kleopatru a nějak mě přešla chuť….asi si zase pustíme DVD s Monikou a Zbyňkem.


 • Michal

  Tak já to nechápu, na stránkách Kleopatry je vyvěšené obsazení a Zbyněk tam je… Co je pravda?


 • Zdeněk

  Zbyněk by v lednu podle všeho měl hrát 4 představení


 • Radek Janda

  Dnes se konalo natáčení projekcí do muzikálu Kleopatra s Gabrielou Gunčíkovou. Fotky z natáčení naleznete na našem Facebooku ZDE: http://on.fb.me/tF0nx3


 • Hanka

  Už se těším na první recenze! Viděla jsem Kamilu v hodně muzikálech a myslím si, že je nejlepší zpěvačka DH a DB! Jen se trochu obávám výkonu Gábiny Gunčíkové, v Superstar mě bavila, ale jako Kleopatru si ji nedokážu představit- zejména po zhlédnutí tohoto videa :D to bylo opravdu otřesné :D nakonec nás možná překvapí, ale teď o tom opravdu pochybuji…


 • Někdo

  Na desetileté výročí by měli pozvat Absolonovou. Té ta Kleopatra sekne a zpívá jí bravurně.


 • marian

  Ja sem pro dernieru muzikálu Kleopatra jen z Mnikou aby se rozloučilá z životni rolí.


 • Irena

  Přesně tak, mělo by se zapomenout na staré spory a výročí oslavit s parádou. Nevím, jestli bude Gábina tou pravou náhradou. Kamila ano, ale Gábina?


 • Radek Janda

  Fotografie z právě probíhajících zkoušek Kleopatry naleznete na našem Facebooku ZDE: http://on.fb.me/yWdOov
  Fotografie lze zobrazit, i když nejste registrovaní uživatelé Facebooku!


 • Zdeněk

  Gábina je taková zvláštní Kleopatra viděl sem její první představení. Pěvecky jí víc sedí druhá pulka nejlíp zvládla dámy vládnou se Sylvou Schnaiderovou a herecky zatím nic moc ale má i dobré pasáže takže celkově se mi líbí ikdyž předtím sem viděl dopoledne kamilu a říkám to ja ta pravá Kleopatra Zpěv herectví emoce vše super a musím ještě pochválit Betku Bartošovou obě role zvládla suprově ikdyž Octavii asi o malinko víc


 • Hanka

  Dočkáme se recenze a videa?? :)


 • Ondřej Doubrava

  Už je pár hodin přístupná. ;-)


 • Naty

  Rišo jestli si myslíš ( nic Proti Monče ) že MOnča je jediná která to umí zaspívat tak seš pěkně najivní Gabriela to umí taky jak vidíš a tento kometář patří k tomu ja jsi tam psal : bož muj to je des . Byh chtela slyset tebe , hlavně Monča je trovhu víc skušenejši o proti Gabriela a ja si myslim ze to zaspivala dobre . :-D


 • Nor

  Objektivně nelze z ukázky hodnotit. Musí se vidět. A kdo viděl ví, že je Gábina G. osobitá a výborná. I když jsem váhal zda Kamilu či Gabču, rozhodně jsem nelitoval!


 • Kleopatra

  Gábina je šikovná zpěvačka,ale tohle byla noční můra!!!Pohyby,zpěv,a hlavně vzhled,chuděra vypadala jak klaun!Monika Absolonová a Ilona Csáková jsou nej Kleopatry,Gabča at zpívá ten svůj rock,na tohle se vůbec ale vůbec nehodí!!!


« Starší komentáře