Praha

“Quasimodo” měsíc před premiérou odhalil poslední tajemství (+ video)


V útulném prostředí pražského Siddharta Café, se v pondělí 10. října 2011 konala tisková konference k muzikálu “Quasimodo“, jehož premiéra se uskuteční v Divadle Hybernia v magickém datu 11. 11. 2011. Dozvěděli jsme se novinky o kostýmech, nových alternacích a chystaném CD. Rovněž byla představena zbrusu nová píseň, kterou zazpíval “hrbáč” Tomáš Trapl a vy se na ní můžete podívat v našem exkluzivním videu.

V současné době čeká celý ansámbl muzikálu poslední fáze zkoušek a závěrečné přípravy před premiérou. “Já si to extrémně užívám, mě to strašně baví. Vůbec jsem nečekal, že budu někdy dělat muzikál a když přišla tato nabídka, byl jsem z toho překvapený. Nakonec zjišťuji, že to je něco, co mě neskutečně naplňuje. Najednou dostávám možnost dělat velké obrazy, které se dají vyjádřit zpěvem, tancem, vlastně vším, co velké divadlo potřebuje”, svěřuje se režisér Martin Kukučka. “Já jsem si užíval spíše zkoušení o prázdninách, zatím jsme se nedostali k dalšímu. Mezitím je docela velká pauza, ale už se opět na zkoušení těším“, dodává Jiří Korn.

"Esmeralda" Markéta Procházková a režisér Martin Kukučka

Jiří Korn a Vanda Károlyi-Konečná

Značných změn doznaly některé kostýmy  a maska samotného Qusimoda, která je nyní méně děsivá a příjemnější pro herce. “Naše muzikálové představení je pro herce náročné nejen pěvecky, ale také fyzicky. Po celou dobu představení se herci pohybují v členitém terénu a lezou po konstrukcích. Orientace v prostoru je tak pro ně klíčová”, říká maskér  Petr Fadrhons. “Zpočátku byla maska udělaná s falešným okem, které překrývalo hercovo skutečné oko. To bylo pro představitele poměrně náročné. Nová maska je jistým způsobem kompromis, stále je děsivá, ale usnadňuje hercům práci. Hrb zůstává a maska bude ve formě silikonových doplňků lepena na obličej, tak aby se zdeformovala tvář”, dodává maskér.

Video: Tomáš Trapl – “Jsi tou, co svět rozdělí”

Zbrusu novou píseň “Jsi tou, co svět rozdělí”, která byla do muzikálu dopsána dodatečně, představil Tomáš Trapl.

Kamera a úprava: Radek Janda

Novou Musical.cz znělku, kterou můžete v tomto videu premiérově spatřit, vytvořil Jan Bouša.

ZHLÉDNĚTE VÍCE VIDEÍ Z MUZIKÁLU “QUASIMODO”

Adaptovány byly také kostýmy Esmeraldy a Kozičky, o jejichž podobu se stará návrhářské duo Chatty. “U Esmeraldy se jedná již o třetí návrh kostýmu. První varianta byla v porovnání s ostatními představiteli poněkud nevýrazná, druhá byla naopak příliš romantická. Třetí finální kostým naopak vystihuje podstatu postavy, je živelný a svůdný”, vysvětlují návrhářky. Nový kostým Esmeraldy bohužel představen nebyl a tak se jej dočkáme až na premiéře. “Postava kozy, partnerky Esmeraldy byla nejsložitější záležitostí, neboť pokyn od režiséra zněl, aby byla především sexy. Navíc jsou součástí této role velmi náročné pohybové kreace a akrobatické kousky, tudíž jsme se musely maximálně přizpůsobit také hercům. Kostým vznikal s jejich přispěním tak, aby se po celou dobu na jevišti cítili dobře. Nejdříve jsme zkoušely varianty kožešin a kožichů, nakonec jsme skončily u bílého kostýmu, který sexy je“, uzavírá Radka Sirková z návrhářského dua Chatty.

