Praha

Jitka Čvančarová a Zuzana Norisová budou vraždit na Palmovce


Slavný muzikál autorské Freda Ebba, Boba Fosse a Johna Kandera “Chicago” se po šesti a půl letech od derniéry v Hudebním divadle Karlín vrací do Prahy. V listopadu ho premiérově uvede Divadlo Pod Palmovkou v režii Stanislava Moši, půjde tedy o přenesenou (zmenšenou a snad i zájezdní) verzi z Městského divadla Brno z března tohoto roku, obě dvě inscenace totiž vznikly ve vzájemné koprodukci. Podrobnosti a obsazení naleznete v článku.

Muzikál “Chicago” je všeobecně považován za jednu z nejžhavějších show, které kdy byly na divadle uvedeny – jen na Broadwayi jej vidělo více než osmnáct milionů diváků a další miliony jí shlédly po celém světě. Jde o jednu z největších muzikálových událostí všech dob, jejíž inscenace obdržely více než 50 mezinárodních cen a písně, které v muzikálu zazní, se staly nezapomenutelnými evergreeny.

“Chicago” je plné cynismu, vypočítavosti, ale také jízlivého a originálního humoru, s nímž odhaluje pravou tvář mechanismů formujících veřejné mínění, díky kterým se může stát oslavovanou hvězdou prakticky kdokoliv – třeba i vrah. „Uvidíte příběh o vraždě, lakotě, korupci, násilí, vykořisťování, cizoložství a proradnosti – zkrátka o tom všem, co je naším srdcím drahé a blízké,“ zazní na začátku hry a další dění nezůstane těmto slibům nic dlužné: dvě krásné a po slávě a úspěchu toužící vražedkyně Velma Kellyová a Roxie Hartová spolu za pomoci právníka Billy Flynna bojují o prestiž i titulní stránky novin, které jsou klíčem ke svobodě i úspěchu.

Fotografie z brněnského "Chicaga" Stanislava Moši

Skvělá hudba, erotika a přesně do černého mířící humor, to vše je muzikál “Chicago”, jehož filmová verze získala v roce 2003 šest Oscarů. Režie se ujme Stanislav Moša, který v minulém roce pro Divadlo pod Palmovkou režijně připravil mimořádně úspěšnou, původně ljublaňskou inscenaci “Sugar – Někdo to rád horké”, taktéž ve spolupráci svých spolupracovníků z Městského divadla Brno.

V hlavních rolích uvidíte Jitku Čvančarovou nebo Petru Jungmanovou jako VELMU KELLYOVOU a Zuzanu Norisovou nebo Martinu Sikorovou jako ROXIE HARTOVOU. Dále hrají Radek Valenta nebo Radek Zima (BILLY FLYNN), Jan Teplý nebo Radek Zima (AMOS HART), Hana Seidlová (MÁMA MORTONOVÁ), Dušan Sitek nebo Ivan Jiřík (KONFERENCIÉR), Dita Hořínková (MARY SUNSHINEOVÁ), Jan Konečný, Ondřej Kavan, Zuzana Čapková a další.

DO PREMIÉRY DOŠLO KE ZMĚNĚ OBSAZENÍ, AKTUÁLNÍ NALEZNETE ZDE!

Slavnostní premiéry proběhnou ve dnech 25. a 26. listopadu 2011 a vstupenky budou k dispozici v cenách 350 a 250 korun, což je skutečně velice skromná částka, nenechte si tedy ujít tento skvělý muzikál ve velice dobrém nastudování! Více informací a předprodej naleznete na oficiálních stránkách divadla.


Aktuální zprávy
Prahu navštíví originální broadwayská produkce WEST SIDE STORY, oslaví 100. výročí jeho tvůrců
Aktuální zprávy
“Děti ráje” přidávají představení (+ netradiční fotogalerie)
Pozvánky a konkurzy
FANTOM OPERY se vrátí v září 2018 a vypisuje nové konkurzy
 • Jiří K.

  No tak to je paráda, na Martinu Sikorovou se moc těším! Ve VČD jako Roxie opravdu zazářila.


 • Romča

  A další… Proč tam nemáte uvedenou jednu z nejlepších hereček a zpěvaček v této zemi – Péťu Doležalovou?! Po úžasně zvládnuté hlavní roli v Dětech Ráje už není tak neznámá, aby musela zůstávat mezi a další…! Pro nás se ženou je třeba právě Peťa hlavním důvodem, proč se na to půjdeme podívat, i když jinak Kandera fakt nemusíme!


