Aktuální zprávy

Herci a zpěváci z celé republiky spojili své hlasy v písničce Čas měř jen láskou (video z karantény)


Herci a zpěváci z celé republiky spojili své hlasy v písničce Čas měř jen láskou (Season of Love), která je povzbuzujícím vzkazem všem kolegům i divákům. Píseň nazpívali 3 generace umělců, kteří by se pravděpodobně za běžných okolností nesešli.

S nápadem natočit video z karantény přišel producent Janis Sidovský. „Umělci jsou s letní přestávkou doma už od března, mnozí si našli jiná povolání, jiní pomáhají v nemocnicích. Chceme touto písní říct, aby nikdo neztrácel naději, jak se zpívá v naší písničce – tento rok budeme měřit jen láskou“.

Myšlenku podpořila plejáda osobností z muzikálových scén od Plzně přes Prahu, Liberec, České Budějovice nebo Ostravu. „Ráda jsem se přidala,“ uvedla například Markéta Schimmerová Procházková. „Hned jak mě Janis oslovil, jsem mu napsal: počítej se mnou,“ vzkázal Roman Tomeš. „Moc ráda jsem součástí tohoto nápadu,“ doplnila také zpěvačka Marta Jandová.

Video nazpívalo bez nároku na honorář celkem 15 muzikálových osobností tří generací (abecedně): Dasha, Šimon Fikar, Ondřej Izdný, Marta Jandová, Ivana Korolová, Jan Kříž, Marie Křížová, Peter Pecha, Renata Podlipská, Markéta Schimmerová Procházková, Vendula Příhodová, Petr Ryšavý, Roman Tomeš, Pavel Vítek a Petra Vojtková.

VIDEO

ČAS MĚŘ JE LÁSKOU

PREMIÉRA: 8. 11. 2020 v 19:00

Písnička vznikala během nouzového stavu, kdy nebylo dovoleno pozvat tolik interpretů na jedno místo. „Sestava je tak unikátní, že by za normálních okolností nebylo možné ji dát dohromady,“ vysvětlil Ondřej Izdný, který měl na starost hudební nastudování. Každý dostal e-mailem podklady a pak písničku na telefon nahrál podle svých představ. Například držitelka Ceny Thálie Dasha zpívá v koupelně, další držitel Ceny Thálie Peter Pecha při sekání dříví nebo Ivana Korolová v dětském pokojíčku. Jejich nahrávky pak sestříhal Daniel Vičan, člen záchranářského týmu Českého červeného kříže.

Píseň Čas měř jen láskou (Season of Love) pochází z broadwayského muzikálu Rent a zpíval ji mimo jiné také Stevie Wonder. Český text napsal Milan Malinovský, autorem hudby je Jonathan Larson. Muzikál Rent byl v roce 1996 oceněn Pulitzerovou cenou a získal 4 divadelní Ceny Tony.

Muzikál se uváděl i v České republice, a to v Divadle Na Prádle, a poté v Divadle Kalich. Nyní je v repertoáru Městského divadla Brno.


Aktuální zprávy
Brněnská HOREČKA SOBOTNÍ NOCI odpremiérovala ve Švýcarsku
Aktuální zprávy
Papežka v prosinci naposledy
Aktuální zprávy
Muzikál SHREK zahájil zkoušky a doplnil obsazení (+ video)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!