Aktuální zprávy

Muzikál Dracula oslaví 20 let v Pardubicích a Liberci (+ obsazení)


Legendární muzikál Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese “Dracula” se vrací na dvě exkluzivní představení, při kterých oslaví 20 let od své premiéry. Český muzikál století, jak je Dracula často nazýván, se představí 21. února 2015 v Pardubicích a 24. února 2015 v Liberci. Vstupenky jsou již v prodeji, přes prázdniny s akční slevou.

Muzikál Dracula je označován jako první velký český muzikál, který společně s Bídníky a “Jesusem” odstartoval velký muzikálový boom v Praze. Světovou premiéru měl Dracula 13. října 1995. Režíroval Jozef Bednárik, choreografii vytvořil jeden z autorů Richard Hes a šéfproducentem se stal dnešní ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek. V pražském Kongresovém centru (v té době Paláci kultury) se hrál až do roku 1998 a vidělo ho kolem 1,2 milionů diváků. Dracula však nezůstal pouze na českém území, stal se také nejúspěšnějším českým muzikálem v zahraničí. Vidět ho mohli diváci na Slovensku, v Jižní Koreji, Polsku, Německu, Belgii a Lichtenštejnsku. V roce 2003 se muzikál krátce vrátil na jeviště Kongresového centra, ale zaznamenal velký komerční neúspěch, skončil krachem a zanechal za sebou obrovské dluhy. Po 14 letech od původní premiéry, se v únoru 2009 vrací do Prahy. Tentokrát do nového Divadla Hybernia, s novým obsazením, novou výpravou a dokonce inovovanou třetí epochou (druhou půlkou). Na květen 2011 je ohlášena derniéra, nakonec se hrálo i na podzim, kdy muzikál definitivně skončil.

Muzikál se v rámci svého dvacetiletého výročí představí opravdu megalomansky, neboť jeho představení se odehrají ve velkých halách pro tisíce návštěvníků. V Pardubické ČEZ Areně a Liberecké Tipsport Areně. Bude se jednat o odlehčenou “koncertní” verzi speciálně upravenou pro haly. Něco jako v případě “Kleopatra tour”, která již zmíněná místa navštívila a u diváků sklidila obrovské ovace.

Obsazení – Pardubice – Liberec

Dracula – Daniel Hůlka
Lorraine – Leona Machálková
Adriana/Sandra – Kamila Nývltová
Šašek, sluha, profesor – Tomáš Trapl
Steven – Josef Vágner

Vstupenky na oba termíny zakoupíte již nyní v síti TICKET ART.
Do 20. srpna 2014 můžete využít velké letní akce a získat tak slevu 100 Kč z každé vstupenky a být zařazen do losování o více než 180 atraktivních cen.

VIDEO – ukázky z muzikálu Dracula


Aktuální zprávy
Muzikál KRÁLOVNA KAPESKA se představil a zveřejnil obsazení
Aktuální zprávy
Na Létu plném hvězd letos vystoupí Procházková, Korolová nebo Ryšavý
Recenze a reportáže
Muzikálová show „Náš život s muzikálem“ má za sebou úspěšnou premiéru (+ video sestřih)
 • veny

  Vypadá to, že se Dan vrací do muzikálů.


 • Linda

  Škoda, že jen tak málo představení. Dracula by si určitě zasloužil víc než jen dvě a mohl by se hrát i v Praze.


 • Sukie

  Dracula oslaví 20 let… to je krásný, ale proč slaví zrovna v Pardubicích a v Liberci?
  Měla by být samozřejmostí Praha a pak třeba i velká města jako Brno, Plzeň nebo České Budějovice… :-(
  Je to škoda… přitom je to tak krásný muzikál!


