Aktuální zprávy

Hudební divadlo Karlín připravuje letní scénu a zásadní změny v prodeji vstupenek


Vzhledem k vývoje pandemie u nás a vlastně na celém světě nevidíme v brzké době „světlo na konci tunelu“. Situace se zatím jen zhoršuje, takže další přesouvání z podzimu a zimy na jaro nám přestává dávat smysl.

„Ve chvíli, kdy někdo označí zpěv za stejně nebezpečnou věc jako je Kalašnikov nebo Panzerfaust, si asi umíte představit, co to udělá s prodejem vstupenek. V polovině září, než zase začal chaos, jsme prodávali 47 % vstupenek proti loňskému roku, což bylo slibné číslo. Předminulý týden to pak bylo 1,98 % a minulý týden jsme se dostali do čísel záporných, přesněji -5 %,“ dodává Egon Kulhánek, ředitel Hudebního divadla Karlín.

Rozhodli jsme se tedy změnit náš dosavadní přístup a chystáme pro diváky velké změny, které se samozřejmě týkají i všech herců, zpěváků, muzikantů a dalších divadelních profesí:

  • Rušíme všechna aktuálně prodávaná představení po Novém roce, tedy do března 2021. Vstupenky na představení do 31. 12. 2020 nebudeme nyní rušit jako celek, ale postupně, pokud nám bude znemožněna jejich realizace.
  • V červnu 2021 otevřeme novou Letní open air scénu! Doufáme, že tento plán vyjde a my budeme moci hrát a těšit se na potlesk diváků v bezpečném prostředí. Bližší podrobnosti (repertoár apod.) již v prosinci tohoto roku!
  • V historické budově Hudebního divadle Karlín se na diváky těšíme nejpozději od září 2021.

Už nám nepřijde správné, abychom se všichni vzájemně pořád dokola trápili dalšími výměnami vstupenek, protože konec těchto omezujících opatření, která nám znemožňují hrát, je v nedohlednu. Proto zde hovoříme až o září 2021, tento plán se nám zdá reálnější, než věřit v to, že všechna omezení padnou v dohledné době.

Co to znamená pro diváky, kterým bylo, případně teprve bude zrušeno představení, na nějž mají vstupenky? Nabízíme tyto 3 možnosti:

  1. Vyměníme vstupenky na divákem vybrané představení na podzim 2021, případně na představení Letní open air scény.
  2. Vystavíme poukaz v hodnotě původní objednávky. Tento poukaz bude platný do konce roku 2021.
  3. Vrátíme zaplacené vstupné.

Naštěstí diváci prozatím možnosti vrácení vstupného využívali pouze minimálně, za což jim patří obrovský dík. Pro nás je strašně důležitá víra, že se jednou zase setkáme. Naše divadlo tím drží nad vodou.

Děkujeme všem, kteří jsou s námi. A jak bylo již výše napsáno, v prosinci nám bude ctí představit Letní scénu a její repertoár. Těšíme se na setkání v lepších časech!

Tomáš Matějovský
PR & marketing – Hudební divadlo Karlín

Aktuální zprávy
Divadlo Studio DVA uvede divadelní adaptaci Šíleně smutné princezny
Aktuální zprávy
Muzikál TARZAN se představil s kompletními kostýmy a dekoracemi (+ video ukázky)
Aktuální zprávy
Pohádková muzikálová show “Mrazík na ledě” se vrací v celorepublikovém turné
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!