Praha

“Johanka z Arku” se blíže představila na mimořádné zkoušce. Víme i obsazení!


Většina z Vás už jistě zaregistrovala, že původní český muzikál Ondřeje Soukupa, Gábiny Osvaldové a Jiřího Hubače “Johanka z Arku” se vrátí na česká jeviště, konkrétně do Divadla Kalich. Právě tam se konala 12. června 2009 mimořádná zkouška, kde bylo odhaleno již finální obsazení, zazpívaly se dvě ukázky a bylo předvedeno nacvičování historických šermů.

"Ty jsi ten déšť" v podání všech přítomných účinkujících

"Ty jsi ten déšť" v podání všech přítomných účinkujících

Na začátek byly novinářům předvedeny dvě hudební ukázky. Tou první byl duet Raimonda (Ondřej Ruml) a Johanky (Lucia Šoralová) “Dalas jim víc” a poté přídavek “Ty jsi ten déšť“, který zpívají všichni účinkující.

Poté vystoupila skupina historického šermu ARGO a pod vedením Petra Nůstka předvedla ukázku historických šermů, které bude Johanka obsahovat. To bude další nový prvek obnovené premiéry, v původní verzi se totiž příliš nešermovalo, tvůrčí tým Divadla Kalich v čele s režisérem Lubomirem Fritzem tedy chce bitevní scény udělat více realistické a dynamické.

“Návrat muzikálu Johanka z Arku se rozrostl do velkých rozměrů. Rozhodně nejde jen o oprášení původní inscenace. Když jsme viděli nadšení herců a tvůrců i zájem diváků, řekli jsme si, že nemůžeme jen po letech vyndat staré dekorace ze skladu a hrát. Navíc by si to nezasloužil ani samotný muzikál jako takový. Žasnu, jak léty dozrál, myslím, že si ho publikum nyní užije ještě více než dříve,” říká o obnovené premiéře producent a ředitel divadla Michal Kocourek.

"Dalas jim víc" v podání Ondřeje Rumla a Lucie Šoralové

"Dalas jim víc" - Ondřej Ruml a Lucia Šoralová

Další změnou tedy bude scénografie (Martin Hruška), která kvůli prostoru Divadla Kalich i současným trendům bude zcela zásadně proměněna. Celé představení se bude odehrávat v prostoru ranné gotické kaple. Uprostřed scény se bude nacházet pohyblivá projekční plocha, promítat se bude také na strop kaple. Tento nápad zní vskutku zajímavě a uvidíme, jak se podaří realizovat (po předchozích scénografických kouzlech v Divadle Kalich ale nepochybujeme). Změní se také kostýmy (Lubmila Várossová), které budou více výpravnější. Již výše zmiňované projekce, které budou umocňovat atmosféru na jevišti, se budou dotáčet během léta.

Novinkou je také živý hudební doprovod kombinovaný s předtočeným základem. Diváky však v tuto chvíli nejvíce zajímá obsazení, které se od konceptu po konkurzech konečně dočkalo finální podoby. Největším překvapením je obsazení Dalibora Gondíka do role Operátora, ve které se bude střídat s Vladimírem Markem. Fanoušci Ladislava Spilky však budou zklamaní, protože ho v roli La Hira nakonec neuvidíme. Další změny jsou pouze dílčí, většina obsazení zůstala nezměněna. Inu, posuďte sami…

Johanka z Arku – Bára Basiková, Lucia Šoralová
La Hire – Kamil Střihavka, Jiří Zonyga
Raimond – Ondřej Ruml, Bohuš Matuš, Jan Kříž
Operátor – Vladimír Marek, Dalibor Gondík
Král – Vilém Čok, Jan Apolenář
Beaudricourt – Richard Tesařík, Petr Dopita
Arcibiskup – Petr Opava, Michal Kubečka
Farář – Michal Pleskot, Antonín Moravec
Archanděl – František Pytloun, Ladislav Hudec
Sv. Markéta – Radka Špáňová, Ivana Korolová, Hana Kadlecová
Sv. Kateřina Michaela Nosková, Renáta Podlipská, Martina Pártlová
Smrt – Filip Gröger, Igor Kolva, Michal Štípa
Válka – Ivana Beranová, Zuzana Pokorná, Kristýna Marková
Duše Johanky – Adéla Hájková, Zuzana Heréniová