 • :-)

  Drácula se bude hrát na pozdim? Jako fakt?? :-D


 • vašek

  Těmi slovy “na podzim” je myšlen podzim roku 2011, kdy byl naposledy uváděn v divadle Hybernia… Bohužel…


 • :-)

  Díky….škodaaaaa :-)


 • janule

  By z toho mohli udelat DVD… I kdyz ta Machalkova mi tam vadi, ja radsi Malou…


 • Jakub Dobias

  No paráda, už jen měsíc a konečně se u nás v Libu bude něco pořádného dít. Taky už nejsou lupeny už pár týdnu k sehnání a teprve teď začínají vylepovat plakáty a pod. opravdu včasná propagace… snad aspoň představení bude dobré.


 • Filipka

  vstupenky na Draculu v Liberci pořád ještě jsou (i když už dost mizí) – http://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=objednavka&prog=92637


 • Pavel

  Dracula v Pardubicích bylo tedy fiasko…odložením začátku představení o hodinu těsně před začátkem kdy všichni mrzli s dětmi venku počínaje, přes špatné ozvučení a výpadky zvuku, scéna tragická – odehráno snad jen v deseti lidech, výprava nulová – jen nějaké schody uprostřed, upravená verze – vynechané části (ty nejhezčí písničky) kdy člověk co to viděl poprvé nemohl pochopit sled událostí, předělané texty u některých písní, chabé výkony zpěváků (Machálková to tedy vůbec nedávala)…vrcholem bylo to, že nás za 590,-Kč posadili jak ovce na plastové židle (bez šatny, kabát mě celou dobu tlačil do ledvin), které byly v rovině, takže nikdo nic neviděl. Já osobně jsem opravdu nic neviděl, jen hlavy přede mnou, dcera už vůbec nic. Takto jsem si 20. výročí opravdu nepředstavoval, v polovině jsme odešli. Byla to tragédie, Svoboda Borovec i Hess se musí obracet v hrobě. Páni producenti by se měli zamyslet nad tím, že když má něco velký úspěch, není asi třeba dělat remaky ani úpravy. Sečteno, podtrženo, hnus velebnosti…na Drákulu jsme šli už popáté a nikdy jsem neviděl tak odfláknuté představení. Ten kdo nesehnal lístky si ušetřil čas, peníze i nervy.


 • Mirek

  Pavle,
  včera jsem byl v Pardubicích také a vidím to trochu jinak než Vy. Tady pár mých reakcí na Váš příspěvek.
  – Posunutí začátku o hodinu nebylo těsně před začátkem, ale bylo avizováno již dlouho dobu dopředu. viz. třeba stánky předprodeje: http://vstupenky.ticket-art.cz/novinky/muzikal-dracula-v-pardubicich-posunut-zacatek-na-20-00-hodin-9143/
  – Kritizujete nulovou výpravu, málo lidí atd. Ono si ale stačí někdy jen přečíst/podívat, na co si kupuju lístek. Vždyť se jednalo o koncertní verzi a v předprodeji to bylo i uvedeno http://vstupenky.ticket-art.cz/muzikaly/dracula-muzikal-stoleti-slavi-20-let-pardubice-9952/ a koukám, že to samé info je i zde v článku. Tak nevím, co jste čekal, plnohodnotnou verzi jako v divadle? Tady nebude asi problém u organizátora.
  – Se špatným zvukem vůbec nesouhlasím, ten byl naopak až překvapivě skvělý a leckterá divadla by mohla závidět. V čem máte pravdu, bylo pár výpadků zvuku, ovšem nic tragického a daly by se spočítat na prstech jedné ruky.
  – Chápu dobře, že jste seděl na ledové ploše, tak nevím, co se vám nelíbí, jste v zimní hale, na ledové ploše, tak tam asi nebudou žádná polstrovaná křesla, což nebylo nikde v hale (sedět na tribuně, nebudou se vás zas líbit plastová sedadla?). To samé šatny, nějak nepředpokládám, že když budu sedět na zimáku na ploše, že budu potřebovat šatku, ale to asi máme každý jinak.
  – Nevím, jaké dle vás nejhezčí písně tam nejsou, jestli třeba myslíte Tajemný hrad, tak ten už tam není sakra dlouho.
  Takže za mě: na co jsem šel, to jsem dostal v plné míře a já byl spokojen.