Johana Hájková alias "Koza Džali"

Autoři hudby Petr Kaláb a Jakub Prachař potěšili všechny přítomné zprávou o chystaném CD, které by mělo vyjít v den premiéry. “Nepředpokládali jsme, že tu muziku někdy doděláme, ale dodělali jsme. Když jsme začali s přípravou, hudbu jsme si navrhli, ale Martin Kukučka jí pak vlastně celou předělal, vyškrtal, proškrtal, zkrátil, prodloužil a během půl roku vznikl de facto jiný muzikál, ovšem lepší a hezčí“,  říká Petr Kaláb. CD bude výběrem písní poskládaných pro účel hudebního záznamu, nebude se jednat o klasický záznam z představení. Dle předběžných informací, by na CD měli být ke slyšení hlavní představitelé, jako např. Jiří Korn, Tomáš Savka, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, Tomáš Trapl či Markéta Procházková.

Petr Kaláb a Jakub Prachař

Bylo oficiálně představeno i nové obsazení některých rolí. Jak jsme váš již informovali dříve, v roli Phoeba, se po boku Davida Krause a Romana Vojtka objeví Tomáš Savka, který se na roli velmi těší: “Těším se velmi, dnes jsme se poprvé představili s panem režisérem. Nyní mám jeden měsíc na to, co se ostatní učili dva měsíce“.

"Lily" Kamila Nývltová a "Phoebus" Tomáš Savka představují v muzikálu snoubenecký pár

Další novou tváří, kterou spatříme v muzikálu, je Luďka Kuralová, která ztvární po Radce Fišarové (jež je v šestém měsíci těhotenství) roli Matky Guduly. “Role Matky Guduly není příliš fyzicky náročná, a tak budu v muzikálu vystupovat až do ledna. Následně mě nahradí kolegyně Luďka Kuralová“, vysvětluje Fišarová.

Aktuální obsazení muzikálu Quasimodo

Esmeralda – Markéta Procházková / Radka Pavlovčinová
Quasimodo – Tomáš Trapl / Csongor Kassai
Pierre Gringoire – Ondřej Ruml / Raduz Mácha
Claudius Frollo – Jiří Korn / Marian Vojtko
Gudula – Radka Fišarová / Vanda Károlyi-Konečná / Luďka Kuralová
Phoebus – David Kraus / Roman Vojtek / Tomáš Savka
Lily – Kamila Nývltová / Zdenka Trvalcová / Lucia Molnárová
Špindíra – Petr Vančura / Jan Cina
Džali – Koza – Johana Hájková / Zuzana Kábrtová

Taneční sólisté: Renata Hostinská, Linda Fernandez Saez, Petr Opavský, Peter Dolinajec, Daniel Bič, Přemysl Pálek

Company: Leona Siswartonová, Lucie Drábková, Lenka Bílková, Šárka Isabela Lafková, Adéla Hájková, Kateřina Jindrová, Mami Kawabata, Kateřina Stupecká, Daniela Lebedová, Hana Kalousková, Denisa Kubášová, Veronika Ladzianska, Gabriela Vengřinovičová, Martina Smolková–Pirná, Gloria Fricová, Klaudie Klesnilová, Václav Procházka, Matěj Cichra, Tomáš Smička, Jaroslav Ondruš, Petr Kolář, Jiří Marek, Lukáš Vilt, Jiří Minařík, Jakub Sedláček, Petr Kříž

"Andělé" Přemysl Pálek, Linda Fernandez Saez a Peter Dolinajec

Tomáš Trapl a Marian Vojtko

ČTĚTE VÍCE O MUZIKÁLU “QUASIMODO”

Markéta Procházková

Tomáš Trapl a Kamila Nývltová

Autorem fotografií je Tomáš Martinek. Děkujeme za jejich laskavé poskytnutí.

 


Aktuální zprávy
Oblíbený pohádkový muzikál Kapka medu pro Verunku ON-LINE
Praha
Na konkurzy “Pomády” v Divadle Kalich dorazilo rekordních 400 lidí
Aktuální zprávy
“Osmý světadíl” se představí v prezentačním stánku Divadla Kalich
 • janule

  ve vyctu obsazeni chybi Jolana Hajkova?