Aktualizováno 12.8.2009 – Michaela Nosková nahrazena Martinou Pártlovou

Pro tuto chvíli je to vše, do atmosféry zkoušky Vás mohou vtáhnout naše fotografie. Pro úplnost doplním, že premiéra je naplánovaná na 14. září 2009 a vstupenky jsou již v prodeji. Více informací můžete nalézt v některém z našich starších článků.

"Dalas jim víc"

"Dalas jim víc"

"Ty jsi ten déšť"

"Ty jsi ten déšť"

"Ty jsi ten déšť"

"Ty jsi ten déšť"

Ondřej Soukup sleduje zkoušku

Ondřej Soukup sleduje zkoušku

Ukázka historického šermu

Ukázka historického šermu

Ukázka historického šermu

Ukázka historického šermu

Richard Tesařík nacvičuje zacházení s mečem

Richard Tesařík nacvičuje zacházení s mečem...

A Jiří Zonyga zase se sekyrou

...a Jiří Zonyga zase se sekyrou

Ondřej Ruml a Jiří Zonyga

Ondřej Ruml a Jiří Zonyga

Malá generálka před představením, ve kterém skutečně musí Raimond přehodit La Hira přes rameno

Malá generálka před představením, ve kterém skutečně musí Raimond přehodit La Hira přes rameno

Jiří Zonyga

Jiří Zonyga

Ondřej Ruml, Lucia Šoralová a Jiří Zonyga

Ondřej Ruml, Lucia Šoralová a Jiří Zonyga

Ondřej Ruml

Ondřej Ruml

Později dorazila i Bára Basiková

Později dorazila i Bára Basiková

Ondřej Soukup s Bárou Basikovou

Ondřej Soukup s Bárou Basikovou

Ondřej Ruml, Lucia Šoralová, Bára Basiková a Jiří Zonyga

Ondřej Ruml, Lucia Šoralová, Bára Basiková a Jiří Zonyga

Jan Kříž

Jan Kříž

Richard Tesařík

Richard Tesařík

Michaela Nosková

Michaela Nosková

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

V úterý 7.9.2009 se v Divadle Kalich uskutečnila press show obnovené premiéry Johanky z Arku. Ve 35 minutové ukázce jsme mohli zhlédnout část již hotového představení, alternace hlavních rolí, práci živé kapely a další aspekty muzikálu, který má premiéru již 14. září. Jak se nám scénu po scéně muzikál zamlouval naleznete v našem preview, doplněném exkluzivními fotografiemi. Na závěr pak pro vás máme rozhovor s Lucií Šoralovou.

Vladimír Marek v Chinonu

Vladimír Marek v Chinonu

Nebudeme dlouho zdržovat, o “Johance z Arku” jsme tu psali již mnohokrát, pokud stále tápete, zabrouzdejte do našich starších článků. Teď již přímo k předváděčce. Úvodního slova se ujal Dalibor Gondík, který hraje Operátora. V tu chvíli ještě zdravil diváky serveru iDnes, který měl živě show přenášet, technicky se to však nepodařilo realizovat a přenos selhal. Divadlo Kalich vždy tradičně před premiérou pořádá pro novináře předváděcí show, která je složená z již kompletně nastudovaných scén, přesně tak, jak je uvidí diváci, včetně kostýmů, kulis, nasvícení, zkrátka komplet.

Upozorňujeme, že hodnotíme pouze zhlédnuté ukázky vytržené z kontextu. Definitivní hodnocení bude až po premiéře, sice výkony umělců hodnotíme, ale pouze v té jedné scéně či písni, v celém představení pak může být vše jinak!

