Praha

“Chicago” v Divadle Pod Palmovkou mění obsazení (+ první fotografie)


O pražské premiéře světového muzikálového hitu “Chicago” v pražském Divadle Pod Palmovkou jsme Vás již informovali. Premiéra se blíží každým dnem a divadlo hlásí změnu hereckého obsazení (především vypadly avizované “hvězdy” Jitka Čvančarová a Zuzana Norisová) a zveřejňuje první fotografie z inscenace.

Divadlo také uvedlo důvody změny obsazení, Jitka Čvančarová by do role měla nastoupit později, po mateřské dovolené. Zuzana Norisová odešla po dohodě s divadlem, kvůli své velké pracovní vytíženosti. Nahrazena byla Petrou Doležalovou, kterou můžete znát především z českého hit muzikálu “Děti ráje”. Slavnostní premiéry proběhnou ve dnech 25. a 26. listopadu 2011.

Aktuální obsazení muzikálu “Chicago”

VELMA KELLYOVÁ – Petra Jungmanová
ROXIE HARTOVÁ – Martina Sikorová / Petra Doležalová
BILLY FLYNN – Radek Valenta / Radek Zima
AMOS HART – Jan Teplý / Radek Zima
MÁMA MORTONOVÁ – Hana Seidlová
KONFERENCIÉR – Dušan Sitek / Ivan Jiřík
MARY SUNSHINEOVÁ – Dita Hořínková

Dále hrají: Jan Konečný, Ondřej Kavan, Zuzana Čapková, Adéla Petřeková / Veronika Vyoralová, Jitku Jirsová, Eliška Machačová, Lucie Chlumská / Petra Doležalová, Jan Čížek, Daniel Macháček, Alexe Sadirov, Michal Matěj

První fotografie z “Chicaga”

Petra Doležalová a Petra Jungmanová

Radek Valenta

Radek Valenta

Radek Zima a Petra Doležalová

Slavné "Cell Block Tango"

Petra Jungmanová

Petra Jungmanová

Autorem fotografií je Jef Kratochvil.


Aktuální zprávy
Divadlo Kalich představilo kompletní obsazení muzikálu KRYSAŘ
Aktuální zprávy
Muzikál Ať žijí duchové! ukončil sezónu charitativním darem
Praha
“Les Misérables – Bídníci” odhalili obsazení a spustili předprodej
 • Michal

  Asi není žádná možnost, že by se Jitka do projektu po porodu připojila, že?


 • Pavel Košatka

  “Jitka Čvančarová by do role měla nastoupit později, po mateřské dovolené”


 • Michal

  Pardon. Sem debil :-D Nějak sem to přehlídnul :-(


 • Marek

  Eliška Machačová! Jeden z největších talentů Konzervatoře Jaroslava Ježka!!! Škoda, že dostala zatím jen tak malou roli.. Divadlo na ni čeká!


 • hejahejaheja

  Velice divné obsazení.


 • Marbu

  Ty kostýmy jsou úplně stejné, nebo se liší v nějakém detailu?


 • Jakub

  A orchestr předpokládám že nebude a pojede se z nahrávky toho brněnského? Netušíte někdo jak to plánují?


 • hejahejaheja

  Pan Moša dělá jenom kopie………………..bez ohledu na lidi………..on vyrábí.On netvoří.


 • Michal

  hejahejaheja. Pan Moša něco jednou vytvoří! A pak to nakopíruje. Ale proč to nedělat stejně, když už se to jednou osvědčilo?
  Jakube, myslím si, že máte pravdu. Co se psalo zde, půjde o zájezdní a zmenšenou verzi brněnské scény, tak si myslím, že pro orchestr už místo nebude. A pokud na fotkách správně vidím, nesedí konferenciér u klavíru jako v Brně, takže asi se hraje čistě na halfplayback-


 • hejahejaheja

  Dle kritik brněnské verze Chicaga se moc nepovedlo….tak tedy kopíruje i nepovedené…????????????V každém divadle jsou jiní lidé a z těch by mě vycházet…že by Praha dělala zájezdní verzi……no jo divadlo je halt dobré ,špatné a v Brně.


 • hejahejaheja

  Včera premiera chladná,a někteří herci obsazeni,tak proti typu,že to nemůže fungovat.


 • Jiří K.

  hejahejaheja:Jaké bylo obsazení, smím-li vědět?


 • Líba

  Já viděla druhou veřejnou generálku a líbilo se mi to.


 • hejahejaheja

  JUNG./SIKOR.,TEPLÝ-CELOFÁN,OSTATNÍ ROLE NEVÍM,ZCELA NEZNÁMÉ HERCE SI NEPAMATUJI,LÍBIL SE MI ZIMA.