 • Danka

  Predstavenie v Pardubiciach sa mi tiež veľmi páčilo, nevedela som si predstaviť ako to vyzneje na zimnom štadióne, ale klobúk dolu. Muzikál som videla tretíkrát ( Praha, Bratislava a teraz Pardubice ), samozrejme najkrajší bol v Kongresovom centre v Prahe, ale aj táto verzia aj napriek tomu, že to bolo koncertne predstavenie, bola úžasná. Istotne si pôjdem pozrieť muzikál aj do divadla Karlin. Držím päste všetkým účinkujúcimi a tiež nám divákom. Pekne kultúrne zážitky :)


 • mirka

  Právě jsem se vrátila z libereckého představení a bylo to nádherné.Skvělé pěvecké výkony všech.


 • Andrea

  Byla jsem na tom včera v Liberci a SUPER!!!D.Hůlka,K.Nývltová,T.Trapl.krvinky,nynfy….paráda


 • Danka

  včera jsem byla v Liberci.krásné představení…


 • Markéta

  Byla jsem na představení v Pardubicích … a musím úplně souhlasit s příspěvkem Pavla, byla to hrůza, velké zklamání. Snad to v Karlíně bude mít trochu lepší úroveň, ale stejné jako kdysi, v Kongresovém centrum to už nikdy nebude. Z úžasného, výpravného muzikálu udělali jakýsi úsporný paskvil. To je prostě česká klasika: nalákat lidi na hit, vytahat z nich prachy a hodit jim drobek … a protože jsme v Čechách, bude většina spokojená. Tím nechci urazit spokojené návštěvníky, ale opravdu mě mrzí, že se vždy spokojíme s málem. To vystoupení mohlo být daleko lepší. Kdybych tušila, že to bude vypadat takto, zůstanu doma, pustím si CD a budu mít větší kulturní zážitek, než z představení v Pardubicích.


 • Marcela

  Dobrý den ,pravda, Liberec Drákula zážitek super.Jsou to opravdu borci a řekla bych i srdcaři.Lístek mi přinesl ježuch a moooc mu děkuju.Dan Hůlka je ve formě.Jen kdo byl druhá nymfy vedle Olgy Lounové neví někdo…nepoznala jsem?


 • Andrea

  Milá paní Marcelo,nevím,jak u Vás v Pardubicích,ale u nás v Liberci SUPER!Jak to můžete srovnávat s Kongresovým sálem?Také sem tam byla.Tam jsou poněkud větší prostory na kulisy atd!Tady to bylo na zimním stadionu!A kdyby jste si správně přečetla,tak na lístku i na webu bylo napsáno-koncertní verze!!!Takže jaká hrůza?Všichni učinkující byli vynikající…


 • Líba

  Navštívila jsem představení v Liberci a byl to opravdu nádherný zážitek, který jsem si po šesti letech opět užila na 100%.Všichni učinkující předvedli super výkon, ale největší díky patří Danielu Hůlkovi jeho hlas nezklame nikdy!!!!!!Opravu super zážitek po dlouhou dobu. Moc děkuji.


 • Serpentard

  Markéto, Pavle,
  pokud si koupíte lístky na KONCERTNÍ VERZI muzikálu Dracula a jste zklamáni, že to “je jinak než v Kongresáku”, tak bych hledala chybu spíše u Vás…Bohužel – na TicketArtu i zde na webu je jasně napsáno, že se jedná o odlehčenou koncertní verzi.


 • Danča

  Včera v Liberci Drákula ,bylo krásné představení,jak tu někteří kritizuji,by si měli uvědomit že ve sportovni hale to nikdy nebude jak originál v divadle,to by museli dovézt snad celý kamion kulis a všeho,navíc to byla koncertní verze,to si asi nepřečetli.