Vilém Čok a Vladimír Marek

Vilém Čok a Vladimír Marek

První a zároveň nejdelší ukázka nás přenesla do Chinonu. První co nás zaujalo, byla scéna. Zcela se upustilo od koncepce z divadla Ta Fantastika a kritizované moderní kulisy byly předělány na historicky věrné. Zachovány zůstaly atmosférické projekce, které zůstaly stejně kvalitní. Změněny byly také všechny kostýmy, některé k lepšímu (šašek, král), ale i k horšímu (La Hire). Johančin obleček zůstal prakticky stejný, jen s drobnými úpravami.

V Chinonu podal naprosto skvělý výkon Vladimír Marek (Operátor, v tomto případě převtělený do role šaška), který dokazuje, že tato role patří k jeho muzikálovým vrcholům. Skvěle mu sekundoval král Vilém Čok. Byla to krásná souhra komických hereckých výkonů, doplněná dobrým zpěvem. Bohužel v druhé části písně začne být na jevišti více rušno a začíná se mísit průměrnost se špatností. Richard Tesařík bohužel již není dobrý zpěvák ani herec, Petr Opava stále předvádí stejnou polohu, jako kdybychom koukali na záznam z vydaného DVD. Největším zklamáním byl Kamil Střihavka, který hlasově také stárne a úžasné čisté výšky, které jsme mohli před několika lety slýchat například ve slavném “Jesus Christ Superstar”, se nekonají. Přesto by však bylo opovážlivé napsat, že byl špatný. Jen jsme čekali více.

Zápěstí uvolnit, pozor na loket (Vilém Čok a Renáta Podlipská)

Zápěstí uvolnit, pozor na loket (Vilém Čok a Renáta Podlipská)

Na tuto scénu navazuje píseň “Vím co cítíš“, kterou zpívala Lucia Šoralová. V této ukázce mě nepřesvědčila, že by dokázala pěvecky i herecky zvládnout hlavní roli. Píseň také zpívá trochu jinak, než původní Lucie Bílá, jejíž podání je známé z CD i DVD. Je to na jednu stranu dobře, na tu druhou to může být zklamání. Největší problém bych viděl v tom, že je Lucia na jevišti celkem nevýrazná. Ovšem, na závěrečné hodnocení si počkejme do premiéry!

Na řadu přichází dynamická scéna “Když smrt je…“, kde se již v lepším světle předvedl Kamil Střihavka. Křičící scény mu jdou o mnoho lépe. U této příležitosti bych pochválil projekce, které skvěle scénu doplňují. Zmíním se také o živé hudbě, ze které vynikají hlavně bubny. Aranžmá je jinak pozměněno minimálně, poznají to jen výhradní fanoušci a znalci díla. Pozastavit se musím nad taneční postavou smrti, která na jevišti už působí celkem ohraně (pravdou je, že Johanka v době svého vzniku ještě netušila, že se to stane “předpisem” pro později vznikající muzikály), ale byla skvěle zatančena Ivanou Beranovou.

Kamil Střihavka a Richard Tesařík

Kamil Střihavka a Richard Tesařík

Od této scény se na jevišti objevila Bára Basiková, druhá představitelka hlavní role. Všechny obavy o její stáří byly zcela neoprávněné a Bára v následujícím úryvku písně “Je pevným hradem pán Bůh náš” předvedla své herecké i pěvecké kvality a vůbec nepůsobila “trapně” a “staře”, jak se ozývaly hlasy našich čtenářů.

Zde byl souvislý pás navazujících ukázek zastaven a na jevišti se objevili Dalibor Gondík se Zdeňkem Podhůrským, který nám byl představen jako nová třetí alternace role Operátora (je škoda, že jsme neviděli žádnou ukázkou s ním). Další ukázkou byla známá píseň “Láska je Bůh“, kterou zazpíval muzikálový benjamínek Jiří Zonyga. Bohužel je vidět, že po malé muzikálové zkušenosti v Kladivu na čarodějnice není připravený na velkou hlavní roli. Herecky je jeho výkon zklamáním, pěvecky sice nebyl špatný, jen stále ve stejné rovině, což nakonec z hezké písně, kde vyznává La Hire Johance lásku, udělalo nudnou koncertní podívanou. Zachraňovala to Bára svým hereckým podáním.

