Praha

“Kat Mydlář” odhalil své obsazení a první kusé informace


Dnes dopoledne se konala v Divadle Broadway první zkouška nového muzikálu Michala Davida, Lou Fanánka Hagena a režiséra Libora Vaculíka “Kat Mydlář”, který se objeví na této pražské scéně už 24. 2. 2011. Tvůrci příležitosti využili i k čistě seznamovací tiskové konferenci.

“Kat Mydlář” bude podle prvních zpráv až do slavnostní premiéry spíše zahalen tajemstvím, zejména co se použitých scénických efektů týče. Samozřejmě bylo odhaleno obsazení hlavních rolí, opět plné mediálně či alespoň muzikálově známých tváří, leč je zde i jeden nový objev ze Slovenska – Alžbeta Bartošová v hlavní ženské roli Mydlářovy lásky Dorotky.

Nový objev Divadla Broadway - Alžbeta Bartošová

Obsazení hlavních rolí

Jan Mydlář (chrudimský, později pražský kat):
Daniel Hůlka, Marian Vojtko, Bohuš Matuš

Jan Jessenius (Mydlářův spolužák a přítel):
Petr Kolář, Jan Toužimský, Ladislav Spilka

Magistr Eduard Kelly (alchymista, vypravěč):
Josef Vojtek, Bohouš Josef

Ferdinand Vaňura (Adamův bratr, chrudimský purkmistr):
Martin Pošta, Vilém Čok, Tomáš Trapl

Jan Jessenius mladší:
Tomáš Beroun, Daniel Barták, Tomáš Savka, Tomáš Löbl
(u této role jsou možné změny, zejména v počtu alternací)

Dorotka (Mydlářova první láska):
Marta Jandová, Alžbeta Bartošová, Radka Fišarová

Žofie Pešanová (hospodyně A. Vaňury, pak manželka jeho bratra):
Ilona Csáková, Kateřina Brožová, Olga Lounová

Mandalénka (Mydlářova a Dorotčina dcera):
Kamila Nývltová, Zdenka Trvalcová, Lucie Černíková

Bětuška (Mydlářova manželka):
Luďka Kuralová, Markéta Procházková, Ivana Jirešová

Lea (cikánka):
Gloria Fricová

Obsazení company

Dámská company: Lenka Bílková, Adéla Hájková, Johana Hájková, Michaela Josková, Jovanka Vojtková, Libuše Vojtková

Pánská company: Matěj Cichra, Jiří Flekač, Martin Goga, Radek Hub, Martin Kolda, Michal Kolda, Jiří Marek, Jiří Minařík, Václav Procházka, Ivan Svyatkin, Jan Tenkrát, Vojtěch Vlasák

Fotografie části účinkujících a tvůrčího týmu

Taktéž byl k vidění provizorní model scénografie od architekta Michaela Klanga.

Pracovní model scénografického řešení inscenace

Pár dalších zveřejněných faktů:

“Kat Mydlář” má být nejdražším muzikálem v historii Divadla Broadway i Divadla Hybernia.

– Příběh na motivy čtyřdílné knihy Josefa Svátka “Paměti katovské rodiny Mydlářů” bude historickou fikcí, do jisté míry ale autentickou.

– Muzikál bude plný nových technologií (bude se hrát například i nad hlavami diváků).

– Projekce budou animované.

– Celý muzikál je ve verších, včetně mluveného slova. Od textu se účinkující nesmí odchýlit – zamezí se tím improvizaci ve stylu humorných dvojic.

Producent Oldřich Lichtenberg, autor hudby Michal David, režisér Libor Vaculík

Doufejme, že zkoušky“Kata Mydláře” proběhnou naprosto v pořádku. Snad časem částečně pomine i informační embargo. Budeme se těšit spolu s vámi.

KAT MYDLÁŘ – tvůrčí tým

Premiéra: 24. února 2011 v Divadle Broadway

Hudba: Michal David
Libreto a texty písní: Lou Fanánek Hagen
Režie a choreografie: Libor Vaculík
Asistent režie a choreografie: Yvona Balašová
Scénografie: Michael Klang
Kostýmní výtvarník: Roman Šolc
Hudební nastudování: Eduard Klezla

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
Reportáž z fanouškovského nastudování muzikálu “Kleopatra” (+video)
Fotoreportáže a galerie
Muzikál Adam a Eva nafotil program a vyměnil hlavní představitelku
Aktuální zprávy
Muzikál Popelka na ledě se vrací do O2 areny
 • Pavel