 • Radek Janda

  Marcela: Jana Zenáhlíková


 • misa

  taky jsem byla v Liberci a bylo to zasny,urcite jsem to nevidela naposled :-D


 • yveta

  Byla jsem včera také na Draculovi potřetí a nemám nic,co bych vytkla,co se týče zpěvu,tanci,ozvučení,vse bylo perfektní! Ani mi nevadily osekane kulisy,jasný,ze v hale nemůže byt vyjizdeci podium a vše dokonale jako v divadle.Ano koncertní verze,vše beru,bylo to super,i když v roce 96 mi Dracula vzal dech a tenkrat to byl pro me skutečný kulturní zážitek se vším vsudy.Ale,co opravdu nemůžu pochopit,jak na ledovou plochu v rovine postaví téměř 40 rad zidli pod podium,které je skoro ve stejne úrovni jako diváci..Vim,ze ti,co měli výhled super a i když byli třeba dal,ale vys,tak porad na tom byli lip,než ti diváci dole,kteří neměli ani náhodou moznost vidět,co se děje na jevišti,jen tu část těla od kolenou nahoru..a věřte,ze tohle opravdu zkazí cely zážitek..byla jsem tak zklamaná,ze jsem si přála sedět někde úplně vzadu,hlavně vidět na cele jeviště a mit prehled,co se tam deje..seděli jsme v 17 řadě a za 590,- me to opravdu přišlo hodně špatne a nedomyslene..co diváci ze 34 rady??


 • Petra

  Liberec úžasný, hned jsem si koupila lístek do Karlína na květen a jedeme s celou bandou. Dracula je srdeční záležitost a jsme nadšení, že je zase tady ! Hůlka byl skvělý, stejně jako před lety. Taky mě oslovil Steven- krásný čistý přednes. Jsme asi mimo, ale celý večer a ještě druhý den to představení prožíváme. Ten pán, co se rozepisuje o těch plastových židlích a chybějící šatně je trochu vedle, nevím kde by vzali na stadionu polstrované židle a šatny pro tisíc lidí !


 • Lída

  Já byla taky v Liberci a jsem nadšená. Všichni zpěváci byli úžasní,super zážitek. Šla bych zase. A vůbec mi nevadily obyčejné židle a malá šatna.Nepotřebovala jsem ji.


 • Hana B. Liberec

  Dobrý den,
  představení v Liberci bylo velmi pěkné skvělý zážitek
  Děkuji že myslíte i na vozíčkáře, jekož jsem sama vozíčkářka. Byla jsem ráda že jse nemusím složitě přepravovat na představení do Prahy. přeji si takových to upvených verzích muzikálu více, pokud to půjde i další muzikály. Vůbec nelituji cenu lístků , stálo to za to !

  Šla bych znova ! Všchni učinkující mají můj hluboký obdiv
  Děkuji !!!!


 • thenardierdier

  Prvni pulka super…castecne obnovili tajemny hrad a schuzku v zahrade,ovsem druhou cast tak hrozne seskrtali a upravili,ze postrada logiku


 • Renata

  Co všechno v druhé části vyškrtli?


 • thenardierdier

  Je prehozeny scenosled-zacina se dehybernaci,prazdne casino,pak teprve stockers,nektere pasaze jsou jen odrikane a nezpivaji se,coz je velka tragedie v podani obsazeni generalkY,chybi scena,kdy nick dava sandre retro saty,ona je celou druhou cast v podvazcich….


 • Renata

  Takže na konci Sandra ani nemůže Draculovi vrátit šaty, jak řeší tuto scénu? A zacovali scénu s písničkou Žít?


 • thenardierdier

  Zit tam je…na konci tam sandra jen tak divne postava a zpiva neco ve stylu nuj vzhled vas zmat…chvilema i lorraine pusobi vcelku bezradne,jakoby nevedela co ma na tom jevisti delat


 • Renata

  Jdu v květnu, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat.


 • Danča

  Tohle je prý odlehčená koncertní verze,v divadle to bude asi jiné.


