Praha

“Johanka z Arku” nasadila na konkurzech vysokou laťku


V pátek 3.4.2009 se konalo poslední kolo konkurzů Johanky z Arku, na které jsme byli přizváni, abychom viděli a hlavně slyšeli část nového obsazení. Definitivně sice ještě rozhodnuto není, ale představili se nám Ladislav Spilka, Jiří Zonyga, Richard Tesařík, Jan Kříž, Bohuš Matuš a další. V celkem pěti písních novinářům dokázali, že byli obsazeni skutečně zaslouženě a očekávání od obnovené “Johanky” se tak ještě zvýšila.

Jan Kříž, Ondřej Ruml a Bohuš Matuš

Jan Kříž, Ondřej Ruml a Bohuš Matuš

První oficiální informace jsme vám již přinesli před několika dny z první tiskovky. Nebudeme se tedy opakovat a rovnou přejdeme na informace nové. Po úvodních slovech od tiskového mluvčího Jaroslava Panenky a autora hudby Ondřeje Soukupa se na jevišti představili již kompletně obsazení Raimondové – Bohuše Matuš, Ondřej Ruml a Jan Kříž. Zazpívali známou píseň “Proklínám” a i přes drobný textový výpadek Bohuše Matuše byla píseň zazpívaná opravdu bravurně a zatím to vypadá na velmi vyrovnané alternace.

Zřejmě nejmilejší překvapení odpoledne si pro nás přichystala devatenáctiletá studentka 4. ročníku Konzervatoře Jaroslava Ježka Radka Špáňová, která je velkým objevem konkurzů a byla obsazena do role sv. Kateřiny, která pro ní bude muzikálovým debutem. Nám se však předvedla s písní “Most přes minulost“, kterou oslnila v prvních kolech konkurzů. Za svůj výkon se rozhodně nemusí vůbec stydět a sklidila za něj obrovský potlesk. Dodám jen krátké: “Bravo!

Radka Špáňová

Radka Špáňová

Slova Ondřeje Soukupa o nenazkoušení předvedených výstupů se naplnily při písni “Francii čert vzal“, kterou zazpíval Richard Tesařík. Jeho výkon byl doprovázen pobaveným smíchem a jásotem přihlížejících kolegů, převážně těch, kteří znali původní text písně. Richard Tesařík to po skončení písně odůvodnil: “Ten Vancouleurs nevyšel, protože mám svátek.” Ondřej Soukup si zahrál na přísného porotce konkurzů, ale nakonec bylo Richardovi odpuštěno a skutečně ho v Johance uvidíme.

Poté přišli na řadu La Hirové s písní “Ty jsi ten déšť“. A kdo se tedy probojoval do hlavní mužské role vedle Kamila Střihavky? Příliš velkým překvapením nebyl Ladislav Spilka, který zpíval La Hira ve španělské verzi muzikálu, ale úplně novou tváří Johanky se stane vítěz X Factoru Jiří Zonyga.  Jejich společný duet neměl nejmenší chybu a souznění dvou skvělých rockových hlasů potěšilo všechny přihlížející.

Ladislav Spilka a Jiří Zonyga

Ladislav Spilka a Jiří Zonyga

Říká se: “To nejlepší nakonec“, a to platí i v tomto případě. S písní “Nebe to ví” vystoupily představitelky hlavní role Johanky Bára Basiková a Lucia Šoralová. A aby toto finále bylo ještě zajímavější, Lucia Šoralová zpívala své části písně ve španělštině! Lepší a zajímavější tečku jsme si ani přát nemohli.

Na konkurzy přišlo mnoho velmi špatných lidí, pár jen špatných, ale několik také velice zajímavých, které bychom si tu chtěli v divadle udržet.“, dodal Ondřej Soukup ke konkurzům, které rozhodoval společně s Gábinou Osvaldovou (texty písní) a Lubomirem Fritzem (řežie). “První den konkurzu se nedalo projít foyerem divadla, takový nával jsme ještě u žádného jiného castingu nezažili.“, pochvaloval si účast ředitel Divadla Kalich a producent Michal Kocourek. Zároveň si pochválil prodejní úspěchy Johanky: “Na podzim přidáváme další představení, která jsou již vyprodaná.

Lucia Šoralová a Bára Basiková

Lucia Šoralová a Bára Basiková

Definitivní obsazení by mělo být schváleno do 14 dnů a samozřejmě vám ho co nejdříve zprostředkujeme. Shrneme zatím dosud známá jména, které by se měla v muzikálu objevit: Bára Basiková, Lucia Šoralová, Kamil Střihavka, Vilém Čok, Bohuš Matuš, Ondřej Ruml, Vladimír Marek, Jan Kříž, Jiří Zonyga, Richard Tesařík, Ladislav Spilka a Radka Špáňová.

Premiéra Johanky z Arku bude 14. září 2009 v Divadle Kalich, představení bude nově doprovázet živá kapela a herci si obléknou nové výpravnější kostýmy. Díky technickým i prostorovým možnostem Divadla Kalich diváci uvidí také více projekcí a zásadně se promění dekorace.

Slavnostní přípitek

Slavnostní přípitek všech zúčastněných

Lucia Šoralová a Bára Basiková

Lucia Šoralová a Bára Basiková

Choreograf Martin Pešek s Gábinou Osvaldovou

Choreograf Martin Pešek s Gábinou Osvaldovou

Herci se před začátkem skvěle bavili...

Herci se před začátkem skvěle bavili...

Radka Špáňová v hledišti divadla

Radka Špáňová v hledišti divadla

Jan Kříž

Jan Kříž

Ondřej Ruml a Bohuš Matuš

Ondřej Ruml a Bohuš Matuš

"Velitelský stolek"

"Velitelský stolek"

Richard Tesařík

Richard Tesařík

Richard svůj výkon poté konfrontoval s Ondřejem Soukupem

Richard svůj výkon poté konfrontoval s Ondřejem Soukupem

Ladislav Spilka

Ladislav Spilka

Jiří Zonyga

Jiří Zonyga

Bára Basiková

Bára Basiková

Lucia Šoralová

Lucia Šoralová

Ondřej Ruml s kolegy obsadili křeslo z Krysaře

Ondřej Ruml s kolegy obsadili křeslo z Krysaře

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Praha
“Kudykam” 12. října vychází na CD
Fotoreportáže a galerie
Kostýmová ochutnávka z “Klíče králů”
Praha
V klubu Roxy se uvede nový alternativní muzikál “Pornohvězdy”
 • tom2410

  Já se tak těšim jen mě mrzí že se na ni dostanu na 90% jen jednou (nanejvýš 2x), protože všichny alternace La Hira, Raimonda a Johanky budou skvělí :-)


 • Andrea

  Pavle, prosím Tě, a nevíš, co Apík? Na plakátech je napsanej…


 • Pavel Košatka

  Asi taky bude, byl zmiňován na první tiskovce, teď sice v tiskovce napsán není, ale všichni tam nebyli. A pokud je na plakátech, tak si myslím, že to je jasné.


 • Andrea

  Díky moc :-)


 • Bídník

  to by vubec nemuselo byt spatne;) original byl super, tak sem zvedavej;)