Johanka Lucia Šoralová dorazila do Chinonu i se svatými

Johanka Lucia Šoralová dorazila do Chinonu i se svatými

Předposlední ukázkou byl duet “Dalas jim víc“, kde se vedle Báry Basikové postavil další nováček Ondřej Ruml. Tato scéna nás zase navnadila, protože spojení těchto dvou skvělý zpěváků bylo dokonalé. Muzikální Ruml podal píseň po svém a nezapomněl u toho hrát. K tomu nás opět potěšily přidané živé bubny, které scéně daly ještě větší grády. Do očí jen praštil velký výškový rozdíl obou interpretů, což je sice jen vizuální dojem, ale nepůsobilo to hezky.

Závěr patřil dámám a speciální ukázce. Lucia Šoralová a Bára Basiková zazpívali ústřední hit “Most přes minulost”, přepsaný pro duet a s exkluzivní novou aranží, která podle slov Ondřeje Soukupa nebude v muzikálu samotném použita. Tuto úpravu již sice můžete znát z CD, na jevišti to bylo ještě o trochu jiné, ale stejně bravurní. Dokonce i Lucia Šoralová spravila svůj výkon z první ukázky.

Tím byly završeny ukázky z muzikálu. Celkový dojem? Skvělá výprava, plusem je rozhodně živá kapela, svěží nápady a režijní práce. Strach máme jen z některých výkonů, jiné nás naopak ještě více natěšily na premiéru.

Po krátké přestávce proběhla ještě tisková konference, kde se prakticky již nic nového neřeklo, dlouhé proslovy k představení měli Jozef Bednárik (původní režijní koncepce), Ĺubomír Fritz (režijní nastudování v Divadle Kalich), Jiří Hubač (scénář) a Michal Kocourek (producent a ředitel Divadla Kalich). Slova se chopili také téměř všichni umělci, kteří spíše vtipkovali. Poté následovalo pózování pro novináře a po několika málo chvilkách se dveře do sálu zavřely a šly se pilovat další detaily.

.

FINÁLNÍ OBSAZENÍ

Bára Basiková

Bára Basiková

Johanka z Arku – Bára Basiková, Lucia Šoralová (swing Radka Špáňová)
La Hire
– Kamil Střihavka, Jiří Zonyga (swing František Pytloun)
Raimond – Ondřej Ruml, Jan Kříž
Operátor – Vladimír Marek, Dalibor Gondík, Zděnek Podhůrský
Král – Vilém Čok, Jan Apolenář, Jan Kříž
Beaudricourt – Richard Tesařík, Petr Dopita
Arcibiskup – Petr Opava, Michal Kubečka
Farář – Michal Pleskot, Antonín Moravec
Archanděl – František Pytloun, Ladislav Hudec
Sv. Markéta – Radka Špáňová, Ivana Korolová, Hana Kadlecová
Sv. Kateřina – Renáta Podlipská, Martina Pártlová
Smrt – Filip Gröger, Igor Kolva, Martin Pešek
Válka – Ivana Beranová, Zuzana Pokorná, Kristýna Marková
Duše Johanky – Adéla Hájková, Zuzana Heréniová

.

ROZHOVOR S LUCIÍ ŠORALOVOU

Kamil Střihavka a Lucia Šoralová

Kamil Střihavka a Lucia Šoralová

Není to tak dlouho, co skončilo jedno z nejhezčích období roku. Prozradíte, jak jste trávila letošní prázdninové dny Vy?
Kromě pěti dnů, které jsem si ukradla pro sebe a které jsem strávila cestováním přes Francii a Itálii, jsem vlastně zkoušela divadlo. Nejdřív ve Státní opeře lyrikál Kudykam  Michala Horáčka a Petra Hapky, a potom muzikál Johanka z Arku.

