Ostrava

Ostrava: Zveřejněno obsazení “Pardon my English” a změna dramaturgického plánu


Komediální muzikál George Gershwina “Pardon my English” v režii Šimona Cabana, který bude mít premiéru 3. března 2011 již zná své obsazení. Hlavních rolí se ujmou Radim Schwab (Excalibur, Kladivo na čarodějnice…) a Hana Fialová (Marguerite). Druhou zprávou je zrušení ostravské premiéry hitu “Čarodějky z Eastwicku”, které měly být uvedeny v koprodukci Městského divadla Brno. Místo toho se dramaturgický plán dostal klasický český muzikál “Noc na Karlštejně“.

“Pardon my English” je jedním z komediálně laděných muzikálů George Gershwina z roku 1933. Odehrává se v Drážďanech v době prohibice a vtipným, situačním humorem na tuto éru naráží. Hlavní představitel Golo Schmidt si otevře salon 21. Má milenku Gitu Gobel. Poté, co ho srazí auto a probouzí se z bezvědomí v domě policejního komisaře Bauera, ztrácí paměť a domnívá se, že je někým jiným. Myslí si, že je Angličan Michael Bramleigh, člen British Society. Zamiluje se do Ilse, Bauerovy dcery, a dokonce spolu plánují svatbu. Na rozdvojenosti Golovy osobnosti je vystavěna celá řada komických zápletek vtipně gradujících až na hranici absurdity.

Národní divadlo moravskoslezské muzikál uvede v překladu Jiří Ornesta a hudebním nastudování Kryštofa Marka (Limonádový Joe). Režii a scénografii má na starosti Šimon Caban (Galileo, Muchova epopej), choreografie Jana Hanušová (Ať žije rokenrol!) a kostýmy Simona Rybáková (Jack Rozparovač).

Obsazení muzikálu “Pardon my English”

Golo – Radim Schwab/Robert Jícha
Gita – Hana Fialová/Eva Jedličková
Frieda – Tereza Kavecká, Martina Šnytová
Magda – Oľga Bezačinská, Eva Zbrožková
Paní Prestonová – Petra Langerová
Pan Preston – Miroslav Urbánek
Bauer – Jan Drahovzal, Václav Morys
Dr. Steiner – Libor Olma, Marcel Školout
Dickie Carter – Tomáš Novotný, Peter Svetlík
Katz – Roman Harok, Tomáš Vzorek
Schultz – Roman Harok, Tomáš Vzorek

Druhá zpráva se týká plánované premiéry světového muzikálu plného speciálních efektů a chytlavých písní “Čarodějky z Eastwicku“. Ta byla plánována na 19. května 2011 a prakticky mělo jít o konverzi velice populárního nastudování Městského divadla Brno. Tato premiéra se však letošní sezónu neuskuteční a místo toho byl nasazen klasický a všeobecně známý titul “Noc na Karlštejně” z pera skladatele Karla Svobody. Den premiéry zůstává stejný jako u “Čarodějek”, tj. 19. května 2011. Bližší informace zatím nebyly zveřejněny.


Pozvánky a konkurzy
Jesus Christ Superstar – konkurz na hlavní a vedlejší role
Aktuální zprávy
Úspěšné turné muzikálu NOC NA KARLŠTEJNĚ oslaví 100. reprízu na hradu Karlštejn
Aktuální zprávy
V Ostravě příští rok uvedou slavné CATS i český muzikál ROMEO A JULIE
 • Tereza

  Páni, to zní více než dobře:). Už se těším a největším lákadlem jsou jména Caban, Marek, Rybáková…. Z toho nemůže vzejít nic špatného a že by se konečně už i Ostrava dočkala pořádných muzikálů…?:)


 • pepek

  Ahojky já se taky těším mám vstupenky na 15.4…… Terezko určitě si zajdi na Marquerite do Ostravy jestli jsi nevyděla ….doporučuji ….


 • Ellis

  Ahojky, jen se chci zeptat jestli pořád platí, že se v červnu bude uvádět DONAHA!


 • Pavel Košatka

  Vidíte, na Donaha! jsem zapomněli, protože ho přeřadili pod činoherní soubor, ale stále tam visí, dokonce už je tam tvůrčí tým:
  http://www.ndm.cz/cz/cinohra/inscenace/245-donaha-hole-dupy/


 • Tereza

  Díky za tip Pepku:). Chystám se teď začátkem února na Habaďůru, tak bych si rovnou mohla koupit lístky:). Ostrava mě začíná bavit čím dál více:).


 • pepek

  Terezko Habaďůru jsem taky vyděl určitě se nasměješ je to sranda …v dubnu jdeme na balet Louskáček snad to vyjde … pěkný kulturní zážitek …


 • Tereza

  Pepku, právě že jsem na ni slyšela samá pozitiva, tak to jdu osobně vyzkoušet:). Líbí se mi v NDM cokoli, mají to hezky zpracované, třeba Večer tříkrálový nebo Tři mušketýři. Jediné co se mi nelíbilo byla opera, ale to nebude divadlem, ale mnou:). Ať se Vám to líbí.


 • Ondřej Doubrava

  Obsazení “Pardon My English” lehce aktualizováno, s Radimem Schwabem alternuje Robert Jícha, s Hanou Fialovou Eva Jedličková.


 • Pepek

  Ahojky tak jsem 15.4. v pátek byl na Pardon My English moc jsem od toho nečekal, ale byl jsem překvapen Robert Jíchá užasný Hana Fialová taky fajn taneční čísla zpěv povedlo se všichni úžasní. Fajn kulturní zážitek všem děkuji za 7.představení. Kdo bude mít cestu určitě se běžte kouknout stojí to za to ?? V květnu se těším na Rose Marie ….Těším se určitě v Ostravě na Divotvorný hrnec v říjnu 2011 a Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášt v únoru 2012…pačko všem …