Praha

Netypické autorské divadelní představení HRA STŘEPŮ


Netypické autorské divadelní představení v produkci PIXA – PRO HRA STŘEPŮ připravil nový divadelní soubor TAK i TAK. Představení bude premiérově uvedeno v úterý 9. 5. 2023 v 19 hod. na Malé scéně Hudebního divadla v Karlíně.

Příběh otevírá téma vztahů, drog, závislostí, samoty a především křehkosti lidské mysli. Představení je spojení činohry a písní – označit jej ovšem muzikálem by nebylo zcela přesné.

O Hře střepů autorka scénáře a režisérka Kateřina P. Průšová říká: „Je to o lidech a jejich křehké mysli. Kdo jsme, a kdo jsou Ti vedle nás? Jedno místo. Různí lidé. Rozdílné okolnosti a různé lidské myšlení a smýšlení. Každý touží po něčem, a každý něco potřebuje. Někdo prášky, někdo lásku a někdo pochopení. Do jakých extrému může zajít lidská mysl? Jak moc se může roztříštit na střepy?”

Tvůrčí i herecký tým se skládá převážně z mladých umělců, kteří se nebojí otevřít téma svých současných problémů a démonů. Spojují psychologické drama s komickými prvky, až absurditou.

Dramaturgem a zároveň textařem písní je Dominick Ross, který má tak poprvé šanci publikum očarovat svými nepředvídatelnými texty: „Než cokoli napíšu, musím proniknout hluboko do samého jádra tématu. To mi bylo ve Hře střepů umožněno dramaturgickým vpádem do scénáře. Postavy v něm tak samy odkryly svá nitra a já byl díky tomu schopen jejich pocity převést verši do metaforického aspektu, neb jsem stanul, byť na chvíli, na přídi světa jejich problémů. Doba psaní se zmítala na škále mezi dlouhým bádáním nad obsahem a formou a impulzivním výbuchem slov. Vše je to o úhlu pohledu a o hloubce vpádu do nitra tématu.”

Jeho texty si vzal do parády již zběhlý hudební skladatel Vojtěch Adamčík, který představení oživí hudbou, a tím pomůže dokreslit atmosféru představení jako celku: „Při tvorbě hudby pro Hru střepů jsem měl o něco jednodušší práci díky tomu, že jsem do příprav přišel až v momentě, kdy už byly kompletně napsané všechny texty písní. Nejdůležitější bylo tedy správně odtušit atmosféru jednotlivých hudebních čísel podle textů a scénáře, což se ukázalo jako nesnadný úkol vzhledem k náročnému tématu díla. Ale myslím, že nakonec do sebe všechny složky hezky zapadly a diváci se mohou těšit na neobyčejný zážitek. Okouzlí je především skvělé výkony účinkujících, brilantně vystavěný scénář a neskutečná energie, která vyzařuje ze všech zúčastněných. Srdečně zvu všechny a je mi ctí podílet se na něčem tak originálním.”,

OBSAZENÍ
HRA STŘEPŮ

Viktor – Mikuláš Matoušek
Oto – Otto Dušek
Klára: Kateřina P. Průšová
Denis – Jakub Mauer
Adéla – Tereza Bílková
Karolína – Gabriela Urbánková
Dívka snů – Agáta Tandlerová / Viktorie Tandlerová

TVŮRČÍ TÝM

Scénář, režie: Kateřina P. Průšová
Hudba: Vojtěch Adamčík
Texty: Dominick Ross
Scénografie: Pavlína Chroňáková
Pohybová stylistika: Viktorie Tandlerová

Produkce Pixa-pro, která je známá především tvorbou pro rodiny s dětmi, se tak společně se souborem TAK i TAK pouští do něčeho nového. Není to tedy ten typický muzikál pro děti i jejich rodiče s mravním ponaučením. Dává šanci mladé tvůrčí generaci proniknout mezi své vrstevníky, a zároveň oslovit i starší publikum. Odkrýt démony, které má každý z nás, ale každý s nimi bojuje po svém. Proto své nejmenší nechte doma a užijte si společný večer sami, a nebo, ještě lépe, přijďte se svými dospívajícími dětmi. Třeba se pak lépe pochopíte.

Vstupenky pořídíte na www.pixapro.cz

Foto PIXA – PRO

Praha
MAMMA MIA! zahájila druhou sezónu a uvítá nové hvězdy
Praha
První fotky ze zkoušek kostýmů muzikálu Michala Davida MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU
Praha
Divadlo Kalich se v červnu rozloučí se dvěma muzikály
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!