Praha

Michal David příští rok v červnu uspořádá „Mejdan roku“


Hitmaker Michal David v příštím roce oslaví kulaté životní jubileum, konkrétně padesátku. Oslava proběhne hned dvěma způsoby, jak dubnovou premiérou „jukebox- musicalu“ „Je třeba zabít Davida“, tak také velkým koncertem 17. června 2010 v O2 Aréně, jehož tisková konference se v Divadle Broadway konala právě dnes.

Celý program potrvá celých šest(!) hodin, z toho tři hodiny zabere průřez kariérou (hity skupiny Kroky, coververze italských šlágrů s projektem DaMiChi, nebude chybět ani tvorba pro jiné interprety, každému se určitě hned vybaví Karel Gott, Helena Vondráčková, nebo Hana Zagorová) a zbytek vyplní diskotéka DJe Martina Hájka. Koncert odmoderuje Leoš Mareš. Scénická podoba využije snad všechny dostupné  světelné efekty, nebudou chybět projekce, hrát se bude stoprocentně živě, v jednání je i smyčcové těleso. Projekt není připravován za účelem výdělku, i když se využije celá kapacita O2 Areny. Celý výtěžek bude rozdělen mezi dvě nadace. Nadaci Eltona Johna a Kapku naděje.

Michal David se fotil v kulisách z "Mony Lisy", v červnu příštího roku ale opanuje O2 Arenu

Michal David se fotil v kulisách z "Mony Lisy", v červnu příštího roku ale opanuje O2 Arenu

Dramaturgie nezapomíná ani na muzikálovou tvorbu, ba naopak, procházka dosavadní tvorbou bude poměrně rozsáhlá a dostane se na všechny Broadwayské (a Hybernské) tituly z Davidovy dílny od „Kleopatry“ přes „Monu Lisu“ Bohouše Josefa, do které dopsal pár písní. Neměla by chybět taneční company a stoprocentně se dočkáte celé plejády populárních tváří, jmenujme alespoň některé: Monika Absolonová, Bára Basiková, Ilona Csáková, Petra Janů, Josef Vojtek, Tomáš Trapl, Petr Kolář, Marián Vojtko, Bohouš Josef, Leona Machálková….

Producent Oldřich Lichtenberg a Michal David

Producent Oldřich Lichtenberg a Michal David

Na koncertu by se měla představit i novinková skladba z připravovaného muzikálu „Kat Mydlář“, o němž se zatím ví jen to, že bude psán přímo na tělo Danielu Hůlkovi (ten by měl ústřední píseň také na akci sám zazpívat) a premiéra je plánována na rok 2011, pravděpodobně do divadla Hybernia.

Vstupenky seženete již v nejbližších dnech v sítích Sazka Ticket a Ticketportal.

P. S.: Mluvilo se i o tajném hostu, jakmile bude stoprocentně potvrzen (mělo by se tak stát během pár dnů), článek rádi zaktualizujeme.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král a bez redakčního souhlasu není dovoleno je jakkoliv šířit.


Aktuální zprávy
Sibyla, královna ze Sáby již našla krále Šalamouna (obsazení muzikálu)
Praha
Obsazení muzikálu “Mata Hari” je odtajněno
Praha
Landův muzikál Tajemství přidává reprízy
 • tom2410

  Kat Mydlář???….o tom jsem ještě neslyšel


 • Bídník

  Tak na ten mejdan bych sel, ze srandy :D:D tyjo no to bude asi uplnej vrchol nevkusu :D o katu mydlarovi sem taky este neslysel:)


 • Pavel Košatka

  On Kat Mydlář byl totiž oficiálně potvrzen až nyní, takže jste o něm slyšet ani nemuseli.


 • Ondřej Doubrava

  Michal David navíc včera říkal, že ho BUDE PSÁT na tělo Dana Hůlky, takže teď možná existuje jen nějaká synopse, těžko říct.


 • Radka

  Tím tajným hostem by snad měl být sám Elton John, dneska jsem o tom četla v nějakém článku na netu,kde Michal David potvrdil, že jednání s ním probíhají, tak se necháme překvapit


 • danah

  O Katu už jsem slyšela. Sakra, ale zase Dan? Nebude nějak přehůlkováno? A to proti němu vůbec nic nemám. Ale myslím, že je načase aby i jiní byli tou “jedičkou”!


 • Ondřej Doubrava

  Radka: Já jsem nechtěl kazit hru, navíc i z našeho článku je to díky jménu nadace (kterou řekli!), myslím, jasně patrné, kdo asi bude tajemný host a měli by to potvrdit během pár dnů (taky tu tiskovku mohli uspořádat až po (ne)potvrzení). Mimochodem, také vám to spojení přijde zvláštní, nebo to zkrátka berete jako spojení hitmakera českého a světového?


 • Andrea

  O Mydlářovi jsem slyšela… mj. v Top staru, kde byli u Davida na návštěvě a on měl ve studiu hromádku knížek o Mydlářovi, že to jako studuje a u tohoto píše :-D. Dost mě to pobavilo :-D.


 • veny

  Zase Dan?!
  Jinak o koncertu radši pomlčím:)))