  Vím,že mě to tu ma kazdej za zli,že jsem zatizenej na Moncu Absolonovou,ze to je moje platonicka laska a že na muzikáy chodfím jenom kvuli ni a jenom na nu. Tak schválně jsem si udelal menší průzkum a jendozacne mě vyslo,že prostě Monča je ta nej,jže divadlu Broadway to jenom ublizi a hlavne z toho průzkumu jasne vyslo,že lidi,ktere jsem osovil už ze samotnyho principu vadi tahani slovenek do ceskych muzikalu,ktere treba tu nebyli nebo nejsou vubec znamy. Mireno na prej novy objev. Jako uzasni zpevaci a zpevacci typu zdenka trvalcova atd ano,to maji s cestinou pohode,ale takova Nella Pociskova. Takze me nidko nebude kritizovat zato,ze sem davam svuj nazor ci na jinou stranku,ze preferuju jenom jdnu zpevacku.


 • Kuba

  Pavel: No, ono nez zacnes kritizovat slovensky zpevacky, tak by bylo dobry si po sobe svuj prispevek precist, tvuj text ma s cestinou taky pramalo spolecnyho. Ale s tou Pociskovou souhlasim, tam to asi byl trosku krok vedle. Jak dopadne Alzbeta se necham prekvapit, ale doufam ze dobre.


 • Lenka

  Pavel: Milý Pavle, rozhodně tě nebudu kritizovat za tvůj názor, ale nad tvou češtinou mi opravdu krvácí srdce. Lenka


 • Pavel

  Jasne priznavam,ze sjem linej po sobe opravovat,ale o to tu nejde. Jako kdyby si cetl, tak vis,ze to byla anketa lidi. Se jako lidem nedivim,ze jim vadi, ze se semnou **** slovaci. Prvne jsou to vysoky skoly a ted muzikaly. Anketa z Brna. Zase vidim,jak se kazdej bude zastavat Davida, ale me je to fuk,tak to proste je. Tohle proste nezvlad,kdyz to napisu slusne. Jo lenko je mi uplne jedno co ti krvaci, ale spis je to mozek nez srdce. Jo a Kubo to byla anketa ne jenom muj nazor. Jeste jednou se omlouvam za chyby


 • Lenka

  Pavle,
  nevím, proč zrovna mě by měl krvácet mozek. Můj příspěvek byl na rozdíl od tebe gramaticky v pořádku. Takže s tím krvácením z mozku to asi bude spíš tvůj problém než můj…


 • Pavel Košatka

  Pavle když se oháníš takovýmahle “statistickýma údajema”, tak bys měl napsat v jaké skupině lidí jsi průzkum dělal, kolik jich bylo, atd… Taky bych mohl napsat že dle ankety nikdo nemá rád Moniku Absolonovou a nebude jim chybět. A věř, že takovou anketou bych realizoval mezi svými přáteli docela snadno, ale je jasné že záleží na výběru lidí. Pokud ses tedy ptal svých muzikálových přátel a fanoušků Moniky, tak je to zcela irelevantní argument.

  Já si hlavně myslím, že k tomuto tématu se zde napsalo dost. Každý máme svůj názor a jen se dokolečka přetahují fanoušci a nefanoušci. Je zajímavé, jak ve snaze bránit svého idola přijde vhod pomlouvat ostatní zpěvačky, zvláště ještě na základě národnosti, a to i té, se kterou jsme tolik let sdíleli jeden stát.

  Druhá věc je věčná argumentace “spisovným jazykem”. Jde o názor, sice jeho forma leccos může vypovědět o intelektu diskutujícího, ale diskuze by měla být o tématu a ne o pravopisu. Nebo ti, kteří nezvládají češtinu nemají nárok psát do diskuzí aniž by se stali terčem posměchu a urážek (nehledě na to, že někteří díky disfunkcím za to nemohou)? Myslím, že kdybychom byli na jejich místě, nebylo by nám příjemné, že náš názor je brát jako podružný.

  Přeji hezké diskutování o Katu Mydláři, který doufejme nebude kvalitní úměrně k délce jeho psaní, která je dost odstrašující…


 • Jiří K.

  Pavel Košatka: Souhlasím s Vámi, co za “paskvil” může vzniknout po tak krátké době. Mám takový dojem, že Lichtenbergův konec se nezadržitelně blíží…


 • Pavel

  Jasny,ale to bylo relevantni anketa. Mimoto moc nadsencu pro muzikal z orku mych pratel neznam. Ja jenom reaguju nato,jak me kazdej napadal,ze hajim Moniku. Jo sem dislektitk,disgrafik a disortografik,ale tak to je jedno,stejne se mi to necche i tak opravovat. Ale bohuzel ceskej narod uz je takovej,ze kazdej je jim jenom pro smich a když ma treba nekdo nejakou poruchu nebo je jinej. Asi to delaji casto se takhle posmivat,ze Lenko,asi ti to dla dobre,kdyz vidis treba chlapecka,kterej ma obrnu,tak se zacnes smat. Uzasne srabsky,se ohanet pravopisem. Jako kohokoliv se v Brne zeptat na SLovaky,tak proste nadavaji,ja proti nim nic nemam,ale proste do ceskyho muzikalu me to nesedi,kdyz cestina je tak tezkej jazyk a nezije tu teba 15 let a nema zmaknuty. Dekuju Pavlovi Košatkovi,ze si me zastal,takovych je malo.


