Aktuální zprávy

Exkluzivně: Známe podobu kostýmů muzikálu „Kapka medu pro Verunku“


Muzikál pro všechny generace „Kapka medu pro Verunku“, jehož premiéra se uskuteční 15. září v Divadle Hybernia, vstupuje do závěrečných fází příprav. Neméně důležité pro samotné představení jsou i kostýmy a známá výtvarnice Evženie Rážová fantazií ani v nejmenším nešetří. Podívejte se na Kamila Střihavku jako krále Jiříka a také na další postavy z připravovaného muzikálu.

V muzikálu uvidíme tradičně známé postavy, jako jsou čerti, vodníci, víly, ježibaba, Hloupý Honza, Popelka a nebo Zlatovláska ve zcela novém výtvarném pojetí Evženie Rážové. Pohádkové postavy vycházejí z tradičních představ, ale přitom jsou zcela netradičně nové. Její čerti, vodníci, ježibaby jsou současní a moderní a zároveň nadpřirozeně pohádkoví.

Kapka medu pro Verunku

Evženie Rážová s návrhy kostýmů

Kdyby žili čerti, víly, vodníci, ježibaby dnes, určitě by se takhle nějak oblékali. Vidět takhle oblečeného čerta nebo ježibabu na jevišti jako člena rockové kapely, by dnes asi nikoho nepřekvapilo.

Dokonce i králové a královny působí moderně a přitom nezapřou své pohádkové kouzlo, například Kamil Střihavka jako král Jiřík. Sama Evženie Rážová říká, že práce na muzikálu ji zcela pohltila a že to pro ni byla práce jedna z nejnáročnějších, ale zároveň jedna z nejpříjemnějších.

Kapka medu pro Verunku

Kamil Střihavka jako král Jiřík

Kapka medu pro Verunku

Návrh kostýmu - král Jiřík

Děkujeme producentce muzikálu Lence Průšové za poskytnutí fotografie Kamila Střihavky.


Praha
“Dracula” v rámci krátké tiskové konference představil premiérové obsazení
Praha
“Pomáda” v Divadle Kalich se představila novinářům
Videoreportáže a záznamy
Video: exkluzivní ukázky písní z muzikálu “Kapka medu pro Verunku”