 • Pavel Košatka

  Romane, bohužel, ale Petra není uvedena na oficiálních stránkách a divadlo ji zřejmě skrývá pod “a další”, s tím my bohužel nic moc neuděláme.


 • Romča

  Aha, tak to vynadam divadlu:)


 • hejahejaheja

  Proč tam nehrají herečky z Palmovky,nebo to je nějaká soukromá produkce.Třeba Sedláčková-ta teď bude v Bídnících-tak to asi zpěvačka bude,ne?


 • Jakub

  Sedláčková? Ta by mohla zpívat jedině Mamu Morton, jiná role u ní snad ani nepřipadá k úvahu, jedině Mary Sunshine, ale to uzpívat není úplně sranda,.. (mimochodem Mme. Thenardier z Bídníků, kterou tady argumentujete jako důkaz toho že dotyčná umí zpívat) není žádná pěvecky náročná role, koukněte se na Jenny Galloway, která je zřejmě nejslavnější americkou Thenardierkou, to fakt není bůhvíjaká zpěvačka. Ani Susan JAne Tanner, co byla originální Thénardierovou na Broadwayi. Takže pěvecké party z Chicaga bych s tím asi fakt nesrovnával. Tím samozřejmě nechci Jitku Sedláčkovou nijak shazovat, nebo tak :) Třeba se bude alternovat se Seidlovou, přece jen to co zveřejnili možná nebude úplně komplet obsazení. :) A Palmovka sice na alternace normálně nejede, ale u muzikálů občas dělají výjimku :).


 • Romča

  A já vim jednu příjemnou novinku a já jí neprozradim:) Až příští týden:)))


 • Jakub

  Zkusím hádat, že by vaše oblíbenkyně Petra Doležalová jako další alternace Roxie? To by mi udělalo ohromnou radost, v Dětech byla naprosto suprová :))


 • Pavel Košatka

  “Petra během podzimu začíná zkoušet novou roli. Divadlo pod Palmovkou uvede muzikál Chicago, kde si zahraje vražedkyni Monu.”


 • Romča

  Jakube, máte recht. Před chvilkou mi potvrdila, že má na Roxie podepsanou smlouvu místo Zuzky Norisové, takže nakonec ne Mona, ale přímo Roxie:) Zuzku bych viděl rád, ovšem Peťa je důvod k radosti o level výš:)


 • Michal

  Takže Zuzka Norisová se nekoná? A podle toho, co je na stránkách divadla se nekoná ani Jitka Čvančarová. Škoda.


 • Romča

  Jména nedělají představení. To dělá nadšení tzv. bezejmenných!


 • Líba

  Petra Jungmanová bude skvělá!:-) Těším se na ni.:-) A určitě se půjdu podívat i na Jitku, až bude hrát.:-)


 • Iveta

  Pavle, to je starší text. Už jsme to s Péťou na jejích webovkách opravily, bude hrát obě role. :-) Monu bude hrát v případě, že alternace nebude moct.:-)


 • Romča

  No nicméně Pavlovi je to koukam šumák a základní osu článku neaktualizoval, takže stále mate veřejnost…:)


 • Dominik

  No jasně Romčo, v 0:44 hod. si Petra a její webmasterka vzpomenou, že mají vlastně neaktualizovaný web a ty hned v 9:12 hod. dfc. píšeš, že to je Pavlova chyba. Určitě je Pavel přilepelej 24 hod. denně u compu a máčká F5 aby hned zjistil nějakou změnu. Bože, kde to sme a ty se Romčo konečně probuď!


 • Dominik

  a ještě by mě zajímalo, jestli by byl Romča tak “aktivní”, kdyby se zrovna nejednalo o Petu Dolezalovou


 • Jiří K.

