Praha

Romeo & Julie s Kamilem Střihavkou v roli nejmocnějšího Veroňana v RockOpeře Praha


RockOpera Praha vstupuje do roku 2015 nejslavnějším milostným příběhem Romeo & Julie. Inscenace autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest v režii Romana Štolpy vypráví podle předlohy z pera Williama Shakespeara o nesmrtelné lásce a nenávisti, avšak nabízí divákům svébytné pojetí s nádechem rockového koncertu.

V roli Vévody Eskaluse, nejmocnějšího muže Verony, mohou diváci vidět Kamila Střihavku. Ústřední mileneckou dvojici ztvární Jiří Švec a Žofie Dařbujánová. Představení je naplánováno v holešovické divadelní aréně na 4. února 2015. Kamil Střihavka představením oslaví s RockOperou Praha nejen své 50. narozeniny, ale zároveň také pět let působení na této unikátní scéně pro rockery.

Kamil Střihavka Romeo Julie Rock Opera Praha

Kamil Střihavka

„Rocková opera Romeo & Julie v loňském roce slavila u obecenstva úspěch. Kromě emotivního příběhu nabídneme velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světel, krásných kostýmů a vynikajících výkonů našich protagonistů. Těšit se můžete mimo jiné na velkou hvězdu české rockové scény Kamila Stříhavku,“ popisuje první představení letošního roku producent a autor hudby Milan Steigerwald.

Kamila Střihavku návštěvníci RockOpery Praha pravidelně potkávají od března 2010, kdy se stal členem souboru. Za sebou má role Appolóna a Oidipa v antických dramatech Oidipus Tyranus a 7 proti Thébám. „Kamil Střihavka každé naše představení obohacuje svým specificky zabarveným hlasem, výrazným osobitým projevem, nepopiratelným charismatem, nasazením a energií, kterou vkládá do každé role. Diváci se o tom nyní mohou přesvědčit při ztvárnění prospěchářského vládce Verony,“ komentuje stálici souboru zakladatelka a umělecká šéfka Pavla Forest.

Osud milenců na pozadí bojů dvou znesvářených rodů není třeba veřejnosti představovat. RockOpera Praha však k tématu přistupuje unikátním způsobem, jímž se již řadu let vyznačuje. „Starý a silný příběh o lásce, nepochopení a smrti v rockovém kabátě. Každá postava na pódiu prožívá svůj individuální příběh, jejich spojením dostáváme celkový obraz obyvatel Verony,“ doplňuje režisér Roman Štolpa a nechává na divákovi, s jakým pocitem či ponaučením bude odcházet z divadla.

Plánovaný program na aktuální divadelní sezónu

Romeo & Julie – 4. 2. 2015

Faust – 26. 2. 2015

Oidipus Tyranus – 25. 3. 2015

7 proti Thébám – 22. 4. 2015

Antigona – 15. 5. 2015

Faust – 28. 5. 2015

Tisková zpráva
Tomáš Kopečný
www.RockOpera.cz

Praha
Muzikál MAMMA MIA! zahájil svou poslední sezónu
Aktuální zprávy
Muzikál Ať žijí duchové zahájil zkoušky první čtenou
Aktuální zprávy
Muzikál Sedmero havranů zve na svou pražskou derniéru
  • Bidnik

    S potesenim vitam clanek o RockOpere :-) kdo chce videt predstaveni plne energie a predstaveni, ve kterem vsichni hrajou, protoze je to bavi, at zajde, je to bomba :-)


  • Míša

    Já nevím, ale asi záleží na místech. Byla jsem tam na jaře, seděla nahoře a nejen že nic neviděla, ale ani neslyšela, jen děsný rámus. Navíc v divadle bylo nedýchatelno, a zarazil mě i vchod, vycházela jsem z hlediště pomalu 20 minut v šíleném davu…. bohužel jsem se již po přestávce nevrátila….


  • Bidnik

    Jo, je fakt, ze to neni muzikal, spis takovy rockovy koncert na tema… s naznaky rezie. Ale ta energie, co z toho jde, ten zapal a nadseni vsech zucastnenych, to je bomba :-) ale je to hroznej kraval, to je pravda. Vychody nejsou uplne prakticke, ale na druhou stranu architektura divadla je velmi originalni. I kdyz to neni zadna arena, jak se ve zprave pise, spis amfiteatr :-) Videt je tam snad odevsad, ne? :-o