 • Lenka

  Pavle,
  naprosto nechápu, proč mě tu obviňuješ z toho, že se vyžívám v posmívání se postiženým lidem.
  Nemyslím si, že věta “nad tvou češtinou mi opravdu krvácí srdce” je nějak urážlivá. Naopak si myslím, že tvoje reakce, že mě krvácí mozek, když jsem si dovolila tě upozornit na tvoji češtinu, je urážlivá.
  A to, že na základě tohoto mého upozornění ze mě uděláš nějakou zrůdu, co ubližuje postiženým, to už nechávám bez komentáře. Myslím, že to dostatečně vypovídá o tvé povaze. Tím samozřejmě nemyslím tvé postižení, které tu zmiňuješ, o kterém jsem mimochodem samozřejmě nemohla vědět, jelikož tě neznám.


 • Zdeněk

  Upozornuji, že Alžběta je na tom s češtinou velice dobře


 • fiona1310

  Je ubohé nadávat na Slováky, že si “dovolují” hrát v českém “muzikálu”. Pokud zvládnou zpívat česky, nevím, proč by nemohli hrát. Příklad z Fantoma opery: Ramin Karimloo je původem z Íránu a rozhodně to nikomu v Londýně nevadí. To je asi česká specialita, chodit na “muzikál” jen na své oblíbené hvězdičky.Záměrně píši “muzikál”, protože slovem muzikál bez uvozovek se může nazývat jen málokteré dílo, v současnosti v Česku hrané.


 • Pavel

  Česká specialita je hlavne neocenovat. Tady nikdo neumi nic ocenit.


 • Pavel

  Ja proti Slovakum nci nemam. ALe musim fakt rict,ze treba Nella me vubec nenadchla. A hlavne sem zase u ty ankety.


 • Jakub

 • Jirka

  Tak tohle má nahradit Moniku? Dovolte se mi zasmát. Toto děvče je talentované,ale má hlas na roli typu Constance,či Octavie (Tedy alternace s Norisovou,Trvalcovou,Vaňkovou) nemůže nahradit zpěvačku s tak výrazným a výborným hlasem jako je Absolonová.Upřímně taky nejsem nějaký velký fanoušek Absolonový.Ale když sem viděl poslední Kleopatru (resp. 26.12.) s ní ( a nebyl jsem moc štastnej že tam byla) spadla mi dovolením ,,huba,, .. protože předvedla nalidský výkon,kde bych jí ocenil Thálií.Nakonci zazpívala jako přídavek na rozloučenou její ,,hit,, Ted královnou jsem já a uprostřed písně jí všichni vstali a tleskali jí do konce písně ve stoje(teor. asi 1/2 hodiny) tak takový potlesk neměl ani Dracula při první premiéře.


 • Joe

  Jirko, neslyšel jste Alžbětu zpívat nic jiného, než tuhle nekvalitní nahrávku. Počkejte si na představení. Uvidíte jak talentovaná zpěvačka a samosebou i herečka tato slečna je.
  A nezapomínejte, že nemá Moniku nahradit. A tohle věčné srovnávání je k ničemu. A neustálé domáhání se Absolonové nepřinese žádné ovoce, tak toho nechme. V Katu Mydlářovi zkrátka Monika hrát nebude a je to.


 • Zdeněk

  Joe naprosto výstižně napsaný


 • Peťule

  Jirka: Monika je bezesporu úžasná zpěvačka, jen bych moc “nepředhazoval” aplaus na představení 26.12., neboť víme, že to bylo Moniky poslední a tak tím pádem to bylo i hodně fanouškovské :-) Nemyslím to vůbec zle, ba naopak, ale jen Vaše přirovnání mě tím pádem přijde tak trochu neobjektivní…


 • Peťule

  …a ještě k Alžbětě…
  i přes nekvalitní nahrávku je těžké říct, na co má, či nemá, poněvadž ten song je napsán, tak jak je napsán, tudíž nelze se v něm nějak výrazně projevit. Nicméně nepochopím, proč sem byla Alžběta přizvána, neboť českých zpěvaček si na jejím místě dokáži představit dost a dost!!! A SK akcent bohužel u Bětky slyšet je a ne každému se to líbí…


 • Zdeněk

  Nechápu to věčné nadávání na slovenské zpěvačky když v DB a DH jich je opravdu dost a nikomu to nevadí já sem naopak rád že uvidím po dlouhé době něco jiného a ne opět stejný výkon ABS.


