Pozvánky a konkurzy

Konkurz do nově připravovaného muzikálu Slunce, seno, jahody v HDK a NENÍ to APRÍL!


Hudební divadlo Karlín vypisuje konkurz do nově připravovaného muzikálu Slunce, seno, jahody.

Autoři filmové předlohy: Zdeněk Troška a Petr Markov
Autoři libreta: Petr Markov a Ondřej G. Brzobohatý
Hudba a text: Ondřej G. Brzobohatý
Režie: Antonín Procházka

Premiéra: červen 2022

TERMÍN KONKURZU
 • 7. 8. listopadu 2021 – PLNĚ OBSAZENO
 • PŘIDANÝ TERMÍN >>> 9. listopadu 2021
 • Hudební divadlo Karlín – Křižíkova 10, Praha 8
HLEDAJÍ SE

Šimon Plánička
(baryton/tenor)
20 – 30 let
Svobodný, studující a sympatický mladík, který přijel do Hoštic dělat experimenty na krávách v JZD. Snaží se s nadhledem proplouvat mezi vesnickými drby o jeho vztahu s Blaženou Škopkovou, přičemž jeho jediným středobodem zájmu zůstávají krávy.

Blažena
(alt/mezzosoprán)
18 – 25 let
Blažena Škopková je mladá blonďatá dívka z Hoštic. Má mladšího bráchu Jirku. Blažena pracuje v kravíně a chodí se svým sousedem a instalatérem Vencou, hlavním playboyem Hoštic. Jakmile se v Hošticích objeví Šimon, je Blažena vedením JZD využita k tomu, aby ze Šimona jakýmikoliv dostupnými prostředky vytáhla, co se dá. Blaženu však zajímá jen její vztah s Vencou.

Škopková
(kontraalt/alt)
37 – 50 let
Marie Škopková je takzvaně “herdek baba”.  Má adolescentní dceru Blaženu a malého sígra, syna Jirku s manželem Škopkem. Je zasloužilou pracovnicí JZD a rozhodně si nebere servítky s ničím a s nikým. Co na srdci, to v daleko drsnější formě i na jazyku. Je motorem celé rodiny Škopků a více méně i celého Hoštického dění.

Škopek
(baryton)
37 – 55
Manžel Marie Škopkové. Náplní jeho života je pivo, zase pivo, jídlo, spánek, pivo a televize. Nesnáší výtky své manželky a kdyby mohl, tak by všechny peníze, které beztak hlídá jeho žena, jenom propil za basy dvanáctistupňových piv. Prototyp českého vesnického fotra.

Malý Jirka
(dětský mezzosopran)
10 – 15 let
Sígr, který stále vymýšlí různé lumpárny. Jeho životním posláním je zahubit nejlépe všechny králíky v Hošticích. Má rád Šimona.

Předseda
(baryton)
45 – 65 let
Předseda Hoštického JZD, Rádl je dobrosrdečný chlapík, který si svou funkci sice užívá, za to však vede družstvo od desíti k pěti. Má zálibu v amerických westernech a ze všeho nejvíc mu záleží na tom, aby měl doma klid, a aby ve zdraví přežil každoroční delegaci z kraje.

Venca
(baryton/tenor)
19 – 35 let
Venca Konopník je hlavním instalatérem JZD. Má atletickou postavu a pro řadu holek z vesnice je to ten pravý alfa samec. Venca to o sobě ví a často to dává neomaleně najevo. Jeho vyjadřování a slovník nejsou zrovna přehlídkou etikety, avšak není to zlý člověk. Snaží se být spravedlivý a neústupný. Miluje Blaženu a chorobně na ni žárlí.

Miluna
(alt/mezzosopran)
20 – 40 let
Brunetka. Ústřední rivalka Blaženy Škopkové. Je beznadějně zamilovaná do Vaška Konopníka a dává to jemu i celé vesnici výrazně najevo. Pracuje v hospodě jako servírka a dělá všechno pro to, aby si ji Venca konečně všimnul a uvědomil si, že s ní se bude mít nejlíp.

Živočichář Béďa
(baryton/tenor)
25 – 50 let
Pravá ruka předsedy Rádla. Přeambicióznělý pracovník JZD, který si o sobě myslí, že je Alain Delon, avšak jeho vzezření i chování svědčí o opaku. Jde mu o titul v dojivosti mléka a v žaludku mu leží záměry brigádníka Šimona. Jinak je to ale ňouma, který se často a beznadějně snaží flirtovat s Eviku.

Farář Otík
(baryton/tenor)
50 – 75 let
Vesnický pastor, jehož ústředním posláním je především vyzvědět vše o všech. Pod alibistickou ochranou Boží vůle, mu tak skrze svou vyzvědačskou službu farních babek neunikne jediný hřích…dokonce i ten, který se nestal.

Cecilka
(alt/mezzosopran)
55 – 75 let
Kostelnice a Otíkova pravá ruka i pečovatelka. Jedna z ústředních postav vedení Hoštické vyzvědačské tajné služby.

Kelišová
(alt/mezzosopran)
55 – 75 let
Stará babka, drbna všech drben. Největší donašečka a špiónka celých Hoštic. Je jedinečná ve svých kamuflážích a přestrojeních, díky kterým je schopna se nepozorovaně infiltrovat kamkoliv a kdykoliv.

Eviku
(alt/mezzosopran)
20 – 45 let
Asistentka předsedy Rádla, pracovnice vedení JZD. Exaltovaný diblík, kterou zajímá všechno ostatní, jen ne papírování a veškerá administrativa JZD. Má slabost pro nově příchozího Šimona a je velmi šikovná v šíření drbů.

DÁLE SE HLEDAJÍ

Pěvecká company
Taneční company
Offstage

INFO KE KONKURZU
 • Termíny: 7. – 8. listopadu 2021, zápis v 8:00.   
 • Místo: v prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8.
 • Dispozice: budou k dispozici na stránkách www.hdk.cz v nejbližší době. Přihlášeným bude odkaz zaslán.
 • Pozor: součástí konkurzu je choreografie, která začíná v 9:00.
 • Každý, kdo se uchází o jakoukoli roli, se nazpaměť naučí všechny její písně i texty (viz závorka za charakteristikou role / Notové materiály budou zaslány)!
 • Režijní zkoušky proběhnou v období od duben-červen 2022*
 • První představení: červen 2022*
 • *změna termínů vyhrazena
PŘIHLÁŠENÍ NA KONKURZ
 • Uzávěrka přihlášek je v pátek 5 .11. v 11:00 hod.

PŘIHLÁŠKA NA KONKURZ
>> ZDE <<


V případě dotazů pište na konkurz@hdk.cz


Musical.cz nenese žádnou zodpovědnost za případné změny vypisovatele konkurzu, které byly publikovány zde a na webových stránkách https://hdk.cz/cs/konkurz v době vydání tohoto článku.

Praha
Dá Nikita Šachmat?
Pozvánky a konkurzy
Brněnský Sweeney Todd otevře svou oficínu na jeden večer v pražském Divadle Disk
Aktuální zprávy
Divadlo Kalich představilo kompletní obsazení muzikálu KRYSAŘ
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!