Jak se těšíte na premiéru Johanky? Jste nervózní?

Jsem nervózní a mám trému, protože cítím mnohem větší zodpovědnost než dřív. Ale samozřejmě, že se velmi těším, že si to po těch letech užívám a že jsem mnohem zralejší a na pódiu jistější. A taky mám radost z nových lidí, kteří jsou bezvadní.

Když smrt je...

Když smrt je...

Hrála jste už ve dvou verzích tohoto muzikálu. Bude Vám nějaký kolega, který v nové verzi nebude, chybět? A naopak… s kým z nováčků jste ráda, že budete pracovat?
Chybět mi bude určitě Péťa Muk a Adélka Šeďová. Ale taky Lukáš Kumpricht…Vlastně všichni, co tu nejsou, protože si myslím, že to byl skvělý „cast“ a kromě toho tam byla opravdu vynikající parta. Ovšem takový Jirka Zonyga, Ondřej Ruml nebo Martinka Pártlová, to jsou lidé, kteří by mi dneska už chyběli, kdyby tam nebyli.

Když jste se účastnila španělského turné s Johankou, neměla jste problémy se Španělštinou? A jak se Vám hrálo na španělských prknech?
Španělštinu jsem se začala učit půl roku předtím, než jsme vyjeli na turné. Nejdřív sama a potom v Institutu Cervantes. Ten jazyk mi učaroval a španělská Johanka přišla jako z nebe… Zpívat ve španělštině pro mě bylo dokonce přirozenější než v češtině nebo slovenštině…. Možná proto, že jsem do ní byla čerstvě zamilovaná… Taky publikum ve Španělsku je mi svým temperamentem nesmírně sympatické a blízké, takže jsem derniéru řádně obrečela. Doufám, že to nebylo mé poslední španělské angažmá. Vlastně určitě nebylo, protože mé španělské sny ještě nekonč

Když smrt je...

Když smrt je...

Nevadí Vám, že reklama je postavená spíše na Vaší alternaci Báře Basikové?
Upřímně, byla jsem z toho trošku zmatená, nakonec úplně stejně jako Bára. Zvlášť když se mě lidé ptali, jestli to tedy budu hrát nebo ne. Ale musím respektovat management divadla, který zvolil nejdřív silné PR koncentrované na jedno jméno. Marketing ovšem naše vztahy nezbortil, ba právě naopak. Bára se vždy zachovala velmi hezky a já ji mám  strašně ráda.

Jakou scénu z Johanky jste si nejvíce oblíbila?
Nejraději mám samozřejmě ty nejvypjatější scény, takže třeba Zatčení a Vězení… Nejméně mě baví úvodní píseň – Johančino krásné a šťastné dětství (smích).

Jiří Zonyga

Jiří Zonyga

Myslíte, že nová verze bude stejně úspěšná nebo dokonce úspěšnější než ta původní z Ta Fantastiky?
Nevím, jestli je možné dosáhnout v muzikálu ještě tak monumentálních úspěchů jako to bylo v éře Ježíše a Johanky v TaFa. Ta doba je, obávám se, nenávratně pryč. Jednak byl muzikál některými kousky opravdu devalvován, a jednak muzikál už dávno není novinkou, ale zavedeným žánrem. Doufám, že lidé budou otevření, nebudou soudit dřív, než nás uvidí, protože Johanka je smysluplné dílo, kde každá píseň slouží nejen libretu, ale její poselství je i všeobecně platné…

Rozhovor pro nás pořídila Míša Rochovanská, děkujeme.

.