 • XMAN

  Johana


 • janule

  jojo, preklep :-) kazdopadne to neni Adela, ktera je v obsazeni :-)


 • Abigail

  Tak čistě za sebe musím říct, že mi ty ukázky – první, druhá, třetí, čtvrtá, zní čím dál tím zajímavěji – neobvykle, jsem zvědavá, jak budou fungovat dál, ale moc hezky zvědavá. Busu se těšit a budu doufat, že to nepřinese smůlu…


 • Anet:)

  Já jsem tuhle písničku slyšela asi před dvěma týdny – Tomáš říkal, že ji před lidma zpívá poprvé – a už tehdy jsem si byla jistá, že na Quasimoda prostě musím jet… Když jsem teď viděla celé obsazení tak jsem si ještě jistejší! Vypadá to, že by se v Čechách mohl konečně zrodit “pořádný” muzikál :))


 • Romča

  Ale pořádných muzikálů už se v Čechách zrodilo dost, řekl bych už desítky. Jako poslední třeba Osmý světadíl…


 • Honza

  Tomáš předvedl skvělý a procítěný výkon. Dal vyniknout jak hlasu, tak výrazu. Doufám, že nikdo nepochybuje o tom, že jeho Quasimodo bude jedinečný :-)))


 • washek

  Naprostý souhlas s Honzou. Sám jsem nevěděl, jak jeho výkon popsat, takže jsem čekal na podobný příspěvek, abych mohl s radostí přitakat. :)


 • Misa

  janule—-johanka hankova v obsazeni je ale v role Kozi a ne v obsazeni
  tomas to odpival opravdu paradne….


 • Briseis

  Tomáš to odzpíval skvěle, i zahrál, ale zatím mě žádná ukázka z tohoto muzikálu výrazněji neoslovila. Ale konečně pořádné libreto, ne jen dětské říkanky :)


 • tom2410

  Další ukázka z muzikálu ;-) http://www.youtube.com/watch?v=eEqrtIhiAu4


 • Kajka

  No tak ta písnička nic moc – souhalsím s Briesiesem. Nějak mě to nechává chladným – trochu Shakespeare – Mnoho povyku pro nic – teda aspoň zatím …


 • Briseis

  Kajka – jenom Briseis – jsem holka :))


 • Romča

  Ale to jste přece chtěli, ne? Žádné “laciné” Davidovky, ale něco novýho, nekomerčního…:) Tak teď to budete mít…


 • Abigail

  Romčo, když už tak ten “antidavidovec” jsem tu já (hrdě se k tomu hlásím, a to ačkoli musím uznat, že Kleopatru beru) a já jsem spokojená. Mně se to líbí – není to prvoplánová hitovka – nic z toho, ale vyjma té první ukázky – zpíval M. Vojtko – se mě všechny chytily, a broukám si – jednu z nich už po prvním poslechu, jednu až po asi druhém, ale tahle zrovna si myslím, že by měla mít potenciál chytit i víc lidí – Jsi tou co svět rozdělí. Přála bych jim to…
  Teď mě ještě zajímá, jak to bude vypadat na divadelně, protože u mě to hudba nezachrání, pokud to divadelně nebude stát za nic, pak si můžu hudbu pouštět doma a nemusím do divadla. Takže jim držím palce…


 • Briseis

  Romčo, já myslím, že v Praze se hraje muzikálů dost a ne jen Davidovky (ty mají nejmasivnější reklamní kampaň, takže to vypadá, že nic jiného se v Praze nehraje), takže tohle je pro mě další muzikál navíc – vítám to, ale prostě jsem z toho na zadek zatím nepadla – to je můj názor a s existencí muzikálů od Davida nemá můj názor nic společnýho. Ale rozhodně to má lepší texty, než muzikály Michala Davida.


 • Romča

  Ale já to taky vím, že jsou v Praze jiné muzikály než jen Michalovy… Zrovna jeden nový se i v mém soukromém žebříčku usadil na prvním místě. A Quasimoda taky vítám, už proto, že kdyby byly muzikály jen od Michala, byla by to za chvíli taky nuda:) Já se těším na Quasdivadlo, protože podle všeho to by mělo tu neprvoplánovou muziku zachránit… A já přece jen jsem hlavně na ty hity plný vejšek, který nejlíp ukážou, kdo na co z našich pěvců má a nemá, takže todle mi asi bude trochu chybět, ale neva:)


 • Aja

  No také nejsem z té hudby nějak odvařená, zatím docela slabota !!!