 • thenardierdier

  Ja mluvim o dnesni divadelni generalce


 • Danča

  Aha,to má v režii prý Renč,tak tomu asi dal pěkně na frak,škoda.


 • Renata

  Kdyby alespoň ponechali tu verzi z Hybernie. Nevidím důvod, proč vůbec škrtat.


 • Danča

  To ano, takový krásný muzikál,proč to nenechaji tak jak to je,akorát tomu ubliží.


 • Renata

  Jestli si Renč myslí, že tomu dává nějakou uměleckou invenci, tak pouze kazí dílo opravdových umělců Svobody, Borovce a režiséra Bednárika.


 • Bidnik

  Vy jste vsichni tak chytri :D :D diky za suoer zabavu s Vasi diskuzi a preji dobrou noc :-)


 • Charlie

  Bidnik: ja Te fakt zeru :D


 • vašek

  Nechtěl jsem se psát, ale víceméně i pochválím Kamilu, tak si troufnu, Dracula mi za to stojí… Tak ke změnám – chybí Pygmalion. Na jeho místo byli přesunuti a rapidně zkrácení Stockers. Nejsem obhájcem škrtů, ale děj dává přesto bez problémů smysl. Lorraine i Dracula v Sandře poznávají Adrianu na základě vzhledu, ne šatů. Na konci Sandra místo “…převlek poplet vás” zpívá “…vzhled můj poplet vás”. Vráceny byly části Tajemného hradu a Schůzky v zahradě (ne úplně), vrácené části končí: “…tak jako u nás v Bradfordu…” a “…s tím ať jde k čertu, mám jich dost…” a následně se navazuje na zkrácené verze. Třetí epocha je usazena do současného Londýna (chybí motorky i trabant, profesor je zastřelen, když se staví před Draculu ve snaze ho chránit). Režijní pojetí je velice podobné Hybernii (doufám, že bude uváděna režie Jozefa Bednárika s drobnými úpravami Filipa Renče, protože to tak je!!!), kostel je promítán, jinak jsou kulisy hybernské. Projekcí není naštěstí tolik, ale dvě za zmínku stojí – příšerně kýčovitá zahrada ve Schůzce a nové Pronásledování levelu maincraft, to je lepší zavřít oči… Kostýmy jsou převážně hybernské, ve třetí epoše nejspíš nové inspirované původním nastudováním, Lorraine je v černých šatech.
  Co se výkonů týče, obrovský palec nahoru pro orchestr, to představení má najednou úplně jinou energii, například kytara v Lorraine v podzemí mě úplně uchvátila… Dan Hůlka coby Dracula je stále skvělým pánem démonům, Magda Malá se po 17 letech vrátila do Lorraine ve fenomenální formě a naprosto zaslouženě měla po svých dvou sólech asi největší ovace. Kamila Nývltová jako Adriana/Sandra poměrně příjemný výkon, až na pár tónů v Adrianě a zkroucených obličejů v Sandře jsem byl příjemně překvapen. Tomáš Trapl v trojroli je jistota, netřeba dál komentovat. Bedřich Lévi jako kněz je super, Peter Strenáčik v roli Stevena poměrně příjemný, ač Tomáš Savka býval Tomáš Savka… Nick Richarda Genzera slušně tančí, zpívá pět vět a víc prostoru vlastně nemá. Nymfy Hanka Křížková, Renáta Drössler a Jana Zenáhlíková naplno ovládaly jeviště každou chvíli, kdy na něm byly. Company a krvinky naprosto sladění, super!
  Trohu nevyrovnaná je délka představení, první půle má cca 1hod 25 minut, druhá jen cca 40 minut. Jinak je zpátky legenda, je to pořád ten Dracula, kterého známe, jen s drobnými úpravami, za sebe dávám palec nahoru a jeden navíc pro Magdu Malou, její návrat do Lorraine je pro mě s živým orchestrem to nejlepší v této verzi!!!


 • eva

  V kolik hodin představení začalo?