ROZHOVOR S BÁROU BASIKOVOU

Bára Basiková a Jiří Zonyga

Bára Basiková a Jiří Zonyga

Jak dlouho jste se rozmýšlela, jestli se vrátíte k roli Johanky, a co všechno jste při tom zvažovala?
Nepřemýšlela jsem o tom dlouho. Rozhodl právě fakt, že jsem Johanku už hrála, takže mě nečekala tak náročná příprava jako u zcela nového projektu. Tři čtyři měsíce intenzivního zkoušení bych si vzhledem ke svému mateřství nemohla dovolit. A v neposlední řadě se mi na tu nabídku chtělo kývnout prostě proto, že Johanka z Arku je mojí nejoblíbenější rolí.Na muzikálovém jevišti jste ztvárnila řadu zajímavých postav, včetně Máří Magdaleny v Jesus Christ Superstar. Johanku opravdu stavíte na první místo?
Ano, považuji ji za nejhezčí roli, jakou jsem kdy hrála. Je perfektně vystavěná díky libretu i díky režii pana Bednárika, se kterým jsme se na jejím pojetí bezezbytku shodli. Já jsem vůbec velká fanynka Jozefa Bednárika, líbí se mi jeho divadlení poetika… Johanka je zároveň mojí nejtěžší rolí, tři hodiny nesleze z jeviště. Cesta, kterou s ní musíte ujít od jejího dětství až po smrt, je ovšem úchvatná.

Bára Basiková a Ondřej Ruml

Bára Basiková a Ondřej Ruml

Jenže taky jistě náročná na emoce její představitelky. Jak jste se po odehrání tak sugestivního příběhu vždycky cítila?
Vyčerpaně. Je to hodně emotivní představení, vždyť vypráví o jednom zmařeném mladém životu. Jsem zvědavě, jak ho budu prožívat s odstupem těch několika let. Je mi jasné, že člověk k tomu musí přistupovat jako k roli, nemůže se na jevišti nemočně vysvléknout donaha. Ale Johanku hodně prožívám, to přiznávám.Do hereckého týmu johanky přichází nové tváře. Trvá vám určitou domu, než se sžijete s novými kolegy?
Myslím, že spíš vždycky okamžitě zapadnu do kolektivu. Já se hlavně s drtivou většinou nových herců v Johance znám z předchozích spoluprací, takže pro mě nejde o cizí lidi. Ale i kdybychom se nikdy předtím neviděli, nebudu s tím mít problém. Ráda se seznamuji. A navíc vím, že pro úspěch přestavení je přímo nutností, abychom všichni táhli za jeden provaz. Divadlo je týmová práce. Není pro mě podstatné, kdo hraje hlavní a kdo vedlejší role. Každý z nás tvoří plnohodnotnou část jednoho celku.

Lucia Šoralová

Lucia Šoralová

Do jaké míry považujete za důležité, s kým alternujete svou roli?
To víte, že mě dopředu zajímá, s kým se budu o roli dělit. Každý režisér by se měl výběru alternací pečlivě věnovat. Je mám velkým štěstím, že jsem vždycky měla perfektní alternace. Se všemi zpěvačkami jsem se skamarádila. Kolikrát jsem sama přinášela tipy, koho by režisér mohl na mou roli ještě oslovit. S Luckou Šoralovou, se kterou se střídám v Johance, se známe dlouho, vážím si toho, že je to naprosto vyrovnaná alternae. Spíš mě mrzí, že premiéru může vždycky hrát jen jeden a že v mediální prezentaci jsou prosazována jenom některá jména. Přijde mi to nespravedlivé.

Bára Basiková

Bára Basiková

Plánujete po premiéře johanky nové umělecké projekty?
Máme doma malé miminko a to je pro mě hlavní. Překvapilo mě, že sotva jsem se vrátila z porodnice, začala mi přicházet jedna pracovní nabídka za druhou – na televizní pořady, hostování na turné, natáčení desek i na divadelní role. Všechna ta oslovení mi samozřejmě udělala radost, ale zatím je musím odmítat. Něco málo se rýsuje, nicméně v tuto chvíli opravdu sama nevím, kdy na to budu mít čas. Johanka je jediný pracovní závazek, který jsem přijala.Autorem rozhovoru je Jaroslav Panenka a je přejat z oficiálních tiskových materiálů.

.

