Aktuální zprávy

Karlínská “Carmen” zamíří ve 3D v lednu do kin (+ trailer)


Jak již bylo dříve avziováno, 3D záznam muzikálu Hudebního divadla Karlín s hudbou Franka Wildhorna “Carmen” s Lucií Bílou v hlavní roli míří na plátna kin. Premiéra je naplánována na 10. ledna 2013 pod distribuční společností Falcon, “Carmen” tak bude k vidění ve všech českých multikinech.

Carmen 3D - oficiální plakát

Záznam muzikálu byl pořízen při speciálních neveřejných představeních v režii F. A. Brabce, který natočil první český 3D film “V peřině”. “Žádný tvůrce nechce předčasně zestárnout a vyhýbat se novým technologiím. Takže když se mi do rukou dostal projekt, který tomuto záměru vyhovoval, okamžitě jsem po 3D vystartoval,” uvedl režisér F. A. Brabec. Režie divadelního představení se ujal Gabriel Barre, který se osobně zúčastnil i natáčení filmové verze.

F. A. Brabec slibuje, že pomocí 3D si užijeme příběh “Carmen”, tak jak to v divadle nebylo možné. Ze všech různých úhlů budeme sledovat barevné pestré scenérie a měli bychom být doslova vtaženi do děje. Dle našich informací by se mělo jednat o první 3D záznam muzikálu na světě a již nyní si získává pozornost mnoha zahraničních fanoušků.

Lucie Bílá jako Carmen

V hlavní roli Carmen samozřejmě budete moci vidět Lucii Bílou, v dalších rolí se představí Dasha (Katarína), Peter Strenáčik (José), Václav Noid Bárta (García), Jiří Korn (Starosta Mendoza), Pavla Břínková (Teta Inéz), Athina Langoska (Vědma) a Lukáš Kumpricht (Zuniga).

Film bude v limitovaném počtu kopií uveden také ve 2D. “Samozřejmě plánujeme také vydání na BluRay a DVD,” uvedla na dotaz Musical.cz za producenty Dana Voláková.

Idea původního amerického muzikálu a jeho celosvětová premiéra v Praze vznikla v hlavě zkušeného producenta Egona Kulhánka již na jaře 2005, kdy byl Hudebním divadlem Karlín uveden muzikál “Jekyll & Hyde”, na jehož premiéře byli i autoři Leslie Bricusse a Frank Wildhorn. Provedením muzikálu ohromený Frank Wildhorn se pro tuto myšlenku také okamžitě nadchl, zpracování příběhu, cesta k finálnímu dílu, oslovení a přizvání Lucie Bílé, pro níž byly pak některé písně psány přímo „na tělo“, byla však ještě náročná a dlouhá…

Oficiální HD trailer – “Carmen” 3D

Děj muzikálu “Carmen”

Operní Carmen je dělnicí v tabákové továrně, ta muzikálová je hvězdou cirkusu, který přijíždí do přímořského španělského města  zrovna v době zásnub starostovy dcery Kataríny s policistou Josém Riverou. Oba jsou charakterově čistí až naivní, což se rozhodně nedá říci o mafiánském starostovi Mendozovi a jeho hlavním pomocníkovi, policejním kapitánu Zunigovi. José je přeci jen nedočkavý a rád by lásku snoubenců posunul z platonické úrovně dál, ale zbožná Katarína je pevně a neoblomně rozhodnutá počkat až na svatební noc a nezvyklá ji ani Josého naléhání ani pragmatické rady tety Inéz. José se snaží s Katarininým odmítáním smířit, ale první setkání s Carmen mu převrátí život na ruby. Marně jí a vlastně především sám sobě vysvětluje, že je zasnouben a navíc vázán pracovními povinnostmi. Síla, která je táhne k sobě, svou mohutností překvapí nejen Josého, ale i samotnou Carmen.

Závěr první půle muzikálu

To však nenechá chladným majitele cirkusu Garcíu, který se ke Carmen chová zcela majetnicky a je připraven použít jakékoli prostředky, aby si Carmen, o kterou jeví zájem i Zuniga se starostou, uchoval pouze pro sebe. García beze svědků zastřelí kapitána Zunigu Josého pistolí a obvinění tudíž padne na Josého. Ten se před starostovým hněvem ukryje v lesích, kam za ním přichází Carmen, aby jej varovala, že Garcíova pomsta teď může zasáhnout nejen Josého, ale i všechny, na kom Josému záleží. Nebezpečí od psychopatického Garcíi hrozí tedy i Kataríně, což se může zdát přitažené za vlasy, ale pro tento okamžik musíme věřit Carmen, že zná Garcíu natolik dobře, aby věděla, že je skutečně schopný všeho. José odmítne utéci, naopak požádá Carmen, aby mu pomohla ochránit Katarínu.