  Romčo, Romčo…že Vás to pořád baví takhle se do někoho navážet…


 • Iveta

  Dominiku, web je aktualizovaný s tímhle už několik dní… Jen jsem to tu v tuhle dobu četla a reagovala, nic víc. :-)


 • Romča

  Jiří, apel na aktualizaci materiálů není navážení se, ale pomoc kolegům, kteří vytvářejí profesionální web – aby tento byl ještě lepší! Ano, kdybych věděl, že tu mají zastaralé informace a tyto se netýkali Péti Doležalové, upozornil bych na to také. V případě kohokoli. A trvám na tom, že ve chvíli, kdy se dozvím, že Zuzka Norisová podle ohlasů našich čtenářů zřejmě vůbec v projektu nebude, informaci bych si ověřil u produkce a následně článek aktualizoval. A tuto informaci už tu Pavel má od pondělka, Dominiku…! Nicméně stále v titulku článku je info, že Zuzana Norisová bude vraždit na Palmovce a v textu stále vesele visí info, že uvidíme Zuzanu v roli Roxie – což už 6 dní jistě víme, že neuvidíme. Nevím, jestli je naše chyba, že na to Pavla upozorňujeme. Spíš byste nám měli poděkovat, že z pozice čtenářů takto volně spolupracujeme s redakcí! Mimochodem, že se nejedná o navážení, budiž dokladem i fakt, že věcně komunikuji i s konkurenčním serverem, ke kterému mám užší vazby než zde. Kdybych byl škodolibý, tak naopak zdejší server ponechám v blahé nevědomosti!


 • Romča

  A omlouvám hrubku. Info se netýkaly Péti Doležalové:)


 • Ondřej Doubrava

  Romčo a nemohl bys to brát tak, že je článek napsán k určitému datu, které každý na konci článku vidí? Aktualizujeme totiž zpravidla pouze články čerstvé – mladší než týden, jinak to většinou aktualizujeme nějakým komentářem, za což Ti vlastně děkujeme, je to běžná praxe, i proto, že nový komentář je více vidět než aktualizace článku. A tímto diskuzi na toto téma uzavírám.


 • Romča

  Poněkud zvláštní, ale beru v potaz:) Čus


 • hejahejaheja

  CHicago na Palmovce?Já nevím…..


 • hejahejaheja

  Čekám,kde najdu SEDLÁČKOVOU….v Chicagu…………….sakra to je MAMA MORTON ,jako vyšitá…………………..nerozumím..obsazení na Palmovce,kromě Čvančarové,která tam vlastně nebude -slabé.To musel obsazovat debil.


 • Dodo

  Pro Dominika:
  Soudruh Janouch je placený za PR, tak se nad ním nerozčiluj! Jak chceš objektivitu od předsedy FK divadla Hybernia? Jak by mohl napsat něco proti Petře Doležalové, s kterou dělá rozhovor pro tak “seriozní” deník jako jsou Haló noviny? Jak by mohl chválit její konkurentky? Soudruh je velmi hravý: vystupuje i v představeních fanklubu (např. s Janem Kuželkou). Ale očekávat objektivitu v jeho případě?
  Jinak s. Romana Janoucha veřejně dostupný profil:
  http://www.kscm.cz/volby-a-akce/volby-do-ep-2009/kandidatni-listina-do-ep-2009/roman-janouch
  Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina! (aneb pravicový podnikatel JUDr. Lichtenberg a soudruh Janouch)


 • Romča

  To je hrdinství, milí Dominikové, Dodové a Jardové, co? Z příkrovu anonymity si myslet, že když napíšete veřejně, co stejně většina lidí ví, tak budete hrdiny? Je to snad náhražka toho, že nemáte konkrétní argumenty? A co jako? Já se za své názory a za svůj život nestydím. Ani pan doktor nemusí, ale co jste dokázali vy? Krom toho, že anonymně napadáte každého, kdo má jiný názor, nebo kdo se prostě jen snaží pomoci, věren tomu, že věci dělá pořádně, profesionálně…! To, že pan doktor spolupracuje s lidmi bez ohledu na jejich politickou orientaci, je doklad toho, že nehodnotí podle legitimace, ale podle lidských kvalit a činů. A to z něj – n. r. od vás, dělá velkého člověka! Vy “ideologové” umíte jen pravý opak! Kopat.
  Mmch. s Petrou Doležalovu nás pojí přátelství, rozhovor pro HaNo mi za 11 let, co branži dělám, daly stovky osobností z branže, všechny bych kvůli tomu prosazovat nestihl…:)


 • Romča

  A mimochodem, máte v tom svém surfování slabiny. Za P.R. je placena paní Martina Jandová!


 • hejahejaheja

  Včera jsem byla na premieře……………..dobré,ale bez koulí…………výborně poskládaná čísla za sebou…………..nafouknutá bublina……………která praskla…..