Na závěr jen dodám, že premiéra je již 14. září 2009 a my na ní samozřejmě nebudeme chybět. K premiéře také vychází nové CD. Do konce týdne zde zveřejníme exkluzivní kompletní záznam celé press show, který otevře naší novou videorubriku, sledujte nás tedy i nadále.

Tisková konference

Tisková konference

Skupinové foto po TK poprvé

Skupinové foto po TK poprvé

...a podruhé.

...a podruhé.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
Premiéra Radky Špáňové v hlavní roli muzikálu “Johanka z Arku”
Praha
Muzikál Přízrak Londýna míří do Prahy a představil obsazení
Aktuální zprávy
Muzikál ČAS RŮŽÍ s hity Karla Gotta představil obsazení (+ video)
 • Líba

  To není Ivana Korálová ale Korolová. Ale uznávám, že Korálová se líp pamatuje.:-)


 • Martina

  tak nevím, ale ani kvůli jednomu jménu bych na tento muzikál nešla. Johanka je fajn, ale každý, kdo dělal Johanku fajn je pryč a nehraje v ní. Asi si raději pustím doma DVD, kde je opravdu hvězdné obsazení. Ale všem ostatním příjemnou zábavu


 • Kathrynb

  Martina: Souhlasím, že se v plánovaném obsazení objevila nová jména, ale zároveň tam jsou i “dobří známí” … já se na Johanku na prknech divadla Kalich moc těším :))


 • tom2410

  Myslim že to obsazení je dobrý(ani skvělí ani špatný :D).Jen mě mrzí Láďa Spilka a třeba Míša Nosková jako Johanka?


 • Terka

  Kam se poděl Heňo Šiška????To mě docela zklamalo, že tam asi nebude…


 • veny

  No mě se nelíbí obsazení samotné Johanky. Ač jsem Jirkovi Zonygovi v X-Factoru fandila, tak jako La Hira si ho nedokážu vůbec představit. A vůbec to není moc muzikálový typ.


 • Simona

  Tom2410:Míša Nosková má hrát Sv.Kateřinu,ne Johanku.Mě spíš udivuje kombinace Střihavka-Zonyga.Kamila beru,ten byl super už v první verzi,ale Jirka Zonyga?


 • Martina

  já jsme hlavně nadšená z Barušky že se vrátí, viděla jsme jí v původní Johance a byla úžasná:-)


 • Janík

  Já už tak nadšený nejsem, proboha, Báře je kolem 45 let, to snad nemyslí vážně hrát si na mladistvou “pannu” Orleánskou, řekl bych, že na to je už pozdě, teď už má hrát role matek, ve středověku by byla babička.To se mi zdá od lidí z Kalicha hloupý,že ji oslovili a od Báry naivní, že na to přistoupila.A vůbec mi obsazení nějak nesedí, něco je na tom špatně, nebo se mi to jen zdá?


 • tom2410

  Simona:Já samozřejmě vím, že Míša hraje sv.Kateřinu, jen jsem se ptal jestli by se někomu na Johanku hodila.


 • Simona

  tom2410:mě tedy moc ne,ale brala bych Radku Fišarovou,možná víc než Báru basikovou


 • veny

  souhlasím s Janíkem. Myslím si, že už se vracet neměla.


 • paní Draculová

  No když může v Draculovi Machálková hrát mladou nevinnou dívku Lorraine, tak proč by Bára nemohla hrát Pannu Orleánskou :):):) ?


 • Martina

  No to by ve finále neměl historický postavy defacto kdo hrát, kolik představitelek těhle rolí sedí s věkem postavy? Angeliky, Kleopatry…..kde děj začíná někdy ve věku puberty a dámy co je zpívají už v pubertálním věku opravdu nejsou:-)))))))))


 • Jakub

  Já nevím, co máte s tím Zonygou. Já si myslím, že je typově přesnej. Ve filmové Johance je LaHire taky kus chlapa, takovej medvěd – přece to nemusí být prototyp idolu pro puberťačky. O to dojemnější pak je, že si takový drsný nevohráblo, co je zvyklý jen válčit, uvědomí, že Johanku miluje. A když vyčítá Raimondovi zbabělost, je to takvy víc uvěřitelnější.
  O tom, že to Zonyga super zazpívá, vůbec nepochybuju. A ruku na srdce – Střihavka nebo Kolář nejsou žádní velcí herci, horší než oni po herecký stránce bejt nemůže, možná spíš může příjemně překvapit. Viděl jsem ho na Kladivu a vyloženej nemotora nebyl. Takže já se naopak těším, že ho na Johance uvidím.