 • Zdeněk

  první veřejná dopadla na výbornou výkony super hodně tance kostýmy žadná přeplácanost což obdivuju hudba a texty super do tématu se ta hudba nádherně hodí. pro ty co zajímá delka tak zhruba 2,5 hodky


 • Milan

  Zdeňku, řekl bych, že to je ještě malinko kratší, ale to nic nemění na tom, že tohle dílko se fakt povedlo :-) Také jsem viděl první gene a já to hodnotím více než kladně. Co se týče výkonů, tak Hrbáč Tomáš Trapl skvělý, naprosto přesvědčivý výkon, Esmeralda Markéta Procházková snad všem dokázala, že na to má a že je neprávem tak trochu “opomíjena” a co se týká Lily Kamily Nývltové, tak to je hlas jak zvon!, roste z ní opravdu velká muzikálová hvězda…
  P.S. a pan Korn je fakt profík


 • ivča

  Myslím, že tento muzikál je povedený. Krásná hudba, taneční výkony, celkově dobrý dojem. Profi výkony předvedl Tomáš Trapl, Markéta Procházková…Doporučuji se na tento muzikál jít podívat.


 • Petr

  Měl jsem možnost účastnit se pondělní generálky a bohužel mě muzikál velmi zklamal. Příběh Quasimoda mám velmi rád, ale děj na mě působil rozporuplně a pro nezasvěcené si nemyslím, že může být k pochopení respektive není tam třeba dostatečně vysvětlen vztah Frolla s Quasimodem. Výkony herců byly standardní, mile mě překvapili pro mě nové muzikálové tváře Petr Vančura, Raduz Mácha a slečna Pavlovčinová, která roli Esmeraldy zahrála velmi přesvědčivě a typově se na ni hodí (jen více takových to mladých energicky nabitých lidí).
  Plusové body – scéna je jednoduchá + efekt promítání na zdi působí velmi příjemně. Hra Quasimoda s diváky po představení (pro rozptýlení velmi pozitivní vložka).
  Mínus body – děj nekomplexně uchopený.
  Muzikál asi stojí za shlédnutí, obavám se však, že nevydrží na scéně dlouho, ikdyž mu to samozřejmě velmi přeji.


 • Zuzka

  Já jsem z muzikálu přímo nadšena! Konečně je to něco jinýho novýho a i při své jednoduchosti, právě vyniká vyjímečností. Příběh – děj je podlě mě naprosto dostačující a pochopitelný, vše to má spád, asi by mě nebavilo se dívat 3 hodiny na podrobnosti. Quasimoda navštím určitě ještě několikát, jen jedna výtka teda, proboha, kdo tam obsadil Krause, to se opravdu nedá!


 • John McQuack

  Zuzko, souhlasím s Vámi – výborné představení! Netradiční hudba (příznivci M.D. a jeho kolovrátků tentokrát budou zklamáni), nápaditá choreografie, která neslouží coby vycpávka, ale jako součást děje, akrobacie, závěsné šály (styl nového cirkusu). Mohu jen doporučit! Nebudu vyzdvihovat žádná jména, byli výborní všichni. Narozdíl od Vás jsme měli na 1. generálce v roli Phoeba Romana Vojtka a byl VÝBORNÝ. Už jen jeho akrobatický nástup… CD z představení si koupím, i když si nepamatuju žádný “hit”, jen mi uvízl v hlavě motiv “Jsi tou…”, ale jak jsem psal, nejde o pop muzikál z laciných melodií, chvílemi jakobych poslouchal Ivu Bittovou, u cikána Špindíry zase balkánský folk. Je to na Prahu opravdu netradiční muzikál, udělejte si obrázek sami, nikomu nic nutit nemíním.


 • Radek Janda

  OBSAZENÍ DNEŠNÍ PREMIÉRY

  Esmeralda – Markéta Procházková
  Quasimodo – Tomáš Trapl
  Victor Hugo – Ondřej Ruml
  Claudius Frollo – Marian Vojtko
  Gudula – Radka Fišarová
  Phoebus – Roman Vojtek
  Lily – Kamila Nývltová
  Špindíra – Jan Cina


 • Monika

  Velké zklamání z muzikálu :( Hudba mě absolutně ničím neoslovila, verše naprosto předvídatelné, velmi jednoduché, někdy jak z říkanky pro malé děti. Velké části představení nebylo rozumět. Škoda dobrých zpěváků, zasloužili by si písně, kde mohou svůj talent projevit, tady mi přišlo, že více recitují než zpívají. O zpěvu Davida Krause asi není nutné mluvit :) Jinak scéna, promítání obrazů na zdi a hlavně taneční části představení jsou velmi povedené.


