Aktuální zprávy

Vyjádření producenta Oldřicha Lichtenberga k odložení muzikálové parodie 50 ODSTÍNŮ!


Reakce na článek v Bleskově.cz ze 17.1.2016.

Společnost Divadlo Broadway, a.s. na základě licenční smlouvy se společností ABG PICTURES INTERNATIONAL, spol. s.r.o. zastoupené panem Adamem Novákem získalo od 50 Shades Tour, LLC USA licenci k představení „50 Shades! The Musical!“ a po podzimním odkladu naplánovala premiéru na březen 2016.

Součástí licence je i český překlad provedený panem Adamem Novákem. Vzhledem k tomu, že v rámci překladu vynikly některé vulgarity anglického textu a některé texty neodpovídaly dle našeho názoru českému divákovi, požádal producent JUDr. Oldřich Lichtenberg představitele dvou rolí v představení – Michala Suchánka a Richarda Genzera (a to na základě dohody s poskytovatelem licence a také režisérem představení Antonínem Procházkou) o úpravu písňových textů tak, aby lépe odpovídaly české mentalitě, aby byly odstraněny některé výrazné vulgarity a aby texty byly lépe zpívatelné. Současně z podobných důvodů došlo i k určitým scénáristickým úpravám, tak, aby bylo možné obsadit do hlavních ženských rolí ty nejlepší herečky bez toho, aniž by se musely červenat a uměly na jevišti „prodat“ přirozenou nadsázku představení. Tyto úpravy pánů Suchánka a Genzera byly dle názoru producenta provedeny skvěle a představení dostalo patřičný náboj a humor a již zmiňovanou nadsázku. Poskytovatel licence (Adam Novák osobně) však tyto úpravy odmítl a tím i vytipované herečky ztratily o účinkování v představení zájem. Proto jsem rozhodl o odložení představení na neurčito.

Současně si dovoluji upozornit na lži a bláboly uvedené v citovaném článku, kdy autor s viditelnou nenávistí vůči pánům Suchánkovi a Genzerovi kritizuje jejich Partičku (skvěle televizně přijímanou a divadelně beznadějně vyprodanou), úspěšnou komedii Večírek (30.000 diváků), kterou, jen tak mimochodem, nerežíroval Michal Suchánek, ale Ondřej Sokol a dovolává se „zdroje blízkému divadlu“ a uvádí údaje včetně obsazení, v nichž není ani zbla pravdy.

A promiňte staršímu muži trochu mentorování. Možná by si majitelé některých médií mohli místo prodeje fotografií z vlastní dovolené spíše hlídat profesionalitu a objektivitu svých redaktorů.

JUDr. Oldřich Lichtenberg, 20.1.2016


Aktuální zprávy
Divadlo Na Prádle připravuje českou premiéru Larsonova muzikálu TICK, TICK… BOOM!
Aktuální zprávy
Divadlo Hybernia přivítá miliontého návštěvníka
Aktuální zprávy
Tajemství Daniela Landy se od února 2015 vrací do Divadla Kalich
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!