 • veny

  to je pořád dokola! No tak Monika nebude hrát v Katovi, no a co? To musí hrát v každým muzikálu? :-((


 • washek

  Jirka: rekl bych, ze hlas Trvalcove /naprosto uzasny/ se neda srovnat ani s Monikou a uz vubce ne s Vankovou!


 • Klára

  V obsazení na stránkách muzikálu se objevily změny. V roli Jessenia je místo Toužimského Zbyněk Fric a u Jessenia ml. přibyl Tomáš Löbl.


 • Romča

  Sláááááááááááááávááááááááááááááá!


 • Zdeněk

  ty kostýmy sou šílený


 • Jana

  proč jsou kostýmy šílený? Tys je viděl?


 • Zdeněk

  stačí se podívat na stránky kata sice je to jenom z kostýmovek což znamená že se to určitě změní ale jenom nepatrně a prostě se my nelíbí


 • Klára

  Tak tomu moc nerozumím, nejdřív nebude hrát T. Savka, že by bylo zbytečně moc alternací na Jessenia ml. a teď tam přibyl čtvrtý J. Vágner :-(


 • Radek Janda

  Produkce zatím žádnou oficiální zprávu nevydala, nicméně to skutečné vypadá, že budou nakonec čtyři alternace.


 • Jiří K.

  “Michal David opět zapátral ve svých muzicírských análech, smíchal svůj hudební talent s českou historií, přizval několik kamarádů a známých a nový muzikál je na světě. V chystané hře o katu Mydláři se tak už poněkolikáté na prknech Divadla Broadway objeví i Marta Jandová, která zde ztvární zamilovanou Dorotku, jež musí kvůli lásce odložit své dítě. „Tenkrát ještě neexistovala antikoncepce, a tak hned po prvním sexu s Mydlářem přijdu do jiného stavu. Ale protože můj milý odejde do Prahy a já chci být s ním, musím dítě odložit,” prozradila o své roli Marta.”

  Bojím se, že tohle nedopadne dobře…


 • Jirka

  washek: A ty seš koukám pěvecký antitalent. Trvalcová zpívá krásně,ale na Absolonovou nemá ani ve snu .Pěvecké party typu Angelika,Mylady či Kleopatra by neuzpívala.


 • Jana

  Díky kamarádce jsem se dostala na zkoušku a je to paráda, já nechci nikterak předbíhat, ale tohle by mohlo převálcovat i mojí milovanou Kleopatru. Ta hudba je nádherná a všichni makají jak šrouby.


 • Katka

  6.2. se fotil program,oběví se tu nějaké fotky ?


 • Radek Janda

  Určitě :-)


 • washek

  Jrika: To prece neni o mem peveckem talentu, ale sluchu. Myslim, ze by to Zdenka zvladla bez potizi…


 • Radek Janda

  Myslím, pakliže jsme neslyšeli daný pěvecký part, nemá cenu spekulovat, kdo by to zvládl a kdo ne.


 • washek

  Radek: nejmoudrejsi nazor


 • Ondřej Doubrava

  Přesně tak, docela mě baví, jak se vždy u českých titulů před premiérou začne někdo hádat, jak se ten a ten na danou roli nehodí. Copak jste slyšeli demoverze písní v kontextu, máte k dispozici scénář? Je to tedy plně v kompetenci autorů, aby jim představa vyhovovala, často se vyskytují také protiúkoly, nebo psaní na tělo. A pak už je jen na nás, zdali jim risk (vždycky je to risk) vyšel, neb ne…

  Takto hodnotit můžete u titulů světových, dávno prověřených, kde už je nám nějaká ta představa logicky vsugerována, ale u děl před světovou premiérou je to naprostý nesmysl a ztráta času. :-)


 • martin

  Nejsem zadny odbornik na muzikaly,meli jsme navrh od skoly a jelikoz je to od michala davida,ktereho mam velmi rad tak sem nevahal a jel.Jako amater muzu rict ze se mi to nadmiru libilo byl sem nadseny hudbou a paradnimi efekty.Musim rict ze to stalo opravdu za podivanou,bylo to uzasne.Preju jim hodne hodne uspechu s timto muzikalem. Ani na minutu semm se u divani nenudil.:)


« Starší komentáře