 • Jiří K.

  Tak Sikorová, alespoň v Pardubicích, byla jako Roxie dokonalá…


 • hejahejaheja

  V PRAZE LEPE NEŽ V BRNĚ…………..TO JE FAKT


 • Nick

  Druhý generálka perfektní – Petra a Petra nářez… nejlepší ale Radek Zima ajeho Mr. Cellophane , nádhera ;)


 • hejahejaheja

  A co ostatní??????????????????,Nicku?Pište více,ať se něco dozvíme.?


 • Honzy

  Ano, a je to tady, slavný hitový americký muzikál po čase opět v Praze.Činohru divadla Pod Palmovkou v Praze – Libni režíroval Stanislav Moša, ředitel Mdb.Jde o úspornější, přenesenou brněnskou verzi. Bez ohlášených hereček Zuzany Norisové (nebude vůbec) a Jitky Čadek Čvančarové (nyní na mateřské dovolené, do muzikálu nastoupí na jaře).Hlavní představitelé muzikálu Petry Jungmanová, Doležalová i Radkové Zima a Valenta, Jan Teplý, Hana Seidlová se snaží, ale bohužel to není to pravé.Muzikálu chybí štáva, sexepeal i spád.Na těchto prvcích je ovšem muzikál postaven.Ani choreografie nijak moc nezaujme.(viz stepování při závěrečné obhajovací řeči Billyho Flynna)Zde to nefunguje, nemá to ty správné koule.Je to zkrátka těžký úkol pro soubor tohoto divadla výborně hrát, zpívat i tančit a stepovat.Jsem ale rád , že se na Palmovce do muzikálů pouštějí (viz zde uváděná populární Sugar) a takto získávají cenné zkušenosti v těžké muzikálové disciplíně. Oceňuji dobrý, zpěvný překlad Ivo T.Havlů.Celkový výsledek i dojem je ovšem matný.Bohužel to potvrzuje i hudba hraná z playbacku.Herci sice zpívají živě na porty.Chybí ale živě hrající orchestr, s výbornou jazzovou hudba tohoto muzikálu. Škoda!Zcela jistě by celkové vyznění bylo lepší.Doufejme, že i po určitém počtu repríz se dílo usadí a zlepší.Takto hodnotím Chicago 60%.


 • hejahejaheja

  Palmovka rovná se smutek.


 • Romča

  Petra Doležalová patří rozhodně mezi herečky a zpěvačky, které sexappeal mají. A to ne ledajaký! Jen ho chtít objevit. Nebo neočekávat, že dámy na Palmovce budou stejné jako Brno. Třeba do svého ztvárnění dávají něco navíc z jiné stránky věci:)


 • Honzy

  Nehodnotim sexepeal jednotlivých hereček a hercú, to mně ani nepřísluší.Ale vedu diskuzi o jejich rolích, tak jak je společně v divadle vytvoří.A nechápu, jak někdo může mít připomínky k představeni, které nezná a ani ho neviděl!!!A psát, že třeba dávají něco……. ? To je opravdu velmi kuriózní.


 • hejahejaheja

  Právě v Brně ten sexepeal chyběl….ale proč už někdo konečně nenapíše,že herci jsou dobří,režie však hodně pokulhává……to si prostě proti panu Mošovi nikdo nedovolí,protože se bojí,ale proč….proč to odnášejí herci?Prostě Chicago se panu Mošovi nepovedlo,je studené,vykonstruované,secvičené…………někteří herci jsou dobří,některým role tipově sedí méně,někerým vůbec-oni se však sami neobsadili,chybí živý orchestr,kostýmy jsou laciné…………….celé vyznění matné.Na Palmovce se více daří činohře.Ovšem Chicago v Praze je lepší než v Brně…a to zejména obsazením.U takového muzikálu je třeba dbát na přesné obsazení v tipu a talentu pochopitelně……pokud režisér postaví mamu Morton,jako záhadnou manažerku v pánském obleku-tak je to prostě chyba. A i kdyby se rozkrájela…tak vyznění role nemůže dopadnout dobře.A takových chyb je tam mnoho na to ,aby to byla bomba.


 • Romča

  Honzy, já se doufám 17. podívám a pak Vám dám vědět, nicméně srovnávat s Brnem nebudu, leda bych důvěřoval Hejahejaheja, což mi v tomto případě určitě problém dělat nebude:) Taky si myslím, že obsazování v Brně nebude ve srovnání s Prahou nijak promakanější, jako všude to je hlavně o kamarádšoftu. Praha “musí mít” TV jména, Brno rodinné podniky… Škoda, no.


 • hejahejaheja

  ROMČA ……trefa do černého