 • Abigail

  Tak já budu oponovat, jsem mile překvapená. Je to první muzikál v Hybernii (po mnou viděných Golemovi, Drákulovi, Baronovi), který má atmosféru a na který se hodlám vrátit. Bohužel se z něj asi nestane masový trhák, co jsem tak zaslechla kolem, hudba zřejmě není příliš chytlavá. Velká škoda.
  Já to nemůžu moc posoudit, protože už jsem tam šla s tím, že představu z těch pěti ukázek čtyř písniček, co pustili do světa, mám a tuším a ty se mi líbily a chytlavé mi přišly – zejména “Jsi tou”, která zazní několikrát a “Bim Bam” (nebo jak se jmenuje). Nicméně zalsechla jsem za sebou názor, že si z hudby druhý den nebudou lidi nic pamatovat. To asi zálěží na pohledu každého.
  Mně se hudba celkově líbila a líbí se mi text a to je v českém muzikálu asi tak potřetí, takže hurá. Sice mi přijde, že některé obraty jsou až trochu moc a je složitější se v nich zorientovat, ale to až tak moc nevadí. Scéna je pěkná. Je plně využitá a dá se plně využít, takže dva plusy v jednom. A jedno hodně velké plus – konečně se to HÝBE! – a to ne jen company – hýbe se i Esmeralda, sem tam se dopustí pohybu i někdo další ze sólistů a vůbec to nepůsobí stoicky. Nečekala jsem, že dostanou tolik prostoru cikáni se Špindírou v čele, ale dostali a rozpohybovali to krásně. Podruhé od Kleopatřiny kobry mě nerozčilovaly tři taneční role – líbily se až po prvním pokusu ale líbily se, co mi naopak trochu vadí je divný konec, já si ho prostě pamatuju trochu jinak, tady ač to asi mělo být nejemotivnější a nejsilnější to nějak nezapůsobilo (alespoň prvně), a dál nevím, ale v knize vyzníval celý slavný Phoebus daleko víc jako parchant “na-přes-držku”, tady je vám ho nakonec spíš líto – “blbec-trouba”… Tak to mi trochu nesedělo. Ale jinak se mi to líbilo. Scény se Špindírou a jeho lidmi jsou dokonale protikladné k tomu příjemnému mrazení ve vážnějších scénách v katedrále, až mi to přišlo nepatřičně “divoké”. Naposledy jsem brečela u Bídníků, Quasimodo to nezměnil, ale nakonec to bylo jen “o chlup”… K obsazení není co říct víc, než že lze vyjmenovat – C.Kassai, M.Procházková, R.Vojtek, L.Molnárová, J.Korn, O.Ruml (k němu jediné, překvapuje mě, jak zní na CD “Tisíce veršů” v jeho podání, když na divadle to bylo mnohem lepší – zajímavé), P.Vančura, L.Kuralová (mě překvapila) a další.
  Takže za mě velké plus a budu to doporučovat dál. Přála bych tomu úspěch, velký úspěch, aby u toho žánru ti producenti a tvůrci zůstali, (ale jsem skeptická k modernímu vkusu) a jediná veliká výtka – hudba pořád není naživo a sbory mi taky přišly trochu “podpořené” (i když ruku do ohně za to nedám, možná jen byli příliš dobří a mně to přišlo podezřelé), zrovna v tomhle případě je to fakt škoda…


 • Zdeněk

  sbory sou podpořené ale někteří tanečníci opravdu zpívají a já za hudbu taky dávám velké plus k tomu tématu se to nezkutečně hodí a navozuje tu zprávnou atmosféru a na mou viděných představeních byli lidi okolo mě nadšení


 • Abigail

  Zdeňku, já netvrdím, že ne, třeba u útoku na katedrálu jsem si stoprocentně ověřila, že někteří zpívají, zepředu to fakt jde :-), a navíc, co jsem si tak všimla, tak i měli mikrofony, takže se zpívat zjevně i mohou snažit, ale i tak, vždy jsem byla zvyklá, že se zpívá jen živě… nebo má zpívat jen živě, než jsem přišla do Prahy…


 • Zdeněk

  Abigail já neříkám že ste tvrdila že nezpívají já vas chtěl podpořit a ano bohužel v Praze se dost často stává že sbory sou nahrané a to by určitě být nemělo


 • Abigail

  Jasně, v pohodě :-D To jen, že jsem si všimla, že někdo zpívá, jen jsem si všimla, že někdo nezpívá a přesto zní hromadně poměrně dobře… což je podezřelé – a při tom u toho útoku to šlo asi všem – zpívat… takže kde je problém…?