Praha

“Kudykam” poprvé ukázal své originální kostýmy


Na Tržní kolonádě v Karlových Varech se v neděli 5. července děly pozoruhodné věci. Před očima diváků se zhmotnila idea v postavě Kudykama, po molu se promenovaly ženy přeměněné v kočky a narozdíl od profesionálních modelek navíc vesele laškující s přihlížejícími a mluvící ve verších… Svérázným způsobem tak o sobě dal vědět Kudykam.

Kudykam Vojtěch Dyk

Kudykam Jan Sklenář

Stejnojmenná divadelní hra Michala Horáčka s hudbou Petra Hapky se krok za krokem blíží ke slavnostní premiéře 21. října ve Státní opeře Praha a cestou baví publikum rozličnými akcemi. Ti, kteří se v hojném počtu shromáždili kolem improvizovaného přehlídkového mola na karlovarské kolonádě, však viděli věci dosud neviděné. Tvůrčí tým Kudykama se rozhodl právě tady, se vší parádou a leskem, poprvé předvést kostýmy z chystané inscenace.

Jan Maxián, Vojtěch Dyk a Ondřej Ruml takřka v civilu

Jan Maxián, Vojtěch Dyk a Ondřej Ruml takřka v civilu

Kostýmy plné fantazie, nápadů, barev, promyšlené do nejmenších detailů. ,“ říká spoluautorka námětu, scénografka a kostýmní výtvarnice Kudykama Michaela Hořejší. Právě autorka kostýmů osobně společně s Milanem Šteindlerem divákům představili přítomné divadelní postavy. Nejprve okouzlující Mňaudámičky – ony již v úvody zmiňované rozverné modelky, po nich Šumichrásty, kteří předvedli skvělá akrobatická čísla. Ti všichni pak připravili sborové entrée samotnému Kudykamovi. Jeho kostým, dobře známý z plakátů zvoucích na představení do Státní opery, tentokrát oblékl herec Jan Sklenář. „Kudykam je zhmotnělou představou hlavního hrdiny Martina, tomu odpovídá i jeho zvláštní vizáž – sukně, černé vlasy s mikádem na jedné a dlouhými prameny na druhé straně, kulečníkové tágo…,“ vysvětluje Michal Horáček.

Největší vizuální proměny se dočkaly Mňaudámičky (bráno od křtu Kudykamovské knihy)

Největší vizuální proměny se dočkaly Mňaudámičky (bráno od křtu Kudykamovské knihy)

Přítomné publikum se kromě premiérové prezentace unikátních kostýmů dočkalo také inscenovaného koncertu písní z představení Kudykam, který vyvrcholil mohutnou písní Kudykama  „Tante cose da veder“.

Tiskovou zprávu a fotografie laskavě poskytla Naďa Machková.


Praha
“The Addams Family” zná své české tváře
Pozvánky a konkurzy
FANTOM OPERY se vrátí v září 2018 a vypisuje nové konkurzy
Praha
“Kat Mydlář” odhalil své obsazení a první kusé informace
 • Nany

  z převzetí tiskové zprávy jsem trošinku zmatená, učastnila jsem se právě tohoto představení a v kostýmu Kudykam byl představován Jan Sklenář, což by mělo odpovídat realitě.


 • Ondřej Doubrava

  Aha, já věděl, že do těch Karlových Varů by bylo nejlepší zajet, bohužel to nebylo tak úplně reálné, ale podle fotky mi to jako Vojta Dyk i přijde. Tak těžko říct…


 • Honza

  Právě podle fotky je znát, že to Vojta není… Opravit! :)


 • Ondřej Doubrava

  Já musím říct, že si zase tak úplně jistý nejsem. Zeptám se na oficiálních místech, jak to je, potom to opravím. :-D


 • Nany

  Mě už zaujal i zpěv a tak jsem byla zvědavá o koho se jedná, takže jsem se snažila bedlivě poslouchat o koho se jedná, ale budu ráda zda je možné to ještě upřesnit, protože všude je uváděn opravdu Vojtěch Dyk, ale všechny texty mi příjdou stejné tj. od jedné osoby. Představení bylo vydařené jenom trochu se zvukem to bylo hlavně ze začátku horší, je to jenom přeci otevřenější prostor a všude šum, bylo to přímo v centru lázenskeho centra a tam vždy o festivalu je přehršle lidí, kteří spěchají na různé projekce.


 • Zdeněk

  Já bych taky řek že to Vojta není na netu jsou i ukázky a podle zpěvu to opravdu Vojta není


 • Ondřej Doubrava

  Jo, teď už jsem to poznal taky.. díky všem… Já věděl, že tam máme jet. Paradoxně je teď ve Varech fotograf Tomáš, Kudykamovskou přehlídku ale neviděl.


 • veny

  Kde jsou nějaké ukázky z Varů?


 • Ondřej Doubrava

  Vysloveně pár sekund je na tn.cz • Romča

  Mohu mít dotaz, proč to tolik budete tady (a patrně i na musicalnetu) tolik monitorovat, když Horáček v samém základu už vloni 11. 11. a pak i opakovaně zdůrazňoval, že to nebude muzikál?! R.


 • Romča

  A hele…, co má znamenat, že můj komentář čeká na odsouhlasení? Už jsem také byl zařazen do kategorie nežádoucí i oficiálně?! Čili demokracie v praxi?! :)


 • Ondřej Doubrava

  Romčo, promiň, spamfiltr Tě asi špatně vyhodnotil, může se to stát, už jsem Tě schválil…

  Musical.cz se bude rád věnovat i jiným formám hudebního divadla, pokud budou stát za to (však už jsem zde informoval i o výborné komorní opeře Pimpinone z Karlsruhe)… a mám pocit, že to ve výsledku bude mít minimálně muzikálovou náladu, protože nejsou jen muzikály takové, jak je pan Horáček vidí a jsou i takové, kde je upřednostňován text před hudbou, ač to na křtu knihy trochu popíral (třeba Kunzeho věci, textař Michael Kunze se většinou jako autor uvádí první) a pokud zvolil formu “lyrikálu”, tak mě to nesmírně láká… A ještě mají super PRko…


 • Zdeněk

  celkové obsazení je na kudykam.net velkou radost mám z poslední dvojce 3umichrástu


 • Andrea

  Moc hezký obsazení ;-). Hlavně mňaudámičky :-). Kluci díky, že se tu o Kudykamu píše, i když to není muzikál :-D.


 • Sasie

  Koukám, kolik je v tom obsazení nakonec “brňáků”. Musím říct, že mě celkem překvapil ten Smysl, přišlo mi totiž, že on se v poslední době zajímá spíš o jiné věci než o divadlo.


 • veny

  Obsazení Oldy mě taky překvapilo.
  Jinak jsem koukla na ukázku z Varů – no jsem zvědavá, jak bude toto dílo oblíbené u diváků…