ČTĚTE NAŠÍ RECENZI MUZIKÁLU “CARMEN” ZE SVĚTOVÉ PREMIÉRY

Autoři a tvůrčí tým

Filmová režie a kamera: F.A. Brabec
Střih: Viliam Vala
Zvuk: Tomáš Bělohradský a Ivo Heger
Producent: Nogup agency s.r.o.

Václav Noid Bárta

Příběh zpracovali: Egon Kulhánek a Adam Novák
Hudba: Frank Wildhorn
Libreto: Norman Allen
Texty: Jack Murphy
Překlad a české texty písní: Adam Novák
Režie divadelní verze: Gabriel Barre
Kostýmy a scéna: Andra Bartha
Choreografie: Pavel Strouhal
Hudební nastudování: Ota Balage
Světelná režie: Pavle Dautovský
Zvuková režie: Petr Ackerman

ČTĚTE VÍCE ČLÁNKŮ O MUZIKÁLU “CARMEN”

Pavla Břínková a Jiří Korn

Dasha

V muzikálu vystupovala také živá zvířata

Foto – Oficiální snímky k filmu Carmen 3D


Aktuální zprávy
Jubilejní 10. ročník ČESKO ZPÍVÁ za účasti mnoha známých tváří zná své vítěze
Nosiče
“Carmen 3D” – recenze Blu-ray (+ soutěž o DVD)
Praha
“Limonádový Joe” v Hudebním divadle Karlín 1. května končí!
 • JanL

  Zni to dobre, trailer vypada slusne, snad to bude mit uspech. Jsem zvedavy na 3D, neumim si to moc predstavit.


 • Tom

  Vypadá to dobře, moc se na to těším, jen se bojím aby to nedopadlo jak s Dobře placenou procházkou, které jsme se po promítání v kině na DVD nakonec nedočkali


 • Renata

  Já si myslím, že by bylo lepší vydat jen DVD muzikálu. Nevím jesli lidé budou chodit do kina na muzikál, který se odehrává v divadle. Pokud se natočí fimový muzikál jako např. Chicago, je to něco jiného. Ale takto se mi to nezdá. Carmen jsem viděla v Karlíně několikrát, ale sama bych na divadelní muzikál do kina nešla.


 • Michal

  jé, já se tak těším ….. :))


 • tom

  já půjdu určitě


 • Barča

  Vypadá to skvěle! Určitě na to půjdu ;)
  Jen kdyby třeba ještě chtěli udělat film Jesus Christ Superstar (pokud možno se Střihavkou, Basikovou a Noidem) TO BY BYLA PECKA!!! :)


 • míms

  Renáta: ale nie každý sa tam dostal, a preto mysi to pozrieme v kine, a myslím si že je to o to zaujímavejšie že sa to odohráva v divadle.. preto sa na to teším :D


 • Lucie

  Samozřejmě, že na živo je muzikál lepší. Ale je to nejhezčí muzikál, co jsme viděli. Strašně krásné písničky i děj. Kdo neviděl, tak at se jde podívat aspon do kina. I tak to bude stát za to. My si jdeme muzikál do kina připomenout aspon touto formou. Moc se těšíme.


 • Ari

  Dnes jsem viděla film v přepremiéře. Nejdřív jsem si musela chvilku zvykat na 3D, ale muzikál jsem si užila. Viděla jsem ho před lety v Karlíně z posledního balkonu a bylo fajn vidět perfektní herecké výkony zblízka a připomenout si toto jedinečné představení znovu alespoň v kině .
  Nejvíce mě zaujala Dasha a Peter, ale všichni byli vynikajicí a pokud se vám Carmen líbila v divadle, věřím že se vám zalíbí i ve filmovém provedení. Některé efekty – spomalené/zrychlené scény, prolínání obrazů, stín… byly pro mě milým zpestřením.
  Jen se chci zeptat těch co viděli, nechybí tam nějaké scény?


 • aneta

  Když jsem prvně viděla Carmen v divadle,úplně mi to vyrazilo dech byla jsem na ní 5 krát a po 6 v kině i to kino stojí zato,chystám se zas,sem totální fanda :-)


 • Katka

  Nikde v kinech nemůžu najít. Můžete mi někdo napsat, jestli se někde hraje a nebo, kde se dá koupit DVD?


 • Ondřej Doubrava

  “Carmen 3D” byla bohužel z kin, prý z určitých technických důvodů, předčasně zcela stažena, videonosiče ještě oznámeny nebyly.