 • Bára

  Pro mne tato jména opravdu nejsou nová a většinu hereckého obsazení jsem již v některém muzikálu viděla, řekla bych, že to není nejhorší obsazení…


 • Tomas

  Zonyga mi tam taky vubec nesedne,je to sympatak,na to,ze puvodem ridic kamionu,rozhodne ne blbej…,zpivani za tu kratkou dobu taky docela ujde,ale jako postavove ve srovnani s tim krasnym,charismatickym a urostlym Strihavkou je to docela podes…,jako Kat v Kladivu oukej,ale dat ho na jeviste coby La Hira…?Inu dopredu neodsuzuji,treba mile prekvapi,uz mam na zari listek,ale na fermany je jeste prilis brzo,takze koho tam chytnu,zatim nevim…,v puvodni jsem mel tenkrat Baru,Muka,Kolare,dalsi si uz nepamatuju…,bylo to ale fakt krasny,takze snad me tohle “kalichovsky” nastudovani o5 nezklame,dle predesle verze mohu jenom doporucit…:-D


 • Andrea

  urostlej Střihavka??? nic proti Kamilovi, ale pod slovem urostlej si představim něco jinýho ;-)
  btw. La Hire byl ve skutečnosti starej, ošklivej a kulhavej ;-)

  nevíte někdo něco o změnách v obsazení? na Kalichu ofiko obsazení není. a dneska je prý ve Story že Operátor bude Podhůra???


 • Zdeněk

  Jo taky sem to čet jen doufám že ho v uterý nechytnu jinak se otočím a du dom


 • veny

  Když jsem četla, že Podhůrský hraje Operátora, tak se mě to taky nezdálo. No nevím, ale nehodí se tam.


 • Pavel Košatka

  Podhůrský by měl být understudy.


 • Andrea

  Pavle, díky za info.


 • Pavel Košatka

  Tak měl být, ale už je normální alternace. Hm… Radši bez komentáře.


 • Veronika B.

  Pro ty kteří to náhodou ještě nezjistili: na stránkách Divadla Kalich jsou videoukázky z Johanky…


 • Ondřej Doubrava

  Já musím říct, že jsem si ukázky celkem dost užil (zatím dost zběžně), otázka je, jaké to bude naživo…


 • Zdeněk

  Já věřím že se my to líbyt bude uš jenom protože tam nejsou počítače ani televize ostatně se o tom přesvědčím uš v utery


 • Pavel Košatka

  Dobrá zpráva pro naše čtenáře – na našem serveru exkluzivně zveřejníme celou press show, tedy více než 30 minutovou ukázku ve vysoké kvalitě. Snad brezy uvidíte na našem serveru víc takových videjek ;-).


 • Zdeněk

  sice sem to uš viděl ale to je jedno a s těma videama to je naprosto skvělé kluci ste skvělí


 • Pavel Košatka

  I bez chlubení, naše videa jsou o torchu lepší, než ty oficiální na webovkách Kalicha. Máme to víc přiblížené, zvukově výraznější, ze středu balkonu, bez probíhajících novinářů ;-). Ještě uvidíme co udělá komprimace. Do pátku by to tu mělo být i s reportem.


 • Andrea

  Hm, tak to teda Podhůra fakt no comment…

  Videa jsou úžasný a tak se moc těším se na lepší kvalitu! Musím říct, že už z těch ukázek mi naskákala husí kůže a draly se mi slzy do očí. Tenhle návrat bude myslím velmi velmi povedený!